11 czy 14?

 Śląsk może jeszcze zająć 11 pozycję po 30 seriach spotkań. Ale przy niesprzyjających okolicznościach może znaleźć się na pozycji 14.
Co się może zdarzyć?
Jeśli Śląsk wyga z Koroną Kielce i będzie miał 33 punkty:
Na pewno będzie 12, a jeżeli Pogoń nie wygra w Warszawie, to nawet uda się zakończyć podstawową rundę na miejscu 11.
Jeśli Śląsk zremisuje z Koroną i będzie miał 31 punktów:
Będzie 11 jeśli Pogoń przegra w Warszawie a w spotkaniu Piast – Termalica padnie remis.
Będzie 12 jeśli Pogoń zremisuje lub wygra w Warszawie a w spotkaniu Piast – Termalica padnie remis.
Będzie 12 jeśli Pogoń przegra w Warszawie a w spotkaniu Piast – Termalica zwycięży Piast.
Będzie 13 jeśli Pogoń zremisuje lub wygra w Warszawie a w spotkaniu Piast – Termalica zwycięży Piast.
Będzie 13 jeśli Pogoń przegra w Warszawie a w spotkaniu Piast – Termalica zwycięży Termalica.
Jeśli Śląsk przegra z Koroną i będzie miał 30 punktów:
Będzie 13 jeśli Lechia nie wygra z Arką niezależnie od rezultatu Piast – Termalica.
Będzie 14 jeśli Lechia wygra z Arką niezależnie od rezultatu Piast – Termalica.
Mecz Śląsk – Korona Kielce odbędzie się w najbliższa sobotę 7 kwietnia o godzinie 18:00.
Andrzej P, fot. echo dnia

15+

komentarzy: 12

 1. Kocham te Wasze analizy. Poziom Naszej drużyny to pierwsza ósemka II ligi. Tak jest niestety! Widziałem mecz Miedzi z Chrobrym i uważam ,że mają więcej charakteru takie drużyny. Przypomnę jednak, że we Wrocławiu nie wygrał nikt z czołówki ekstraklasy. Hej Śląsk!!!

  3+

 2. Dla Korony mecz we Wrocławiu będzie mało istotnym wydarzeniem. Możliwe, że dadzą odpocząć swoim pierwszoplanowym graczom. W lidze już osiągnęli to co chcieli i w grupie mistrzowskiej dużo wyżej nie podskoczą. Dlatego skupią się na PP. Są blisko finału i te rozgrywki są teraz dla nich na pierwszym planie.
  Śląsk musi wykorzystać okazję i w końcu wygrać. Nieważny jest styl i poziom. Nieważne kto i w jaki sposób strzeli bramkę. Ważne są 3 punkty.

  19+

  1. Dużo jest racji w tym, co napisałeś, ale jeśli faktycznie pierwszoplanowi gracze usiądą na ławce, to już nie oznacza, że ci drugoplanowi przejdą obok meczu. Mogą chcieć udowodnić, że wcale nie są gorsi od tych pierwszoplanowych i mając możliwość pokazania się na boisku w meczu o stawkę, wykażą się ambicją i zaangażowaniem. a to na dobre może nam nie wyjść, bo nasze asy niekoniecznie muszą chcieć się starać. Także czasem lepiej, jak w pierwszym składzie wyjdą Ci, którzy będą mieć w nogach grę w PP. A tak reasumując. Nie ma się na co oglądać i liczyć na innych i ich słabości. Śląsk może liczyć tylko na siebie. Brak systemu VAR to też miecz obosieczny. Mógłby nam pomóc, ale niekoniecznie, jak to bywało w ostatnimi czasy. Ale bez niego, to sędzia główny będzie na boisku panem i władcą, a bez kontroli VAR będzie też możliwość manipulacji. Nie doszukuje się teorii spiskowych, ale czy to nie jest już z góry ukartowane, żeby pewnym drużynom krzywda się nie stała w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego?

   4+

 3. Zakładam, że widząc swoją bezsilność „Pan 20” zabrał swoich chłopców do jakiegoś „Escape room’u” lub zaordynował inną grę-zabawę.
  Do tego może Celik polecił wzajemne złapanie się za „ryje”, bo kiedyś to deklarował.
  Mając na uwadze powyższe (choć hipotetyczne) przesłanki, należałoby się spodziewać w meczu z Koroną zap…nia na 100%. Czy takie założenie jest jednak racjonalne?

  37+

 4. Należy też pamiętać że Korona będzie mieć w nogach wczorajszy (środowy) mecz z Arką mecz w Kielcach i wcale nie będzie im łatwo wygrać we Wrocławiu.

  16+

  1. Należy też pamiętać, że wirtuozi futbolu aktualnie powkładani w trykoty Śląska Wrocław, ostatnio snują się po krajowych arenach tak, jakby grali mecze o stawkę codziennie. I to co najmniej w Lidze Mistrzów.

   112+

  2. Na coś trzeba liczyć, ale należy liczyć przede wszystkim na siebie. Przy maksymalnym zaangażowaniu przynajmniej remis jest realny, nie sądzę, żeby Pogoń coś ugrała w Warszawie, a Piast powinien sobie poradzić z Termaliką, także 11-12 miejsce jest całkiem realne i nie tylko w sferze pobożnych życzeń. Porażki Śląska nie zakładam, ale do bukmachera to bym w ciemno nie poszedł, żeby postawić jakąś poważną kwotę na Śląsk, albo na remis, za duże ryzyko.

   17+

  3. A ja zagram w ciemno na Śląsk. Kiedy Korona ma odpocząć? Dzisiaj na treningu po ciężkim meczu czy jutro w autokarze do Wrocławia? Pytam: Kiedy???

   15+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *