Oczy Murzynów

(AKTUALIZACJA) 180 fanów Wisły Płock chyba jest zadowolonych. Punkt zdobyty we Wrocławiu daje już na 100% wejście ich drużynie do górnej połówki.
Jak chcemy szukać pozytywów w zremisowanym 1-1 meczu z Wisłą Płock to są dwa. W końcówce spotkania to Śląsk bardziej chciał zwyciężyć. Wykazywał większą determinację. Małym plusikiem jest również fakt dodania sobie jednego oczka i to w czasie, gdy dwaj najpoważniejsi kandydaci do spadku, czyli drużyny grające w Niecieczy, pogubiły punkty. Resztę swobodnie można pominąć milczeniem.
Sędzia zlitował się nad Śląskiem i w doliczonym czasie gry I połowy podyktował jedenastkę, która dała remis. Natomiast okoliczności w jakich ten karny został „położony” to kpina z futbolu. Jak ktoś chce zobaczyć taką samą przepychankę, to koniecznie musi zobaczyć mecz 4-latków. Tam przy samej piłce znajduje się połowa będących na murawie.
Mecz był obserwowany przez dwuosobową murzyńską delegację. Pewnie miało to związek z innym spotkaniem, która ma się odbyć na tym samym stadionie za pięć dni, czyli pojedynku kadry z ekipą z Nigerii.
Tak pustych sektorów C i D to chyba jeszcze nie było, dotychczas przynajmniej na C trochę widzów bywało. Selekcjoner kadry, Adam Nawałka też raczej za publikę robił niż za obserwatora, bo niby kogo miał oglądać?
Obok prezentujemy fotkę jedynej trybuny na której było trochę ludzi. Taka intelektualna zagadka. Ilu tu jest widzów, skoro na jednym sektorze (sektorze, nie trybunie), gdyby było 1500 osób, to byłby nabity, tak, że by się z niego wylewało? Do tego co obliczycie dodajcie 1 000 / 1 200, czyli ci z trybuny „Oporowska”, którzy się nie zmieścili w kadrze + fani Wisły + sektor C + sektor B + sektor A w sumie, i wyjdzie rzeczywista frekwencja na meczu. Ale reklamodawcy dostaną raporty, że ich reklamy zostały obejrzane przez 4 200 widzów z trybun. Rada Miejska napisze raport, że na meczu było 4 200 widzów. Dla porównania fotka kibiców Wisły Płock w szerszej perspektywie. Na tym zdjęciu jest około 180 osób (kogoś mogło nie być w chwili uwieczniania).
RZ, F-M, G-K, AP, KP, fot. NI-FO

20+

komentarzy: 35

 1. Mam pytanie gdzie są fanatycy z Oporowskiej ?? Co mecz to mniej , było 12 tys na B a obecnie od 2do 6 tys na L,Amice – co się stało ? Na C ,D mogą być puchy ale na O62, Wielki Szacunek dla kibiców którzy byli na ostatnim meczu !! Przy minusowej temp. cena małej herbaty 6zł ! Dla kibiców którzy byli na ostatnim meczu klub powinien zrobić coś ekstra !!

  27+

  1. Z całym szacunkiem ale z roku na rok tych fanatyków jest coraz mniej.A są tylko tzw : wynikowcy, kibice sukcesu.
   Niestety nie ma wyników nie ma kibiców

   2+

  2. Fanatycy zginęli wraz wyjazdami do Lubina gdzie trafić bilet to jak wygrać w totka czwórkę, wyjazdy do Poznania 24 godzinne wraz gadżetami, w latach 90 nie do pomyślenia. Olewało się świeżych i nie dopuszczało do elity, starsi jak ja którzy jeździli sporadycznie też bez znajomości z GTW nie mieli szansy zakupu biletu.Następuje wymiana pokoleń i nie ma narybku. Temat rzeka.
   Naczelny się obraził na wkłady za mecz ze Stalową Wolą, że wkłady nie podbiegły do kibiców i nie prowadził dopingu na młynie i nie jeździł chyba na wyjazdy, ja się obraziłem na bandę wkłada po Sandecji. Wkłady udające piłkarzy biorą po 60 000 zł i udają że nic się nie stało. Po tym meczu długo moja noga nie postanie na stadionie miejskim chyba że lewandowskie, koseckie czy hiszpańsko -portugalskie miernoty zostaną wymienione na piłkarzy z Dolnego Śląska którzy będą walczyć ja np Niezgoda z Legii który przykrywa czapkami naszych wkładów. Mecze będę oglądał w telewizji a jak się trafi ciekawy wyjazd bez gadżetów to pojadę.
   I tym sposobem pozbyto się kibiców fanatyków i pikników.

   12+

  3. Na C również są fanatycy, takie a nie inne zachowanie ludzi z pewnych grup spowodowało w ostatnich latach odpływ prawdziwych fanatyków widywanych jeszcze na O62 albo na inne sektory albo całkowicie po za stadion. Niestety ale młyn aktualnie to obraz nędzy i rozpaczy i nie widać szans poprawy.

   5+

 2. To jakaś niekonsekwencja czy działanie z premedytacją? Na zdjęciu z murzynami koleżka w szaliku ma zasłoniętą twarz, natomiast siedzący obok murzyna jest ukazany bez opaski na oczach.

  12+

  1. Czarno to widzę.
   Kiedyś Śląsk spadał z ligi to wszyscy na wyjazd jechali ubrani na czarno. Teraz Śląsk ma duże szanse by spaść z ligi i na trybunach robi się czarno.

   23+

 3. Najprościej za frekwencję winić wynikowców, pikników, stadionowych turystów, itp. Raczej oni są w pełni usprawiedliwieni. Panująca aura nie sprzyjała ani piknikom, ani turystom. Nikt z nich nie będzie marzł, bo Śląsk nie jest dla nich żadnym priorytetem. Wynikowcy są również usprawiedliwieni. Nie ma wyników, nie ma wynikowców na trybunach (a to oni tworzą przede wszystkim frekwencję, nawet przy niesprzyjającej pogodzie, do nich zalicza się też fanatyków-wynikowców, którzy są fanatykami tylko wtedy, jak są wyniki). A winni to są przede wszystkim piłkarze i działacze, bo przez nich nie ma wyników i wynikowców wśród widzów.

  49+

 4. Sytuacja zaczyna być fatalna maleją szanse na pierwszą 4. Pogoń to na prawdę dobra drużyna i ciężko będzie tam coś ugrać tym bardziej że grają o życie jak my.Do tego Korona na koniec która gra teraz z Lechia a Lechia w końcu wygrać musi i czuje że to będzie w Kielcach więc Korona zagra z nami o górną 8 bo inaczej Cracovia ich wyhuśta.

  16+

 5. Może już czas odstawić te14 dąsów i 88 fochów i zaakceptować fakt, że we Wrocławiu pracuje full ludzi na delegacjach (korporacje) o innym odcieniu skóry, dla których futbol jest religią i nie mieli by problemów z systematycznym wspomaganiem tego Titanica, przez zakup biletów, karnetów czy gadżetów. Stan w którym wiecznie ktoś będzie dopłacał do tych spektakli, na które Wrocławianie mają wywalone, nie będzie trwał wiecznie (a pewnie to już ostatni sezon takiej szczodrości). Scenariusze łódzkie,katowickie i chorzowskie dobitnie pokazują, co się dzieje, gdy włodarze zaczynają na serio liczyć pieniądze miejskie i wolą wybudować kolejny chodnik, drogę, kanalizacje, niż wpłacać haracz dla obiektów o nikłym zainteresowaniu społecznym i jeszcze zadłużać przy tym budżet miejski .

  28+

  1. @ronaldo… nie tylko kolorowi ale tez tęczowi powinni wspierać Sląsk….Na płocie powinna zawisnąć tęczowa flaga…. gniazdowy powinien mieć dredy i bębnić palcami na murzyńskich bębenkach…… zamiast tradycyjnych flag powiesimy „Nigdy Więcej”…. flagę z Che Gewarą dupne LGBT na tle seledynowo-żółto-różowym. Jak rozumiem Ty też jesteś ten czarny @ronaldo a nie biały…. bo ten biały jest pewnie zbyt mało dla Ciebie kolorowy….. ?
   @antykomuch…. pisałeś o głupkach…. że są constans otóż wyobraź sobie, że głupek to element…. a my mówimy o fali…. fala nie idzie linią prostą i ograniczoną…z każdej strony. Fala to strumień….strumień ma swoje peryferia, różnej gęstości fazy przejściowe i część właściwą- epicentrum strumienia…..Ta część właściwa wyznacza nurt na podstawie którego jesteśmy w stanie wyznaczyć wypadkową świadczącą o tym czy fala idzie w górę, czy osiągnęła apogeum czy spada… Długość fali i jej wysokość…. „zdrowe” cząstki lub elementy im bliżej są właściwej części epicentrum strumienia tym bardziej nadają się do „użycia….” peryferie takiego strumienia to elementy, które albo zostaną wciągnięte przez strumień albo zginą bo nie są fizyce, biologii czy chemii potrzebne. Wytwarzane są w jakimś procesie… najczęściej ulegają samozagładzie. Tam są głupki właśnie. Głupek albo zabija się na motorze, albo przedawkuje narkotyki, albo zostanie przeorany maczeta bo brata się z kolorowymi, albo ktoś jakiś polityk na którego głosował okradnie go z pieniędzy albo ktoś go wygrzmoci bo wejdzie nie do tego baru co powinien. Po co natura tworzy głupków i lewaków… bo inaczej elementy z epicentrum zdrowego strumienia nie miały by z kim walczyć i strumień by spowalniał aż wyhamowałby i sam się przez to unicestwił…. Ptaszki Dudu wyzdychały bo nie miały naturalnego wroga…nie musiały z nikim walczyć przed nikim uciekać…. więc wyzdychały….

   15+

 6. W tym roku nasze Orły powinny osiągnąć sukces, jakim niewątpliwie będzie utrzymanie. Nawet te ciułane punkciki wystarczą na kozaków z Niecieczy i Nowego Sącza.
  A po sezonie zostawiamy:
  Słowika, Kokoszkę, Celebana, Cotrę, Dankowskiego, Poprawę, Chrapka, Cholewiaka, Picha, Piecha i Robaka. Po co dwóch ostatnich? Żeby dawali zmianę Bergierowi, lub innym obiecującym młodziakom. Alleluja i do przodu.

  36+

 7. Jęczycie… po każdym dołku musi przyjść górka… bo tak w przyrodzie jest, że wszystko idzie sinusoidą… raz jesteśmy pod kreską raz nad kreską… gdzie są przyczyny słabości…?!? Piasłem 100 razy… byle jakie gadżety… nie przyciągają młodzieży… młodzież nie chodzi w barwach po mieście… to i nie widać „mody na Śląsk”… z 100 osób 1 ma haryzmę więc potrzeba 1000 żeby powstała jedna grupa Ultras… jak powstaną trzy grupy ultras to mamy 30 mostów na autostradzie odmalowanych pięknymi grafami… jak 30 mostów jest obmalowanych to przez rok oglądnie grafy 5 mln pasażerów jadących po A4…. 3,5 miliona to Ukry, Rzeszowiaki, Krakusy i Ryle… Reszta to potencjalni „Andrzeje”… kupią gadżet i w nim łażą… a jak to bluza adidasa z herbem Śląska to chodzą jak żywe reklamy… wszystko zatem zaczyna się kręcić ale trzeba mieć sklepy takie jak mają Warszawiaki i Pyrusy…Wtedy robi się moda… był dobry układ na sprzedaż dobrych gadżetów ale klub odj…..ale szpagat i firmy się wysypały… to co mamy w sklepie internetowym i na wyspach to lata 90-te… po za meczówkami i połówkami to lipa… bez rozmiarów gatunkowo do bani… Vitasport ma fajne rzeczy ale dla dzieci i młodzieży nie ma nic….wszystko na zamówienie..stragan z gadżetami na sektorze „D” nie ma nawet terminali do kart… No i ceny… w meczowych paszodajniach… piwo 0,4 po 8 zeta… hotdog… dwugryzowy… 8 zeta… idziesz z dzieciakami trzy cole, trzy hotdogi… piwo… 56 złotych… + najdroższy parking na świecie 20 złotych w KFC po meczu masz za to dwa kubły kurczaka….frytki… z dolewkami… dziwne, że mało aut i mało konsumentów…?!? W taką pogodę musisz podjechać pod wejście wyładować dzieciary…jak najbliżej dobiec do wejścia i siedzieć kupą żeby ci sople z nosa nie wisiały…
  Pilczyce z dojazdem, stacją i parkingami to mistrzostwo świata… architektonicznie stadion jeden z ładniejszych na świecie… parkingów mogą nam pozazdrościć i warszawiaki i Pyrusy… tylko organizacja klubu i zarządzanie to dziki wschód… czasem mam wrażenie, że ta bajka dzieje się w okresie międzywojennym w Stanislawowie… albo Boryslawiu…
  dzisiaj na poziomie drugim Parkingu „C” były 4 auta…a na trybunie „D” brakowało nawet dziadków co chodzą zawsze…Wisła kulturalnie dopingowała swój zespół… mamy jakiś układ…?!?

  50+

  1. @W18
   Sporo racji, ale pozwolisz, z dwiema postawionymi przez Ciebie tezami nie sposób się zgodzić.
   Pierwsza dotyczy stwierdzenia, że „…bo tak w przyrodzie jest, że wszystko idzie sinusoidą…”. Kwestionuję ją, gdyż powszechnie wiadomo, iż np. głupota niektórych obecnych polityków ma wartość constans (dla mnie np. Rysiek, Misiłek, Kamila GP, Scerba i ten z twarzą przypominającą lenina).
   Druga; „…architektonicznie stadion jeden z ładniejszych na świecie…”. Oczywiście w swojej ocenie wziąłeś pod uwagę „zawsze biała i samoczyszczącą membranę”, która w rzeczywistości jest ciemnoszara na całej swojej powierzchni i przez to przypomina duża rolkę papieru „Jumbo”.
   Pod reszta treści podpisuję się z czystym sumieniem.

   24+

  2. Nie mamy żadnego układu. Relacje po prostu są żadne, a jedyne co może nas z nimi łączyć to fakt, że Lechia ma układ ze Stomilem, który jest zgodą Petry czyli łączy nas bardzo mało.

   22+

  3. Nie będąc specjalnie złośliwym, można stwierdzić, że nasza sinusoida jest wyjątkowo spłaszczona i w górę się niewiele podnosi. A charyzma piszemy przez „ch”, a nie „h”.

   17+

 8. Brak ambicji, zaangażowania, woli walki wkładów, a tym samym brak emocji dla kibiców można w prosty sposób wyeliminować. Wystarczy zmienić umowy wkładom tj. podstawa np. 5 tysięcy + premia za wyniki. Ciekawe jak długo będą usatysfakcjonowani pobieraniem podstawy? Jak się nie podoba to wyp…. Już widzę jak załapią się do klubów za granicą!!! Dziwię się prezesom klubów (poza ległą, ale oni niech sobie robią co chcą, mam to gdzieś), że nie dojdą do porozumienia w tej sprawie.

  35+

 9. Niestety nikt lub prawie nikt nie kupi już takiego chłamu. Dziwi mnie już tylko to gdzie są ci wszyscy „wierni” z trybuny Oporowska, którzy tak krytykowali pikników i wynikowców. To właśnie pikniki wypełniają stadiony w Europie. Jedynie w Bundeslidze obserwujemy taki fenomen jak np. Hamburg, w którym na HSV chodzi stale 40 tysięcy. Gdy przyjeżdża Bayern itp. to stadion pęka w szwach, a HSV kolejny sezon broni się przed spadkiem. Tylko dobre wyniki Śląska sprowadzą znowu tłumy na trybuny, ale jak to osiągnąć. Życzę sobie i wszystkim abyśmy tego dożyli.

  35+

 10. Za wrażenia artystyczne punktów nie dają – a za strzelane bramki, a tych u nas ostatnio jak na lekarstwo. Robak zachowuje się jakby strzelać mu nie kazano. Zmarnować taką „setkę”. Już za tą sytuację powinien być zmieniony. Biorąc pod uwagę 3 ostatnie mecze, wszystkie nasze (aż 2!) gole padły ze stałych fragmentów. Brak bramek z akcji! Rieder – 2 mecz z rzędu zawala karnego i to wtedy, gdy wynik jest otwarty, co ustawia mecz. Lewandowski – do kogo te podania? Celeban – pokazał kilka ciekawych rajdów. Chrapek – powinien popracować nad celnością i siłą dośrodkowań, ale nie zdecydowałbym się na jego zmianę. Pal licho wzrost Riery. Poprawnie zagrał Augusto. Cholewiak trochę się dzisiaj „podpalił”. Swoją drogą, ciekawe jak wypadłby, gdyby zagrał, dzisiaj Danek? To ambitny zawodnik i na pewno chciałby zmazać plamę sprzed tygodnia. Gdyby tylko dano mu szansę w końcówce…

  18+

 11. Ja jestem osobiście zawiedziony tym jak nikogo Śląsk we Wrocławiu nie interesuje. Na meczu było z 2000 widzów i myślę, że spokojnie 1/3 to osoby z okolic Wrocławia jak na przykład ja sam. Jakby rozdawali bilety za darmo i tak by frekwencja nie była wyższa, a to tylko pokazuje aktualną „wartość” Śląska Wrocław, ale czemu właściwie się dziwić?Stadion Wrocław z całym szacunkiem do ludzi z Pilczyc czy Leśnicy jest właściwie poza Wrocławiem, dojazd z centrum MPK fatalnie zorganizowany przy okazji meczów, a dojazd i tak to około 30 minut, więc tak szczerze trzeba być naprawdę szalonym by chcieć jechać na udawanie gry w piłkę w -12 stopnii. Nasz doping ja pozostawię bez komentarza, bo nie umiemy już przeciągnąć pieśni bez wyciszenia przez trzy pętle chyba, że to Zawsze i wszędzie policja j**** będzie to wtedy wszyscy całym głosem krzyczą, ale pieśni o Śląsku to nieeee, bo po co? Zaraz mamy wyjazd do Szczecina i pewnie polecimy tam z racji terminu w jakieś 200 głów i też doping będzie sporadyczny i po prostu cichy. Naprawdę nie jesteśmy głośną ekipą, a kiedyś wpadaliśmy na sektory gości i gospodarze byli zdezorientowani co tu się dzieję i skąd tyle siły w wokalu Wrocławskiej armii, a teraz kumate kurteczki i zero wsparcia dla piłkarzy. Słabych piłkarzy, ale jednak piłkarzy Śląska i powinniśmy wspierać aż po życia kres. Spieszmy się chodzić na ekstraklasę, bo ona może tak szybko odejść…

  60+

  1. Położenie stadionu nie ma tu nic do rzeczy. Oporowska to też dla jednych blisko, dla drugich daleko. Wiadomo, dla fanklubowiczów, dojeżdżających na dworzec główny, było to rozwiązanie bardzo dobre, bo nawet z tzw. „buta” dochodziło się na stadion w około 25-30 minut. Ja mieszkam blisko centrum i w moim przypadku droga na oba stadiony jest praktycznie taka sama. Problem jest zasadniczo jeden- wyniki. Jak Śląsk zdobywał mistrzostwo Polski, albo grał w pucharach z atrakcyjnym przeciwnikiem, to jakoś nie było większego problemu z frekwencją. A tak na marginesie drobny przykład. Stadion Bayernu Monachium jest praktycznie poza miastem i jakoś nie przeszkadza to w zapełnianiu trybun. Wiem, wiem, zaraz ktoś powie, że lepsza komunikacja, np. dojeżdża metro i kilkupasmowa jezdnia, ale największy wpływ na frekwencję ma jedno, co powtarzam do znudzenia, wyniki. Bayern zawsze gra o najwyższe cele w każdych rozgrywkach.

   0

 12. Ja mecz oglądałem w necie. Niestety nie mogłem być. Chyba pierwszy raz słyszałem jak Kuba Słowik krzyczał na obrońców. Taki doping teraz mamy, że bramkarza słychać. Wisłę też było słychać.

  28+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *