Zdrada się sączy

 Dziś będą nas zdradzać. Za pieniądze. Nie, to nie dowcip. Dziś t.j we wtorek 24 kwietnia 2018 najprawdopodobniej o godzinie 18 polskiego czasu odbędzie się głosowanie, które może będzie miało wpływ na nas wszystkich. Na tych od flagi „wierność” i na tych od flagi „Ludzie zasad”. Na tych od haseł „śmierć wrogom Ojczyzny” i na tych od „refluges welcome”. Na kodziarzy od transparentu „nie i ch*j” oraz na tych od „Smoleńsk pamiętamy”. Na wszystkich Polaków i mieszkających w Polsce, którzy Polakami się nie czują.
Gra idzie o 300 miliardów dolarów.
Dziś ok. godziny 18:00 w Izbie Reprezentantów USA odbędzie się głosowanie nad wersją senacką ustawy 447 (1226), która będzie miała wpływ na amerykański lobbing żydowskich roszczeń do pozostałości bezspadkowych.
Ani polski rząd, ani „polski” prezydent, ani polska opozycja się sprawą nie interesuje.
Jeśli ustawa przejdzie, to nasz „największy sojusznik” stanie po stronie żydów w sporze Polski z kurduplastym państewkiem, jakim jest Izrael.
300 miliardów dolarów* to kwota, jaką polskie społeczeństwo jest w stanie wypracować w ciągu trzech lat. Czyli gdybyśmy wszyscy przez 3 lata nie jedli (żywność), nie jeździli pojazdami (paliwa), oddawali żydom wszystko co wyprodukujemy, wówczas byśmy spłacili te roszczenia.
Obojętnie, czy w Ameryce głosowanie wyjdzie na „płacić”, czy po naszej myśli, to fakt, że nikt z oficjalnych czynników nie interesuje się czymś, co będzie miało wpływ na nasze życie przez najbliższe lata, świadczy, że tak naprawdę my, społeczeństwo, jesteśmy sami.
Reszta usługuje obcym cmentarnym hienom.
Roman Zieliński, fot. Paweł Stobiński, zmiany.na.ziemi.pl

* do niedawna środowiska żydowskie domagały się od nas 65 miliardów dolarów. Obecnie mowa jest już o 300 miliardach.

komentarzy: 15

 1. Nie przeceniajmy możliwości naszej dyplomacji. Niezależnie od tego, czy w tej sprawie „na głowie” stawałaby administracja „PAD-a”, czy rządowa, jeżeli ktoś wierzy, że to mogło doprowadzić do zablokowania tej ustawy, to gratuluję optymizmu. Uważam, że skutek w postaci przekonania większości w Izbie Reprezentantów Kongresu USA do głosowania przeciwko tej ustawie był nie do osiągnięcia. Oczywiście czym innym jest ocena zaangażowania naszych władz w tę sprawę i jeżeli było ono zbyt pasywne, to należy się racjonalna krytyka.

  Nie przesadzajmy też w przekazie, bo już niektórzy ludzie uważają, że ten amerykański akt prawny nakazuje m.in. RP wypłatę odszkodowań z tytułu tzw. żydowskiego majątku bezspadkowego. Nie, tak nie jest. To oczywiście jest instrument dla Departamentu Stanu (ich MSZ). Żadne suwerenne państwo nie może ulegać takim naciskom, jeżeli dane rozwiązanie jest niezgodne z jego ustawodawstwem prawnym, zatem USA wprost nie mogą nas zmusić do wypłaty odszkodowań, jak nikt nie może zmusić USA do zamknięcia np. więzienia w Guantanamo i wypłaty odszkodowań więźniom tam trzymanym bez wyroków przez wiele lat.
  Oczywiście prawo to jest taki obszar funkcjonowania państwa, który można zmieniać i jakieś próby nacisków zapewne się pojawią. Nie wyobrażam sobie jednak, aby zaprojektowano i przyjęto nowe rozwiązanie prawne w RP, które pozwoli na dochodzenie praw majątkowych jakiejkolwiek grupie inaczej, niż na zasadach ogólnych. Te zasady nie są naruszeniem prawa międzynarodowego, bo obowiązują w dominującej części Europy i wywodzą się z fundamentów prawa rzymskiego.
  Warto jednak, aby Rząd RP przygotował się do odpierania próby nacisków dyplomatycznych ze strony Departamentu Stanu i miał jakieś konkretne argumenty nie li tylko prawne, ale i takie, dotyczące wspólnych interesów gospodarczych (zwłaszcza importu), naszego udziału w misjach militarnych, wsparcia inicjatyw USA w ramach RB ONZ itp.
  Jeżeli żyd miał w RP majątek (nieruchomość) i zostawił po sobie spadkobiercę w rozumieniu polskiego prawa, to niech tenże spadkobierca występuje na drogę sądową, jak każdy inny człowiek. Jeżeli spadkobiercy nie ma, to na drzewo!

 2. To jest jeden z większych wałków od 1939r. Ci ludzie z rządu i opozycji zostali ewidentnie kupieni, żeby siedzieć cicho i wpływać na media, żeby do eteru nic nie wypływało i zwykły Kowalski bardziej interesował się tańczącym Popkiem, niż ewentualnym bankructwem RP. Ustawa przeszła jednogłośnie. Żal mi tych Polonusów z USA, którzy jako jedyni coś robili i dzięki nim tak naprawdę coś docierało do Polski. Nasz MSZ, Prezydent, Rząd i opozycja ewidentnie paliły głupa, co chwilę przyjmując delegacje sekretarzy i ludzi wpływowych z USA i Izraela.. Polin stał się faktem. Dla znających temat, to Serbia już płaci, tyle, że dużo mniej. Ci co się łudzą wetem Trumpa, to jeszcze nie było w historii USA, żeby prezydent zawetował ustawę przegłosowaną jednogłośnie. Spodziewam się, że szef MSZ-tu pożyczy od Borowika Glocka i odejdzie na stronę.

  1. @las nie Serbia tylko Chorwacja i nie płaci… tylko kalkuluje. Jeszcze nic nie wiadomo. teraz będą naciski….i ustawy reprywatyzacyjne takie jak te Rakowskkiego, że dały Kosciołowi RK ponad pół miliona hektarów ziemi….zobaczyli to żydzi w jaki sposób sprawy były załatwiane pod stołem i dawaj znaleźć sponsorów wśród naszych „Sojuszników”. Skoro „młodsi bracia” dokonali „wymuszenia rozbójniczego” dlaczego „starsi bracia” mieliby nie dostać.. U „młodszych braci też chodziło o mienie bezspadkowe…. bo oni spadkobierców też przecież zgodnie z literą prawa nie mają”
   Cyt: „Ustawa, uchwalona ostatecznie przez Sejm PRL 17 maja 1989 r., była przełomowa jak na warunki socjalizmu typu radzieckiego. Gwarantowała zwrot zagrabionych majątków, dawała prawo handlu ziemią i budynkami, przyznawała ulgi podatkowe i celne, a także gwarantowała duchowieństwu ubezpieczenie społeczne, finansowane ze Skarbu Państwa. Kościół uzyskał prawo do zakładania własnych stacji radiowych i telewizyjnych, prawo do posiadania organizacji Caritas; państwo zostało zobowiązane do finansowania uczelni katolickich i dotowania rozmaitych instytucji katolickich.Kluczowa okazała się formuła tzw. postępowania regulacyjnego. Oznaczała ona, że jeśli chodzi o zagrabiony w latach 50. majątek, sprawiedliwość przywracać będzie nie niezawisły sąd, lecz specjalnie powołana Komisja Majątkowa. Wymyślił to Aleksander Merker, bo – jak tłumaczył – powierzenie skomplikowanych spraw majątkowych setkom sędziów powiatowych uniemożliwiłoby ich szybkie załatwienie. – Chodziło o to, by kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie literą prawa – mówi…..”Starsi bracia też nie chcą iść do sądu tylko załatwić wszystko hurtem z wyceną „na oko”…. powołując się na stan z przed wojny… dokładnie jak „bracia młodsi”.
   Cyt ;…W przededniu II wojny światowej Kościół był ekonomiczną potęgą. To zresztą paradoks, że wiemy więcej o nieruchomościach i finansach Kościoła katolickiego w II Rzeczpospolitej niż obecnie. Wiemy, ile miał ziemi, ile szkół, internatów, sierocińców, przedszkoli i szpitali. Jawny był wówczas nakład prasy katolickiej z podziałem na dzienniki, czasopisma diecezjalne i Akcji Katolickiej. (Dotacja roczna na utrzymanie duchowieństwa i wydatków religijnych wynosiła w 1939 r. 20 mln zł-200 złotych to była dobra wypłata).
   W ciągu 21 lat istnienia II Rzeczpospolitej Kościół zwiększył dwukrotnie swój stan posiadania z 218 tys. ha w 1919 r. do 400 tys. ha w 1939 r. Tuż przed wojną co dziesiąty hektar ziemi uprawnej w kraju należał właśnie do Kościoła. Domagał się on kolejnych 404 tys. ha jako rekompensaty majątku skonfiskowanego przez zaborców. Przed wojną uznawano te roszczenia za umiarkowane; z rachunków biskupów wynikało bowiem, że tylko w zaborze pruskim stracili oni 785 tys. ha.
   Starania hierarchów często kończyły się sukcesem. Jedną z ostatnich przedwojennych zdobyczy było 12 tys. ha ziem pounickich wraz z kościołami i kaplicami, które po długich pertraktacjach przypadły katolikom w 1938 r. jako rekompensata za majątek przejęty przez Rosjan w XIX w. (Po stłumieniu w 1864 r. powstania styczniowego hierarchowie oszacowali skonfiskowany majątek na ok. 400 mln rubli w złocie)…. jeden z powodów „ludobójstwa wołyńskiego”… wyrugowanie Unitów ze swojej własności… za co UPA mordowała ludność cywilną… a nie biskupów.
   Niektóre ówczesne roszczenia sięgały nawet czasów Jana Kazimierza. Na przykład zakon warszawskich wizytek aż do wybuchu wojny walczył o zwrot 13 ha przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, udowadniając, że działki te zgromadzenie otrzymało od króla w 1668 r….. i wiele, wiele innych….nie w sądach a decyzją władz.
   Potem mieliśmy… jednoinstancyjną komisję majątkową i wycenę „na oko” i „wymuszenia rozbójnicze” oraz nadania, które nawet nie były przez „młodszych braci” wnioskowane…w samym centrum Krakowa „zwrócono” 400 hektarów często za ziemie utracone na….Podolu…. burdel i cwaniactwo…korupcja i machloje z uśmiechem na twarzy….
   https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/280384,1,kosciol-przejmuje-grunty-od-panstwa.read
   K….wa chcieliśmy sami „zachodu” i wuja Sama… marzyły nam się…Staaaaaany Zjednoczone bo „Rosja nam zagrażała…”.
   65 miliardów dolców to suma jaką Polski Episkopat płaci przez 24 lata jako Swiętopietrze do Rzymu… nawet jakby trzeba było zapłacić to jesteśmy w stanie sobie poradzić…. Opodatkować wreszcie „młodszych braci”, żeby wypłacić „starszym braciom” w końcu to rodzina… a parafrazując kibolskie hasło… „Polska zapłaci kasę od młodszych dla starszych braci…. bo takich braci bez powodu nie powinno się traci”
   I pies ich trącał wszystkich… przyjdzie na nich czas…. udławią się prędzej czy później…. gniew ludu ich dosięgnie… jak to mówią do trzech razy sztuka…..
   problem w tym, że…tu chodzi o zasadę…. żeby nie nadstawiać jak chłop ruski pleców za darmo do bicia. Za co mamy płacić…..? Po zapłacie znajdzie się nowy powód… antysemityzm i walka z nim….terror lewacki. Liberalizm kontra faszyzm czyli ktoś decyduje za nas- podwójne standardy….znowu ćwiczy nas nasz nowy „sojusznik”. UE i nacisk z ciapolami…a tu Żydzi…z USA… Oni od nas nie dostaną nic bo ustawa nie może faworyzować jednej rasy, wyznania albo narodowości…. aaaaale za to założą albo nową jednoinstancyjna komisję majatkową dla mienia bezspadkowego aaaalbo sprawę przed sądem arbitrażowym w USA… i…. wygrają z wyrokiem. Mamy do wyboru wtedy..
   1. Zerwać stosunki dyplomatyczne z USA i wystąpić z NATO…Możemy mieć wyrok sądu w USA gdzieś, wtedy sojusznicy jak Jugosławię w 1999 roku bez pretekstu zbombardują nam parę miast a Ruscy zachichoczą ze szczęścia… a jak wjadą Tankami od Kaliningradu, żeby nas „obronić” to zrobią nam na pewno potem „Jesień Średniowiecza”… „za przysłowiowa zdradę”
   2..Wypłacać kasę za darmochę żydom, wpuścić nietykalnych, i odwlec upadek cywilizacji o 20-30 lat…. ale potem to już będzie koniec 1000 letniej historii Polski. zaleją nas ze wszech stron. Włochy, Grecja , Hiszpania i Portugalia już nie istnieją… Francja zaostrza przepisy dla imigrantów ale to „pudrowanie trupa” Problem już ich przerasta…. Szwecja ma 25 tysięcy żołnierzy i sprzęt do obrony przed…..Rosją… rakiety, radary, łodzie podwodne, torpedowce, samoloty…. ale nie ma żołnierzy patriotów i 3 miliony „nietykalnych”….A USA zaciera ręce. Oni chcieliby, na całym świecie zrobić Amerykę Południową i Afrykę i rządzić 3 światem z Waszyngtonu… Marzy się bandzie…! Ruscy wykastrowani, Niemców i Japonię trzymają pod butem… i robią co chcą na świecie…. za „zielone śmiecie”
   3. Opodatkować wreszcie „młodszych braci”, żeby za darmo płacić „starszym braciom”
   4. Sprowokować kolejną Rewolucję Francuzką i na szafot z jednymi i drugimi….zamknąć granice przeżyć bombardowania i żyć jak na Białorusi…biedy nikt nie ruszy… ale Polską zamożną i bogatą każdy będzie chciał rządzić i skubać….
   5.A może to „strachy na Lachy”… choć niepokoi poparcie sprawy 100% zaangażowania… jak w wyborach na Białorusi….i ta banda żydowska w Polin witana z takim entuzjazmem…..To nie jest tak, że żydzi rządzą w USA… USA chce „opodatkować leszczy z Europy Wschodniej”…. danina ma zasilić bankruta… który sprzedawał „zielone śmiecie” Chinom…. ale ostatnio chiny zerwały im się z postronka i chcą przejąc stery w światowej gospodarce pomijając USA…Żadne Imperium nie przetrwało 300 lat….(1000 letnia III Rzesza trwała 12 lat…. hahahaha)… także siłą rzeczy… zegar dla Stanów tyka…Było „Soviet go home….” będzie „Yankee go home”

 3. Jak może rząd USA który dostał już za żydlów kasę z PRL popierać ustawę o mieniu bezspadkowym jak nawet w Stanach wszystko co jest bezspadkowe z urzędu staje się własnością skarbu państwa… ofensywa jest rzeczywiście zakrojona na szeroką skalę ale nic z tego nie wyjdzie… nawet za rządów PO Sikorski im pisał, że prawo nie rozpatruje pod kątem narodowości, religii i rasy… podejrzewam, że Czapurowicz z Gowinem właśnie w tej sprawie tam są…
  I jeszcze jedno. Panowie patrioci z łaski Bożej. Jeżeli nie wierzymy najlepszemu rządowi od czasów Przewrotu majowego to tak naprawdę nic nas już uratować nie może… A może nie zasługujemy na to, żeby sobą rządzić i Bismarck miał rację… że nie nadajemy się do niczego… skoro nawet patrioci nie wierzą w swoje elity ?

  1. Bardziej chodzi tu o reakcje, a konkretnie jej brak i ten bezrefleksyjny filosemityzm. O tych roszczeniach od kilku lat mówił red.Michalkiewicz i Braun, ale ludzie traktowali ich jak oszołomów i mimo całkowitego braku logiki w tym dokumencie został on przyjęty. Więc czemu nie miałby się zadziać kolejne rzeczy, „nie mieszczące się w głowie”, może Trump podpisze, skoro brak jest zdecydowanych protestów ze strony polskich(?) władz to co mu szkodzi w Izraelu będą szczęśliwi, na Brooklynie również, kancelarie zarobią, a część z tej kasy wleci do budżetu USA. A może chodzi tutaj o realizację projektu Judeopoloni bo Izrael leży na beczce prochu, a sam bawi się zapałkami.

 4. PIS PO i inni – różne szyldy nieco inne poglądy, ale te same uje. Dawniej ludzie umierali za ten kraj, teraz go sprzedają i jeszcze trochę i padniemy.

  1. @Obserwator
   Oby, ale tego być pewnym nie można, bo Ivanka jest teraz wyznania żydowskiego, a jej mąż, zięć Trampa, jest podobno żydem ortodoksyjnym. Oboje są doradcami prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *