Obozy były żydowskie

 Po tym, jak polski Sejm uchwalił nowelizację ustawy dotyczącą karaniu podmiotów używających określenia „polskie obozy koncentracyjne”. Nie spodobało się to przede wszystkim… żydom. I to nie pierwszym lepszym żydom, lecz premierowi Izraela oraz ambasadorowi Izraela w Polsce.
Taka konstrukcja logiczna. Skoro żydzi twierdzą, że obozy koncentracyjne służyły do mordowania żydów, a to, że przewinęło się tam przy okazji wiele osób innych narodowości i wyznań, to tylko margines, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by mówić o tych miejscach „żydowskie obozy koncentracyjne”. Od wyznania/ narodowości osób mordowanych. Naprawdę, nic nie stoi na przeszkodzie. I skoro żydom nie pasuje by mówić o nich „niemieckie obozy koncentracyjne” od twórców, założycieli i ich użytkowników do 1945 roku, to proponuję zmienić narrację na „żydowskie”. Od ofiar.
Choć także i od katów. Wszakże niejeden kapo w niejednym obozie to był żyd. Do pieca nieszczęśników różnych narodowości wrzucali żydzi. A obecnie często widywane są tam flagi Izraela. A po roku 1945 szefem jednego z obozów koncentracyjnych, które po Niemcach przejęli Rosjanie był niejaki Salomon Morel, który znalazł później azyl w Izraelu.
Roman Zieliński, fot. PAP Jacek Bednarczyk

PS Na na koniec przyszło mi do głowy. Skoro ci żydzi tacy bezcenni… A co by się zdarzyło w przestrzeni politycznej, gdyby obliczono, że Polsce należy się od Izraela po, powiedzmy, 10 milionów dolarów za każdego uratowanego żyda na terenach RP w czasie II WŚ?

38+

komentarzy: 23

 1. Głupotą jest karanie za tzw. kłamstwo oświęcimskie, tak samo głupotą jest karanie za „polskie” obozy. Nie tędy droga. Choć określenie „polskie obozy zagłady” mnie mocno bulwersuje.

  A tutaj dowód na to, że nie każdy Żyd ma bezkrytyczny stosunek do swojej historii. Cytat z wywiadu z Szewaem Weissem:

  „Masz świadomość, że część z tych ludzi powinna w Polsce trafić do więzień?

  ….Oczywiście! To jest temat na zupełnie inną rozmowę, na rozmowę o tym, jak część Żydów po wojnie z ofiar zamieniła się w katów w UB. To niesłychanie gorzka historia i tak łatwo, tu, w wywiadzie, nie da się jej opowiedzieć. To ja ci się do czegoś przyznam. Czasami myślę sobie tak: „Może ja mam zbyt dobre podejście do Polaków, bo mnie uratowali? A co z tymi, których nie tylko nie uratowali, lecz których wydali na śmierć, co z ofiarami szmalcowników?”. I wtedy się miarkuję, staram się być obiektywny. Ale zaraz potem włączam telewizor i oglądam film dokumentalny o wojnie i przypominam sobie, jak wielką tragedią była ona dla Polaków. A później czytam nazwiska żydowskich sędziów, prokuratorów czy ubeków, którzy mordowali Polaków w czasach stalinowskich. Myślę wtedy: „Czy ja mam prawo krytykować Polaków? A jak Żydzi zachowali się wobec nich?”. Te relacje były też dramatyczne, nie tylko piękne i pełne anegdot…..”

  5+

 2. Co by nie mówić obozy były zbrodnią okrutną! Nie zależnie od tego jakie narodowości tam ginęły. Wielkie ogromne cierpienie, starców, dorosłych dzieci. Tyle i aż tyle.

  6+

  1. Oczywista racja,ale to jeszcze nic w porównaniu z Holokaustem jakiego doświadczają Palestyńczycy ze strony tego opresyjnego, nielegalnego żydowskiego nowotworu.

   7+

 3. Żeby było śmieszniej… była ustawa w DDR, która mówiła, że NSDAP nie była rasistowska tylko była Judeosceptyczna… mam fajnego prawnika… można kiedyś z nim wywiad zrobić….-mówił mi..wszak Żyd jak wyrzekł się Judaizmu i przeszedł na chrześcijaństwo mógł normalnie funkcjonować… Das Adi czy jak kto woli Adidas dawał dyplomy honorowego Aryjczyka każdemu żydowi, który porzucił Judaizm i był potrzebny III Rzeszy. Więc nie prawdà jest że jak się rodził Żyd to już miał przewalone. Zawsze mógł kupić od księdza metrykę chrztu, nauczyć się trzech modlitw i palić głupa, że jest Karolem od urodzenia. Kościół chętnie „pomagał starszym braciom w wierze”.
  Albert Speer miał całe wydziały do spraw zakupów i podstawione firmy, które robiły zakupy po całym świecie korzystajàc z kontaktów handlowych. Żydzi dobrze zarobili na II WŚ.
  Więc niech Wam nikt kitu nie ciśnie, że o rasizm chodzi… chodzi o religię, oszustwo, złodziejstwo i malwersacje. Dlatego jak widzę papierza Franciszka całującego z trwogą dłoń nadętego Rotschilda patrzącego na niego z góry albo Rockefellera to mi się niedobrze robi…
  Jestem za… od dzisiaj używam stwierdzenia „żydowskie obozy śmierci” … gdzie „Żydzi Żydom zgotowali ten los…” piszę teraz z iPhon-a więc nie mam bazy ale
  Jutro prześlę Wam link… do strony gdzie jest order jaki dostawali Żydzi za pomoc w pakowaniu ziomków do wagonów….
  Trzeba wszystkimi źródłami rozpuścić informację, że skoro Polacy uratowali od śmierci milion Żydów to Izrael jest nam winny po milionie dolców za łeb co daje 1000 000 000 000 dolarów…

  36+

 4. Żydowskie obozy zagłady koncentracyjne to jak najbardziej trafna nazwa. Mówiąc w wielkim skrócie to bogaci żydzi z USA byli fundatorami tego całego manewru. Firma Standard Oil należąca do Rockefelera słała tam duże ilości plaiwa do meserszmitów. Efekt jest taki że mają teraz parasaol ochronny w postaci słó holokałst/antysemityzm które są zawsze używane jeśli coś idzie nie po ich myśli

  27+

 5. Będzie teraz coraz większe naciski, wszak żydki chcą dostać nie swoje pieniądze. Jak żydzi w gettach posyłali innych żydów na śmierć, to była walka o przeżycie, ale jak już Polak wysłał żyda, to był antysemityzm. Taka logika właśnie jest u garbatych. Pomijam fakt nawet żydowskiego oddziału w szeregach wehrmachtu.
  Ciekawe, czy kiedykolwiek w życiu doczekam się jak nasi politycy w końcu powiedzą głośno jakiego pochodzenia byli sędziowie i prokuratorzy wysyłający Polaków na śmierć po 45.

  48+

  1. dziś Paweł Kukiz w wsi24 tak powiedział i wymieniał z nazwiska.
   pozytywną stroną całego zamieszania jest to, że państwo Izrael w końcu się odkryło, oficjalnie uznało polską odpowiedzialność za zbrodnie niemieckie..
   poza tym szykuje się kolejne veto….

   29+

  2. Kukiza nikt nie będzie traktować poważnie. Musi iść od kogoś znacznie wyżej. PAD już się postara aby wejść w zady jedynie cierpiącym.

   12+

 6. Skutki włażenia w d… żydom są takie, że żydzi chcą, żeby im włazić głębiej. A nasz pisowski rząd tak tych żydów kocha, że teraz miał wleźć cały. I coś nie pykło, żydy się obraziły.

  46+

  1. Akurat ustawa, która tak wkur…zyła Żydów (nacja, nie wyznanie), została uchwalona głosami posłów PiS, tak że nie wiem o jakim włażeniu piszesz. Przypomnę tylko, że to PO zorganizowała pierwsze w historii posiedzenie Sejmu polskiego poza granicami kraju właśnie w Izraelu…

   32+

 7. To jest plucie w twarz Polakom,którzy zginęli nie w faszysztowskich, nie w nazistowskich, nie w hitlerowskich, lecz w niemieckich obozach zagłady.
  Dla ciekawostek Głos Tel Awiwu od wczoraj uniemożliwia dodawanie komentarzy w tej sprawie, gdzie na innych portalach nawet tych „można by powiedzieć laicko-lewicowych” 99%internautów jedzie z butą i kłamstwami strony izraelskiej.
  Z innej beczki, w sporze tym jesteśmy zdani tylko na siebie. Berlin pewnie rechocze, Moskwa także, Waszyngton trzyma wiadomą stronę (szef dyplomacji USA RexTillerson złożył wczoraj wieniec przy pomniku „Bohaterów getta”, przy „Grobie Nieznanego Żołnierza już się nie pojawił).

  43+

 8. Pracuje w niemieckiej firmie, z Niemcami rzecz jasna. W 2014 byłem w Izraelu i mdliło mnie jak patrzyłem na zachowanie Żydów w stosunku do Niemiaszków, z którymi ja tam byłem.
  Lizanie d… na całego. Nie rozumiałem i nie rozumiem dlaczego.

  30+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *