Pierwszy z ostatnich

 Niepoprawni optymiści jeszcze liczą na cud. Taki mógłby się zdarzyć, gdyby nasze orły wygrały pięć kolejnych spotkań. Wówczas z dorobkiem 43 oczek Śląsk dostałby się do pierwszej ósemki. Jednak jakie są realne możliwości takiego rozstrzygnięcia jest napisane wcześniej. Cud. A że te się nie zdarzają, zatem tak naprawdę dziś, czyli z dniem 3 marca Śląsk zaczyna batalię wyłącznie o pozostanie wśród najlepszych.
Pojawiają się głosy, że może i dobrze byłoby spaść. Wszyscy patrzą na renesans Górnika Zabrze. Dwa lata temu dołowali, zlecieli z ligi, a teraz…
A teraz Górnik prowadzi inną politykę personalną, która jest kontynuacją wsześniejszego postawienia na młodzież. Teraz też Górnik zalicza bonus trwającego kilkanaście lat umiejętnego przyciągania ludzi do siebie. I jest wynik oraz są pełne trybuny. We Wrocławiu nie ma sensownej polityki personalnej, nie ma wprowadzonej mody na Śląsk. Dla nas spadek byłby katastrofą, bo jest niemal pewne, że banicja potrwałaby dłużej. A to oznaczałoby również, że na dłużej Śląsk zostałby pozbawiony kroplówki finansowej z Canalu Plus. Co z kolei byłoby efektem „dobijania wieka trumny”.
Dlatego dzisiejsze (sobota, godzina 15:30) spotkanie z Sandecją Nowy Sącz jest pierwszym z 12 pojedynków o życie. Ewentualna wygrana stawia Śląsk w niezłej pozycji startowej w wyścigu po utrzymanie. Nie daj Boże porażka byłaby w tym wyścigu katastrofą, bowiem dystans do niechcianej strefy stałby się zatrważająco mały. Przewagę zaledwie czterech oczek można roztrwonić błyskawicznie, a Pogoń Szczecin w Kielcach nie stoi na pozycji straconej, co mogłoby ten bezpieczny bufor dodatkowo zmniejszyć.
Sandecja podczas dzisiejszego spotkania frekwencji nie podniesie. Mróz (choć nie tylko samo zimno) ludzi z trybun wygonił skutecznie, zatem można się spodziewać „rekordowego” zainteresowania. Początek marszu po utrzymanie zaczyna się lada moment.
AP, RZ, KP, fot. democik

14+

komentarzy: 4

 1. I po co było zwalniać Janka? Mniej punktów by nie ugrał, a zanim Pawłowski te klocki poukłada, to będzie końcówka sezonu i nerwowa walka o ekstraklasę, raczej skuteczna. Ja do spadku typuję Sandecję i Termalikę, zresztą to moi „faworyci” od poczatku sezonu, na nich postawiłem jeszcze przed pierwszą kolejką. A jakie są wasze typy?

  4+

 2. Iiii tam, gramy o mistrza. Teraz tylko 5 zwycięstw, później siedem kolejnych i mamy mistrzostwo. No, w najgorszym przypadku puchary. I jazda w Europę…
  Nie wiem, czy się udało. Miało być śmiesznie.

  17+

 3. A ja swoje !!! Wszyscy na każdy mecz!!! Ten artykuł mam nadzieję, że uświadomi ” wiernym ” kibicom, że walczymy o punkty i trzeba na każdym dopingować nasz Śląsk !!! A nie tyko na Górniku gdzie był klimat do pobluzgania sobie na maxa lub podobne mecze z Legia, Amicą, lubinkami czy obecnie Wisłą…Na mecz bez gadania !!! Hej Śląsk !!!

  26+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *