Zamiast piątku 13-go

 Dla złodziejskiej szajki z PO 16 kwietnia 2018 to chyba najgorszy dzień w historii. Ich koleżka z ław poselskich, Staś Gawłowski, z którym jeszcze nie tak dawno knuli plany przy herbatce czy wódeczce, teraz przebywa w miejscu odosobnienia. I to nie z perspektywą jakichś tam 24 godzin, lecz na 3 miesiące.
Niezorientowanym należy wytłumaczyć, że przed zakończeniem owych 3 miesięcy prokurator może (i pewnie to zrobi) przedłoży wniosek o przedłużenie aresztu o kolejne 3 miesiące. I sąd ponownie może się przychylić do wniosku.
Bez wyroku
Pamiętacie Maćka Dobrowolskiego, kibica Legii? Dokładnie w ten sposób chłop przesiedział prawie 3 lata. Co 3 miesiące kolejne posiedzenia aresztowe, kolejne klepnięcie pisemka od prokuratora przez sędziego i chłop prawie trzy lata oglądał świat zza kratek, choć nic na niego nie było oprócz gołosłownych oskarżeń klienta, który nadawał na wszystkich.
Co innego jednak chłopaczyna, którego nikt nie znał, a co innego szycha z politycznej bandy. Tu sobie nikt nie pozwoli na areszt wydobywczy, jak jest nazywane trzymanie kogoś nie dlatego, że są dowody, tylko po to, by się aresztant namyślił i zaczął być rozmowny.
Stasia Gawłowskiego jeszcze kilka miesięcy temu niemal nikt nie znał. A to błąd, bo Stasiu grał istotną rolę w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Teraz zna go już cała Polska, bo przetarł szlaki. W Polsce po tak zwanej „reformie ustrojowej” posłowie mieli kłopoty z prawem, lecz albo były to konsekwencje jazdy po pijaku, albo zbyt szybkiej jazdy samochodem, albo jakieś inne, mniej poważne historie. Najczęściej konsekwencje ponosili później, już jako „byli posłowie”. Albo i nie ponosili.
Tymczasem Stasiu trafił do aresztu niemalże prosto z ław poselskich. Kilka godzin wcześniej zasiadał w polskim parlamencie, teraz siedzi na pryczy i ryczy.
W PO wielkie poruszenie. Cóż, nie dziwota, wszakże takie tam drobne wałki, jakie wyprawiał Stasio to na sumieniu mają niemal wszyscy. Zatem obawa granicząca z panicznym strachem, że „teraz Stasia nam zabrano, jutro przyjdą o szóstej rano.” Broniąc Gawłowskiego tak naprawdę bronią siebie.
Stąd determinacja, stąd krzyk i oburzenie, dlatego mnóstwo biadolenia nad złym losem, okrutnym PiS-em, wrednej dyktaturze, niecywilizowanym sposobie traktowania opozycji i co tam jeszcze sobie „totalni” wymyślą.
Czy jest to sprawa polityczna?
Oczywiście, że tak. Bo jak pierwszy lepszy typek kradnie, oszukuje, bierze lub daje łapówki, to jest to sprawa kryminalna. Ale jak to robi polityk, to jest sprawa polityczna.
Przed sobą mamy w mediach kilka dni kwiku świń odrywanych od koryta. Jakoś im nie współczuję. Jak chłopaki idą na numer, to każdy ma w głowie ewentualne konsekwencje. Banda PO własne numery waliła w białych rękawiczkach i białych kołnierzykach. Walili całe społeczeństwo na miliardy, a gdy ktoś ich na tym przyłapywał, to wykorzystywali przeciwko tym bystrzakom cały aparat państwowy. I z uczciwych robiono złodziei i bandytów, a autentyczni złodzieje oprócz swojej „działki” dostawali medale.

Roman Zieliński, fot. gram.pl

 Osobiście mam nadzieję, że kłopoty z wymiarem sprawiedliwości będzie miał europoseł PO Michał Boni. Osobnik, który otwarcie głosował za nałożeniem na Polskę sankcji. Michaś, tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa nie brzydzi się donosami na policję, zatem teraz służby biegają za mną z wezwaniami za spalenie jego wizerunku 13 grudnia na wrocławskim Rynku.

25+

komentarzy: 22

 1. Przy okazji, niejako rykoszetem aresztowany został, również ze sporymi szansami w przyszłości na Celę+, ulubieniec „postępowych mediów”, przyjaciel „liberalnego i demokratycznego salonu”, pan Rafał B., pseudonim „Rafalala”. Celebryta ten, zapraszany jest m.in. do telewizji Polsat i TVN, gdzie opowiada o nietolerancyjnym polskim społeczeństwie. Udziela wywiadów Głosowi Tel Awiwu, piszą o nim poszczególne „Pudelki”. Znane są doskonale jego charakterystyczne zdjęcia z parad równości…

  No dobra, dosyć tego słodzenia. W końcu się doigrał ten zwyrodniały, wulgarny pedał i trans, znany m.in. z oficjalnego dawania ciała pedałom i rzekomo zamieszczania niektórych nagrań w sieci oraz z prowokowania zwykłych ludzi, a następnie filmowania tego, jak ich poniża. Szkoda tylko, do zatrzymania musiało dojść dopiero po tym, jak zboczeniec ten w wyjątkowo chamski sposób zbluzgał, mocno przestraszył i upokorzył mniej więcej 12-14 letnią dziewczynkę, strasząc ją jeszcze po wszystkim wybiciem zębów przy kolejnym spotkaniu…

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rafalala-zatrzymana-przez-prokurature/bzmvm0c https://twitter.com/BasedPoland/status/984968229373214720

  11+

  1. Jak chcecie wesprzeć dr Kurek, Ziemkiewicza (mam do niego osobisty stosunek ale walczymy na jednym froncie więc siłą rzeczy muszę go popierać) Zychowicza (mimo tego, ze Wyklętych nie powinien ruszać)… Czy Magdę Ogórek.
   Trzeba kupować ich książki…. nawet jak nie czytacie niech stoją na półce nad telewizorem… dawać je w prezentach i kolportować jak Jehowcy „Strażnicę”
   Za 1 Dollara miesięcznie można mieć MaX TV w domu…
   https://maxtvgo.com/payment.php
   Ostatnio banują go lewaki na You Tube i Googlach… miedzy innymi za informację, ze żona Benjamina Natanjahu sprzedawała butelki po imprezach rządowych i naliczyli jej, (że uzyskała z tego dochód 6000) Dollarów…hahahaha… co za poziom…u nas nikt by się do tego poziomu nie zniżył.

   18+

 2. Staszek był szarą eminencją zachodniopomorskiej PO i wiceministrem ochrony środowiska więc pisanie o nim jak o jednym z wielu członków PO jest dla niego po prostu krzywdzące,to nie jest szeregowy poseł,choć poziomu Schetyny nie osiągnął.Teraz na własnej skórze poczuje,z jakimi atrakcjami wiążą się wakacje na Kaszubach.

  16+

 3. „Siedzi na pryczy i ryczy”…. No właśnie zajął „wóz” czy dynda na „gałęzi”… nie dopytaliście….a to ważne….oczywiście „penicylina” wstawi go pod celę z „peugeotami 206”, majciarzami albo alimenciarzami… dla jego bezpieczeństwa.
  Mógłby „się wyhuśtać” to by został „więźniem sumienia”… choć pewnie siedzi z kupą w spodniach…i czeka na”koronę”…. przycisną go to szybko wjedzie za nim, Grzesiu, Donek, Sławek, Ewka… marchewka, Hanka Tomek… i wieeeelu, wieeeelu takich o których nawet nie będą CBA-ki pytać a „chłopcy” powiedzą bo będą chcieli art. 60 KK.. U ludzi u których jedyna wartość w życiu to wartość pieniądza nie ma zasad… Tu jak raz pierd…lnie szpagat i się rozpruje na dobre to jak Grudzień z Chorzowa….poda 100 nazwisk…wdowa dni i nagle za tydzień zrobi się ciasno i znajomo na peronkach… Hahahaha.

  26+

  1. Pieknie napisane. A to że się rozpruje to 100 procent. Pierwsza noc przed nim i bankowo portki pełne. Od jutra zacznie wyczekiwać na papugę czyli Giertycha i pierwsze co mu powie to: „Powiem wszystko tylko mnie wypuśćcie…” hehe

   0

 4. Co ta szmata, kapuś Boni od Pana, Panie Romanie chce? Niech się czepią Sznepfa za wyłudzenie pieniędzy na świstek papieru albo Najsztuba, bo coś sprawa z żydami przysycha.
  Na zakończenie to już pewnie wiecie, że Ziemkiewicz i tygodnik Do Rzeczy trafili na listę antysemitów, sporządzaną w Izraelu.

  27+

  1. Na takim przesłuchaniu jeszcze nie byłem, bo oprócz pytań natury formalnej (dane osobowe, czy wiem w jakim charakterze jestem wzywany itp.) padło tylko jedno merytoryczne. Miałem rozpoznać kogoś na zdjęciu, lecz totalny ambergold mnie dopadł.
   RZ

   21+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *