Adolf wiecznie żywy

 W tym temacie to ja jestem ekspertem. To ja miałem sprawę „o szerzenie ustroju totalitarnego”, która ostatecznie okazała się polityczną farsą i w sumie zostałem skazany za używanie czasowników modalnych. Konia z rzędem temu, kto wie, co to są czasowniki modalne. Używamy ich wszyscy. I jeszcze zostałem skazany za powielanie stereotypów. Sędzia Andrzej Kupiec, który wydał wyrok w tej sprawie nie patrzył mi w oczy ani razu, choć tak się w życiu złożyło, że parokrotnie się mijaliśmy, a chłop jest pół głowy ode mnie wyższy.
Jestem wszakże autorem książki o tytule „Jak pokochałem Adolfa Hitlera”, która tak naprawdę ma przesłanie antykomunistyczne, ale która już 12 lat temu przepowiadała napływ imigrantów oraz żydowskie roszczenia finansowe wobec Polski.
Od dwóch dni mam powód do śmiechu. Jakieś chłopy czciły urodziny Hitlera (20 kwietnia, taka wiosenna data) zabawiając się lasach przy łopocie flagi ze swastyką. Co ujawnił TVN, a co stwarza dla mnie pewien kłopot, gdyż TVN-owskiej papki nie oglądam programowo. Zatem sam materiał znam jedynie z licznych opinii, opisów, ocen i komentarzy.
Ale ja nie o reportażu, lecz o samym fakcie zabaw w polskich hitlerowców.
Teraz do tych, którzy się tak oburzają, a którzy są na świeczniku: sami takich ludzi stworzyliście. Tak, wy. Nie wiecie jak?
Według recenzentów moja książka jest całkiem niezłym opisem tego, jak w latach 60 – 80-tych ubiegłego wieku młodzieży, a w zasadzie – całemu społeczeństwu wbijano Niemców i Hitlera do głów. W maksymalnym skrócie – Hitler był wszędzie. W telewizorze w filmach dokumentalnych i fabularnych. W radio, w gazetach, w tym także młodzieżowych, w podręcznikach. W kinach również. No to społeczeństwo Hitlera chłonęło. A że niektórzy zamiast znienawidzić – polubili, no cóż.
Ale nie tylko tamte czasy wpłynęły na postrzeganie Austriaka/ malarza/ kaprala/ wariata z wąsikiem. Czasy obecne aż proszą się Hitlera. Nawet w Polsce.
Nie, nie tego, który postanowił fizycznie zlikwidować polski problem na wschodzie Niemiec. Tego Hitlera każdy normalny Polak powinien udusić własnymi rękami. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że owi czciciele Adolfa z wodzisławskiego lasu tak właśnie by postąpili, gdyby jakimś cudem znaleźli się w pętli czasowej i owego 20 kwietnia 1889 roku znaleźli się w austriackim Burnau am Inn w domu Aloisa i Klary.
Bowiem jest też inny Hitler
Antyczerwony
Austriacki kapral to ten, który całkiem nieźle radził sobie z komunistami. A w obecnej Polsce jest niesamowite przyzwolenie na komunizm. Istnieje Komunistyczna Partia Polski (nie, to nie żart). Na różnych koderastycznych imprezach pojawiają się czerwone flagi, sierpy i młoty, Leniny i Che Guevary na koszulkach. I komunistyczne hasła też się pojawiają. We Wrocławiu na Rynku w Ratuszu pod numerem 10 istnieje knajpa „Klub PRL” (telefon 607 429 580), parę lat temu jako zapraszający do niej chodzili po centrum stolicy Dolnego Śląska gamonie ubrani w milicyjne mundury z milicyjnymi pałkami. Komunizm, ten kojarzony ze Związkiem Sowieckim, wylewa się z wielu publikacji. Jego zbrodnie są relatywizowane, autorzy tych zbrodni również.
Ba, niektórych się czci. Jeszcze niedawno były NKWD-zista, komunistyczny zbrodniarz wojenny Zygmunt Bauman był przyjmowany w polskich miastach jako gość honorowy (poniżej zdjęcie Baumana i zapraszającego go prezydenta Wrocławia, kapusia Rafała D. na sali na Uniwersytecie Wrocławskim). Pod sąd szli nie ci, którzy zapraszali sk…syna, lecz ci, którzy przeciwko niemu protestowali – w samym Wrocławiu były trzy takie sprawy, jedna prowadzona przez sędziego Pawła Chodkowskiego zakończyła się skazaniem.
W Europie 100-letnich SS-mannów się ściga, a sądowy morderca Polaków, Stefcio Michnik, siedzi sobie w szwedzkim domu starców (tu adres: Doktor Allards gata D Igh 1102 413 23 Goeteborg) i ma wszystko w d..gdzieś.
Zdesperowani ludzie, którzy nie rozumieją jak można „nie widzieć” zła wyrządzonego przez komunę, idą w radykalizm.
Antyzboczeniec
Hitler doskonale radził sobie ze zboczeńcami. Teraz zboczeńców się nieomal czci. Bo jak już ktoś powie, że jest pedałem, to natychmiast awanse, uznanie i sława,. Choć często jego jedynym walorem jest fakt, że jego myśli, słowa i czyny są nakierowane głównie na to, by wsadzić własnego członka między pośladki kolegi. Na dodatek często pedały lubią się przebierać w mundurki quasi-hitlerowskie, jak na zdjęciu obok.
Widzisz – pedał. Wiesz – zboczeniec. Zaprotestujesz – to ty będziesz kryminalistą. A w hitlerowskich Niemczech było jednak inaczej.
Idąc dalej tym tropem. Norweski komediant zrobił materiał o tzw. gender ośmieszając go/ją. Cała nauka zaczęła się już tworzyć. Zaczęły powstawać instytuty naukowe mające udowadniać, że nie ma czegoś takiego jak płeć. Na ten cel szły grube miliony. Jacyś idioci gadali takie głupoty, że ręce opadały. Ale spróbuj powiedzieć, że to idiotyzm. Aresztowania, grzywny, odsiadki, jeszcze dzieci zabierali. Fakt, w Polsce jeszcze nie. Ale już tuż za nasza granicą już tak.
Jak tu nie lubić tych, którzy z degenerusami się nie cackali?
Język poplątany
Taka dygresja: kto z „gadających głów” z najbardziej oglądanych programów telewizyjnych potrafi odróżnić ideologię nazistowską od faszystowskiego ustroju, a dodatkowo to wszystko od nacjonalizmu? Przecież właśnie wy, komentatorzy, wprowadziliście takie pomieszanie z poplątaniem owych nazw, że przeciętny człowiek uważa, że to wszystko jedno i to samo.
A lewackie gadające głowy pod nazizm, faszyzm, nacjonalizm podciągają wszystko, co im się nie podoba. Jeszcze niedawno faszystą/ nazistą (nie hitlerowcem, ale nawet tego próbowano) byli wszyscy, którzy mieli na sobie coś biało – czerwonego. Przypomnijcie sobie – pięć lat temu zaledwie. Według pedałów biel i czerwień mogli nosić jedynie ci najgorsi. Naziole, faszole, katotaliby. W najlepszym przypadku oszołomy.
No to jak kogoś bardziej emocjonalnego za biało – czerwoną opaskę półgłup nazywał naziolem, to niektórzy na złość idiotom sami o sobie zaczęli mówić „naziści”. Niektórym się spodobało i nie skończyło się na mówieniu.
Żydzi też dokładają swoją cegiełkę
„Przedsiębiorstwo holokaust”, czyli ciągle wyciągnięta ręka po kasę. Polska i Polacy wybudowali w Polsce za polskie pieniądze Muzeum Żydów Polskich. Co rusz słychać o oddawaniu za półdarmo kamienic żydowskim związkom wyznaniowym. Ostatnio wicepremier i minister od kultury, Gliński, poinformował z zadowoleniem, że 100 milionów pójdzie na jakiś żydowski cmentarz. 100 milionów polskich złotych z polskiego Skarbu Państwa. Teraz zaczynają się materializować żydowskie żądania wypłacenia im przez Polskę 65 miliardów dolarów za coś, co im kompletnie nie przysługuje. Ludzie to słyszą i liczą. Wielu wątroba się skręca.
Żydowskie lobby (Geremki, Michniki) narobiły w Polsce tyle zła, że jak się o tym poczyta, to się człowiek zastanawia, dlaczego nie jest, jak w średniowieczu, gdzie takie przypadki załatwiano na szubienicach na środku rynku.
Jest również „nadreprezentacja narodu żydowskiego wśród wyższych oficerów Służby Bezpieczeństwa oraz we władzach PRL” i zmowa milczenia na ten temat, co też nie wpływa na poszerzenie dialogu.
Tymczasem za Hitlera problemu z żydami jakoś nie było.
Święty
Dodatkowo sami wprowadzacie aurę nimbu wokół Hitlera. Jego książka „Moja walka”, czy jak kto woli „Mein Kampf” jest napisana takim językiem, że tylko spece przez tę lekturę przebrną. A wy ją ukrywacie przed światem robiąc z książki swoiste tabu.
Mało tego. Nazwisko Hitlera podnosi oglądalność. Ile to „dokumentów” o Hitlerze, III Rzeszy, tajnych broniach, ukrytych bunkrach, nieodkrytych skarbach nazistów, „dowodach na to, że uciekł”, jego kobietach, jego funduszach i bankierach jest tworzonych obecnie? Nakręcanie turystyki „na Adolfa” to istna kopalnia złota. Wilczy Szaniec w Kętrzynie – ciągnie ludzi tabunami. Na Dolnym Śląsku Walim, Osówka, kompleks Riese, podziemia Zamku Książ… A Oświęcim? A Majdanek? Wszędzie Hitler, hitlerowcy, Niemcy, naziści, faszyści, chodźcie zobaczyć, co po nich pozostało…
No to patrzą. Oglądają. Chłoną. Czasem – polubią.
Historia jednak „be”
Gdy do tego młodym pokoleniom Polaków przez lata wmawiano, że „liczy się tu i teraz”, historia jest bez znaczenia, historia jego rodu to co najwyżej rodzice, bo dziadkowie to stare, śmieszne pryki niewarte uwagi, co oni tam wiedzą o życiu, można im jedynie „zaj…ć dowód, żeby nie głosowali”, bo szkodzą nowoczesnemu myśleniu. Liczy się hasło „róbta co chceta”. No to młodzieżowcy nie liczą się z historią własnych rodzin i takie tam opowiastki, że z rąk hitlerowskich Niemców ginęli Polacy, stają się mało istotne. Wszakże to było tak dawno… Prehistoria. Dinozaury.
Czynników dla których Hitler może się podobać jest wiele. A gadające głowy naprawdę robią sporo, by można go było czcić.
Zatem znajdują się czciciele. Więc czemu się dziwicie?

I na koniec jeszcze dwie rzeczy
1. Śmiać mi się chce, jak w TV teraz widzę pewnego znanego publicystę, który o całej sprawie mówi z wielkim oburzeniem, a jeszcze kilka lat temu udowadniał, że Polska powinna w 1939 roku iść na wojnę przeciwko sowietom ramię w ramię z Hitlerem. Naprawdę ubaw mam po pachy.
2. Wspomniana wyżej asymetria w negowaniu socjalizmu narodowego i komunizmu doprowadziła do tego, że gdy sierp i młot pojawia się w przestrzeni publicznej całej Europy bez jakiejkolwiek reakcji, to wstrętnych neonazistów doszukuje się we wszystkim. W liczbach 18 czy 88, (pamiętacie aferę za flagę kibiców żydowskiego MTK Budapeszt z datą powstania klubu 1888?), w herbie Brzegu nie podobają się kotwice (też próbowano robić aferę na meczu Śląska Wrocław), faszystowski może być kształt plamy (problemy z inną barwą Śląska – obok zdjęcie tej flagi podczas pogrzebu Inki i Zagończyka w Gdańsku, sierpień 2016), wyciągnięcie ręki to już faszyzm jawny. Z faszyzmem/ nazizmem/ kij wie czym jeszcze lewakom kojarzy się niemal wszystko. Krzyż celtycki, miecz Chrobrego, hasło „śmierć wrogom Ojczyzny” czy „Polska dla Polaków”. To budzi sprzeciw, bo absurdy muszą doprowadzać do sprzeciwu.
Roman Zieliński, fot. dorzeczy.pl. nito. arch-norymberga, anty-bialy.rasizm, dziennik-kultura.pl, Nils Jorgensen/REX, Angora

52+

komentarzy: 40

 1. Hitler i Stalin to zbrodniarze – liderzy totalitarnych, zbrodniczych ustrojów i każdy człowiek hołubiący którąś z tych postaci lub któryś z tych systemów jest wypaczony…Osobna sprawa czy zły, głupi czy obłąkany – na pewno wypaczony.

  15+

 2. Mi tu śmierdzi syndromem sztokholmskim. Dla tych co zapomnieli, tylko w okresie wrzesień – listopad 1939 wymordowali niemal całe polskie elity na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Śląsku. Hitleryzm wprowadzał w życie masową eksterminacja ludności polskiej i sprowadzał ją do roli darmowej siły roboczej. W obozach koncentracyjnych podejście hitleryzmu do Polaków tym różniło się od podejścia do Żydów, że ci drudzy prosto z transportu szli do komina, a Polacy musieli najpierw niewolniczo pracować. Dlatego nie ma dla niego miejsca w polskiej idei narodowej. Musimy iść własną narodową drogą a nie „pucować” się do hitlerowców? Z jednej strony gnojenie platfusów, że liżą dupę Merkelowej, a z drugiej świętowanie urodzin Hitlera. Jedno i drugie należy piętnować. Jak można się obnosić ze swastyką? Może na Wawelu ją wywiesić albo przy Muzeum Powstania Warszawskiego?

  23+

 3. ” Jeśli nawet ten film to nie ustawka to bardzo dobrze o Polakach świadczy. Zobacz w Niemczech manifestacje neonazistów są publiczne i ochrania je policja. U nas? Ewentualnie! jakaś grupka, zadekowana gdzieś w lesie, nawet torta nie mają odwagi zamówić tylko wafelki układaj.”

  Niemożliwe byś pisał to na trzeźwo, prawda?

  5+

 4. Chyba nikt w Polsce nie zwrócił uwagi na pewien szczegół. Otóż zbliża się Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Materiał TVN pochodzi z kwietnia 2017 r. Jest możliwe, że TVN szukał czegoś takiego jak „eksces neonazistów”, obserwując na podstawie minionych Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych, że rośnie liczba Polaków świętujących ten dzień. No więc znalazł i opublikował dopiero teraz, gdy zbliża się kolejny 01 marca. Jestem wręcz przekonany, że gdy Polacy będą uczestniczyć w uroczystościach poświęconych Żołnierzom Wyklętym, media takie jak TVN, Polsat i Gazeta Szechtera wykorzystają materiał o „neonazistach” do uderzenia w patriotów, Żołnierzy Niezłomnych i oczywiście w obecną władzę. Dla lewackich mediów atak na Żołnierzy Wyklętych, w szczególności tych z NSZ, poprzez kojarzenie ich z niemieckimi okupantami Polski jest formą walki politycznej. Wspomnicie moje słowa.

  25+

  1. Jest dobre opracowanie na ten temat. Niestety, nie pamiętam tytułu ani autora (Amerykanin).
   Kwestie żydowskie najlepiej tłumaczy dr Ewa Kurek. Polecam jej wykłady, do znalezienia na youtube. Chociaż generalnie koncentruje się ona na zależnościach polsko – żydowskich, to czasem w pytaniach od publiczności poruszana jest kwestia żydowska w Niemczech okresu hitlerowskiego. Warto posłuchać co ma do powiedzenia w tej tematyce dr Kurek.

   19+

 5. Jedyne co dotychczas słyszałem o tej organizacji to było to iż organizowali jakieś akcje solidarnościowe z Afrykanerami w RPA. A tak swoją drogą tvn przeniknął do nich jak w masło, co nie świadczy dobrze o ich inteligencji. No chyba że była to jakaś prowokacja. Swoją drogą zastanawiające jest też to, że ten materiał ujrzał światło dzienne dopiero teraz, tym bardziej, że to miało miejsce kwiecień/maj.

  12+

 6. Troszeczkę odbiegnę od tematu, ale ciekaw jestem zachowania Szechtera i jego kliki, gdyby kibice, faszyści, naziole, katotaliby, motłoch, hołota, ciemnota zaczęła wychwalać Światłe, Brystygier, Bermana, Feigina? Wsadzali by do więzień?

  23+

 7. Szkoda, że nie jest dostępny przysłowiowy „biały kruk”, przez którego redaktor R. miał przygody z temidą. Sam nie posiadam, chodź miałem możliwość pożyczenia i przeczytania.

  20+

  1. Dokładnie tak. Za białego to w normalnych, cywilizowanych krajach się idzie siedzieć. Z czarnymi oczywiście, bo to oni głównie gwałcą, kradną i sprzedają prochy.

   10+

 8. Bardzo dobry artykuł o genezach, o tym co mogło się ewentualnie wydarzyć. Dla mnie sprawa tu jest prosta. Pamiętacie filmy robione przez jakiegoś Angola o kibicach w Polsce. Był film o kibicach Stomilu, jacyś „kibole” tam sie udzielali, robili za liderów a tak naprawdę nie byli znani wśród kibiców Stomilu. Podobny film i jakiś materiał o Wiśle i Cracovii. Tam też jakieś typy wypowiadali się jako Wisła – sharks, tylko że to nie był nikt z tej grupy. Pamiętacie podpalenie budki pod ambasadą rosyjską? Później na taśmach od sowy wyszło, że „oni poszli i podpalili budkę”(Mogli Borysa przy okazji- żart). Nie widziałem filmu, ale dla mnie jest to teatrzyk zorganizowany przez TVN z jakimiś aktorami, lub idiotami. Pewnie w TVN im te flagi szyli. Pamiętacie światowe dni młodzieży i „redaktora” TVN, który podrzucał puste butelki pod miejsce stacjonowania policji (już złej bo pisowskiej). Ten film to prowokacja, teatrzyk, ale nie doskonały. Hitler miał urodziny w kwietniu, Ci na filmie celebrowali w maju. Czyli co, fanatyczni wyznawcy wodza czekali na lepszą pogodę? Film „zrobiony” w maju a ujawniony teraz? Tyle czasu obrabiali? Film robi furorę wśród targowiczan. Znana szmalcownik Rózia trumf von za don, juz dzieliła się nim w mediach nie tylko społecznościowych. Czyli film osiągnął cel.

  50+

  1. O który ci chodzi materiał bo było już kilka. Ja kojarzę dwa związane z Krakowem. Pierwszy to był ten Anglik co jeździł po świecie i robił program głównie o miastach derbowych m.in. Kraków „Wojny na stadionach”. Drugi chyba też Anglik który robił jakiś materiał o rasizmie m.in. gadał w Gorzowie z jakimiś Skinami którzy śmigali na Stilonie a potem pojechał też do Krakowa i spotkał się z ekipą Sharks.

   8+

  2. Beduin – pamietam filmy ale nie pamiętałam dokładnie co w którym było. Pamietam komentarze po tych filmach te z Gorzowa i te z Krakowa. Może mnie pamięć zawodzi, a moze nawet na Fanie coś o tym pisano.

   3+

  1. @Monisia ja zawsze po Twojej stronie…. niech im dokopią ile mogą… to hamstwo i bydło zwykle…. zero kultury…jak robili imprezę to mogli zaprosić w imieniu jubilata… może zabralibyśmy coś na grila.. niekoniecznie kamerę…

   23+

 9. „Nie, nie tego, który postanowił fizycznie zlikwidować polski problem na wschodzie Niemiec. Tego Hitlera każdy normalny Polak powinien udusić własnymi rękami. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że owi czciciele Adolfa z wodzisławskiego lasu tak właśnie by postąpili, gdyby jakimś cudem znaleźli się w pętli czasowej i owego 20 kwietnia 1889 roku znaleźli się w austriackim Burnau am Inn w domu Aloisa i Klary.”
  Ja nie mam takiej pewności. Jeśli ktoś robi na cześć Adolfa imprezę, przebiera się w mundury Wehrmachtu i przy dźwiekach niemieckich marszów wojskowych zajada się tortem ze swastyką z wafelków (tak!), to raczej by Adolfa nie udusił. W materiale TVN jest scena, gdzie chłopcy salutują Adolfowi i Polsce. Nie wiem, co im siedzi w głowie, ale za wiele wspólnego z logiką to to nie ma.

  Kolejna sprawa – że Adolfa można niby za coś lubić. Tu się mocno różnimy, moim zdaniem to, co wyrządził milionom Polaków i przedstawicielom innych narodów, ma zbyt wielką wagę, by wspominać o jakichkolwiek „okolicznościach łagodzących”. Był zbrodniarzem, koniec, kropka. Sama rozmowa w stylu „czynniki, dla których Hitler może się podobać” to obraza dla poświęceń milionów żołnierzy, którzy Adolfa i jego wojska zwalczali. Jeśli naród, który tyle przez III Rzeszę wycierpiał, ma w swoich szeregach „wielbicieli” swojego kata, to jest to akt najwyższego samozaorania i naplucia sobie w twarz, jaki tylko można sobie wyobrazić.

  57+

  1. Pozostaje wiara, że masz świadomość, iż więcej Polaków wymordowała żydokomuna i w związku z tym żywisz do niej adekwatne odczucia.
   To tak do ostatniego zdania Twojej wypowiedzi.

   28+

  2. Zgadzam się. Antykomunizm czy antyzboczenizm (że takiego neologizmu użyję) Hitlera nie jest tu żadna okolicznością łagodzącą, w sytuacji gdy zabił miliony Polaków. Stiepan Bandera też był antykomunistą, co wcale nie pomaga myśleć mi o nim cieplej. Dla tych chłopców nie ma żadnego usprawiedliwienia, chyba że medyczne (upośledzenie umysłowe). To że sami wyszli na debili to akurat mało istotne, gorzej że wpływa to na negatywne postrzeganie całego ruchu narodowego.

   29+

  3. Lopez – upadłeś na głowę? Czy jak psycholog pisze czyta, mowi o motywach popełniania przestępstw to jest ich propagatorem? Największym zaoraniem narodu, naszego narodu, są wielbiciele nie kota tylko Palikota z facetem przebranym za babę którego nazywa się „pani Ania”. Obłęd. Jeśli nawet ten film to nie ustawka to bardzo dobrze o Polakach świadczy. Zobacz w Niemczech manifestacje neonazistów sa publiczne i ochrania je policja. U nas? Ewentualnie! jakaś grupka, zadekowana gdzieś w lesie, nawet torta nie maja odwagi zamówić tylko wafelki układaj. Tak po prawdzie to ta grupa została zarejestrowana jako „organizacja” za czasów PO. PO nie wiedziało co rejestruje? A może wiedzieli i mieli pozytywne nastawieni do tej grupy, przecież lider PO miał dziadka w wermachcie. Taki sentyment.

   28+

  1. @efc… Tu się z Zychowiczem nie zgodzę… prawica może występować w różnych wariantach:
   -może być monarchistyczną z arystokracją, konserwatyzmem, balami dla oligarchów, polowaniami i kawalerią
   -może być kato-prawica cokolwiek to znaczy… czyli jakaś hybryda w wydaniu Polskim czyli Tomek Kostyła i zespół legion… najpierw na maszę wysłuchać o tolerancji, miłości do bliźniego, nastawianiu drugiego policzka, rozdaniu majątku biednym i pójściem śladami Jezusa… a potem kijem bejsbolowym kolorowego na rynku albo w jego okolicach.
   – narodowy komunizm Sztormowców 68… nie internacjonalistyczny ale w obrębie narodu bez własności prywatnej taki kibuc semicki
   – narodowy socjalizm…przymiotnik odnoszący się do rzeczownika świadczy o tym, że socjalizm jest tylko dla danego narodu lub rasy… naukowo udowodniono, że zwierzęta w obrębie własnego stada, drzewa w jednolitych lasach lepiej rozwijają się niż zwierzęta w klatkach ZOO czy drzewa w lasach mieszanych. Więc to ma jakiś sens i tak jak utrzymuje Max Kolonko każda mniejszość to problem dla większości… zatem skoro dęby zielone w LP chronione są nawet przed dębami szypółkowymi nie mówiąc o chwastach, które się tępi takich jak topola czy brzoza to dlaczego białego człowieka za wszelką cenę chce się wymieszać… i to nie z pracowitym żółtym tylko z leniwym semitą lub osobnikiem negroidalnym.
   A podsumowujàc gorące głowy pragnę przypomnieć, że zbrodniarzami wojennymi byli również Mołotow, Stalin, Churchi (choćby za spalenie 100 tysięcy Drezdeńczyków) czy Truman (za Hiroszimę i Nagasaki)
   Gorącym głowom pragnę przypomnieć, że Hitler o jego narodowy socjalizm to prace publiczne dla najbiedniejszych, niewykształconych członków narodu, to ubezpieczenia dla ofiar wypadków przy pracy, dożywotnie renty, emerytury, dostęp do powszechnego szkolnictwa i opieki zdrowotnej…. i wczasy pracownicze, samochód dla rodziny i dach nad głową dla robotnika…. to jest prawica. Kto dzisiaj nie korzysta z dobrodziejstwa narodowego socjalizmu….szanowni Panowie…. a głównym wrogiem Hitlera nie była arystokracja tak jak twierdzi Zychowich a bezpardonowy komunizm atrakcyjny dla mas Republiki Waimarskiej. Wszak pierwszym państwem Komunistycznym była Bawarska Republika Rad…
   Czy Hitler był zły ?!? Nikt się nie rodzi zły…był produktem swojego pokolenia i czasów w jakich się obracał. Który czynnik spowodował radykalizację…?!? Niemcy pokajzerowskie zostały obdarte ze wszystkiego a głównymi strategami wojny były Pruskie elity, które naprodukowały 5 milionów kalek po I WŚ i oligarchia która zarobiła na wojnie a nie chciała ponosić kosztów reparacji nałożonych przez Anglię i Francję….sam Hitler bez sfrustrowanego narodu nic by nie zrobił…a jak w Niemczech wygrałby komunizm w latach trzydziestych dzisiaj nie byłoby komu po Polsku gadać i wtedy bylibyśmy na pewno sowiecką republiką…bo niebyłoby planu Barbarossa i 22-06-1941 roku.
   Takie jest moje zdanie choć może się mylę…

   12+

 10. Pełna zgoda, ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na ów tort.Ciekawe czy to wlasna produkcja, czy tak zwana „masówka”bez smaku i zapachu,te wunderwaffelki to chyba jednak prince polo, reklamowane przez tego gnojka i chama ostatniego,tego wiecie duńczyka co to za Polaka się podaje. A poważnie, to z tego całego kabaretu to taki rejwach się zrobił, jakby kogoś zabito conajmniej.POwskie szmaty teraz drą mordy by ich zdelegalizować,ja jednak żądam by to PO zdelegalizować,i uznać ją za organizację przestępczą o charakterze zbrojnym.

  17+

 11. Od dzisiaj, jak zobaczę na ulicy kogoś z sierpem i młotem, Leninem, Che, lub innym badziewiem lewackim, wzywam policję. Propagowanie, i szerzenie ustroju totalitarnego.

  32+

 12. Szkoda, że relatywizm moralny tak szeroko rozlewa się po naszym kraju (o Europie nawet nie wspomnę) a konsekwencja i rozsądek pozostaje pośród nielicznych. Bardzo dobry artykuł, powinien być przedrukowany w każdej szanującej się gazecie.

  34+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *