Trzeba komika

 Po odsłuchaniu paru dyskusji oraz odczytaniu kilku komentarzy na temat nałożenia na Rosję sankcji za otrucie na terenie Wielkiej Brytanii rosyjskiego, podwójnego agenta, średnio rozgarnięte osoby ogarnia śmiech. I ponure przeświadczenie, że żyjemy w świecie, mówiąc delikatnie, mało rozumnym.
Ruscy zabijają swoich wrogów politycznych poza granicami swojego kraju od dawna. Generalnie od czasu usadowienia się w Moskwie i Petersburgu komuny.
Trocki, Georgi Markow, Samuel Ginzberg vel Walter Kriwicki, Litwinienko, Bierezowski, synowie Kuklińskiego – różny czas, różne miejsca, różne sposoby, a mocodawcy ci sami. I powód dla których pożegnali się z życiem także ten sam.
Pogarda dla życia
Zachód nie rozumie sposobu myślenia Rosjanina, bo kompletnie nie rozumie Wschodu. Mentalność ludzi wychowanych w Azji i w jej bezpośrednim pobliżu jest zupełnie inna, niż mentalność obecnych ludzi Zachodu. Polityczna poprawność przez kilkadziesiąt lat tak przeorała świadomość społeczeństwa cywilizacji łacińskiej, że dla świata Zachodu zabicie futrzaka to nieomal zbrodnia. Pułapki na myszy już niedługo będą karane. Tymczasem na Wschodzie życie jest mało istotne. A tak zwane prawa człowieka to w ogóle utopia. I nie chodzi tylko o Rosję. Korea Północna to ewenement, ale Chiny, kraje arabskie, zresztą niemal cała Azja jest „inna”.
Czy Rosja trując kogokolwiek na terenie Wielkiej Brytanii jest w stanie wojny? Oczywiście, że tak. I każdy Rosjanin to rozumie. Natomiast w samej Wielkiej Brytanii i na oświeconym Zachodzie rozmyślą nad tym faktem. Dwoją się i troją nad interpretacją rzeczy oczywistych. I myślą nad „karami”.
Znając życie – wymyślą jakieś symboliczne historyjki, coś a’la malowanie kredkami na asfalcie.
Obecne polskie elity mają trochę lepiej poukładane w głowach. Widzą, co się dzieje i interpretacja jest bardziej jednoznaczna.
Tu uwaga – mówiąc „obecne elity” trzeba to podzielić na media pisowskie i narodowo – niezależne. Bo z lewackiej strony tak zwanych „elit” słychać identyczny bełkot jaki płynie z Paryża czy innego Berlina.
Tyle, że Polska nie może iść na wojenkę, nawet „tylko” ekonomiczną, jeśli główny poszkodowany, czyli Wielka Brytania, sama na tę wojenkę pójść nie ma zamiaru. I nigdzie nie pójdzie, bo Zachód bardzo sobie ceni życie swoich obywateli. Zwłaszcza życie wygodne.
Propozycja
Wsłuchując się w głosy „co należy zrobić” dała się wysłyszeć jedna sensowna propozycja. Zbojkotować mistrzostwa świata w piłce nożnej, jakie mają się odbyć w tym roku w Rosji.
Oczywiście taką decyzję powinna podjąć najpierw Wielka Brytania, później wszystkie sprzymierzone z nią kraje. Czytaj: UE, NATO, kraje Wspólnoty Brytyjskiej.
Jasne jest jednak, że rozpieszczona cywilizacja Zachodu takich kroków nie zrobi, bo jest taka, jaka jest. Kredki na asfalcie, opaski przeciwgwałtowe, podświetlona Wieża Eiffla – to wszystko na co Zachód stać.
Ale nawet, gdy w polskiej telewizji dość długo rozmawiano o takiej możliwości, to jedynym, który dał odpowiedź „jak to zrobić, żeby samemu się nie pogrążyć”, był… komik. Były członek kabaretu OTTO, Ryszard Makowski. Wystarczyłoby na szybkiego zorganizować mistrzostwa świata krajów wycofanych. Gdzie? Najlepiej w Wielkiej Brytanii.
Czemu ten plan nie ma racji bytu? Bo świat Zachodu opanowały zgniłki. Zgniłki mentalne i moralne. Jeszcze może by się to udało, gdyby w tych mistrzostwach brały udział Stany Zjednoczone. Trump ma gdzieś futbol i przy odpowiednich podpowiedziach mógłby podobny pomysł zarzucić na wabia. Ale Theresa Mey nie ma jaj Margatet Thatcher, Trump nie będzie się ośmieszał namawiając innych na zignorowanie imprezy, w której sam nie uczestniczy.
Zatem w świecie upadających wartości jedynym facetem potrafiącym nie tylko definiować zagrożenie, ale do tego myśleć konstruktywnie jest polski komik.
degrelle, fot. czarnotowidze.pl, cyrk.zalewski, fly4free – ostatnie zdjęcie pokazuje wioskę olimpijską w Soczi – dowód na to, że Rosji tak bardzo zależy na wielkich imprezach sportowych, ze gotowa jest dla jej zorganizowania wyrzucić w błoto miliardy dolarów.

Kraje UE/ NATO/ Wspólnoty Brytyjskiej uczestniczące w MŚ 2018:
Portugalia, Hiszpania, Francja, Australia, Dania, Islandia, Chorwacja, Niemcy, Szwecja, Belgia, Anglia, Polska.

26+

komentarzy: 25

 1. @antykomuch… nigdy nie chciałem Cię obrazić…staram się dyskutować i przedstawiać fakty. Nie miej mi tego za złe ale to są lata studiów. Ostatnio wpadłem na badania archeologiczne i są dowody na to, że Mieszko II bił monety razem z synem Bolesławem II w latach 1027-1038 w Wielkopolsce czyli , że Rychezę wraz z Kazimierzem (Odnowicielem) „odstrzelili” zostawiając w Krakowie….
  Cieszyłem się jak murzyn blaszką….
  Potwierdza to dużo broni w jeziorze Lednickim i spalenie mostu przez obrońców wyspy w wojnie z koalicją niemiecko-czeską pod wodzą Brzetysława….to też jest fakt z czasów reakcji pogańskiej…. Czytałeś Opowieści Piastowskie… Karola Bunscha…14 tomów… Tam był taki Zbrozło… (doradca Mieszka I)… trzy razy był chrzczony… trzy razy go kościół zniechęcał… swymi występkami… w serialu Vikings… Aterstan mnich RK doradca Ragnara cztery razy zmieniał wiarę… co go złapali to chrzcili na nowo albo poganizowali… nie ma znaczenia.

  2+

 2. @Antykomuch Nie, nie usprawiedliwione.Zresztą każdy odwrócony szpieg źle kończy.W najlepszym razie w pierdlu,na długie lata.A gen.Kukliński to oczywisty Bohater.Zresztą dlaczego zadajesz mi tak oczywiste pytanie to nie wiem.

  0

  1. @Pietras
   Może dlatego, cyt.: „… A z tym ruskim szpionem, który nagle przeszedł na stronę brytoli dobrze się rozprawili,zdrajcy swojej Ojczyzny tak powinni kończyć…”. Żołnierz-agent służby komunistycznej przeszedł na właściwą stronę. Czym takie zachowania obu oficerów różnią się od siebie w ujęciu syntetycznej oceny? Skripal służył Kremlowi (bezpośrednio) i przeszedł na stronę tzw. natowską, przez co dla władz Rosji jest zdrajcą, a dzięki propagandzie taką samą ocenę jego czynu ma ogromna część rosyjskiego społeczeństwa. Kukliński służył Kremlowi (pośrednio) i przeszedł na stronę tzw. natowską, przez co dla ówczesnych władz Polski był zdrajcą, a dzięki propagandzie taką samą ocenę jego czynu miała ogromna część ówczesnego polskiego społeczeństwa. Widzisz jakieś istotne różnice w ich zachowaniu? Różni je kilkadziesiąt lat i tyle. Gdyby za jakiś czas w Rosji nastąpiła normalność, to prawdopodobnie Skripal byłby bohaterem, ale na normalność na razie nie ma tam co liczyć.
   Wg Ciebie słusznie go otruli, wg mnie w tym przypadku na szacunek zasługuje raczej otruty, a nie truciciele.

   1+

 3. @Antykomuch Nie wtedy był ZSRR, powiem więcej, dla silnego i normalnego państwa, nie tylko nie było by problemem wywalić w powietrze tej żydowskiej fundacji, ale odnaleźć też tych „aktorów”występujących w tym paszkwilu, i przeciąć ich na pół serią z kalacha ,otruć lub upozorowac jakiś wypadek komunikacyjny, łącznie z tym krzywomordym staruchem,i dwoma małymi bękartami.

  2+

  1. @Pietras
   Chyba ze względu na wiek nie nadążam za Tobą. Możesz jaśniej zinterpretować ten komentarz?

   1+

 4. @Romek jaka będzie państwowość polska w ramach UE jak nie będziesz mógł dziecku dać klapsa, postawić go do pionu, opier….ić i zmusić do pracy. W przedszkolu uczyć go będzie „Mapa” (transseksualny rodzić) nakazujący przebierać się chłopcom w sukienki…. jakiś pedał będzie wyrywał mu autka z ręki i wsadzał lalki, a podczas posiłku (bez wieprzowiny oczywiście) dwóch panów będzie prowadzić nauki i puszczać filmy o tym jak fajnie mieć dwóch tatusiów. Patrz po zamierzeniach UE. Tylko termin wyborów uratował nas od zalewu Islamskiego a już pojawiają się żądania utworzenia bezwzględnej federacji europejskiej. Romek oni są w stanie zabić Cię tylko sama cenzurą LGBT i paragrafem o „mowie nienawiści”…. Zakazali tworzenia armii poborowej bo wiedzą, że armia100 tysięczna wyposażoną w lotnictwo i system obrony rakietowej skierowany na wschód nie obroni Państwa przed lewactwem. Przed II WS nasza doktryna obronno-zaczepna zakładała wojnę na bagnach Prypeci, Litwie i Podolu stąd było tyle konnicy zamiast czołgów- mimo tego, że utrzymanie plutonu czołgów było tańsze od utrzymania plutonu konnicy ponad dwa razy. teraz utrzymanie poboru i przygotowanie Polski do wojny hybrydowej też jest kilka razy tańsze niż baterie rakiet ze Stanów Zjednoczonych wymierzone w „sojusznika” Stanów Zjednoczonych. Jak nie masz armii poborowej nie będziesz mógł przeprowadzić Insurekcji, gdy dojdziesz do wniosku, że rządy Pani premier Grodzkiej nie służą Polsce a prezydent Biedroń wraz z I cwelem RP zachowują wstrzemięźliwość w sprawach inwazji medialnej, gospodarczej i finansowej…i kulturowej największej przyjaciółki naszego kraju Frau Angeli Jankiel.
  Uważasz Romek, że to zagrożenie jest mniejsze….?

  @antykomuch uwielbiam czytać Twoje wpisy ale zlituj się nade mną i zaprzestań używać stwierdzenia „wartości chrześcijańskie”… używaj „cywilizacja białego człowieka”… „wartości chrześcijańskie” to nic innego jak reforma (schizma) Judaizmu wyssana z palca…ukradziona cywilizacji białego człowieka….oczywiście o zabarwieniu korzeniu pustynnym. KRK nawet chrzest robi jak „Starsi bracia” juz po narodzeniu… tamci kaleczą fiuta a Ci maja wersję soft. Chrzest według biblii powinien być jak poznasz wiarę i ją pokochasz… a tu od razu do jednego wora bo muszą zmazać z Ciebie grzech. Czyli, że akt narodzin dziecka nie może być szczęściem tylko od razu jesteś obciążony, brudny, napiętnowany…. całe życie kasa, kasa, kasa… odpusty za kasę, msze za kasę, chrzciny za kasę, komunia za kasę. dotacje z panstwa za darmo, podatków 25 groszy rocznie od jednego wiernego. To tak jakbyś VAT, PIT i CIT, akcyzę PCC i PoTL płacił rocznie 5 złotych.Przedsiębiorstwo Holokaust to nieudolni amatorzy przy KRK Poland… Największy beneficjent dopłat unijnych w Europie z budżetem ponad 100 miliardów PLN-ów rocznie….propagujących religię w szkołach (dzięki Giertychowi) 2 razy w tygodniu… Giertych wprowadził druga lekcję religii kosztem lekcji historii. Wydawnictwa „ZNAK” Tygodnik powszechny i inne nie płacące podatków za „działalność religijną” dofinansowują gnioty Grossa, Hollandowej czy Pasikowskiego. Hitem dnia dzisiejszego jest właśnie żyd, który nasikał na pomnik w Birkenau. Mamy zatem religię pustynną w pełnej odsłonie. Hordy kretynów chorych psychicznie o ilorazie inteligencji odwrotnie proporcjonalnym do chłonności na „prawdy objawione” i papkę propagandową izraelskich skorumpowanych egoistycznych polityków działających jak nasze PO. To państwo nie utrzyma się dłużej niż dekadę…. ono zdechnie bez niczyjej pomocy. Nie wierzę również w ich broń jądrowa. Bo jakby mieli już by użyli. Myślisz, że amerykanie to durnie. Izrael ma pewnie do testowania w warunkach wojennych jakieś Tomahawki ze zubożonym uranem….bo nikt by się debilom nie podłożył tym bardziej po głośnym incydencie zniszczenia amerykańskiego statku „Liberty” w czasie wojny 6-dniowej. Sama wojna 6-dniowa to był manewr obliczony na desperacki atak i szybkie działanie ONZ… udało się im ale tylko raz. Drugi raz tego nie zrobią. Czy Amerykanie daliby broń atomowa ludziom, którzy żyją ze złodziejstwa i zdrady…? Którzy sprzedaliby własną matkę, żeby ratować swoje życie, którzy wpadają do Majdanka po zamknięciu muzeum i w „transie modlitewnym” niszczą druty, prycze i drzwi do baraku…. albo szczają na swoje pomniki…? „Wstajemy z kolan” ale utrzymujemy „Polin”… dlaczego….? Bo to taki sam odruch jak budowa nowych szpitali psychiatrycznych. NSDAP likwidowała i wariatów i Żydów a u nas demokratyczne społeczeństwo opiekuje się odrzuconymi i chorymi. Dla nas źle by było jakby Izrael padł… bo UE kazałaby przyjąć nam z milion tych „dobrze wypranych”…. bo mają „polskie” korzenie…. aj waj „wtedy starsi bracia z młodszymi dali by nam popalić”.
  Z resztą twojego posta zgadzam się w 100%…

  9+

  1. @W18
   W mojej nomenklaturze pozostanie to jako wartości chrześcijańskie, rozumiem, że dla Ciebie będą to wartości białego człowieka. Przypomnę Ci jedynie rzecz raczej bezsporną, że wszelkie systemy wartości, idee, światopogląd nie są przyrodzone żadnemu człowiekowi, ani białemu, ani czarnemu, ani o innym kolorze skóry. To są kwestie nabywane przez człowieka w drodze wpływu środowiska w którym wychowuje się, dorasta, w drodze edukacji na wszystkich szczeblach, w drodze wpływu swojego środowiska oraz propagandy, a także chęci rozwoju intelektualnego i poszerzania wiedzy powszechnej.
   Z takim muzeum „Polin” i jego finansowaniem oraz finansowaniem innych tego typu inwestycji, to strona rządowa zawsze będzie mogła się odwołać do tego, iż spory odsetek żydów miało obywatelstwo polskie, zatem te inwestycje upamiętniają przede wszystkim Polaków, tyle, że innego niż katolickie, wyznania. Ja, żeby była jasność, tego nie pochwalam, bo finansowanie powinno być przynajmniej w 50% realizowane przez rząd Izraela.
   W18, Kolego, w kwestiach krytyki „bizancjum watykańskiego”, czy kościoła hierarchicznego w RP w dużej mierze mamy ocenę zbieżną, natomiast w kwestiach wiary jesteśmy sobie biegunowo odlegli. Szanuję Twój wybór, choć oczywiście ubolewam, że taki inteligentny człowiek zbłądził. Nie zamierzam ani Ciebie, ani nikogo „chrystianizować”. Proszę w zamian jedynie o to, abyś uszanował fakt, iż ktoś w kwestiach wiary ma podejście inne i nie pisał w tonie prześmiewczym, krytykanckim, piętnującym, sarkastycznym, drwiącym i dyskredytującym, bo bez potrzeby obrażasz, choć pozostaję w nadziei, że nie w z góry powziętym zamiarze.

   1+

 5. Nie doceniasz lokalnych konkurentów w walce o regionalną dominację. Jak na razie jesteśmy w 3 lidze w określeniu naszej siły przebicia. I liga to wymieniona trójka, II to kraje takie jak Niemcy, Francja, Wlk.Brytania ale też Indie, Brazylia i kilka innych. Odnośnie Chin to wiadome jest to od przynajmniej 10-15 lat co w głowach naszych polityków jeszcze się nie mieściło. Zauważ jedno. To, że Amerykanie planują to nie znaczy że nie dogadują się w tematach bieżących już nie mówiąc o prowadzeniu takich interesów że my przez 100 tych wartości nie przerobimy. Dobra polityka to osiągnięcie określonego celu poprzez wykorzystywanie słabości ale też i siły przeciwnika tak by na końcowe słowo spie..alaj cieszył się na samą myśl o czekającej go podróży. Ja na razie widzę, że odkrywamy karty jak leci, tworzymy okopy z każdej ze stron a na koniec zostaniemy przehandlowani w imię np układu USA-Rosja na zasadzie „wy nam pomożecie z Chinami a my wam odpuścimy wschodnią Europę”.

  5+

 6. Nie wiem czy Panowie zdajecie sobie sprawę, że obecna polityka wschodnia to kontynuacja polityki prowadzonej przez kwacha, Millera, Oleksego z końca roku 2004. Czy jest to polityka słuszna to mam duże wątpliwości. Bardziej do mnie przemawia trik przeprowadzony przez pewnego małego malarza który najpierw dozbroił się pośrednio dzięki współpracy a później prawie się jemu udało. Miał tylko trochę za duże wymagania wobec zachodu i swoich sąsiadów.
  Stara zasada mówi „chcesz mieć pokój to szykuj się jak do wojny”. Ja to rozumie „wykorzystuj obecne możliwości do maksimum”.
  Czy zachód jest durny i spedalony? Jak dla mnie to tylko pozory. Niemcy zamykają za chwilę swoje elektrownie atomowe a prąd z czegoś trzeba mieć. W tym celu podłączają się do kurka na wschodzie. Nie dość że powstanie North Stream 2 ale pewnie jeszcze z dwa żeby to obsłużyć. Holendrzy w tym samym partycypują. Anglicy mając swoje złoża na M.Północnym, Norwegię pod nosem za gaz rosyjski płacą najmniej co jest oczywiste. Zachód gra w tą samą grę jaką grał przez lata 1945-89 czyli na ekonomiczne wykończenie Rosji. Tym jest obniżenie wartości rubla do innych walut, obniżenie ceny surowców energetycznych, wojenka w Syrii, dozbrajanie Arabii Saudyjskiej, rozpieprzenie dyktatur posiadających ropę i trzymanie tego regionu w chaosie.
  Przedstawiajmy swoje rację, walczmy o swoje ale pozbądźmy się przekonania że jesteśmy mądrzejsi od tych którzy nie zniknęli z map na 130 lat, a później na prawie 50 nie mieli nic do powiedzenia.

  3+

  1. @michuchu
   Obecnie są 3 kraje, w których myśli się o przyszłości dłuższej, niż jedna kadencja. Chiny, USA i Rosja. Jeszcze próbują Brytole. Do niedawna takimi krajami byli Niemcy i Australia. Reszta to państewka, w których perspektywa lat 10 to już wielkie osiągnięcie, a patrzenie w przyszłość na lat 50 to futuryzm.

   W światowej polityce chodzi obecnie o przejęcie dominacji w świecie przez Chińczyków i tak naprawdę tylko to się liczy. Reszta to wątki poboczne. Trump to doskonali widzi i kombinuje jak Chinoli rozwalić. Najlepiej od środka, ale ich możliwości w tym zakresie są znikome. Pozostaje napuścić na Chinoli Indie i Rosję, zatem swoje działania nakierowuje, by tak osłabić Rosję, aby ta Amerykanom zaczęła jeść z ręki. Stąd takie wsparcie dla idei trójmorza i chęć zablokowania ruskiej rury.
   „Zachód” myśli tylko o jednym. Nażreć się, zabawić, a podczas następnych wyborów jakoś wepchać się do parlamentu. Gdzieś mają swoje kraje za lat 10, 20, 50, 100.
   Z takiej perspektywy trzeba patrzeć na polityków i politykę.
   RZ

   15+

 7. Kilka razy pisałem o tym, że nie powinniśmy prowadzić takiej polityki względem Rosji, jak teraz. Nasz rzekomo największy sojusznik USA, jest mocno zaangażowany w azjatycki teatr. Poczytajcie sobie o wyspach Spratly i roszczeniach Chin ( tam jest ropa, która Chinom jest potrzebna ). Stany Zjednoczone są bardzo zainteresowane ochroną krajów które mogą stać się potencjalnym celem agresji Chin, a nie jakaś Polska. W przypadku takiego konfliktu, większość potencjału militarnego USA zostanie tam zaangażowana. Wtedy właśnie Rosja zacznie robić porządki w europie wschodniej. Wierzycie że takie Niemcy czy Francja nam pomogą? Zawsze musimy pchać paluchy między drzwi i framugę, jak jest przeciąg. Kolega Michuchu dobrze zauważył, wszyscy handlują z Rosja, a my się wypinamy licząc na sojuszników. Wybrał bym drogę Węgier. O krzywdach trzeba pamiętać, ale nie można się nimi karmić, bo będzie powtórka z 1939 i Jałty.

  16+

  1. @Raptor Racja, ja szanuję tego KGBwca za to że uratował Syrię, tępi czeczeńskich terrorystów. Jednak to czerwony chłam, krótko mówiąc podaje Ci rękę ,a za plecami trzyma kosę. Zawsze trzeba mieć na niego przysłowiowy „orient”. A z tym ruskim szpionem, który nagle przeszedł na stronę brytoli dobrze się rozprawili,zdrajcy swojej Ojczyzny tak powinni kończyć,gdziekolwiek się ukryją.Jeśli by to ode mnie zależało,ta żydowska fundacja która nagrała ten antypolski paszkwil, wywaliła by w powietrze aż by im mycki i pejsy podskakiwały. Ale do tego potrzeba silnego, sprawnego państwa, a nie byle czego.

   20+

  2. Pietras, jeśli miał bym wybierać sojusz z silnym politykiem ze wschodu, a spedalonymi lewakami z zachodu, to wybór jest jeden. Historia Rosji pokazuje, że tylko silny przywódca, może opanować ten burdel. Przypomnijcie sobie co było za Jelcyna. Nie twierdzę że teraz tam jest kraj miodem płynący, a Putin to wzór cnót. Wręcz odwrotnie, to kawał drania, który zabije każdego jak Stalin, gdy mu się znudzi, lub zdobędzie za dużo popularności.Polska ma tego pecha, że znajduje się w kręgu zainteresowań Rosji, i przywrócenia dawnych zwierzchnictw zza czasów Zimnej Wojny. Prędzej czy później patrząc na poczynania naszych i zachodnich polityków może dojść do takiej sytuacji. Ale czy będziemy ich partnerem gospodarczym, czy Wasalem zależy już tylko od naszej zrównoważonej polityki zagranicznej. Ufać im nigdy nie wolno, na co Naczelny zwraca często uwagę, i ma rację. Ale drażnić, w sytuacji gdy zachód Europy niewieścieje, a USA tańczą żydkom jak Ci im zagrają, jest bezsensowne.

   9+

  3. @Raptor
   Niestety, jakiekolwiek bliższe układy z Rosją skończą się dla nas w dalszej perspektywie unicestwieniem Polski. Nieprzypadkowo mają takie przysłowie „kurica nie ptica, Polsza nie zagranica”. Oni wszyscy tak myślą. Dlatego bardzo mnie cieszy istnienie Ukrainy, Ukrainy skonfliktowanej z Rosją w sposób trwały i Ukrainy słabej. Bo to obecnie jest problem Rosji.
   Zlewaczały Zachód nie jest zagrożeniem dla polskiej państwowości. Choć jest innym zgrożeniem.
   RZ

   17+

  4. Niestety Panie Romanie nie zgodzę się z tezą, że zlewaczały zachód nie stanowi dla nas problemu. Próby narzucenia nam ich światopoglądu, oczernianie naszego kraju w oczach świata, brednie o niepraworządności, brak reakcji na „Polskie Obozy Zagłady”, wyliczać można bez końca. Po za tym są skłóceni miedzy sobą, prowadzą walkę o dominację swoich krajów w UE lub po za nią, i jak najlepsze interesy ( Brexit ). Brak jednomyślności w istotnych kwestiach bezpieczeństwa kontynentu, sprawi, że w chwili zagrożenia skryją się za swoimi granicami. A wielu naszych polityków, na szczęście tych odsuniętych od władzy, wygadujących brednie jak Bonin, jest w nich ślepo zapatrzona. Sam Pan wie, że 40% naszego społeczeństwa ich popiera. Zresztą PiS, a właściwie Prezes, w chwilach większego krzyku tonuje emocje mówiąc że Polska jest częścią UE, i układa się z żydkami, którzy nas atakują. Niedługo dojdzie do sytuacji, że zaczną nam wmawiać, iż to sami Polacy wydawali się komuchom w 1939, a w KBW służyli prawdziwi Malinowscy a nie vel Goldshmity.

   6+

  5. Nie zrozumieliśmy się.
   To o czym jest napisane powyżej, odnosi się do mojego ostatniego zdania. To jest zagrożenie, jednak nie dla polskiej państwowości. Natomiast wszelkie układanie się z Rosją na końcu drogi jest skazane na likwidację Polski.
   Z idiotami na Zachodzie za 100 lat Polska będzie istnieć.
   Wąchając się z Ruskimi za 100 lat Polski nie będzie.
   Taki jest wybór.
   RZ

   15+

  6. @Pietras
   W myślę pozostawionej tezy dotyczącej tego „…ruskiego szpiona…” i stosując przyjętą przez Ciebie logikę, za usprawiedliwione należałoby uznać ew. zaje…nie Kuklińskiego przez WSI, SB, KGB, czy GRU i pochwalić zapewne nieprzypadkowe zgony jego synów, tak?

   Odnośnie relacji z Rosją,
   Putin to kłamliwe, perfidne, kagiebowskie i imperialistyczne bydle, które nie cofnie się przed niczym. Dał temu dowód niejednokrotnie i prawdopodobnie da kolejny zaraz po ostatnim gwizdku na mundialu.
   Naród rosyjski zapewne niewiele różni się mentalnie od naszego narodu, wszak w dużej swej części wyrósł na wartościach chrześcijańskich. Od wielu lat był i jest jednak niemal bezustannie indoktrynowany ściśle określoną, populistyczną propagandą. Obecna zbiorowa świadomość społeczna sporej części tego narodu jest podobna do światopoglądu sporej części naszego społeczeństwa, którą można było obserwować jeszcze raptem ponad 20 lat temu i z tych samych przyczyn.
   Podejrzewam, że gdyby obecnie zaszły demokratyczne zmiany na rosyjskiej scenie politycznej, to za kilka lat państwa stanowiące w przeszłości ich strefę wpływów mogłyby stać się dla Rosji podmiotowymi partnerami biznesowymi i politycznymi. Putin i jego oligarchiczna świta wiedzą, że wówczas mogliby jednak skończyć podobnie, jak Nikolae Ceausescu i jego najbliżsi poplecznicy.

   Jeżeli zatem słyszę/czytam, że z obecną putinowską Rosją należy się bezwarunkowo przeprosić i na tej podstawie nawiązać nowe relacje, tak jak to próbowano zrobić za Tuska w ramach „pojednania”, to uważam, iż jest to propagowanie filozofii giętkiego kręgosłupa moralnego i kurewstwa politycznego.
   Uważam, że nasza obecna polityka wobec Rosji jest prowadzona właściwie i zapewne Putin by to zrozumiał, a także nawet może i zmienił optykę wobec Polski. Jest jednak jedno moje „ale” w tej polityce. Dotyczy to nie bezpośrednio prowadzonej polityki wobec Rosji, ale ma na relacje RP-Rosja ogromny wpływ. To nasze absolutnie nadgorliwe zaangażowanie w sprawy ukraińskie, a także w obecnych warunkach wręcz sensoryczna nadwrażliwość na Nord Stream 2. Ta druga sprawa została przegrana w chwili położenia pierwszej rury na dnie Bałtyku, a obecnie forsowanym przez duet Rosja-Niemcy rura nr 2 powinna być wykorzystywana przez nas jako karta przetargowa, dzięki której powinniśmy coś konkretnego ugrać, bo skuteczne zablokowanie tego projektu już jest mało prawdopodobne.
   Reasumując, podzielam opinię, iż poprawa (nawet znacząca) relacji wzajemnych z Rosją zwłaszcza w obszarach gospodarczych, naukowych, kultury i sztuki, jest naszą racją stanu, ale pod warunkiem podmiotowości w traktowaniu partnerów. Do tego potrzebna jest weryfikacja naszego stanowiska wobec spraw ukraińskich i ich rewizja do poziomu wyrażania głębokiego zaniepokojenia oraz podejrzeń naruszania prawa międzynarodowego, a także apelowania o wzajemny dialog rosyjsko-ukraiński. Nie powinniśmy się wychylać ponad to. Do tego należałoby rozegrać właściwie kwestię rury nr 2 ku satysfakcji Rosji, Niemiec, ale przede wszystkim ugraniu ile się da dla naszego państwa.
   Trzeba pamiętać też, że nigdy nie będziemy w stanie bezspornie udowodnić winy Putinowi za ew. udowodniony zamach smoleński (niczego nie rozstrzygam), bo nawet gdyby teraz, czy za jakiś czas wykazano, że był to akt terrorystyczny, ba, nawet gdyby udowodniono, że jakiś ładunek podłożono w Rosji (np. w warsztatach naprawczych w Samarze), to w ostateczności Putin doprowadzi do skazania winnych i ich osadzenia w łagrze, ale odetnie się jako władze rosyjskie od jakiegokolwiek udziału w tym zdarzeniu.

   8+

 8. Kara dla Putina będzie taka, że prezydenci i premierzy nie pojadą się polansować na mistrzostwa.
  Ale go uwalą! Normalnie Rosja z tego powodu znika z mapy świata!!!

  19+

 9. 1. Margaret Thatcher nie miała jaj…. zniszczyła klasę robotniczą nie chcąc płacić rodakom po 1 funta więcej za godzinę pracy. Wykastrowała Angoli dając im … socjal i sprowadziła tabuny Pakistanów jako alternatywę dla „konkurencyjności gospodarki”
  2. Janek Steward jak układał utwór „Poland” walczył z komuna w Europie a w jego kraju kapitalizm kastrował mu Working Class.
  3. Jaja za to miała Elzbieta I…. zespół patologów medycyny sadowej badający po latach truchło udowodnił u niej…cyt: „Zespół wędrujących jąder” Czyli była obojnakiem wnęterem a nie jak Angole chcą i nazywają ją królową dziewicą cyt: „bo nie chciała obnażyć ciała żadnemu mężczyźnie…” Jak miała pokazać komuś ciało jak tam wisiała torba i to jeszcze pusta….. bo jądra były ….pod sutkami.
  4. Poziom zadowolenia z uzyskania czegokolwiek do jedzenia w Korei Północnej daje więcej szczęścia obywatelowi niż życie na południu…. znane są częste przypadki powrotu Koreańczyków do Korei Północnej i nie dlatego, że rodzina trafiła do łagru ale dlatego, że brak dramaturgii, bezpieczeństwo życia i wygoda zabijały „kombinatora”. Natomiast Korea Południowa ma ujemny przyrost naturalny i jest niekwestionowanym od lat liderem w samobójstwach wśród nastolatków…. wyprzedzając nawet o trzy długości Japonię.
  .5.CzeKa…. zaplanowała trzy zamachy na Piłsudskiego ale żaden nie został wykonany bo nie było przyzwolenia i podpisu Dzierżyńskiego. Do końca nie wiadomo dlaczego ale to fakt, że kult marszałka nie tylko elektryzował Adolfa ale też Josifa i „żelaznego Feliksa”.
  6. Hitem dnia dzisiejszego jest natomiast Nikolas…., który wziął od Muamara 5 milionów Eurusów na kampanię a jak doszedł do władzy to wysłał na niego francuskie Mirage…. żeby wprowadzić demokrację w Libii zabić sponsora i zatrzeć ślady w Trypolisie mówiące o tym, że Francja wisi Libii 2 biliony dolców za ropę. Jak to mówili Wikingowie….cyt:.. „Jak masz takich przyjaciół to wrogów już Ci nie potrzeba…”

  17+

 10. Coś wspomniano o alternatywnych mistrzostwach świata. Piękna byłaby alternatywna liga mistrzów. Dla klubów z Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Finlandii. Bez lewackiej kolorystyki. Z racami na stadionie. Może jeszcze kilka klubów z Anglii chciałoby zaistnieć. Frekwencja chyba by była, tak myślę. Albo śni mi się

  20+

 11. A. Duda nie jedzie na otwarcie MŚ do Rosji w geście solidarności z GB. Jak co do czego przyjdzie to znowu zostaniemy sami , jak we wrześniu ’39. Alianci nam nie pomogą , bo kto będzie chciał zaogniać sytuację z ruskimi. Wszyscy robią z nimi interesy. Dlaczego zawsze musimy się wtrącać w nie swoje sprawy.

  23+

 12. Ukraina teoretycznie w stanie wojny prowadzi wymianę handlową z Rosją ale także z prorosyjskim Donbasem. Orban nasz największy sojusznik buduje u siebie elektrownie atomową finansowaną przez Putina. Niemcy budują kompletną dwururke na dnie Bałtyku. Za pośrednictwem Turcji czyli naszego sojusznika na południu kolejna rurka do Grecji i Włoch. USA mają największe obroty z Rosją w historii. Chiny też się podłączają. Bułgaria swoje MIGi 29 wyremontuje w Rosji. Więcej przykładów?

  21+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *