Wygrana i wtopa

 Śląsk wreszcie zaczął wygrywać. W meczu z czeską Karviną podczas zgrupowania na Cyprze wygrał 2-1. Gole dla Śląska zdobyli Bergier i Piech z karnego.
Nie chodzi o to, żeby wygrywać sparingi, lecz o to, by zdobywać punkty ligowe. Ale jaki jest szacunek dla ekipy, która w meczach o nic dostaje łomoty z byle kim.
No, takie byle co, to może jeszcze nie, ale drużyny z drugiej ligi (zwanej ligą pierwszą) i z dołu tabeli ligi czeskiej to tuzy piłki kopanej nie są na pewno.
Najpierw ograła naszych orłów Miedź Legnica, następnie lepsi okazali się grajki z Mlada Boleslav. Tu wynik był 0-1. Dziś na szczęście nasze orły z kolejnym tuzem z Czech wygrały 2-1.
Tymczasem we Wrocławiu Śląsk zaliczył inną wtopę. Pozwolił kaleczyć piłkę zawodnikowi, który już to robił w naszych barwach przed rokiem. Mateusz Lewandowski zagrał w poprzednim sezonie w Śląsku. Jedna rzecz, która mu naprawdę wychodziła, to podania do rywala w okolicach 16 metra od bramki. Swojej bramki.
W porządku. Można było to tłumaczyć tym, że myślami był już w Lechii, bo Wrocław stanowił dla niego jedynie przystanek w drodze do Gdańska. Ale i tam chyba nie spełniał pokładanych nadziei, skoro Lechia tak szybko i tak chętnie wysłała go na Oporowską, że tylko ktoś naiwny wierzy, iż był takim orłem, że ho ho, lecz ktoś chce Śląskowi pomóc.
RZ, AP, fot. Przegląd Sportowy

18+

Users who have LIKED this post:

 • avatar

komentarzy: 11

 1. No to w ramach relokacji uchodźców szykuje się wzmocnienie na skrzydle. Z filmiku który ma promować czarnego wynika,że w swojej dotychczasowej „karierze” miał mniej udanych zagrań niż Mateusz Lewandowski.

  11+

 2. Współczuję Wam Lewandowskiego, no chyba, że w końcu odpali. Jednak to raczej niemożliwe bo drewno ma to do siebie, że prędzej się zapali.

  22+

 3. Lewandowski ma być rezerwowym obrońcą. Cotra ma być podstawowym. Pytanie jak długo kontuzjowany będzie Cotra? Oby nie był kolejnym Joviciem. Chociaż do końca rundy zasadniczej kolejek niewiele. Nie czas na błędy. Trzeba gonić pierwszą ósemkę. Może lepiej stawiać na kogoś kto już tu grał, mniej czasu zajmie mu zgranie z pozostałymi i wie czego się spodziewać, niż ciągłe stawianie na nowych, niezgranych, będących poza zasięgiem finansowym…

  7+

  1. Cracovia ma zamknięty stadion za strzelanie pirotechniką w naszą byłą zgodę na derbach,a Legia z tego co mi się wydaje jest na razie nie objęta żadnym zakazem, ale Bóg wie co wymyśli wojewoda, komisja.

   12+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *