Kiedy jak nie teraz?

 Przed nami powtórka z pojedynku z Sandecją we Wrocławiu.
Dla przypomnienia, ostatni mecz Śląsk – Sandecja na pilczyckim stadionie odbył się 3 marca. Czyli przed półtora miesiącem. Wynik brzmiał wówczas 0-0, a na sektorze gości zameldowało się wtedy 128 fanów z Nowego Sącza. Tym razem na wrocławskim obiekcie ma się ich pojawić około setki, czyli porównywalna liczba.
Oby był to ostatni mecz Śląska z Sandecją na dłuższy czas. Bowiem trudno sobie wyobrazić, że jeśli Sandecja się utrzyma w lidze, to nie kosztem Śląska. Powiedzmy sobie szczerze. Brak wygranej w niedzielnym spotkaniu będzie milowym krokiem w kierunku drugoligowej przepaści.
Na nasze szczęście w tym roku nie obowiązuje dzielenie punktów na pół, dzięki temu nad ostatnią w tabeli Sandecją mamy na razie bezpieczny dystans sześciu oczek. Inaczej byłoby jedynie trzy punkty nadwyżki. Ale sześć punktów przewagi na siedem kolejek przed końcem wcale nie oznacza, że można być spokojnym. Bo w razie katastrofy po tej kolejce strefa buforowa może się zmniejszyć do trzech. Przy czym spada nie tylko 16 drużyna, ale leci również 15.
Śląsk nie wygrał w lidze już od czterech miesięcy. Ostatni raz z Jagiellonią 15 grudnia zeszłego roku. Od tej pory zanotowaliśmy w 9 meczach 4 remisy i pięć porażek przy bramkach 9-17. Kiedy ma Śląsk odwrócić passę, jeśli nie w meczu z czerwoną latarnią na własnym stadionie?
Mecz Śląsk – Sandecja Nowy Sącz odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia o godzinie 18:00.
Andrzej P, RZ fot. NI-FO Fani Sandecji podczas marcowej wizyty na Pilczycach.

15+

komentarzy: 3

  1. A ja swoje !!! Wszyscy na mecz!!! Bez gadania że …pogoda za ładna grilla mam, że lepiej w knajpie obejrzeć…, że przeciwnik nieatrakcyjny…, że Śląsk słabo gra itp. itd…..kto jak nie my ma ich dopingować… Dopilnujcie swoich kolegów , którzy tylko na Legię, Amicę i lubinki chodzą bo po bluzgać można… a jak trzeba dopingować w takich meczach gdzie walka o ” życie” jest to wymówki j.w….i żeby gniazdowy nie musiał „ścieśniać” młyn żeby jakoś wyglądał, bo to żenada w 600 000 mieście !!!! I uwaga do gniazdowego…szanuj tych co chodzą na mecze ostatnio….. Hej Śląsk !!!

    85+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *