Stek kłamstw

 Przychodzi delegacja ze Śląska do Dutkiewicza:
– Będzie spadek.
– Serdeczne kondolencje. A dużo nieboszczyk zostawił na koncie?

Właśnie zaczął się cyrk. Ale zacznijmy od początku.
Śląsk dołuje, bo Śląsk nikogo nie obchodzi. Zebrało się wokół klubu stadko grabieżców, każdy grał na konto swojego portfela i nam klub rozgrabili. Przy okazji zostawiając drużynę w stanie agonalnym.
Jeśli ktoś szuka sytuacji, by to zmienić, to jedynym możliwym momentem jest znalezienie sponsora/ inwestora. A tego nie da się zrobić przed wyborami samorządowymi. Te odbędą się na przełomie października/ listopada. Zatem jakiekolwiek zmiany są możliwe dopiero od nowego roku.
Ponadto istotne będą wyniki tychże wyborów. Wygrają ci, którzy rządzą obecnie, to niewiele się nie zmieni.
Cyrk
O przepychankach wśród totalnej opozycji teraz pisać nie ma co. Bardzo szeroki temat. Generalnie ma być tak: wszyscy kontra PiS, ale wychodzi na to, ze Schetyna ma gdzieś wszelkie porozumienia tam, gdzie mu one nie pasują. I w ogóle ma gdzieś ludzi, którzy myślą inaczej niż sam wielki wódz opozycji.
We Wrocławiu od roku tłucze się jedną kandydaturę PO na wymianę prezydenta. Alicja Chybicka bardziej niż z polityką kojarzona jest ze swoją pracą jako lekarka. I raczej ma dobre recenzje. Jednak nie jest z „bandy Grzegorza”, co ją dyskwalifikuje jako kandydata. Podły Grześ postanowił we Wrocławiu zagrać va banque i wstawił na kandydata pisowskiego podrzutka Kazimierza Ujazdowskiego. Jak na partię budującą swój elektorat na nienawiści do PiS-u ciekawe posunięcie. Bardzo ciekawe. Normalny PO-wiec na pismena nie zagłosuje. Pismen na zdrajcę też nie zagłosuje. Kto ma być elektoratem Ujazdowskiego? Paru oszołomów z partii Razem? Na co liczy Schetyna? Po takim numerze, to w samej PO z Wrocławia zostanie znienawidzony. Ale to naprawdę nie nasz problem.
Nasz problem to stosunek przyszłych władz do przyszłości Śląska. Warto wszelkich kandydatów o to pytać.
Jak odpowie, że będzie dawał kasę, to kłamie.
Jak odpowie, że Śląsk leży mu na sercu, to kłamie.
Jak odpowie, że wszelkimi sposobami będzie budował markę Śląska, to kłamie.
Jak odpowie, że postara się o ściągnięcie inwestora/ sponsora, to kłamie.
Jak odpowie, że odda klub za darmo, to mija się z prawdą. Obecnie może tak naprawdę myśli, ale jak przyjdzie co do czego, to zmieni zdanie.
Wiadomo jednak na pewno, że nie ma powrotu do chorego układu finansującego Śląsk z kasy miasta i zabawy w samym klubie tymi spadającymi z Ratusza pieniędzmi. I to niezależnie od opcji, która zwycięży. Chyba, że wąska banda Dutkiewicza nie da się oderwać od koryta, wówczas wciąż Śląsk będzie drenowany, ale już na mniejsza skalę.
Roman Zieliński, fot. dziennik.pl, grzechy.platormy.org

komentarzy: 14

 1. Wyniki są dokładnie takie, jaki klimat w klubie. Miłość kibiców i „głowy” miasta, kiepskie decyzje personalne, słabi fachowcy, brak głównego sponsora, stadion, który nie należy do klubu, itd. Naprawdę ktoś mógł spodziewać się, że to będzie działać? Nie chcę po nikim jechać, ale nasze kibicowanie też jest takie trochę „nie na czasie”. Dzisiejsza młodzież to nie ci sami ludzie co jedno, dwa pokolenia wstecz. Stek bluzg i darcie jap mało kogo przyciągnie na trybuny. Dzieciaki chcą zaangażowania, fajnej piłki i wygrywania przynajmniej u siebie. Marketing w klubie też przeterminowany. Gdzie na przykład pakiety urodzinowe dla rodziców młodych kibiców. Wiele jest do poprawienia i ciągle obwinianie jednych przez drugich niestety niewiele zmieni. Pozdrawiam Wszystkich. Hej Śląsk!

 2. „Alicja Chybicka bardziej niż z polityką kojarzona jest ze swoją pracą jako lekarka. I raczej ma dobre recenzje.” Takie pytanie, u kogo ma te dobre recenzje? Chyba nie u swoich podwładnych. Politycznie w sumie jest nikim.

  1. Widać nie masz poważnych problemów ze zdrowiem dzieci. O ile w ogóle masz dziecko. A jeśli masz, to obyś nie musiał nigdy korzystać z usług p. Chybickiej, bo u niej lądują ciężkie przypadki.

  2. I nad każdym ciężkim przypadkiem ona chyli czoła… Bez takich żartów, lepiej popytaj ludzi, którzy mają z nią do czynienia na płaszczyźnie służbowej. Pewnie byś się bardzo zdziwił. Szczerze mówiąc nigdy bym nie chciał, aby taka osoba była prezydentem tego miasta, bo nic dobrego by z tego nie wyszło.

 3. A, a jaka odpowiedź kandydatów w sprawie Śląska nie będzie kłamstwem? Skoro nie sprzedaż, ani nie finansowanie, oddanie klubu to co może być prawdziwą odpowiedzią? Bo chyba wykluczyliście wszystkie opcje.

 4. Dopóki państwowy kombinat z Lubina będzie wykładał kasę na małomiasteczkowy klubik to nie widzę powodów aby Wrocław przestał wykładać kasę na Śląsk.

  1. Miasto i jego mieszkańcy mają ważniejsze potrzeby od finansowania nieudolnych kopaczy i całej ferajny zgromadzonej wokół klubu. Tylko prywatny inwestor powinien wchodzić w grę.

 5. Dutkiewicz poparł w kandydowaniu swojego urzędnika. Gość o nazwisku Sutryk nim jest. Dlaczego Rafał tak zrobił? A no jak zagranie jak w Rosji. Zawsze ustępujący naznaczają nowych, w ten sposób zapewniając sobie nietykalność nowych władz. Oj komuś może się d… palić po wyborach jak po wielu latach rządów Rafała wypłynie cała kupa na górę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *