Asy na żydów

 Żydzi mają propagandę, wpływy w świecie i broń atomową, ale w sporze polsko – żydowskim wszystkie atuty mamy my.
Izrael jest w specyficznej sytuacji. Państewko wielkości naszego województwa musi wyżywić 8 milionów obywateli. Państewko z niewielkim przemysłem, musi importować żywność, bo rolnictwo nie jest w stanie zaspokoić potrzeb. Tam nawet wody nie ma. Jak ktoś nie wierzy to niech dobie poogląda mapy Izraela i jej poszuka. Przy czym uwaga – Morze Martwe ma takie zasolenie, że to nie woda, lecz solanka. I do tego wysycha w błyskawicznym tempie.
Izrael sam do zaoferowania ma niewiele, trochę kasy im wpłynie z przemysłu zbrojeniowego, każą płacić Palestyńczykom za wodę, trochę zarobią na turystyce, pewnie jeszcze coś tam mają, z czego ciągną zyski, ale jest tego naprawdę niewiele. A wydatki mają olbrzymie. Zatem aby się utrzymać, żydzi muszą kołować kasę z zewnątrz.
Koszty stałe
Kasa jest potrzebna, bo wydatki są monstrualne. Szekle (zdjęcie obok) wydawane na armię dla gospodarki są kasą wyrzucaną w błoto. Za wojsko płacić trzeba, a pieniędzy wojsko nie zarabia. Jednak Izrael wojsko mieć musi, i to dużo dobrze uzbrojonego wojska, bo bez armii by nie istniał. Arabstwo by zalało żydów momentalnie.
Na marginesie, pod rozwagę wszystkich tych, którzy miłością do Izraela nie pałają. Turystyka jest jedną z gałęzi gospodarki. Każdy odwiedzający jakieś terytorium zostawia tam pieniądze, czym wzbogaca miejscowych. Dlatego zamiast w Izraelu patriotyczniej będzie spędzić wakacje nad polskim Bałtykiem, lub w przepięknej Kotlinie Kłodzkiej. Tymczasem my, Polacy, ostatnio mamy zalew reklam połączeń lotniczych z Izraelem. Nieprzypadkowo.
Golenie leszczy
Kończąc dygresje – gospodarka Izraela opiera się w znacznej mierze na tym, co uda im się „zorganizować” z zewnątrz. Od USA w formie wpłat na zbrojenia (lub oczywiście w każdej innej), od Niemiec w formie reparacji wojennych, od Polski jako renty/ emerytury dla żydów, nawet tych z kasą za „pracę” w Urzędzie Bezpieczeństwa. I od wielu innych krajów/ organizacji, za różne, mniej lub bardziej wydumane winy.
Izrael, jeśli masz kasę w „odpowiedniej” ilości, to przyjmie cię nawet wówczas, gdy kraj z którego uciekasz wyda za tobą list gończy. Nie wiedzieliście? To nie umiecie kojarzyć faktów. Gdzie uciekli Bagsik i Gąsiorowski po aferze Art-B?
Ale pieniędzy trzeba coraz więcej, potrzeby coraz liczniejsze, a kasa spływa coraz mniejsza. Stąd desperackie próby załatania dziur budżetowych skądkolwiek. Pomysł wydębienia od Polski 65 miliardów dolarów* za „mienie bezspadkowe” zrodził się w żydowskich głowach już bardzo dawno i przez lata plan wyrwania nam tych pieniędzy jest realizowany. Obecnie wchodzi w fazę finalną.
Co Polska może przeciwstawić?
Bardzo dużo. Jak i co?
Pomysł „na legislację”
Tak naprawdę w ostatniej awanturze wywołanej przez rząd Izraela i żydowską Rosjankę będącą ambasadorem w Polsce nie chodzi o „polskie obozy zagłady”, lecz korzyści jakie z tych „polskich obozów zagłady” żydzi mogą ciągnąć. Oraz o ustawę reprywatyzacyjną, która jest przez polski Sejm przepychana wraz z ustawą o IPN. Bowiem to ustawa reprywatyzacyjna jest istotną tamą dla owych „bezspadkowych roszczeń” o których ostatnio zrobiło się głośno. Na szczęście, gdyż inaczej obudzilibyśmy się z ręką w nocniku.
Zatem Polska może zrobić sporo w zakresie legislacji. Wprowadzenie prawa uniemożliwiającego zamachu na tak zwane „mienie bezspadkowe” jest koniecznością chwili.
Ale można działać w inny sposób. Również bardzo dotkliwy dla żydów.
Pomysł „na żyda”
Oczywiście możliwość realizacji żadna, ale można to ugrać propagandowo. Chcą się bić o pieniądza „na martyrologię”? No to wystawić żydom rachunek. Za życie każdego Polaka, który zginął ratując żydów (na zdjęciu obok – rodzina Ulmów rozstrzelana przez Niemców za ukrywanie żydów, fotka zrobiona pół roku przed tragedią). I za życie każdego uratowanego w czasie II WŚ na terytorium RP żyda.
Co ciekawe – ten pomysł wpisuje się w logikę działań podejmowanych przez samych żydów.
Pomysł „na biedaka”
Nie jest tajemnicą, że w zasadzie wszystkie pamiątki pożydowskie na terenie Polski utrzymywane są z naszych środków. Proszę bardzo: Wrocław – dwa żydowskie cmentarze w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Jeden przy ul. Lotniczej (między Gądowem a Kozanowem), drugi przy ul. Ślężnej (naprzeciw starego kąpieliska).
Groby opłacone? Nie. To niech płacą, nas nie stać. Poza tym cmentarze mają iść do likwidacji. Nie powinny? No to płaćcie. Ceny gruntu w tym miejscu to… Nie, nie na własność. Roczna opłata za to, że pozostawiamy je na starym miejscu. I do tego pieniądza na utrzymanie. Mury trzeba naprawiać, chwasty pielić, nagrobki się rozsypują, zagrażają życiu… Drzewostan też ma już swoje lata…
A wszelkie obozy koncentracyjne? Ich utrzymanie kosztuje majątek. Nie stać nas. Likwidujemy. Z wielkiego obszaru Majdanku, Auschwitz, Gross Rosen zostawimy mały budyneczek, kilka zdjęć, parę artefaktów, resztę oddajemy na cele komercyjne.
Nie podoba się? Płacić!
A wszelkie synagogi i inne tym podobne miejsca? W związku z napiętą sytuacją między naszymi krajami są one zagrożone w sposób szczególny. Zatem trzeba w ich okolicach wzmocnić ochronę. A to kosztuje. Nas na to nie stać.
Pomysł „na reprywatyzatora”
Polska za polskie pieniądze wybudowała Muzeum Żydów Polskich. W tym muzeum natychmiast zasiedliły się jakiś żydowskie organizacje.
Ale przecież Polska ma obecnie inne potrzeby. Zatem co prawda muzeum to rzecz ważna, lecz w związku z (pretekst dowolny) idzie ono do likwidacji. W ramach dobrosąsiedzkich stosunków zostawimy jakąś małą salkę, reszta jest nam koniecznie potrzebna. Co, zły pomysł? No to płaćcie. Za utrzymanie, podatki gruntowe, za wybudowanie obiektu…
Pomysł „na papier”
Koniec z darmowymi prezentami dla żydów. Nie powtórzy się taki numer, jaki wyciął prezydent Wrocławia Rafał D (na zdjęciu obok), gdy przekazano Gminie Żydowskiej działkę z 99% bonifikatą (kosztowała 1817 złotych – słownie jeden tysiąc osiemset siedemnaście złotych).
W skrajnych przypadkach można nawet takim „prywatyzatorom” wytoczyć proces o niegospodarność lub przestępstwo majątkowe, i później na tej podstawie dochodzić pozostałych 99% wartości od obecnych właścicieli. Albo uznać transakcję za nieważną. Jak takiego prawa nie ma – to je uchwalić.
Dalej uważacie, ze Polska nie ma atutów w gierce z żydami o wielkie pieniądze?
Ale…
Niestety, wątpliwe, by obecny rząd, oprócz sposobu pierwszego, imał się pozostałych tu zaprezentowanych propozycji. Dlaczego? Bo to rząd żydofilów. Dowód mieliśmy w ostatni dzień stycznia 2018 w Warszawie. Odgórne odwołanie demonstracji pod ambasadą Izraela jest wyraźnym sygnałem od władz dla społeczeństwa.
Roman Zieliński, rys. Agora, photoblog.pl, Fotopolska

PS Tak, wiem, że to od czego artykuł się rozpoczął będzie przez żydów bezlitośnie wykorzystywane. O sposobach przeciwdziałania nie chce mi się pisać. Jest ich całe spektrum.

* Oczywiście plan jest pomyślany szerzej, żydzi chcą się na tej samej podstawie dorwać do kasy innych krajów. Głównie byłego bloku wschodniego – krajów bałtyckich, Czech, Słowcji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, krajów byłej Jugosławii, ale także Ukrainy i Rosji. A pewnie i z krajów Zachodu ma im coś z tego tytułu skapnąć.

45+

komentarzy: 53

  1. Nie rozumiem i nie zrozumiem jednego… jak dwie osoby uważające się za Polaków mogą walczyć z sobą w ustawkach, na stadionach itp a z ważniejszym wrogiem zewnętrznym i wewnętrznym nie potrafią sobie poradzić – dawniej Polska potrafiła się zjednoczyć, to obce wpływy doprowadziły do zaborów i innych nieszczęść i podsycanie i kreowanie „różnic” a tym bardziej w „grach zespołowych” to pomysł iście „niepolski”.

   Słowa pewnie mało znane Romana Dmowskiego, „… albo Polska będzie wielka, albo nie będzie jej wcale…” – pomyśleć trochę ile zła się zadziało od Zamach Stanu i w konsekwencji II WS, a później lepiej nie bywało
   x. Staszic napisał taką małą broszurkę „O przyczynach szkodliwości żydów”

   0

  1. Już wcześniej pisałem o problemie prezydentur w dużych miastach Polski (czyli obecna pseudoopozycja ).Gość prześciga się w antypolskich absurdach już od dawna.Zapraszanie baumanna , odbieranie nagród za największego wasala Republiki Federalnej Niemiec , a teraz ta żydofilia .Po katastrofalnej prezydenturze we Wrocławiu ,szykuję już sobie gniazdko w jakimś konsulu / ambasadzie RFN , Izraela , bo na Ukrainie jako tworze upadłym to pewnie nie chciałby urzędować. Ciekawe czy ten ,,katolik,, w piątek zapalał gromnicę ,małe świeczki w synagodze , żegnał się trzykrotnie w cerkwi ,a może obchodził 500 lecie reformacji Lutra?

   12+

 1. Róża Maria Grafin Thun und Hohenstein.Osoba tak nazywająca się nie umie podpisać się bo… zapraszam puścić ostatnie dwie minuty programu skandaliści z Polsatu. Cały program to antypolski monolog pani poseł (europoseł) ale myślę, że ostatnie dwie minuty podsumowują dobitnie jej polskość (antypolskość).
  Osobiście nie mówię biegle po niemiecku ( wręcz kaleczę ten język). Ale Róża Maria Grafin und Hohenstein to ja i umiem już zapisać i wymówić a osoba nosząca te „zacne” rodowe nazwisko już nie.

  17+

 2. We Włoszech Biały Człowiek okryty włoską flagą po wykonaniu ręką gestu heil zaczął strzelać do biednych murzyńskich nachodzców.Gdzie są ci wszyscy co wyją że w Polsce mamy faszyzm i ekstremizm.

  9+

 3. Ilość żydów wspomagających holokaust instytucjonalnie jest łatwa do obliczenia. Policja żydowska liczyła 12 000 osób. W samej Warszawie 1 200. Zaledwie kilkunastu próbowało pomóc swoim.

  20+

 4. Dość symptomatyczne jest to, że żydowskie kluby piłkarskie Cracovia i Widzew, mimo maskowania się biało – czerwonymi barwami posiadają kibiców, mających w poważaniu życie kibiców polskich klubów.

  Zdelegalizować i rozwiązać.

  13+

 5. Dziś na poważnie.
  Poczytałem sobie komentarze na różnych portalach (oprócz GW i Newsweeka) i jest taka jazda z żydami, że aż się wstydzę, bo dotychczas sam się uważałem za antysemitę. A tu ludziom tak puściły hamulce, że oczy otwieram szeroko.

  27+

 6. Oderwany od życia artykuł, skoro bogatemu w zasoby ropy światowi arabskiemu nie udało się poskromić Izraela i zagrozić jego państwowości, to tym bardziej izolowanej w Europie Polsce, nie powinno zależeć na konfliktowaniu się z tym krajem. USA szybko pokazało czyją stronę trzymają w tym sporze. Politykę historyczną można realizować z głową i taktownie, w szczególności, że w zakresie zbrodni nazistowskich Polska i Izrael mogły wypracować wspólne stanowisko, gdyż istniał wspólny oprawca.

  5+

  1. „Politykę historyczną można realizować z głową i taktownie, w szczególności, że w zakresie zbrodni nazistowskich Polska i Izrael mogły wypracować wspólne stanowisko, gdyż istniał wspólny oprawca.”
   Słuchasz, co się dzieje? Czy tylko piszesz po to, żeby pisać „bo mi się wydaje, choć o niczym nie mam pojęcia?”
   Przecież to nie jest wiedza tajemna, iż ambasador Izraela w Polsce, Anna Azari, w przypływie szczerości sama powiedziała, co tak naprawdę było powodem, dla którego zamiast jej narracji, z Tal Awiwu nakazano jej powiedzieć coś zupełnie innego.
   Nie wspominając o haniebnych konsultacjach przy układaniu ustawy, które wbrew temu, co piszesz, jednak miały miejsce. A co również jest już wiedzą powszechnie dostępną.
   Kto o tym wie, ten wie również, że nie o słowa czy sformułowania chodzi, lecz celem ataku tak naprawdę jest ustawa reprywatyzacyjna, gdyż to ona będzie stanowić przeszkodę w dobraniu się do polskich pieniędzy, a to właśnie o te pieniądze toczy się walka.
   Ale co tam, po kiego grzyba wiercić temat, po co nabierać wiedzy, pierdyknie się komentarz.
   RZ

   35+

 7. Niżej wymienieni podpisali się pod listem odrzucającym zmiany w ustawie o IPN. Zapraszam do analizy wielu „zagranicznych” nazwisk i „ciekawych” biografii:

  Pod listem podpisali się:

  Anne Applebaum, Timothy Garton Ash, Anna Barańczak, Maria Barcikowska, Witold Bereś, Bogdan Białek, Anna Bikont, Yael Birenbaum, Halina Birenbaum, Jacek Bocheński, Teresa Bogucka, Krzysztof Burnetko, Anna Dodziuk, Barbara Engelking, Zofia Floriańczyk, Andrzej Friedman, Beata Fudalej, Jolanta Gałązka-Friedman, Konstanty Gebert, Agnieszka Glińska, Jan Tomasz Gross, Irena Grudzińska-Gross, Mikołaj Grynberg, Jan Hartman, Jan Hertrich-Woleński, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Maria Janion, Zofia Jankiewicz, Jacek Kleyff, Sergiusz Kowalski, Stanisław Krajewski, Maria Kruczkowska, Krystyna Krynicka, Ryszard Krynicki, Ireneusz Krzemiński, Joanna Kurczewska, Jacek Kurczewski, JarosławKurski, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Leder, Wojciech Lemański, Paweł Liberski, Barbara Mechowska-Kleyff, Edward Mitukiewicz,Krzysztof Niedałtowski,Przemysław Nowacki, Stanisław Obirek, Janusz Onyszkiewicz, Piotr Pacewicz, Monika Płatek, Masza Potocka, Stanisław Radwan, Shoshana Ronen, Jacek Różycki, Andrzej Rzepliński, Paula Sawicka, Dorota Segda, Radek Sikorski, Marek Siwiec, Jarosław Sławek, Aleksander Smolar, Kazimierz Sobolewski, Piotr Sommer, Krystyna Starczewska, Andrzej Stasiuk, Dariusz Stola, Joanna Szczęsna, Kazimiera Szczuka, Monika Sznajderman, Piotr Szwajcer, Paweł Śpiewak, Frank Telling-Saphar, Róża Thun, Olga Tokarczuk, Joanna Tokarska-Bakir, Aleksandra Trzaska, Mikołaj Trzaska, Magdalena Tulli, Grzegorz Turnau, Marian Turski, Piotr Wiślicki, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Maja Zagajewska, Adam Zagajewski, Katarzyna Zimmerer, Jacek Żakowski.

  25+

 8. @ antykomuch… nie wierzę… ! Ja co dopiero skończyłem ten wpis… otwieram neta a ty jak na zawołanie:cyt
  „….Czy jednak w tej debacie nie należałoby także uwzględnić udziału osób pochodzenia żydowskiego w aparacie terroru w okresie stalinowskim, odpowiedzialnych za polityczne mordy na tysiącach Polaków?

  Ci ludzie powinni stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, czujemy ból ich ofiar. Ale oni popełnili te zbrodnie jako komuniści. Z pewnością nie zrobili tego w wyniku jakiejś lojalności żydowskiej. Dostawali instrukcje z Moskwy, nie z Jerozolimy! Wręcz odcinali się od żydowskości, wierzyli w Stalina, nie w Boga Izraela….” koniec cytatu.
  http://www.rp.pl/Historia/180209928-Efraim-Zuroff-Smierc-Zydow-cieszyla-wielu-Polakow.html&cid=44
  a za to dostanę…?

  17+

  1. @W18
   Dostałeś, ale napisałeś tak, jakby to był cytat z moich słów, a nie jest. Pomyliłeś „ty”, z „tu”?

   9+

 9. Hmm.. Nie znam się na wielkiej polityce a już tym bardziej na tzw. kuluarach. Mam kilku ulubionych komentatorów z TV, prasy którym ufam. Twierdzą oni że ta ustawa zablokuje roszczenia czosnkowych, jest formą zabezpieczenia przy ewentualnych reparacjach ze strony Niemiec. Stąd pewnie pisk Żydów do których dotarło że są cwansi na świecie od nich. W amerykańskim Departamencie Stanu okoniem staje 8 z 535 członków czyli nie ma poparcia dla izraelskiego kwiku. Daleko mi do PiS ale wychodzi na to że naprawdę nie doceniamy geniuszu strategicznego Kaczyńskiego. Cieszy że Lolek tym razem nie szkodzi

  12+

  1. Ta akurat ustawa niczego nie zablokuje. Chodzi o równolegle uchwalaną ustawę reprywatyzacyjną. Ruska ambasador Izraela w Polsce w panice wygadała się w wywiadzie radiowym.

   24+

  2. Zaiste się nie znasz skoro mylisz Departement Stanu z Kongresem (a konkretnie republikanami i demokratami z grupy zadaniowej Kongresu USA ds. zwalczania antysemityzmu. Oświadczenie Departamentu Stany było póżniej i reprezentowało oficjalne stanowisko USA w tej sprawie.

   Oczekiwanie, że cokolwiek w Polsce zmeni się na lepsze w wyniku tej całej sytuacji jest naiwnością. Dostaniemy łomot od wszystkich i na koniec każą nam posprzątać. USA zawsze wybiorą Izrael.

   11+

 10. Kaczyński wielki strateg nie przewidział reakcji Izraela w tak delikatnym temacie jakim jest Holocaust?nie wierze.Cały ten spektakl wygląda na wyreżyserowany i rzucony ludowi nna pożarcie.

  21+

  1. Być może,tylko by być sprawiedliwym,przez tyle lat z żydami obchodzili się jak ze szkłem,nie tylko Kaczyński i jego partia, ale także konfident Bolek, zapijaczony komuch Kwaśniewski,Bronek WSIarz. Krótko mówiąc wszyscy. Żydzi robili z Polską i z Polakami co chcieli,teraz mam nadzieję że to choć trochę się ukróci.Po za tym, żydzi mają łapy po same łokcie naznaczone krwią nas Polaków, w tym mojej rodziny ze strony Ojca. Ich zbrodnie muszą być pamiętane , i w końcu rozliczone.

   12+

  2. @Csc PiS wykonał maistersztyk w najlepszym światowym stylu…. oni nikogo nie okłamywali, że o miłosierdzie do ofiar wojny chodzi, czy o broń chemiczną u Saddama w Iraku, czy zabezpieczenie praw człowieka w Chinach… „w Ruskim stylu” pier…. nęli piruet obliczony na reakcję świata. Żydzi z USA myśleli, że zrobią dil -jak to opisał naczelny- dojąc nas za współudział w holokauście- czyli zbrodni domniemanej- nie do końca zbadanej, na jakimś „precedensie o mienie bezspadkowe należące się/nie należące się, podawane w zaokrągleniu aj waj”. Mienie miało być bezpieczne w bezpiecznym kraju, dające regularne dochody z najmu. Oczywiście nieopodatkowane w Polsce dla „organizacji walczących o…Ch..j wie co” czyszcząc sobie przy tym przedpole, że Polacy ich mordowali… z przyczyn rasowych i religijnych ale już Ci co wstąpili do NKWD/UB to już nie ma związku ze sprawą… bo jak Żydki twierdzą, ktoś kto nie jest wyznawcą Jahwe tylko porzuca religię to ateista … już nie jest żydem aj waj…” znaczy się Michnik żydem nie jest… Borowski też…. Kuronie, Geremki czy Mazowieckie też nie…. sprytne…?
   Plan był dopięty na ostatni guzik, ofiara namierzona, marsze żywych 25 lat pod eskortą uzbrojoną po zęby…. materiał z TVN o polskich hitlerowcach pokazał się na czasie… Hiena była już gotowa do ataku…przykuca w trawach sawanny czekając na zbliżającą się antylopę…. antylopa się zbliża… już jest tuż, tuż… Patrzy hiena i już się oblizuje…już czuje nozdrzami ofiarę , smak na języku…. z jednej strony czają się na antylopę Jaguary, z drugiej lwy a ona idzie prosto w paszczę hieny. Już jest 20 metrów od pyska, 15 metrów, 10 metrów…adrenalina szarpie hienę… już wyskoczę…? nie ! nie! jeszcze poczekam… Dreszczyk emocji… nie nie skoczę bo spłoszę, nie dogonię bo to piękna szybka i zdrowa antylopa a ja to hiena… każdy wie co jaka jest hiena. Nie tylko szpetna ale i karłowata z natury….Patrzy hiena a antylopa 7 metrów przed pyskiem…. nagle piruet i pooooszła w drugą stronę….. będzie hiena musiała poczekać na innego leszcza.
   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mateusz-morawiecki-dla-super-expressu-jestem-zaskoczony-ta-reakcja/6jplw62
   Morawiecki jest mistrz… Pokochałem nowego premiera…. On jest merytorycznie przygotowany tak jak Beata …. na zaczepne pytanie czy ma to jakiś związek z reprywatyzacją odpowiedział:…” że on by tych dwóch rzeczy raczej nie łączył…” szkoła dyplomacji” Przecież wszyscy wiedzą o co chodzi, o co jest cała awantura… ale premier „nie dostrzega i raczej by tego nie łączył…”hahahaha I że amerykańscy Żydzi mogli pomóc ofiarom holokaustu wtedy kiedy ta pomoc była potrzebna a nie teraz martwić się o ich mienie bezspadkowe…. Kukiz też o tym mówił…że Rodszildowie i Rokefelerowie mogli sypnąć groszem na łapówki albo kupić kilka dywizji samolotów bombowych do bombardowania trakcji kolejowych wokół „Żydowskich obozów śmierci” gdzie żydzi żydom zgotowali ten los”opowiadał o żydowskim sąsiedzie, który zadenuncjował do NKWD jego dziadka, którego zakatowali sowieci a dwa tygodnie później już w mundurze NKWD-zisty pakował jego rodzinę do wagonu jadącego na Sybir.

   27+

 11. W polskim rządzie za dużo jest ludzi gdzie płynie koszerna krew i dodatkowo nie mają takich jaj aby tak sprawy załatwić.
  TVN z tego co wiem amerykańskie media ? Wszyscy się zastanawiali dlaczego mając tak bombowy reportaż o neonazistach w Polsce wypłynął dopiero teraz. Może nie jest, to przypadek, ale właśnie celowe zagranie i delikatne przygotowanie gruntu pod wielkie oburzenie garbatych.
  Chciałbym aby nasi kombatanci złożyli te ich całe wyróżnienia za ratowanie ich d… i wysłali do żydowskiej ambasady z odpowiednim komentarzem.

  30+

 12. Ten wybitny strateg Kaczyński postawił wszystko na jedną kartę – sojusz z USA. Pis jest mocny ma arenie krajowej, bo ma bardzo słabych przeciwników. Ale na arenie międzynarodowej to jesr podobny obraz jak ekstraklasowe drużyny w pucharach – brutalna weryfikacja.

  Wszyscy wiedzą, że teraz jesteśmy zdani na łaskę USA. Również tam. I to jest bardzo korzystna sytuacja dla nich, ale nie dla nas. Kaczyński się pewnie nie spodziewał, że Izrael mu tak fiknie. I gdyby bylo tak jakby chcial Romek – male, kurduplaste państewko wielkości województwa to można byłoby to znieść. Ale to województwo to 51 stan naszego Najważniejszego Sojusznika i jak powiedzą: „albo zrobicie tak jak my chcemy albo…” to jak myślisz co się stanie?

  14+

  1. 1. Tak jest, Kaczyński postawił na jedną kartę – USA.
   2. Na arenie krajowej jest mocny. Nie „bo inni są słabi”, lecz „bo resztę rozegrał”.
   3. Na arenie międzynarodowej – czy jest słaby to zobaczymy. Jest wyznacznik – PKB. Punkt startu jest faktycznie niski.
   4. Oczywiście, że jesteśmy uzależnieni od USA. Co jest konsekwencją pkt. 1
   5. Oczywiście, że się nie spodziewał, że mu żydki zrobią psikusa.
   6. Tak jest, kurduplasty kraik jest de facto dodatkowym, niezależnym stanem USA.
   ALE: kurduplasty kraik jest potrzebny Amerykanom do tego, by pilnować arabskiej ropy, a nie wpier…niczać się w miejsce, gdzie Amerykanie chcą pędzlować swój gaz, czego Polska jest gwarantem.
   DLATEGO: Trump nie musi wybierać „Polska albo Izrael”. Trump weźmie wszystko. I ma serdecznie gdzieś, czy żydki kochają czy opluwają Polskę, oraz czy Polacy chcą żydów wystrzelić w kosmos.
   PROBLEM: jest taki, że ten dodatkowy stan USA jest na skraju bankructwa i musi sobie znaleźć źródło finansowania. Które USA właśnie zaczęło likwidować.
   RZ

   34+

  2. Romanie, skąd ta wiedza, że Izrael jest na granicy bankructwa? Nie neguję tego, ale po prostu nie spotkałem się z tym, żeby było to przedstawione chociaż tak, by to przeczytać między wierszami. Czy możesz podać jakieś linki lub teksty źródłowe?
   A tak na marginesie. Rolnictwo w Izraelu jest dobrze rozwinięte. Mają swoje uprawy owoców cytrusowych, warzyw i nie tylko. Czy są w stanie w pełni zaspokoić swoje potrzeby żywnościowe własną produkcją rolniczą, tego nie wiem, ale skoro żywność też eksportują ( nie trzeba szukać daleko, nawet w Polsce, spotkałem się z np. z młodymi ziemniakami importowanymi z Izraela, takich produktów jest więcej), to chyba u nich nie jest tak źle. Wody nie mają, tak przynajmniej jest to przedstawiane, ale będąc na miejscu, w ogóle nie odczuwa się tego. Nie ma żadnej reglamentacji, czy okresowych wyłączeń (jak u nas było z prądem za czasów PRL), przynajmniej w dużych miastach, jak Jerozolima czy Tel-Aviv (wiem, bo byłem). Morze Martwe to należy traktować wyłącznie jako atrakcję turystyczną, a jako przykład ewentualnego rezerwuaru wody pitnej (czy tak jest w istocie, to nie wiem) można podać np. Jezioro Galilejskie. Żeby było jasne. Nie jestem żadnym fanem Izraela, a tym bardziej jego mieszkańców. Moje wizyty w Ziemi Świętej (celowo nie piszę Izrael) miały charakter pielgrzymek, podczas których chciałem poznać kolebkę naszej wiary i odwiedzić miejsca, w których żył i nauczał Jezus Chrystus. Reasumując, czy się to nam podoba, czy nie, to na ewentualne bankructwo Izraela przyjdzie nam jeszcze poczekać i to bardzo długo.

   5+

 13. Panie Redaktorze, czuję co Redaktora artykuł ma na celu, i w jakiej intencji został napisany, ale po pierwsze, albo celowo Pan upraszcza wiele spraw, albo wprowadza Pan czytelników w błąd, po drugie, wiele się tu mówiło o marketingu i PR politycznym z czego słynął PiS w ostatnim czasie, pomijając racje bądź ich brak.
  Zacznę od drugiej kwestii, to, że Kaczyński rozgrywa Petru, Schetynę i Kukiza jak chce, to może świadczyć, że jest dobrym grajkiem podwórkowym, ale nie znaczy, że od razu mężem stanu. Rozpoczęcie batalii z instytucjami europejskimi, z Niemcami z Francją (oczywiście jest realizowane dla celów wewnętrznych, bo gdyby Kaczyński faktycznie chciał zmierzyć się z w/w, to byłaby masakra) chyba było przelicytowaniem, nie tyle wartości i siły, bo to wiadomo, ale sposobu odbioru przez partnerów europejskich. Zresztą widać już zmianę w nastawieniu do polityków zachodnich poprzez ,,kampanię uśmiechów” i wywalenie poprzedniej ekipy, która w tych relacjach była kompletnie bezradna, zmarginalizowana a zstąpienie jej wygładzonymi politykami z mową gładką i delikatną.
  A teraz ostatnia kwestia, ustawa napisana przez IPN. Po pierwsze została poddana procedowaniu w najgorszym z możliwych momentów (kolejna rocznica holokaustu), po drugie dotyczy kraju, który wiadomym było, że wydrze się na cały świat i skłoni swoich sojuszników do ostrych reakcji (słyszycie te pomruki z USA?). Co osiągniemy poprzez przedmiotową ustawę poza zadymą na cztery fajerwerki? Nic! Od kilku dni w głównym organie opozycji, wypowiadają się prawnicy, że owa ustawa będzie pomijana i podważana ma gruncie prawa międzynarodowego. Zatem będzie martwa, a nawet (jak wykazują niektórzy) może być przeciwskuteczna. Z kim Polska chce kooperować na gruncie międzynarodowym jak nie z Francją, Niemcami, USA i żydami? Z Orbanem? Bez żartów, nie dość, że to żadna siła, to dodatkowo, jak będzie interes dla niego, to przytuli się jak nie do Putnia to do Merkel i Macrona a nawet kolegi z boiska Tuska. Kiepską mam opinię o pani senator Anders z PiSu, ale ta przynajmniej poprzez lata przebywania w Anglii i USA, zna faktyczną siłę lobby światowego i wie co to znaczy wysmażyć taką ustawę. Posłuchajcie co mówi o niej pani senator PiS masakrując ją. Tutaj akurat jej wierzę, bo zna świat.
  A teraz co do treści samego artykułu. Pisanie o Izraelu: ,,kraik o wielkości polskiego województwa”, jest taką półprawdą. Ów kraik ma tylko nieco mniejsze PKB od Polski, a na głowę przypada 37 tyś dolarów rocznie, gdzie w Polsce 12 tyś dolarów.
  Kraj ten czerpie zyski nie tyle z turystyki i rolnictwa, ogrodnictwa (jak podkreśla Redakcja), co z wydobycia ropy naftowej, gazu ziemnego, kamieni szlachetnych, zbrojenówki i oczywiście z instytucji finansowych. Wielu najbogatszych ludzi na ziemi ma korzenie żydowskie i sprzyja krajowi swoich ojców, dziadów.
  Zasięg wpływów politycznych, biznesowych Izraela i ludzi z nim powiązanych jest na świecie potężny. Pytam się z powodów ekonomii politycznej, jest sens iść na starcie z przeciwnikiem wagi ciężkiej, gdy samemu obecnie, niewiele się znaczy? Oczywiście nie. I PiS to już wie, ale mleko się rozlało. Zaraz będziemy czarnym ludem, z którym oficjalnie nikt nie będzie chciał gadać. Może i w kuluarach poklepią nas po plecach (ponoć po eurowpie…lu, związanego z Tuskiem, takich poklepywanek miała doświadczyć Premier Tysiąclecia), ale oficjalnie – ostracyzm.
  Będąc bardzo krytycznym wobec ostatnich lat rządów PO, również nie za bardzo wierzyłem w projekt PiS (500+, obniżenie wieku emerytalnego, przy równoczesnym wydłużeniu wieku statystycznego Polaka, ustawy wodne, wiatrowe, demolka trójpodziału władzy etc). Obecny brak wyczucia i wyważenia zysków i strat w ustawie IPeNowsiej, potwierdza moje przeczucia. Ale co chcieć od partii, która nie potrafi sprawdzić opon w prezydenckiej limuzynie czy ubezpieczyć – AC samochodu premiera RP za dwa miliony? Państwo mamy nadal teoretyczne, dodatkowo zupełnie pogubione na ardenie międzynarodowej.

  22+

  1. To, że lecisz antyPiS-em mi nie przeszkadza. Moje poglądy są dużo bardziej na prawo, a ostatnie wydarzenia tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że PiS to nie moja bajka.
   Ale widzę problem. To co tu jest napisane, to ładnie ubrane w słowa argumenty rodem z TVN-u. Zabrakło tylko tego, że Macierewicz jest ruskim agentem i byłby chyba komplet.
   Z tą ropą i gazem w przypadku Izraela, to oczywiście traktujemy w kategorii zartów.
   I kompletnie nie rozumiem Twojego zarzutu co do programu 500+. Akurat w tej kwestii trafili. Owszem, program powinien, a w zasadzie musi być ograniczony do dzieci z polskim obywatelstwem, bo już co cwańsi Ukraińcy się pod to podpięli, ale nasze „drzewko demograficzne” ma swoje prawa i gdyby czegoś w tej materii nie zrobiono, to średnidystansowej perspektywie czasowej stalibyśmy się narodem wymierającym. Coś musieli zrobić. I zrobili. A że przy okazji poprawiło to sytuację wielu ludzi, którzy ledwo wiązali koniec z końcem, to tym większa ich zasługa. I piszę to z pozycji wolnorynkowca.
   RZ

   40+

  2. Nie dyskutuję z Redakcją czy moja argumentacja jest rodem z TVNu czy ,,z lotu ptaka”. Ocena argumentacji jest kwestią subiektywną. A i ja sam nie potrafię stanąć ,,obok siebie” i powiedzieć jakie argumenty oddziaływają na mnie najmocniej. Opisuję, recenzuję i oceniam najlepiej jak potrafię.
   Jednakże co do chwalonego programu 500+ mam osobiście negatywną opinię. Po pierwsze, tak jak Redaktor, jako wolnorynkowiec, wolałbym, aby ludziom dano wędkę a nie rybę (nie ma miejsca tutaj, aby szerzej pisać jak by to mogło wyglądać), a po drugie, ja mimo korzystania z programu (na ,,koncie” dwójka dzieci) per saldo wychodzę na tym ze startą (finansując ów program rząd nałożył szereg danin i nadal nakłada na każdego z nas – zwiększenie podatku na ubezpieczycieli, podatek bankowy, podatek od nieruchomości dla wielkopowierzchowych, prawo wodne etc – co odbija się w codziennych kwotach konsumowanych produktów i usług).
   Oczywiście, stosując solidaryzm społeczny (podnoszenie godności biednym i mniej zaradnym), cieszę się, że liczne rodziny stać na więcej, ale widząc również patologię z wykorzystywaniem tych środków i coraz głębszym sięganiem do mojej kieszeni, pytam czy nie można było inaczej?

   12+

  3. Zatem ja Tobie powiem. Tak, jesteś podatny na propagandę TVN i powielasz argumenty tej stacji. Jestem na to wyczulony, więc wiem, co mówię.
   Nawet to jakie argumenty podajesz przy deprecjonowaniu programu 500+ sa właśnie z tych kręgów. TVN – GTA. Licząc na Twój rozsądek mam prawo podejrzewać, że złamanego grosza nie wydajesz na Szechtera, dlatego musisz chłonąć TVN.
   Merytoryka Twojej krytyki 500+ jest bardzo kiepska. Nie chce mi się tłumaczyć, gdzie są błędy. A najlepszy dowód, że nie masz racji – skoro ten program jest zły, to gdzie jest wzrost liczby urodzeń w latach poprzednich, gdy ten – fatalny według Ciebie – progam nie obowiązywał?

   31+

  4. @Umberto e co
   Rzeczywiście brzmisz jak TfałszN. Nie podejmę polemiki z bzdurnymi tezami o zaoraniu trójpodziału władzy, o 500+, o sprawdzaniu przez partię opon w limuzynie BOR-u, o „błędnym” rozpoczęciu batalii wobec instytucji unijnych, Niemiec, Francji, o „bogactwach kopalnych” Izraela (już to w tym temacie skomentowałem), bo nie o tym jest artykuł.
   Subiektywnie ocenię, że gdyby osoby decyzyjne prezentowały wówczas podobną filozofię życiową do przedstawionej tutaj przez Ciebie, to nie doprowadziłyby nigdy np. do Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego, Powstania Warszawskiego (zakładam, że wg Ciebie było niepotrzebne), czy do egzekucji na Frantzu Kutcherze (przy okazji rocznicy tego zdarzenia).
   PIS nie jest idealny, bo takich partii na świecie nie ma. Czy masz dzisiaj realną alternatywę na dopuszczenie do rządzenia lepszego ugrupowania? Czy wskażesz lepszą większość parlamentarną i lepszą Radę Ministrów do 1989r., albo od 1945r.? Czy mamy tańczyć jak gra Izrael i z nim uzgadniać treści naszych Ustaw? Ten Izrael, który teraz ma ADHD wyborcze, a jego obecny premier codziennie jest pomawiany w mediach o korupcję. Ten Izrael, który z uwagi na II WŚ pasożytuje na budżetach wielu państw. Tego chcesz? A może wg Ciebie nic to, że w przestrzeni publicznej za granicami wielu państw funkcjonują „polskie obozy zagłady”? A może trzeba było „zaskarbić sobie przyjaźń” Francuzów kupując 50-70 Carracali do remontu, albo Niemców przyjmując np. Uchwałę o zrzeczeniu się jakichkolwiek roszczeń reparacyjnych, czy może lewackich unijnych urzędasów odstępując od ruszania skostniałej struktury komuszo-sądowej?
   Wiesz, głosowałem na PIS, bo lepszego tworu nie widziałem i nie żałuję głosu. Czy jestem ze wszystkiego zadowolony? Oczywiście, że nie.
   Od każdej ekipy rządzącej oczekuję, że będzie miała giętkie języki, a nie kręgosłupy moralne. To moje oczekiwanie stoi jednak w istotnej sprzeczności z Twoim przekazem zawartym w komentarzu.

   30+

  5. @Antykomuch, jeżeli puszczasz posta, bez sensownych argumentów, że głoszę bzdurne teorie, a następnie prezentujesz polityczny groch z kapustą, a przykłady sypią się od przysłowiowego sasa (Powstania Styczniowe, Listopadowe poprzez egzekucję Frantza Kutchery) do lasa (brak zakupu francuskich Carracali), to moim dobrym prawem jest nazwanie Ciebie trolem zatrudnionym przez władzę, albo funkcyjnym partyjnym aparatczykiem. Już Ci niejednokrotnie, zarówno ja jak i inni forumowicze, wytykali, że brnąłeś w mocno kontrowersyjne tezy. Pytam się Ciebie, gdzie są gloryfikowani przez Ciebie, bronieni jak niepodległości, bądź permanentnie rozgrzeszani politycy z obozu władzy, pełniący niegdyś wysokie urzędy z Premier Tysiąclecia – BS?
   Odpowiem za Ciebie: na oślej łączce politycznych zmagań bądź w totalnym niebycie. No to kto się myli: ja, Pan Naczelnik czy jednak Ty?
   Pamiętam jak dziś, gdy udowadniałeś doniosłą rolę, de facto zmarginalizowanej, pogrążonej, przeżywającej załamanie nerwowe BS, wysuwającej kontrkandydata dla Tuska. Przecież dzisiaj, gdy znamy już więcej okoliczności tamtych dni, brzmi to jak tępa propaganda rodem z TVP info z paskami ,,prawdy”.
   Ale dość uszczypliwości.
   Antykomuchu, jeżeli nie dostrzegasz korelacji pomiędzy sprawnością samochodu a życiem, zdrowiem i bezpieczeństwem najwyższych osobistości w Państwie, jeżeli nie dostrzegasz błędu w opłaceniu AC za samochód wart dwie duże bańki, to nic nie dostrzeżesz. Jeżeli obecna administracja nie potrafi zadbać o sprawy banalne (wdawałoby się), to co po takiej administracji możemy się dobrego spodziewać?
   Jeżeli widzisz choćby najmniejszy pozytyw w wywołaniu przez obecnie rządzących największego kryzysu w polityce międzynarodowej na przestrzeni kilkudziesięciu lat (skłócenie się z Niemcami, Francją, Ukrainą, elitami brukselskimi, a zatem politykami z np. z Holandii, Belgii, wkur..e USA), to … nie wiem jak z Tobą rozmawiać. Malowałeś tu nieraz obrazy międzymorza, montowane przez PiS, co one dzisiaj znaczą, jak nasz największy sojusznik i patron zarazem (wybór dokonany przez PiS) ruga nas i ostrzega przed karą jak małolata, który ukradł batonika ze sklepowej półki.
   Argumenty z Powstaniami są chybione, patetyczne i nie wnoszące nic w rozumienie dzisiejszych zdarzeń. A jeżeli już czegoś mają nas nauczyć, to niestety są tragicznym potwierdzeniem, że ówczesna danina krwi nielicznych bohaterów straceńczo wpisana w fatalizm historyczny, niczego nie nauczyły dzisiejszych macherów politycznych, którzy, tak, tak, odwracając nas od świata zachodniego, wpychając w objęcia Putina.
   Broń i sław tych najlepszych na polskim rynku politycznym cwaniaków, a za chwilę, nie tylko będziemy pozbawieni sojuszników ale również inwestycji zagranicznych, funduszy unijnych, wzrostu gospodarczego.

   20+

  6. Fajna dyskusja…@umberto bredzi coś o jakichś potężnych Żydach… pisałem o tym w okrojonym przez Romana komentarzu…. taki paranacjonalizm… czyli Żydzi wiedzą wszystko, wszystko słyszą… wszystkim rządzą… są międzygalaktyczni jak Legia Warszawa….a jak się przyjrzysz z bliska to blamaż goni blamaż… Jak do tej pory nic niw wywalczyli a PiS wy…bal ich w kosmos i w przedbiegach dostali „ liścia” na otrzeźwienie…. banda kretynów ale jak Jesziwy pękają w szwach od zamykanych i torturowanych Talmudem młodzieńców płodzonych od trzech tysięcy lat w zamkniętych dla świerzej krwi gettach to taki jest efekt…. jak u Habsburgów, że się rodzą szkaradki fizyczne i intelektualne… u wszystkich semitów( tak Arabów jak i Żydów jest zachwiany dobór naturalny i samiec nie może wybiec na polankę i namierzyć sobie łanię z którą chciałby spłodzić potomstwo tylko jakaś raszpla zawinięta w prześcieradło okazywana jest mu na ślubnym kobiercu… dopływ świerzej krwi do Izraela skończył się w 1968 roku… potem trochę ruskich Żydów przyjechało po upadku ZSRR to wszystko co mogli nabyć… to co mają u siebie to motłoch, który idzie po kasę do urzędu miasta za studiowanie Tory w Jesziwach chowa do kieszeni i idzie rzucać kamieniami w wojsko i policję…. tam ludzi normalnych jest może z 20% reszta to tumult nie nadający się do niczego. Roman nie zachaczył o problemy dpołeczne… @umberto poczytaj trochę to skończysz głupoty piasć o Żydach rządzących światem i o 51 stanie USA… W USA też są frakcje… czytałem raport z 1993 roku przestrzegający rząd Mazowieckiego przed działaniami Sorrosa.. ostrzegali jawnie przed najlepszym przyjacielem Balcerowicza. @umberto Piotr Zychowicz…”Żydzi” i Szlomo Sand „ Kto i kiedy wymyślił naród żydowski”
   @umberto flaszka do połowy jest pełna a nie od połowy pusta… i proszę Cię pojedź do Francji i Niemiec zobaczysz jakimi są potęgami
   Hahahahahaha….jestem ciekaw co byś powiedział jakbyś był Niemcem albo Francuzem…. albo jeszcze lepiej… angolem..?!?

   18+

  7. @W18 myślę, że Twoje oczytanie i obycie, zaprowadziło Cię w interpretacyjny kanał. Dogmat, który nie podlega weryfikacji, na który nie działają czynniki poznawcze. Nie liczy się ogląd rzeczywistości, liczą się założenia, to ,,z góry”. W Niemczech jestem częstym gościem – i co? Że istnieją skrajności? Oczywiście, tak jak wcześniej w Austrii, obecnie w Czechach a i we Francji są mocno obecne. Dzieje się tak w okresach przesileń politycznych, kryzysów gospodarczych,społecznych. Gdy partie głównego nurtu tracą zaufanie wyborców, gdy prawica (nazwijmy ją tradycyjna) niezbyt różni się od lewicy (tej w rozumieniu historycznym). Naturalne socjologiczne wytwory.
   Moje ,,bredzenie” jak to pieszczotliwi ująłeś jednak odnosi się do realu, a nie jest wirtualnym paradygmatem. Można się zamknąć w Wieży z Kości Słoniowej i negować prawa rządzące rzeczywistością, a można ją próbować opisywać.
   Rozumiem, że noty dyplomatyczne słane przez USA, stawiające pod znakiem zapytania dalsze relacje, bądź ich jakość z Polską, są reakcją na katar Naczelnika Państwa, a nie w związku z konkretną (nazwijmy to ,,żydowską” ustawą), wzmożenie najważniejszych urzędników państwowych jest biegunką po niestrawnym obiedzie na Nowogrodzkiej, orędzie premiera RP powstało w związku z nowym utworem Edyty Górniak, wypowiedzi Jakiego, Brudzińskiego, Czaputowicza gaszące pożary, to efekt zefirka podwiewającego poły marynarek wymienionych panów.
   @W 18 ogarnij rzeczywistość i korzystaj z bogatej wiedzy dla dobra Fana i tej części politycznej sceny.

   13+

  8. @Umberto e co
   Wiesz, u mnie w klasie w technikum był chłopak który był początkowo ofermą klasową, z którego każdy robił sobie jaja. W końcu miał chyba tego dość, zaczął trenować kick boxing, chodzić na siłkę. Oczywiście ta zmiana statusu nie przebiegała bezboleśnie, ci którzy byli przyzwyczajeni do traktowania go jak ofermę, próbowali dalej tak robić, chłopak musiał się bić, ale w końcu dopiął swego, pod koniec technikum nikt go już nie traktował jak kozła ofiarnego.
   Piszesz że wszczynamy burdy z innymi państwami. Nic bardziej mylnego, nie chcę używać tego wyświechtanego zwrotu, ale my po prostu wstajemy z kolan, na które padliśmy za poprzednich rządów, czasem może niezręcznie, siermiężnie, ale przynajmniej próbujemy i naturalną reakcją na to są gniewne pomruki tych którzy dotąd traktowali nas jak uległych pachołków . Swego czasu knesecie napluto Polsce w twarz, a obecny tam Bydłoszewski, szef MSZ udawał że padał deszcz. Taką postawę uważasz za słuszną???? Swoją postawą uległości nie zyskaliśmy absolutnie nic poza pogardą, POlszewicy chwalą się że z budżetu UE dostaliśmy najwięcej, tyle że Węgry pod wodzą od początku niepokornego Orbana, w przeliczeniu na mieszkańca dostały dużo więcej niż Polska pod wodzą podnóżka Merkel Tuska.
   Popatrz na Turcję (abstrahując czy popierasz ich politykę czy nie) Turcy mają w tyłku opinię wszystkich, prześladują Kurdów nie bacząc na opinię międzynarodową, nie wahali się zestrzelić rosyjskiego samolotu by pokazać Putinowi kto tu rządzi, teraz KAŻĄ Amerykanom się wynosić z Syrii, bo sami weszli tam by wykończyć kurdyjską partyzantkę. I dopną swego. Z Turcją się liczą. Bo Turcy nigdy nie stracili swej dumnej, mocarstwowej mentalności sięgającej Imperium Osmańskiego, u nas niestety Zabory i komuna zrobiły swoje, mamy mnóstwo ludzi o mentalności niewolnika.
   Na koniec nie mogę się powstrzymać od złośliwości. Ciekawy masz nick. Wiesz że Umberto Eco pisał „patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się zwykle sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści – na nienawiści wobec tych, którzy są inni”?

   15+

 14. Błędnie postawionych w tekście przecinków przed spójnikami „i” oraz „lub” nie będę wskazywał, ale babola „Gdzie uciekli Bagsik i Gąsiorowski po aferze Art-B?” owszem. Gdzie? Dokąd Romku, dokąd?

  Merytorycznie zgadzam się z przekazem wynikającym z treści tego artykułu i z użytą argumentacją. Żydzi maja pecha, albo to nie pech, tylko wola Boga, że „ich” ziemia (nadana im po wojnie” jest bezwartościowa w swej głębi. Jeden z byłych premierów Izraela już kiedyś zadał pytanie retoryczne: „Dlaczego Mojżesz zaprowadził nas do jedynego miejsca na Bliskim Wschodzie bez ropy?” Odpowiedź wydaje się prosta, Bóg nie chciał, aby Izrael grał ropą, gazem itp. na rynkach światowych, ot co. Stąd wszyscy wokół nich mają te „bogactwa” a oni nie.
  Obie Izby Parlamentu przyjęły Ustawę w pierwotnej wersji. Izrael odwołał swoją ambasadorkę z Wa-wy. Jeżeli PAD podpisze tę Ustawę, to Izrael jeszcze zaostrzy retorykę i ew. kroki dyplomatyczne. Czym to się skończy? Wyborami,. które odbędą się „za chwilę” w Izraelu. Po nich nastąpi „normalizacja” relacji dyplomatycznych.
  Oczywiście PAD może zawetować tę Ustawę i „wspaniałomyślnie” napisać swoją, której treść ustali podczas kilku spotkań z JK (jak przy Ustawach tzw. sądowych”). Wówczas, choćby Ustawa o IPN była identyczna z zawetowaną, to lobby żydowskie i rząd Izraela odtrąbią zwycięstwo. Tak też to zostanie odebrane w krajowej i międzynarodowej przestrzeni publicznej, zatem z definicji będzie to rozwiązanie z definicji skazane na porażkę.

  5+

 15. Aj! Waj! Nasi „przyjaciele” i „sojusznicy”z USA i Izraela rzucili się na nas!.Nie może być!!.Co teraz będzie?.Patrzę,jak oni są w szoku to ze śmiechu wyrobić nie mogę, dobrze było by gdyby wzięli sobie ten artykuł do serca,ale oczywiście nie ma na to co liczyć.Wiem jedno będzie tylko coraz gorzej, w relacjach z syjonistycznym państewkiem o nazwie Izrael, i bardzo dobrze,cieszy mnie to niesamowicie. Może przejrzą na oczy w końcu jest potwornym zagrożeniem.

  11+

 16. Może nie w temacie…. Ciekawe co na tą całą Polsko – izraelską zawieruchę powiedzą chłopaki z crakowskiego jude gangu? Hehe

  37+

  1. @Łowiecka… jeden odjechał z rana…
   komentarz pod artykułem..cyt „Przypuszczam że to byli przede wszystkim członkowie zorganizowanych grup przestępczych. A że pewnie chodzili też na mecze, to od razu nagłówek że kibice zabili brzmi lepiej. A że to nie miało nic wspólnego z kibicowaniem? Trudno. Jakby chodzili na oazę, to napisalibyście że młodzież oazowa się morduje? Albo gdyby wszyscy zbierali znaczki to byłby nagłówek że mord wśród filatelistów? Pisząc w ten sposób zakłamujecie prawdę. Później takie Janusze czytają i myślą że w Krakowie. Są nienormalni kibice, a za nic w świecie nie przyjdzie do głowy, że tak naprawdę są tu wyjątkowo brutalne gangi narkotykowe…” koniec cytatu.
   Romek.
   Artykuł mistrz. Nie umiem dostać się do treści ustawy o która jest awantura… tam jest ponoć jakiś zapis, który mówi, że w RP brane jest pod uwagę obywatelstwo a nie rasa czy wyznanie. To ich boli bardziej… bo nie będą w stanie wyłonić mienia pod względem rasowo-religijnym. Oni chcą „zwalić” ustawę pod byle jakim pretekstem. Nie maja podstaw bo badania można robić wręcz trzeba, żeby dokończyć na przykład Jedwabne. Pamiętasz za Lecha Kaczyńskiego robione były badania i znaleziono w stodole 70-ofiar i ponad 100 pocisków z niemieckiego MP 40 czyli paląca się stodoła została ostrzelana… dlatego „rzutem na taśmę” Żydzi rzucili się, że nie chcą dalej prac archeologicznych bo musiały by się zakończyć konkluzją… ze w czasie okupacji polscy sąsiedzi poszkodowanych nie mogli mieć….”pistoletów maszynowych na stanie….” Zauważyłeś, że w liście do senatu podpisały się Sztury, Hollandowe… a z polityków tylko Kwaśniewski…. Tam się nawet PO nie podpisała pod tym.
   Twoich pozostałych pomysłów opodatkowania „starszych braci” nie dopuszczą „młodsi bracia” bo oni wtedy musieliby tez płacić 100 razy więcej…. Episkopat znalazł by sobie wtedy innego zwierzchnika…. Tak jak biskup Stanisław zrezygnował z króla Bolesława Szczodrze obdarowującego kościół na rzecz Cesarza Konrada, który nie dawał nic w zamian ale nie nakładał podatków.
   Brudziński musiał zablokować manifestację bo to byłaby woda na młyn dla Izraela… pokazaliby dokładnie polaków jako „kipiących nienawiścią do żydów antysemitów”. PiS zrobił perfekcyjną robotę legislacyjną a walka uliczna teraz nie jest już potrzebna.
   Na koniec wisienka na torcie…. order dla „dobrych żydów”
   https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/26/dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/
   Trzeba wrócić do obrony przed Unią… bo terror liberalny dalej realizuje plany kastracji białego człowieka w Europie…Będą cenzurować, zamykać stowarzyszenia, banować portale (Fan zostanie zamknięty w pierwszej kolejności)… za samo podejrzenie o „ekstremizm”.
   https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/izraelczyk-zbiera-w-polsce-podpisy-potrzebny-jest-milion/57b3ek9
   Dopuszczając „nietykalnych” kolorowych w ramach łączenia rodzin
   https://www.tvp.info/35814278/niemcy-blizej-utworzenia-rzadu-zgoda-na-limitowane-laczenie-rodzin-uchodzcow

   30+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *