Litość to zbrodnia

 Nowy cel obecnych władz przyprawia o zawrót głowy. PiS postanowił walczyć z tymi, którzy coś potrafią na rzecz tych, którzy mają przerąbane życie.
Przez kilkaset lat, przez kilkadziesiąt pokoleń niewielka Sparta podbijała wszystkich wokół. Dlaczego? Bo wytworzyła cywilizację silnych. Słabych zabijano. Nie nadawali się.
Słabi są obciążeniem społeczeństwa. Każdego. Słabi, chorzy, niedołężni, niedorozwinięci… Jedni mieli w życiu pecha i się urodzili upośledzeni. Inni mieli pecha i urwało im rękę, bo zdarzyło się coś nadzwyczajnego. Czasem to ślepy los, często – głupota innych. Tak bywa. Jeszcze inni zostali kalekami na własne życzenie. Przyćpa taki dopalacza i po kwadransie ma tak zryty mózg, że mu to zostaje na do końca świata. Jego świata. Albo łazi po oblodzonym gzymsie 4-piętrowego budynku i mu się noga omsknie. Na internecie widziałem użalającą się mamuśkę zbierającą na leczenie córki. Połamane nogi, połamana miednica. Co córcia przeżyła? A chciała się zabawić i skoczyła z dachu hotelu do basenu. Zabrakło ze 20 centymetrów. Chciała być wesoła, impreza najwyraźniej wymknęła się spod kontroli (córcia gdzieś 20 lat, czyli nie takie dzieciątko), a teraz mamusia musi kombinować kasę, żeby w ogóle mogła chodzić. O ile kiedykolwiek chodzić będzie.
Po wdarciu się do Sejmu opiekunów osób niepełnosprawnych socjalistyczny rząd PiS postanowił pochylić się nad niepełnosprawnymi. Cały program temu się poświęca. Mówi o wydawaniu olbrzymich kwot. I to granie na uczuciach. Biedny, niepełnosprawny, powyginany chłopczyk… Tak, serce się kroi, takiemu trzeba pomóc…
Czy powinniśmy, jak Spartanie, pozbywać się nieszczęśników? W imię solidaryzmu społecznego – nie. Czy należy ich wspierać? Tak. Nawet tych ze zrytym przed dopki beretem. Ale robienie z tego jakiegoś wiodącego programu jest żałosne.
Wnerwia roszczeniowość samych zainteresowanych. „Im się należy”. Oni „chcą żyć, jak normalni ludzie”. Nigdy większość nie będzie żyć jak normalni. Paru – tak. Reszta nie ma żadnych szans. Ale żądania są. A jak żądań się nie spełni, to oni tą swoją niepełnosprawność będą eksponować i brać na litość.
Może i to użalanie się nad tymi, których los nie oszczędził, jest podnoszeniem słupków poparcia, ale Polski to nie dźwignie. Nie tędy droga.
PiS generalnie lubi się reklamować na litość. Niedawno zaczęto kombinować nad zakazem hodowli zwierząt futerkowych. Bo się zwierzątka męczą. Komentować zarżnięcia dochodowej branży nie sposób w kulturalny sposób.
Konkluzji z powyższego tekstu jest kilka.
Najśmieszniejsza – tak włażący w żydowskie zadki rząd jest tak naprawdę rządem narodowo – socjalistycznym. Odwołuje się do uczuć patriotycznych? No to jest narodowy. Rozdaje pieniądze na lewo i prawo – no to jest socjalistyczny. Ale to nam nie powinno przeszkadzać.
Konkluzja następna – jesteśmy (my, potencjalni wyborcy), brani na litość. Czyli uczucia, a nie rozum. Jak będzie trzeba grać na najniższych instynktach, to wymyślą coś takiego, że twardziele będą płakać.
Kolejny wniosek – PiS chowa się pod płaszczyk kościoła. W sumie nic nowego, tak było i wcześniej. Tyle, że tym razem wchodzi pod kiecki prałatom nieco głębiej.
No i jeszcze jedno. Totalne samozaoranie przy tej akcji tak zwanej totalnej opozycji. Jak na fotce – memie. Nowoczesna idiotka Gasiuk-Pihowicz poklepująca inwalidę, gdy jeszcze niedawno latała jak opętana z hasłami, by takich jak ten inwalida likwidować w zarodku.
Roman Zieliński, fot. żelazna logika

komentarzy: 22

 1. Przy tej okazji należy też powiedzieć o prawdziwych diabłach, tym razem w białych mundurach. Zaryzykuję stwierdzenie, że są gorsi od tych w niebieskich, jak się o tym przekonać? Niektórzy już to wiedzą, a ten kto nie wie, przekona się w swoim czasie.

 2. Chodzi o to, żeby w Polsce prezydent nie miał głowy, premier był bez rąk, a minister infrastruktury jeździł bez nóg na wózku inwalidzkim.

 3. Niebawem jedynymi grupami solidarnymi, wspierającymi, zjednoczonymi, mającymi wspólny cel i zasługującymi na miano narodu w Polsce będą imigranci.

 4. Mamuśki i synalkowie prosto od fryzjera. Chciałabym zobaczyć jak mieszkają. Połowa Polaków ma 1800 zł. lub mniej; to jest albo na jedzenie albo na opłaty. To pracujący nędzarze powinni pójść pod sejm, to jest skandal. 30 lat rzekomo wolnej Polski i dalej jesteśmy upokorzonymi biedą niewolnikami. Tymczasem inni nieproduktywni wyżebrzą podwyżki. Ten kto produkuje; otrzymuje dodatek drożyźniany zwany podwyżką i słucha o ,,państwie na dorobku”. Niepełnosprawni w dobrej sytuacji materialnej nie powinni dostawać żadnej pomocy. Dlaczego to ja mam się solidaryzować z kaleką a nie jego rodzina? Bogaci nie powinni dostawać 500+.

 5. PiS idzie drogą POqurwóff,podatki i podatki by zbudować Polin,Szydło wymienili bo była czystą Polką.
  Mam nadzieję,że nacjonaliści w końcu połączą się z wolnościowcami na czas wyborów, by wypędzić PiS i nie pozwolić by do władzy wróciła ekipa złodziejskoniemiecka POkemonów.

 6. Antykomuchu-nie sądzę,żeby subwencja dla partii wypleniła z członków partii (jakiejkolwiek….) skłonność do korupcji.Odbiegamy od tematu więc z mojej strony to koniec dyskusji.

  1. @Szymon
   I słusznie nie sądzisz, bo na świecie nie ma władzy wolnej od tego problemu. Różnica jest w skali zjawiska. Kilka lat temu była w przestrzeni publicznej debata w tej kwestii. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Mnie jest bliżej do poglądu, aby partie w dalszym ciągu utrzymywane były z subwencji budżetowych, a nie przez „sponsorów”.

 7. Jaruś powoli zapędza się w matnię socjalnych obietnic. A jak raz nie powiedział stop, to już poleciało z górki. A kolejne grupy nacisku czekają w kolejce. I wiedzą, że z tak celnie trafioną władzą, mogą wiele ugrać. Wystarczyła małość i pazerność rządzących (umówmy się, za śmieszne w skali budżetu pieniądze, ale tym bardziej jest to żenującym i zasmucającym), a następnie idiotyczne wystąpienie Szydło, a cios sondażowy w PiSowskie miękkie podbrzusze wywołał uległość i panikę w obozie władzy. PiS jeszcze prowadzi, jeszcze wraz z Kukizem nie oglądając się na inne koalicje wyprzedza konkurencję. Ale wydaje się, że lawina ruszyła (lawina spadków, lawina roszczeń, lawina krytycznego oglądu rzeczywistości). Wiele razy czytałem na Fanie, że głupota (w tym przypadku zamieniłbym na pazerność i małość) kroczy przed upadkiem.
  Ale odnosząc się bezpośrednio do tekstu redakcji, to powiem tak: Jeżeli rządzący, będąc na łasce i w komitywie z mężczyznami w czarnych sukienkach, powiedzieli za nimi ,,A”, to w konsekwencji muszą brnąć w ,,B:, nie zaś w ,,NIE A”, albo w ,,minus A” Rozwijając, jeżeli każe się kobiece nosić płód nawet totalnie uszkodzony, a następnie bezwzględnie rodzić istoty z pół mózgiem, zdeformowane, mega niefunkcjonalne z cierpieniem przekraczającym granice wytrzymałości, w większości bez szans na przeżycie, tylko po to, aby móc tę istotę godnie pochować, to jak można odmówić kolejnym pokrzywdzonym przez los?, wyciągającym ręce po pomoc? Wszak kazali rodzić.
  W następnej kadencji, przyjdą matki z ,,szybko urodzonym” drugim dzieckiem, że nie wystarcza im do pierwszego. I co? Kolejna danina?
  Rządzącym, nie ważne czy to z PiS czy innych konstelacji, radzę zająć się rozumnym zarządzaniem Państwem, a nie gonitwą za sondażami. Bo jak mawiał eks minister od zegarków, który strawestował słynną frazę ks Twardowskiego : śpieszmy się kochać sondaże, tak szybko odchodzą.

  1. @Umberto e co
   Brzmisz w tym przekazie mniej więcej jak ten kaszalot udzielający wywiadu w czasie demonstracji skrobaczek pod czarnym parasolem. Ona mówiła „…jak można kazać nam rodzić to coś, przecież to nie jest człowiek, to coś…”.
   Dla Ciebie to jest na szczęście płód, a nie to coś, ale reszta retoryki jest podobna. Niestety, jeżeli nie zrozumiesz, że to jest człowiek, to dalsza polemika nie ma sensu. Wiem, wiem, dla niektórych lekarzy jest to tylko „zlepek komórek”.
   Ciężkie uszkodzenie płodu można stwierdzić dopiero od któregoś momentu rozwoju człowieka w łonie kobiety. Jeżeli uważasz, że np. w 14 tygodniu można skrobać z tych przyczyn, to rozumiem, że konsekwentnie popierasz też eutanazję, tak?
   W Polsce prawo aborcyjne uregulowane jest prawnie na mocy Ustawy. Byłą ona wynikiem kompromisu wielu środowisk (choć kompromis sam w sobie co do zasady zawsze jest mniejszym złem).
   Niejednokrotnie na łamach FAN-a apelowałem, aby w kierowaniu krytycznych zarzutów trzymać się faktów. Daleki jestem od podejmowania próby indoktrynowania kogokolwiek. Ty już masz kandydata w kolejnych wyborach parlamentarnych i jest to „antypis”. Kogoś mi to przypomina. Zastanów się jedynie, czy w tej kwestii jesteś na właściwej ścieżce i kursie. Do obiektywnej refleksji konieczne jest choćby chwilowe wyzbycie się nienawiści wobec PIS-u, bo to uniemożliwia obiektywne podejście, ale to w Twoim wypadku będzie bardzo trudne. Bez obrazy proszę, możesz sobie popierać p.o., sld, a nawet partię razem. Ja twierdzę, że mimo potknięć i niedoskonałości, na dzisiaj nie ma realniej innej siły zdolnej przejąć władzę, aby rządzenie było lepsze w stosunku do obecnego.
   Nic w tej kwestii (aborcji) obecnie się nie dzieje ze strony rządzących. Działaczka społeczna Kaja Godek zebrała kilkaset tysięcy podpisów pod projektem zaostrzającym obowiązujące obecnie prawo. Złożyli projekt do Sejmu. Akurat większość parlamentarzystów PIS-u (ostatnio poseł Lichocka) wypowiada się krytycznie o tym projekcie, ale nie był on jeszcze procedowany.
   Skrobaczki i podobne towarzystwo złożyło wcześniej projekt liberalizujący tę Ustawę. To te same dziwolągi, które na proteście założyły koszulki z napisami „Aborcja jest ok.”. Te akurat projekt już procedowano, bo było jego pierwsze czytanie w Sejmie. Paradoksalnie głosami części p.o. i nowoczesnej podjęto decyzję o nie przekazywaniu projektu do prac w stosownej komisji sejmowej! Dla lepszego zrozumienia, oszołomy z totalnej opozycji parlamentarnej wspierające protesty skrobaczek zagłosowały przeciwko dalszym pracom nad tym projektem, a zatem zagłosowały w Sejmie przeciwko tym, których czynnie popierają na ulicy. Żenua.

   Co do show medialnego w takich sprawach, to się z Tobą zgadzam. Każda partia to chce wykorzystać na swój sposób, a mediom trudno czynić zarzut z tego, z czego żyją.

  2. @Ajax – w którym momencie, negowanego przez Ciebie wpisu, jest rzekome: ,,(…) i bez składu i bez ładu”? Jeżeli czegoś nie ogarniasz, to napisz pełnym zdaniem. Może być nawet podrzędnie złożonym. Wyjaśnię Ci kontekst wypowiedzi, wskażę do czego i kogo nawiązuje i do których tez artykułu redakcyjnego się odnosi.
   @Antykomuch – nie odnosisz się do sedna wypowiedzi, tylko skręcasz w stronę katolickiej aksjologii. Mam swój pogląd na aborcję, i tu Cię zaskoczę, z ducha swojego, jako wychowany w ultra tradycyjnej rodzinie, z ducha swojego (powtórzę to jeszcze raz) jestem jej przeciwny. Ale jest jeszcze życie codzienne, które prostuje i weryfikuje piękne moralne nakazy. Zbyt kocham kobiety, a nade wszystko swoją żonę, żeby nakazać im …, zmuszać je do rodzenia mimo wszystko. Ustawianie je w nieskazitelnej moralnie roli męczennicy pokrzywdzonej przez los, ale dzielnie ten los znoszącej – jest okrutne. Dlatego to im oddaję głos, bo nie my, mężczyźni (na ogół), dźwigamy ten nieludzki ciężar. Przez szacunek do płci przeciwnej, nigdy nie nazwę ich ,,skrobaczkami”. W sporze z mężczyznami, czy to w formie moralistów w sukienkach czy w formie politycznych talibów, zawsze wezmę ich stronę, albo przynajmniej będę starał się je zrozumieć. Pani Godek (przywołana przez Ciebie), efektowna kobieta, szykowna, z doskonale dobranym makijażem, okularami i garderobą, z nakazami moralnymi ostrymi i bezwzględnymi jak Stary Testament, równolegle z fuchą w spółce skarbu Państwa, przy zderzeniu z losem matki dźwigającej ciężar opieki nad córką ,,warzywem” nie raczyła zająknąć się na temat pomocy, o którą ta ostania poprosiła, w związku z deklaracjami moralnymi pani Kai głoszonymi w przestrzeni społecznej i politycznej. Jak mawiał mistrz ze Stratfordu: słowa, słowa, słowa, sława.
   Zagadnąłem kiedyś żonę i jej przyjaciółkę (babeczkę z jeszcze bardziej tradycyjnej społeczności – malutko miasteczkowej) czy urodziłyby dziecko, które byłoby aktem gwałtu. Na początku (jak jedna tak i druga) dostały gęsiej skóry, następnie otrząsnęły się jakby zrzucały z siebie niewidzialnego skorpiona, a potem spojrzały na mnie z tak morderczym grymasem, że jak by miały w ręku coś ostrego, to być może nie uszedłbym bez szwanku. NIE, NIE urodziłyby! Choć mamy (koleżanka również) dzieci, choć kochają je nieprzytomnie, mają obie tzw podejście i czułość do innych i ogóle to ciepłe babeczki, nie urodziłyby. Czy my (mężczyźni) jesteśmy to wstanie zrozumieć? Myślę, że nie do końca. Dlatego oddajmy kobietom prawo do decydowania. Gdy emocje opadły, wspomniane wyżej białogłowy dodały, że nigdy również nie nakazałyby innej kobiecie nosić zdeformowany płód, urodzić niepełnosprawną istotę, a następnie ukrzyżować się jej losem.
   Och, Antykomuchu. Nie lubię o tym rozprawiać, ale sam zająłeś się kwestią uboczną mojej wypowiedzi i sprowokowałeś mnie do popełnienia tego wpisu.
   A przecież istotą pierwotnej wypowiedzi, był popłoch władzy ze spadającymi słupkami poparcia, pozostawanie w zależności władzy wobec hierarchii kościelnej, czy też jak mniej opisowo napisał pan redaktor ,,wchodzenie księżom do …” i konsekwencji z tego wynikających.

  3. @Umberto
   Szanowny adwersarzu, dotknąłeś tej delikatnej materii w swoim wyjściowym komentarzu, zatem nie czyń mi zarzutu, iż to ja przywołałem temat. Masz rację, nie zrozumiemy tego, co czują kobiety. Skoro jednak jest spora część społeczeństwa, która uważa, iż życie człowieka jest bytem od samego poczęcia, aż do zgonu, to nie dziw się, że uważają, iż nikt nie może decydować o losie (życiu) drugiego człowieka, choćby jeszcze nienarodzonego. Można zaklinać rzeczywistość, że do jakiegoś czasu (no właśnie, jakiego i kto ma prawo decydować o tym) jest to tylko zygota, embrion, „coś” itd. Dla dużej części społeczeństwa, w tym i dla mnie, jest to człowiek. Zdania naukowców są też podzielone w tej materii. Jeżeli zatem jest to człowiek, to o jego życiu nie może decydować inny człowiek, który tego dziecka na świecie nie chce. Tym samym nikt nie dał moralnego prawa do decyzji o usuwaniu dziecka z uwagi na jego ułomność stwierdzoną w łonie matki ani dziecka poczętego w wyniku zgwałcenia. Czym innym jest aborcja z uwagi na realne zagrożenie życia matki, gdyż nie można ratować życia jednego człowieka (matki) kosztem drugiego.

   Określenie „skrobaczki” używam jedynie wobec debilek, które z aborcji usiłują uczynić popkulturę. Kobieta, która usunęła ciążę i przeżyła na swój sposób z tego powodu dramat osobisty, na pewno na takie określenie nie zasługuje. Piętnuję te na protestach z koszulkami „Aborcja jest ok.” i takie jak wokalistka Przybysz.

   W kwestii oceny PIS-u zapewne się różnimy i to mocno. Pomimo tego, iż dostrzegam ich błędy i potknięcia, to uważam, że po ich ew. odsunięciu od władzy na dzisiaj lepszej alternatywy (realnie mogącej przejąć władzę) nie ma. Ty ich punktujesz, w pewnych kwestiach słusznie, w innych uważam, że niesłusznie, ale zdajesz się nie zważać na to, że w kolejce czeka konglomerat po-sld-psl-razem-nowoczesna-obywatele RP-kod, czyli taki „rząd jedności”. Wyobraź sobie skład takiej Rady Ministrów.

 8. Wszystko, co powyżej jest prawdziwe, choć trudne do zaakceptowania. Ale jak sobie pomyślę o złodziach z PO, jak nas rabowali na każdym kroku, to rozdawnictwo PiS wydaje się jakimś nieistotnym drobiazgiem.

 9. Ciekawe, czy cały KKN ŚW podpisałby się pod tym Romana artykułem. Trochę kuriozalne staje się też to, że niedawno Mateuszowi Morawieckiemu przyszyto łatkę krwiopijczego, bezlitosnego, gruboskórnego bangstera, który miał być obojętny, wyrachowany i bezempatyczny na kwestie społeczne, a teraz przypnie mu się łatkę nieasertywnego, populistycznego socjalisty.

  W naszym kraju bardzo duża część społeczeństwa deklaruje wyznania chrześcijańską. Z tej dużej części społeczeństwa również duża część, poza samymi deklaracjami, prezentuje też wartości wywodzące się z kultury chrześcijańskiej, albo jak ktoś woli, z kultury białego człowieka. Z dużym stopniem prawdopodobieństwa można założyć, że rozszerzenie wsparcia dla niepełnosprawnych zostanie pozytywnie ocenione przez większość Polaków.
  Dla mnie sama idea wspierania przez państwo osób niepełnosprawnych jest akceptowalna. Ogłaszanie, iż dodatkowe środki na ten cel zostaną pozyskane „janosikowo”, czyli zabierając bogatym, jest jednak piarowo błędne. Z ust Premiera w takiej sytuacji powinno paść jedynie lakoniczne; pieniądze na ten cel w budżecie zostaną wygospodarowane.

  Zdjęcie do artykułu – petarda.

  1. Zgadzam się i z artykułem i z toba@ antykomuchu….uważam, że powinna być gradacja tych rent przysługujących i różnorodne środki wypłacania odszkodowań/rent…. Tak jak Romek pisał…. wypadek po pijaku lub z ułańskiej fantazji powinien być obciążony ryzykiem braku jakichkolwiek dopłat…. motocyklistom, tak jak młodocianym kierowcom powinno się podnieś OC/NW o 500%… i renty fundować z ubezpieczenia…. zespołom urazów poporodowych wypłacać powinni lekarze z prywatnych ubezpieczeń albo NFZ za fuszerę porodową… (niedotlenienia mózgu, porażenia, wyrwane barki, przepukliny kręgosłupa i inne) każdy wyjazd do tropików powinien mieć dodatkowe ubezpieczenie od skutków pobytu..malaria/ebola/ukąszenia/inne…. mało tego co roku każdy Polak powinien mieć robione badania ze wskazaniem na leczenie odpowiednich chorób lub zaniedbań… każdy młody Polak powinien mieścić się w siatce centylowej… dla swojego wieku a rodziców powinno się obciążać dodatkowymi opłatami za tuczenie grubasa przed komputerem i zwolnienia z wf….Tu miłosierdzie nic nie pomoże… zaostrzanie lub liberalizacja ustawy antyaborcyjnej też….Do wszystkiego jest potrzebny zdrowy rozsądek…. przede wszystkim rodzica…..i uwierzcie mi, że można dziecko wychować… U mojego średniego syna w klasie jest dwóch cyganów…. jeden totalne dno a drugiego (półcygana) wychowuje babka aryjka…. cygan, że cygan w swoim środowisku jest tępym grubasem,bezczelnym i odpornym na wszystko…chodzi do szkoły tylko dlatego że jest wychowankiem Domu Dziecka (na łykendy puszczanym do rodzinnego domu…. ) drugi ma babkę PiS-ówkę… rygor w domu uczy się, gra w ręczną, boksuje a trzyma się w szkole na poziomie oceny dobrej/dostatecznej… ostatnio „Pana Tadeusza recytował” Czynnik kulturowy jest tu bardzo ważny. Jeden to zapuszczony grubas… drugi to sprawny zdrowy chłopak…jeden nie powinien dostać w razie co renty…. drugi na pewno jest wpasowany idealnie w siatkę centylową w razie co powinien dostać 100% pomocy od państwa. Uważam, że w KKN-ie sa osoby kalekie z niezawinionej przez siebie przyczyny….ale też są motocykliści” Ok… brawura, ok młodzieńcza głupota….ale w prawie o ruchu drogowym wyraźnie napisane… ile i co można…. kibole też powinni mieć dodatkowe składki NW/ER… i to wcale nie małe.
   I jeszcze jedno @antykomuchu… za młodego miałem sąsiada punkowca… pokrzywiony, mały… nazywali go „Kufel”… z tego, że ślepy prawie, w okularach miał cylindry +/- 12 dpt…. poznał se pankówę… śmiali się wszyscy, że mógł na niej jeździć… Z tego związku wyszły dwie córki…. katastrofa…, krótkie nogi, wyłupiaste oczy, łeb jak arbuz, krzywica klatki piersiowej, dyskalkulia, dysleksja… dramat… starsza córka nie umie policzyć ile jej pieniędzy wydali w sklepie… serio…. Po szpitalach od mała…. trzy próby samobójcze….ale co? Jaki reproduktor takie potomstwo… postawa roszczeniowa…. no żal… żal… ale taka jest metoda doboru naturalnego….Co można było oczekiwać od kufla i jego partnerki…..za dzieci NFZ zapłacił już tyle, że 100 innych tyle przez całe życie nie wykorzysta…. litować się nad tym….? Córki Kufla… też znajda pewnie następnego reproduktora i sytuacja powtórzy się na bank…. kto ma za to płacić…?

  2. @antykomuch – w artykule nie chodzi o brak wsparcia Państwa dla osób pokrzywdzonych przez los, albo przez swoją głupotę, tylko o robienie z pomocy im, kolejnego show i katowanie tym ludzi przez kilka dni. Dodatkowo robiąc pole dla innych grup nacisku.
   Wystarczy, że PiS puścił na wcześniejsze emerytury, w starzejącym się społeczeństwie, kilkaset tysięcy obywateli, robiąc z tego flagowy punkt wyborczy, to dalej brnie w socjalne show medialne. I o to tu chodzi.
   @ W18 – te słuszne postulaty, o których piszesz, nie zrealizuje socjalna partia, musisz zacząć się rozglądać za betonem liberalnym w naszej polityce, ale takiego na horyzoncie nie wdać.

  3. @W18
   Stawiasz pytania, na które nie ma odpowiedzi, albo inaczej, są, ale biegunowo polaryzujące społeczeństwo. Można sterylizować rozdojmy, które p…lą się na potęgę bez zabezpieczenia, a w ciąży piją, palą, ćpają. Można „kastrować” debili siejących po pianemu, po dragach nasieniem jak z „uzi” i nie biorąc za to żadnej odpowiedzialności.
   Izba wytrzeźwień nie jest refundowana przez NFZ, dlaczego zatem takie samo zatrucie (alkoholowe) ma być leczone darmowo po upojeniu doraźnie w szpitalu? Dlaczego kosztowne ratowanie życia kogokolwiek po jakimś „korsarzu” ma być gratisowe (na fundusz)?
   Młody wiek kierowcy nie powinien być jedynym kryterium zwiększającym składkę ubezpieczenia. Zintegrowany system informatyczny powinien umożliwiać towarzystwom ubezpieczeniowym wgląd w rejestr wykroczeń i również to powinno być brane pod uwagę przy ustalaniu składki (ryzyka) ubezpieczeniowego.
   Nie wstawiałbym pod jeden mianownik osoby niepełnosprawnej od urodzenia z kimś, kto skacze z hotelowego balkonu na balkon lub z balkonu do basenu. Owszem, tej drugiej grupie należy nieść pomoc w ratowaniu życia, ale jeżeli ktoś ma ciągoty do takich zabaw, to niech sobie wykupuje specjalne ubezpieczenie dodatkowe, albo zrezygnuje z niego,ale równocześnie z automatu musi wiedzieć, że żadnego specjalistycznego leczenia (poza bezpośrednim ratowaniem życia), żadnej rehabilitacji i żadnego zasiłku sponsorowanych przez resztę obywateli nie będzie. Nioby dlaczego NFZ (czyli Ty, ja…) ma płacić zasiłek, rentę, czy za leczenie motocyklisty, który np. przy 120km/h ścina lewy zakręt i pakuje się pod ciągnik rolniczy? Dlaczego mamy płacić za to, że ktoś na bani skacze do wody w kamieniołomie? Dlaczego mamy na nasz koszt leczyć „zawieszonego” ćpuna, albo kogokolwiek, kto „szuka przygód”? Od tego powinien być rozbudowany system dobrowolnych ubezpieczeń. Jeżeli ktoś jest miłośnikiem dopalaczy, niech znajdzie ubezpieczyciela itd.
   Skoro państwo prowadzi politykę, która ma kreować przyrost naturalny (a to jest w naszym ogólnie rozumianym interesie), to powinien funkcjonować system wsparcia finansowego zarówno dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych, jak i opiekunów osób niepełnosprawnych, które stały się metrykalnie dorosłe.
   Tak jak niektórzy ludzie nie powinni mieć prawa do poczynania kolejnego życia, tak np. niektórzy nie powinni mieć czynnego prawa wyborczego, bo niby dlaczego dorosły o intelekcie meduzy ma decydować o losie moim i mojej rodziny, skoro on nie rozumie podstawowych zagadnień dot. funkcjonowania państwa, narodu, społeczeństwa? Ma głosować tylko dlatego, że ma dowód osobisty? Czy patologiczny alkoholik lub ćpun ma prawo płodzić tylko dlatego, że ma czym? Czy NFZ ma płacić panience za leczenie kręgosłupa, bo ona chciała być cool i uczyła się latać skacząc dobrowolnie z balkonu? Wg mnie nie, choć zdaję sobie sprawę, że zmiana takiego stanu rzeczy nie byłaby łatwa.

 10. PiS jest partią lewacko-medialną a zarazem smoleńsko-lizbońską.Zrobią wszystko,co się dobrze sprzeda w telewizji i co można nazwać pozytywnym przekazem,ocieplaniem wizerunku itp. bzdetom dla uzależnionych od oglądania medialnych obrazków.O Wołyniu zapomnieli bo taka była wola USA,teraz padli na kolana przed parchami,ciekawe,przed kim jeszcze padną żeby pokazać swe „światowe” oblicze.A co do osób niepełnosprawnych-każdy kto ma w swoim otoczeniu (rodzina,sąsiedztwo,znajomi) kogoś obłożnie chorego wie,jak wygląda to życie…Roszczeniowość może Redaktora drażnić ale nie powinna bo jest to zazwyczaj żywot pariasa.Z resztą-proszę się spytać kibiców Śląska zrzeszonych w KKN,co to jest za życie…A przecież aktualnie rządzący mogliby pokazać swą odmienność od poprzedników nie poprzez oddawanie nagród przyznanych samym sobie (Beata Szydło zachowuje się niczym Mietek Wachowski w Instytucie Bolka) a poprzez likwidację subwencji budżetowych dla partii politycznych czy poprzez likwidację gabinetów politycznych w ministerstwach.No ale-mnie również lekko się sięga do cudzych kieszeni…

  1. @Szymon
   Likwidacja subwencji na utrzymanie działalności partii wiązałaby się ze zmiana Ustawy i zgodą na zastąpienie tychże subwencji daninami od biznesu, grup interesu, korporacji zagranicznych itd. Naprawdę uważasz, że lepiej byłoby, aby partie miały prawo do pozyskiwania środków na swoje funkcjonowanie od takich gości, jak Soros, Solorz, Palikot, czy (+)Kulczyk?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *