Majówka

 Na rozpoczęcie majówki w sobotę 28 kwietnia postanowiliśmy pograć w piłkę i zorganizowaliśmy turniej, który miał charakter osiedlowy. Brało w nim udział 8 drużyn po 6 zawodników (5+bramkarz).

Grupa A
Alkoturyści
FAT
Huby
Ołbin

Grupa B
East Side
Stare Miasto
Śląsk on tour
1947

Wyniki rozgrywek grupowych:
Grupa A:
FAT – Ołbin 4:0, Alkoturyści – Huby 0:1, Huby – FAT 0:1, Ołbin – Alkoturyści 1:1, Alkoturyści – FAT 2:0, Ołbin – Huby 1:2
Grupa B:
Śląsk on tour – East Side 1:1, Stare Miasto – 1947 1:0, 1947 – Śląsk on tour 1:1, East Side – Stare Miasto 1:1, Stare Miasto – Śląsk on tour 3:0, East Side – 1947 0:4

Po zakończeniu rozgrywek w fazie grupowej, miał miejsce konkurs w którym udział brały kobiety i dzieci. Konkurs polegał na trafieniu do bramki z połowy boiska, dla dzieci odległość oczywiście była adekwatna do wieku strzelającego. Każdy uczestnik który wykazał się trafieniem do siatki otrzymywał nagrodę w postaci szalika i wlepek.
W przerwie pomiędzy meczami zawodnicy mogli regenerować braki sił za pomocą gorących kiełbasek z grilla oraz uzupełniać płyny złocistym trunkiem.
Po krótkiej przerwie miała miejsce faza pucharowa do której przeszły drużyny :
I półfinał : FAT – 1947 0:1
II półfinał : Stare Miasto – Huby 1:0
W meczu o trzecie miejsce FAT pokonał Huby 4:1.
W finale znalazły się drużyny Stare Miasto oraz 1947.
Mecz finałowy stał na dobrym i wyrównanym poziomie, w efekcie czego rezultat po pełnym wymiarze gry wynosił 0:0. Po serii rzutów karnych wygrała drużyna 1947 z wynikiem 3:1
Po zakończeniu rozgrywek nastąpiła ceremonia wręczenia pucharów, statuetek i medali wręczanych przez dzieci poszczególnym drużynom i graczom. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, a drużyny które uplasowały się na podium otrzymały puchary oraz medale. Statuetkę „złotych rękawic” dostał „M”., natomiast nagrodę króla strzelców otrzymał „R”. Zdobywcą najładniejszej bramki okrzyknięto „K”. Ceremonię zwieńczył pokaz pirotechniczny oraz dźwięk otwieranych szampanów.
Turniej odbył się w wesołej rodzinnej atmosferze, skupiając kibicowską brać w przedziale wiekowym od 3 do 80 lat. W kulminacyjnym czasie turnieju gościliśmy ok.140 osób oraz dwóch gości z Ferencvarosu Budapeszt. Dwie godziny po zakończeniu rozgrywek zjawili się z wizytą smutni panowie, na szczęście zastali tylko 5 biesiadników których poprosili o opuszczenie obiektu sportowego. Dziękujemy wszystkim graczom oraz wszystkim obecnym.
Filip – zdjęć nie anonimizujemy – jest taka rozdzielczość, że samo w sobie jest zanonimizowane.

Dwa komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *