Śląsk miłośnika żydów

 Najważniejszy przedstawiciel właściciela Śląska Wrocław, czyli Rafał „1947% poparcia” Dutkiewicz, znany kapuś, okazał się także wielkim miłośnikiem żydów.
Oto co napisał przed paru dniami na własnym profilu facebooka:
– Jako głęboko wierzący katolik czułem się zobowiązany, aby zatelefonować dziś do Pani Ambasador Izraela w Polsce oraz do Naczelnego Rabina naszego Kraju, żeby powiedzieć im: Są politycy, są ludzie w naszym kraju myślący zupełnie inaczej niż aktualna większość w polskim parlamencie. Szalom!
W zasadzie nie musiał tego publikować, sam fakt, że sprzedał Gminie Żydowskiej kamienicę za 1817 złotych, co stanowiło, jak sam ocenił, 1% jej wartości, nie świadczy o niczym innym, jak tylko o wielkiej miłości do kupujących. Ale skoro uznał, że pokazywanie własnych uczuć za pomocą efektów materialnych jest niewystarczające i lepiej jest ogłosić to wprost, na dodatek tak, żeby się dowiedziało jak najwięcej osób, to jego sprawa.
Tak więc teraz już nie ma najmniejszej wątpliwości kto od 16 lat zasiada na fotelu prezydenta naszego miasta. Warto będzie również pamiętać o tym podczas listopadowych wyborów samorządowych. Bo co prawda sam Rafał D. jest tak skompromitowany, że nie tylko nie ma szans na reelekcję, ale nawet sam to widzi i już zapowiedział, że startował do urzędu nie będzie, jednak na pewno zechce wskazać swojego następcę. Nie ma możliwości, by wskazał na kogoś o diametralnie innych poglądach i sympatiach.
Roman Zieliński, H/OO, fot. Tomasz Kostyła – na zdjęciach płonie portret kapusia Rafała D. podczas demonstracji jaka miała miejsce we Wrocławiu 2 maja 2016 roku.

28+

komentarzy: 14

  1. @efc Z pewnością. Wystarczy wejść na dowolny portal związany z Wrocławiem o poczytać komentarze, by się o tym przekonać. Hahaha…

   12+

  2. Skąd ta pewność? Ostatnio wygrał w drugiej turze, wcześniej bez problemu pokonywał innych konkurentów w pierwszej rundzie. Sportowo to ujmując, dostał żółtą kartkę. Wie, że jego pozycja nie jest już taka, jak wcześniej, dlatego woli nie ryzykować ewentualnej przegranej, która bardzo źle wpłynęłaby na jego wizerunek, więc instynkt przetrwania sprawił, że nie będzie startować w wyborach na prezydenta Wrocławia. Będzie się starał dostać do parlamentu, bo to stwarza większe możliwości, a i immunitet chroni…

   18+

 1. Dutkiewicz 99% bonifikata. Czy wszyscy we Wrocławiu mogą liczyć na tak hojny dar? Jak nie to trzeba wrzeszczeć o antypolonizmie i rasizmie.

  30+

 2. Prezydent Wrocławia, który nawet we Wrocławiu nie mieszka. Który chce przemianować Wrocław na Breslau. Który mówi, że nienawidzi narodowców. Który zadłużył Wrocłąw do tego stopnia, że jesteśmy jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Który….

  43+

  1. Wybacz, że podepnę się pod Twój komentarz. Jak redakcja Fana odniesie się do wypowiedzi chorągiewki nie raz tutaj opisywanej, która nagle odcięła się od narodowców i stwierdziła, że są oni zagrożeniem dla Polski? Mowa oczywiście o panu z partii ‚piętnaście.

   20+

 3. Co się dziwić. Próbuje w końcu z Wrocławia zrobić Breslau, który to przed wojną był drugim miastem III Rzeszy co do ilości zamieszkujących go żydów.

  37+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *