Fart

 Szczęcie trzeba umieć mieć. Śląsk mimo remisu 1-1 z Koroną Kielce osiągnął wszystko, co z tego rezultatu mógł wycisnąć. Dzięki temu, że w końcówce meczu Piast stracił prowadzenie w pojedynku z Termaliką, dzięki porażce Pogoni w Warszawie, Śląsk ostatecznie wylądował na 11 pozycji po 30 meczach.
W drugiej połowie to nie Śląsk był lepszy, to Korona bardziej zasłużyła na wygraną niż my. Niech nikogo nie zmylą ostatnie minuty, gdzie faktycznie to wrocławianie wykazywali więcej determinacji.
Do sumy szczęścia trzeba jeszcze dołożyć zabrany przez PZPN punkt Lechii. Wszakże Lechia ostatecznie ma tylko jedno oczko mniej od Śląska.
Zatem Śląsk będzie grał cztery mecze u siebie i tylko 3 na wyjeździe.
red, fot. blogspot.pl

15 IV niedz. g.18:00 Śląsk – Sandecja Nowy Sącz
20 IV pt. g. 18:00 Termalica Nieciecza – Śląsk
30 IV pon. g. 18:00 Śląsk – Lechia Gdańsk
4 V pt. g. 18:00 Cracovia – Śląsk
8 V wt. g. 20:30 Śląsk – Pogoń Szczecin
12 V sob. g 15:30 Śląsk – Piast Gliwice
19 V sob. g. 18 Arka Gdynia – Śląsk
pełny terminarz kolejek 31-37:

http://www.90minut.pl/news/285/news2856912-Ekstraklasa-Terminarz-kolejek-31-37.html

 

14+

komentarzy: 24

 1. Trzeba sobie powiedzieć prawdę. Jesteśmy, wraz z Sandecją, głównym kandydatem do spadku. Nie chcę krakać, to realna ocena sytuacji. Słabe przygotowanie do sezonu, sytuacja polityczna (koniec ekipy z Ratusza), kuriozalny wybór nabywcy większościowego pakietu akcji klubu ….. Obecnie nasz główny „dobrodziej” finansowy czyli Franek z Mikstatu ma poważniejsze zmartwienia, niż obojętna mu zawsze przyszłość Śląska. Zresztą nie chcę czepiać się faceta, którego spotkała życiowa tragedia – ponad rok temu zmarł jego guru intelektualny, bauman.

  8+

 2. Jedyny, ale duży plus to to że mamy lepszy bilans ze wszystkimi kandydatami do spadku (decyduje miejsce po rundzie zasadniczej). Trzeba się utrzymać przed meczem w Gdyni, w innym wypadku będzie dramatycznie.

  24+

 3. Jeśli jakimś cudem się utrzymamy, to natychmiast trzeba zatrudnić trenera. Z całym szacunkiem dla Pawłowskiego, ale rola szkoleniowca go zupełnie przerasta. Niech zajmie się tym w czym jest dobry – rozwojem akademii, pracą z młodzieżą, ale nie trenowaniem pierwszego zespołu.

  28+

  1. Zmienić trenera, zmienić niektórych działaczy, a już na pewno ich filozofię prowadzenia klubu, a tego się nie zrobi z dnia na dzień. Obawiam się, że jak się utrzymamy, to będzie to tylko odroczenie egzekucji do następnego sezonu.

   0

 4. Gdyby wziąć pod uwagę wyniki z rundy zasadniczej to:

  13-16 IV Śląsk – Sandecja Nowy Sącz (0-0)

  20-23 IV Termalica Nieciecza – Śląsk (2-1)

  27-30 IV Śląsk – Lechia Gdańsk (3-2)

  4-6 V Cracovia – Śląsk (2-1)

  8 V wt. Śląsk – Pogoń Szczecin (3-0)

  12 V sob. g 15,30 Śląsk – Piast Gliwice (2-2)

  19 V sob. g. 18 Arka Gdynia – Śląsk (2-0)

  Czyli razem 8 zdobytych punktów. To i tak może nie wystarczyć do utrzymania. Tym bardziej, że o wygrane, nawet u siebie, z będącymi ostatnio w formie, Lechią, Pogonią i Piastem, będzie niezwykle ciężko i każde zwycięstwo w tych meczach trzeba będzie przyjąć z pocałowaniem ręki. Choć i zwycięstwo z Sandecją wcale nie jest pewne. Plusem są wyjazdy do, raczej już pewnych utrzymania, Craxy i Arki (to już 3. wyjazd do Gdyni w tym sezonie). Więc spadkowicze powinni wyłonić się z 6 drużyn: Śląsk, Pogoń, Piast, Lechia, Termalica i Sandecja.

  10+

 5. 13-16 IV Śląsk – Sandecja Nowy Sącz wygrana
  20-23 IV Termalica Nieciecza – Śląsk wygrana
  27-30 IV Śląsk – Lechia Gdańsk remis
  4-6 V Cracovia – Śląsk porażka
  8 V wt. Śląsk – Pogoń Szczecin remis
  12 V sob. g 15,30 Śląsk – Piast Gliwice remis
  19 V sob. g. 18 Arka Gdynia – Śląsk porażka
  Czy 40 pkt. wystarczy? Czy to jest realny scenariusz? „Pan Oczko” nie jest w stanie wpłynąć pozytywnie na tę drużynę, cała nadzieja w kilku grajkach.

  11+

  1. @Paweł Dziedzina
   Może raczej realizmem z nutą optymizmu. Oczekuję, że Śląsk zapewni sobie utrzymanie w EK najpóźniej po meczu z Piastem, a najlepiej po meczu z Pogonią. Nie można tego pozostawiać do meczu ze śledziami, bo „komisja” zrobi wszystko, aby w Gdyni nie było kibiców Śląska, a grajki drukarki i ich kibice doznają amoku na ten mecz.

   10+

 6. Następny mecz z Sandecją w przyszłą niedzielę o 18.
  Derby trójmiasta w piątek o 18.00
  Ciekawie zapowiadający się mecz Wisły z Wisłą w poniedziałek. Początek zemsty leśnych dziadów?

  6+

 7. Bardzo realny scenariusz: jeżeli w ostatniej kolejce Śląsk będzie walczyć o utrzymanie to lecimy niestety. Jeżeli utrzymanie zapewnimy sobie wcześniej to zostajemy w Ekstraklapie.

  10+

 8. Powinniśmy żyć z myślą o spadku bo PZPN nie będzie za nas grał. Nie ma żadnej wymówki. Póki złamasy sobię nie przypomną bo co jest piłka i bramka.

  15+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *