Rozwód

Dwa lata temu miałem rozmowę z klechą. Dwa lata temu, czyli w czasie, gdy Europę już zalewała niekontrolowana fala obcych nam mentalnie, etnicznie i kulturowo imigrantów. Pytanie do klechy miało wyzwolić w nim refleksję:
– Jeśli zleję jakiegoś Araba i lewactwo weźmie mnie z tego powodu na celownik, czy będziecie mnie bronić, czy będziecie tymi, którzy w imię obrony słabszego będziecie mnie linczować?
Odpowiedzi nie uzyskałem. W zasadzie jest to równoznaczne z tym, że kościół będzie „potępiał takie akty agresji”.
Kościół zdycha
Kościół w Polsce stoi nad przepaścią i się cieszy. Kto tego nie widzi – trudno. Swój stosunek do kościoła katolickiego wyłożyłem tutaj: http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/6880
W skrócie: kościół kłamie w wielu sprawach. Perfidnie rozgrywa własne gierki budując własne poparcie na emocjach. Jeśli klechy myślą, że to jest niezauważalne dla przeciętnego człowieka, to może fakt, że sami zauważyli ostatnio spadek frekwencji w kościołach, da im do zastanowienia. Choć osobiście w to wątpię.
Tu jeszcze jedna dygresja. Wielokrotnie słyszałem hasło „lewacy robią wiele, by kościół podzielić”. Oczywiście, że tak. Tyle, że coraz więcej tych dążących do podzielenia objawia się w samym kościele. Stąd pytanie, czy to ja i mi podobni mają stać na straży niepodzielności kościoła, a sam kościół może mieć to w d…gdzieś?
Pielgrzymi won
Zradykalizowałem się w stosunku do kościoła ostatnimi dniami. Powód? Pielgrzymka Kibiców. Miał zagrać podczas niej węgierski zespół Hungarica. Często sobie słucham tego zespołu spoglądając jednocześnie na tłumaczenie tekstów. Polecam. Fajna rzecz. Ale nie dla wszystkich fajna. I ktoś postanowił zainterweniować, by Hungarica na Jasnej Górze jednak nie zabrzmiała. Ostatecznie kler padł na kolana przed „proszącymi”.
Gdyby ci proszący byli żarliwymi katolami, gdyby wspierali kościół, gdyby… Nie. Ci proszący to jawni antykatole. To osoby i organizację nie tylko nie znoszące kościoła, lecz go jawnie zwalczające. Oraz pewne instytucje, które same rozgrywają kościół dla własnych celów.
Klechy z Jasnej Góry zamiast trzymać z ludźmi, którzy może wielkimi katolikami nie są, lecz się od niego nie odwracają ostentacyjnie, ba, mało tego, potrafią pod sztandarem kościoła przemóc swoje animozje i jechać po kilkaset kilometrów, by się w tymże kościele spotkać – wybrały opcję zadowalającą gusta owych antykościelnych.
No to jak ostatecznie tymże klechom mówię „żegnam”.
To moje ostateczne rozstanie z kościołem. Mam go gdzieś, jak on ma gdzieś mnie i i podobnych. Watykański wrzód jest mi do niczego nie potrzebny. Zostanie szacunek dla Ojca Rydzyka i jemu podobnych, którzy, niestety, nie są w kościele dominujący. Zostanie szacunek dla chcącego naprawiać przeżartą pedalstwem i donosicielstwem kościelną hierarchię Isakowicza-Zaleskiego. Szacunek dla paru innych księży, w tym dla wijącego się by uwiarygodnić przegraną sprawę Jarka Wąsowicza. Ale tak poza tym – kler won z mojego życia. Idźcie po błogosłowieństwo do Głosu Tel Awiwu, róbcie sobie te wasze „dni judaizmu”, kładźcie głowy pod muzułmańskie topory. Beze mnie.
Roman Zieliński, fot. nightmares

30+

komentarzy: 53

 1. Lewactwu chodzi o to by katolicy odchodzili od wiary i kościoła. Jeśli im to nie pasuje to oskarżają o wtrącanie się do polityki. Każdy z nas jest grzesznikiem, nawet papież. Módl się Ojcze Nasz i Boże coś Polskę. Upadłeś, powstań i walcz.

  8+

 2. Kościół płacze, że ludzie się odwracają od niego. A sam ma wyjątkowo miłosierną politykę wobec muzułmańskich imigrantów, którzy przychodzą do ponoć chrześcijańskiej Europy po to, by ją zdechrystianizować.

  6+

 3. No wuobraź sobie @antykomuchu, że mój tekst w odpowiedzi na Twoje zarzuty nie przeszedł….tylko przeszedł początek z lesbami co wypatrzylło obraz całej dyskusji….mimo jak twierdzisz pisania peanów na cześć Romana… wiesz dlaczego jest wielki… bo ku…wa ciągnie ten wózek mimo tego, że średnio co kwartał ma pewnie ochotę zamknąć Fana i powiedzieć dość. Fajnie się pisze komentarze ale, żeby redagować portal i gazetę przez tyle lat trzeba mieć jaja z granitu. Ja się w swoim życiu cztery razy obrażałem na klub i wracałem jak mi przeszło a on tak przez 40 lat. Łatwo być niezadowolonym i jak @zygmunt70 poprawiać mu interpunkcję…. łatwo jest powiedzieć… „ale żeś się Roman zagalopował.. ściągnij ten artykuł bo przesadziłeś” ale ciężko pojąć frustrację człowieka stojącego tyle lat na posterunku, który czuje się oszukany bo za komuny myślał, że Polacy mają jednego wroga-system…. a tu się okazuje, że Polacy mieli dwóch wrogów…i system i KRK
  Ty masz do mnie pretensje @antypodek, że dzieje się coś czego nie akceptujesz czyli wychodzisz z założenia że jak fakty przeczą Twojej teorii tym gorzej dla faktów…
  Gombrowicza mi za autorytet przedstawiasz a kto to był… ?!? Gombrowicz ?!? Jakim prawem wypowiadał się o Sienkiewiczu ?!?
  Są dowody na to, że chrześcijanie podpalili Rzym.. jak go nazywali „wielką nieczystą nierządnicę” Nerona nie było wtedy w stolicy imperium… chrześcijan nie mogły pożerać lwy na arenie koloseum…. Hahahaha bo koloseum wybudowano 100 lat później a św Piotr… (o ile ktoś taki w ogóle istniał bo nie ma na to ani rzymskich dowodów, nie pisał o nim Flawiusz, nie pisały kroniki hebrajskie, nie ma o nim ani słowa w zwojach z Qumran) nigdy nie był w Rzymie jako mieście… teatr opisywanych działań to Palestyna, późniejsze cesarstwo wschodnie ze stolicą w Konstantynopolu… więc Był na terenie Rzymu jako Imperium Romanum ale nie w Rzymie jako stolicy…cesarstwa zachodniego… taki drobiazg aj waj…więc nie mógł się kontaktować z tamtejszymi chrześcijańskimi grupami, których były wtedy setki i każda miała swoją mitologię… sorry.

  1+

  1. @W18
   1. Tamten komentarz nie poszedł, bo były w nim fałszywe informacje. Zaczerpnij wiedzy o tym, jak było naprawdę z kasą zbieraną na ratowanie Stoczni, kto Stocznie uwalił i kto na tym Rydzykowi chciał zrobić, a w zasadzie zrobił, czarny pijar.
   2. Teraz też chyba się mylisz w jednym. Co prawda Coloseum faktycznie wybudowano gdzież w 80 roku naszej ery, ale wtedy to chyba trochę chrześcijan było, a niekoniecznie mieli coś do gadania. Zatem przynajmniej w teorii mogli być przekąskami dla lwów.
   RZ

   1+

  2. @W18
   Jak już, to wypaczyło obraz dyskusji, a nie wypatrzyło.
   Roman darzony jest szacunkiem wielu tu piszących i czytających FAN-a, ale jeżeli uważasz, że czujesz powołanie do gloryfikowania jego dzieła i jest to wg Ciebie akurat tutaj potrzebne, to proszę bardzo, realizuj się. Nie wiem tylko, czemu ma to być w ramach dyskusji o obecnym klerze.
   Dominująca większość treści zamieszczanych przez Ciebie pod tym artykułem dotyczy religii jako takiej oraz oczywiście historii, a Roman wywołał temat personalny w kościele i uzasadnił swoje krytyczne stanowisko wobec duchownych, a przynajmniej ich istotnej części. Jest to spory obszar do dyskusji i rozszerzanie go o religię, kwestie wiary, historię itp. rozmywa znacząco ten skonkretyzowany temat.
   Rozumiem, że masz ogromne parcie na błyszczenie informację historyczną i swoim ateizmem. Szanuję tę Twoją determinację. Napisz książkę, poradnik i go wydaj. Może nawet bym kupił taką książkę z ciekawości. Zanim to uczynisz proponuję, napisz artykuł na FAN-ie na temat rzekomej zasadności ateizmu w życiu człowieka i uzasadnij go wieloma znanymi Ci ciekawostkami historycznymi. Pewnie pod takim artykułem znajdziesz dyskutantów i stworzysz pole do polemiki.

   1+

  3. Akurat Romanowi, to nie przypominam sobie, żebym cokolwiek poprawiał, a już tym bardziej interpunkcję, której z definicji nie poprawiam, bo po pierwsze mi się nie chce, a po drugie nie zawsze sam jestem pewien, gdzie postawić przecinek, więc się nie wychylam. Jeśli jest inaczej, to przedstaw moje posty z korektami interpunkcji. Życzę wytrwałości w szukaniu, bo raczej ich nie znajdziesz. Mylisz mnie z kimś innym. Natomiast konsekwentnie piętnuję i będę piętnować rażące błędy ortograficzne. Tobie też się oberwie przy innych postach, bo już parę baboli wyłapałem lecz nie miałem czasu i chęci napisać, ale wszystko w swoim czasie.

   2+

  1. To jest właśnie rozumowanie jakiego oczekują od ciebie przeciwnicy Rydzyka, założę się, że ani razu nie słuchałeś, czytałeś, oglądałeś jego media, stąd przekonanie, że Rydzyk jest be.

   4+

  1. 1. W18 – na 100 % nie lepjej. Bo ta praktykująca lesba, sieje pedalsko – lewacką propagandę, a tego tak łatwo nie idzie odkręcić. Dla mnie mniejsza szkoda jest z dostania od czasu do czasu łapach (ewentualnie, choć w to nie wierzą) niż przyjmowanie non stop lewacko – pedalskiej propagandy. 2. Łatwo jest pojechać po księżach ze lewacy (Dobrze jest naciskać) ale zobaczmy jak na lewo są parafianie ktorzy na księży naciskają (ksieza Polacy pracujący w Au, mówią ze najgorsi są parafianie lewacy). Z kibicowskiego podwórka zobaczmy co się dzieje na stadionie podczas meczu, ile „torelancyjnych” i „otwartych” siedzi na trybunach, jak bardzo nasza Polska poszła w lewo niestety. 3. Może i KK skręcił w lewo za franka ale nadal, wszelkiej maści lewactwo, muzułmanie, sekciarze, ateiści fanatycy, sataniści najbardziej atakują Katolicki Kościół a to chyba dobrze o kościele świadczy.

   9+

 4. Kościół w Polsce nie ma łatwo, lewa strona go krytykuje za to, że jest narodowo-politycznie zaangażowany, prawa strona, że ulega lewicowej słabości do uchodźców. A może po prostu prawdy wiary i przykazania są trudne do zachowania dla współczesnego człowieka, który ich odrzucenie może zwalić na „nieakceptowalne zachowania hierarchii kościelnej”. Rozwiązania należy szukać w Ewangelii, tylko czy my to potrafimy.

  29+

 5. Ale się tu porobiło. Roman stracił wiarę do hierarchów kościelnych i wywołał burzę. Księża wywodzą się z pośród nas , także politycy,lewacy,prawacy itp. .Myślę,że trzeba Wielkiej Wiary ażeby w obecnych czasach dać sobie radę z dręczącymi pytaniami -„dlaczego tak ” . Prawdziwe rozterki to mieli ludzie w obozach koncentracyjnych ,ludność cywilna z Powstania i wielu wielu których spotkała niezrozumiała tragedia. Niektórzy wiarę stracili i ja to rozumiem. Jednakże żeby stracić wiarę wpierw trzeba Wierzyć ! .Wiara w Boga i Jego Kościół to nie to samo co popieranie hierarchów i innych „wkładów „na Jego utrzymaniu. Pozostaje pytanie do tego artykułu , w co i kogo wierzył Roman ? A dla kontrastu w co i kogo wierzył JP II?

  30+

 6. Ja już dawno, dawno temu stwierdziłem, że kościół i większość księży to patologia i do niczego mi nie są potrzebni.
  Można wierzyć w Boga bez kościoła!
  I tego się trzymam, a kościół i księży omijam z daleka.

  14+

 7. W18 tekst z piosenki Ostatni Drakkar znam bardzo dobrze ale jeszcze lepiej znam Historie Polski i raczej Drakkar pochodził od Wikingów a nie od Polaków .
  Według mnie Honor jest nr 1 ale nie zgadzam się z ich tekstami w 100%(bardzo cenie bardziej jako dzieło literacie z elementami mitologii-ze względu na zawartość m.in o Valhalli lub o Wikingach)bo np. inną pieśń o R.H zastąpiłbym Romanem Dmowskim-widzisz kolejną różnice???
  W Europie po 1900 roku a mianowicie we Francji zaczęły dziać się rzeczy które do dziś się dzieją tj. gwałty, zamachy ,morderstwa,podpowiem ci……tam liberalizm też namawiał do odstąpienia od Kościoła więc jak widzisz mają coraz ,,lepiej” ,a o resztę co napisałeś o protestantach napisał ci kolega Antypodek słuszną ripostę

  17+

  1. Nie @RAC zanim przyszedł liberalizm to wcześniej kościół gnił przez 1300-1500 lat… wszyscy opisywali chciwość mamonę, odpusty i oszustwa, reformacja nie była potrzebna bo było dobrze tylko dlatego, że było źle. Postacie legendarne takie jak Robin Hood, Zorro czy trzej muszkieterowie to kanon legend opowiadanych przez ubogich marzących o super bohaterze i pokazujących o tym jak walczyć z chciwością między innymi kościoła… czyż głównym wrogiem francuzów nie był kardynał Richerie, czy to nie Ojczulek Tag wywoził zboże do spichlerza biskupiego w czasach nieurodzaju jak lud na przednówku nawet nie miał czym pola obsiać…a Zorro nie bronił biednych Mrksykanów przed kościołem…. a Rozprawa między Panem, wójtem a plebanem” „Pieśń o spustoszeniu Podoła”, Monachomachia…Antymonachomachia”….. Ku….wa tego na pęczki byś naliczył… wracając do Krzyżaków… kupczenie odpustami, kidnaping, wieszanie, okaleczanie, palenie na stosach… w imię Jezusa Chrystusa…?!?…zabijanie chłopów za posiadane żarna w chacie…fałsz i wycieranie sobie gęby Bogiem w imię realizacji najpodlejszych rządź czyli władzy i pieniędzy…. co za wiara była…jeden z wielkich mistrzów za sodomię został zabity przez młodego mnich, którego chendorzyli przez cały nowicjat….jak będziesz chciał to poszukam w materiałach który… z imienia i nazwiska Ci podam…
   Maćko i Zbyszko komu zastawili majątek i pojechali na wojaczkę… ?komu mieli zapłacić cztery razy tyle co pożyczyli…. ?!? Pamiętasz… ?!? Żydom czy proboszczowi… kto stosował lichwę…..przez całe średniowiecze?!? jak nie to zajrzyj do Krzyżaków….Sienkiewicz przemyca treści dla inteligentnego czytelnika…
   uciskany Lud nie chciał kościoła od zawsze… bo kościół chciał pieniądz… dla Boga… czy Jachwe potrzebuje pieniądze… ?!? Słowiańskim bogom plony składano w ofierze… żyto, jęczmień, gorczycę, miód…plony od serca… a nie złoto…Wiesz dlaczego pod Legnicą Heniu przepieprzyło bitwę …?!? bo kościół nie dał chłopów ze swoich majątków do obrony… mieli przywilej…poszli tylko ci co chorowali na rycerzy… wiesz czemu chłopi tworzyli chętnie pielgrzymki biczowników…?!? Bo im lepiej było biczować się i dostawać żarcie i jałmurznę po miastach niż pracować na kościelnych polach…. To nie liberalizm @RAC zabił kościół-kościół zdechł sam na zachodzie tak jak zdechła IRP na wschodzie… liberalizm wziął się później a przybrał na sile po upadku bloku komunistycznego. Zniknął wróg nastąpiło rozprężenie. Grupy takie jak Bilderberg muszą mącić bo świat zachodu jest syty i bezpieczny a reszta globu nie chce się cywilizować więc potrzebna jest wojna…Ty myślisz, że głupcy rządzą Unią… ?!?
   Nie cyniczni cwaniacy zarabiający setki tysięcy „tęczowych śmieci” na rok…. opływający w luksusy…
   A kościół chce być cały czas aktywnym graczem…oglądałeś trzecią część „Ojca chrzestnego”….?!?

   3+

 8. Ci, którzy wierzą, wiedzą, że Bóg dał człowiekowi wolną wolę, zatem nic w tym dziwnego, że wśród nas są wierzący, agnostycy i ateiści, a w gronie wierzących są tacy, którzy potrzebują papieża, kardynała, biskupa, proboszcza, wikarego i tacy, dla których do życia zgodnie z nauką Chrystusa żaden pośrednik nie jest warunkiem koniecznym.
  Kościół jest jednym z tych tematów, które polaryzują nasze społeczeństwo.
  Podobno w Polsce (i na różnych misjach zagranicznych) mamy około 100 tys. duchownych. Czy oni wszyscy są źli? Niejednokrotnie namawiałem do podjęcia trudu nauczenia się krytykowania selektywnego zarówno zachowań człowieka, jak i samych ludzi z określonej grupy. Nie każdy lekarz jest łapówkarzem, nie każdy polityk kłamcą, nie każdy ksiądz pedofilem.
  Bóg dał też ludziom 12 przykazań (2 miłości i dekalog), a resztę tzw. praw ustanowili duchowni. Czy oni przez wieki byli nieomylni w interpretowaniu Biblii i stanowieniu prawa kościelnego? Zakładam, że nie. Czy zatem każdemu księdzu należy się szacunek dla jego posługi i ślepa wiara w to, co mówi i czyni? Wg mnie nie, dlatego jakiś czas temu zaprzestałem korzystania z usługi pośrednictwa ze Stwórcą. Przyczyniła się do tego również struktura organizacyjna tej instytucji i iście bizantyjski styl życia jej baronów. U Romana czarę goryczy przelała decyzja Paulinów z Jasnej Góry (o czym napisał w artykule), choć pewnie wiele innych zachowań różnych duchownych też stała u podstaw jego decyzji o publicznym wyznaniu swojego stosunku wobec kleru.
  Czy to znaczy, że w tej rzeszy nie ma księży (zakonników, zakonnic) z prawdziwego powołania, którzy swoim życiem i czynem dają świadectwo przyzwoitości i przestrzegania wartości chrześcijańskich, którym poza posługą Bogu i bliźniemu bliski jest patriotyzm i mają odwagę o niego dbać. Mam nadzieję, że tacy są, problem w tym, że jest ich zbyt mało. Kościół potrzebuje Popiełuszków, Międlarów, Rydzyków, Issakowiczów… . Kościół hierarchiczny potrzebuje głębokiej reformy, zwrotu w stronę korzeni, wyzbycia się: grzechu, zakłamania, pychy, koniunkturalności, „złotego cielca”, bo inaczej nie zmieści się przez „ucho igielne”. Jeżeli nie będzie pryncypialny, służebny, transparentny, zogniskowany na człowieka, a nie na mamonę i władzę, to takich decyzji jak Romana, moja, czy zapewne wielu innych ludzi wyznających Boga, będzie coraz więcej.
  Apeluję jednak, w przestrzeni publicznej krytykujmy konkretne decyzje i zachowania albo jak już, to wskazanych duchownych, bo wrzucając wszystko i wszystkich do jednego kotła robimy krzywdę wielu wartościowym kapłanom.
  @W18
  Artykuł nie dotyczy samej wiary, a mam nieodparte wrażenie, że przy tej okazji chcesz do niej wszystkich zniechęcić. Nie idź, proszę, tą drogą. Sam mianowałeś się poganinem i jest to Twoja sprawa. Nie zamierzam oceniać ani tego, ani Ciebie przez ten pryzmat, podobnie, jak nie krytykuję darczyńców, tylko samego Owsiaka za pewne kwestie. W Twoich przekazach na ten temat próbujesz zawoalować ironię wobec wierzących. Po prostu uszanuj wierzących, a nawet tych, którzy nie wyobrażają sobie niedzieli bez uczestnictwa we mszy. Tylko tyle i aż tyle. Jesteś inteligentny i wykształcony, wiem, że zrozumiesz, o co mi chodzi.

  33+

  1. @antykomuchu… rozumiem. Piękny tekst…ja nie staram się ludzi do wiary chrystusowe zniechęcić… ja chcę, żeby wiedzieli. Jak posiadasz wiedzę bez znaczenia skąd czy z prasy czy z ksiàżki czy z telewizji musisz ją przyswoić przeanalizować i utwierdzić się w swoim stanowisku…. wiedza i nauka… nie wiara…nikt Ci nie zabroni wyznawać ale zadaj sobie pytanie… tak jak Sienkiewicz zadał w powieści za krórą dostał nagrodę Nobla do kąd idziesz…(tam jest chichot autora który był ateistą… do kąd Cię Wiara w Chrystusa zaprowadzi) co zostawisz po sobie cywilizację rozumnego białego człowieka czy ciemnotę brud syf i zniechęcenie… Sienkiewicz w ustach Rodgiera z „Krzyżaków” przemyca słowa (dla inteligentnego czytelnika) pogański kraj- pogańskie obyczaje… pogański król Władysław przeciął wrzoda krzyżackiego-zbrojne ramię papierza i dał Polsce dynastię która rządziła Europà przez dwa stulecia….rosła w siłę…i przeszkadzało to odrodzenie Watykanowi…w XVI wieku tak się żarli truli palili i zmieniali średnio co dwa lata, że w XVI wieku Europa dała radę zrzucić z siebie jarzmo mroku średniowiecza i poczuła oddech wolności… wtedy powstał zakon Jezuitów mający jeden cel podstępem, złotem i intrygą z powrotem rzucić Europę na kolana. Udało im się to w Polsce…100 lat wojen… sejm ze szlachty Gołoty i senat w 100% złożony z biskupów…
   I mamy wymazanie Polski z mapy.
   Jakiej chcesz Polski @antykomuchu zastanów się. Ludziom trzeba mówić, powtarzać i ufać, że zrozumieją.
   To nie wiara każe dać odpór kolorowej dziczy… zdrajcy w sutannach przyjmą owieczki do swojej owczarni te kolorowe także… najlepiej nieletniej patologicznej, nie znającej języka nie mającej się komu poskarżyć…
   W interesie białego człowieka mieszkającego tu od 12 tysięcy lat jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i naszej mitologii tu.. i teraz a nie bajanie o tym, że nie każdy ksiądz jest zły… Josef Dżugaszwili też nie był zły i na Popa się uczył dwa lata… ale przyjechał do rodzinnej wioski i zobaczył jak miejscowy pop kazał wybatożyć nędznego chłopa za to, że jego krowa weszła w szkodę na polach popa. Cała wioska patrzyła jak żołdak wymierzył chudymi chłopu 30 batów wyciorem z karabinu… zabili go za trzy główki kapusty…Stalin rzucił seminarium duchowne i uciekł do Moskwy jako… Koba… Czy każdy komunista był zły.. nie nawet Stalin na początku nie był zły…ale zły był system… tak samo jak kościół jest zły s samego założenia to instytucja mająca żreć jak komunizm. W komuniźmie myślenie też było zabronione liczyła się doktryna. Dlaczego. Bo to ta sama ideologia… służąca podporządkowaniu jednostki. Kosmopolityczna i bezduszna pożerająca swoje dzieci…
   Dokąd idziemy Antykomuchu zadaj sobie to pytanie.
   Ten artykół to ryk lwa. Brawo Romek.
   Trzydzieści lat Cię znam i nigdy się nie zawiodłem. Chodźbyśmy mieli tylko we dwójkę umrzeć za prawdę… zawsze będę u Twojego boku.

   9+

  2. @W18
   O, jaka patetyczna ta Twoja końcówka komentarza + hołd. W jednym z komentarzy do któregoś z poprzednich artykułów starałeś się przekazać, jak świetnie sobie radzisz „dziennikarsko”. „Papierz, do kąd, zły s samego założenia, w komuniźmie, artykół…”. Radzisz sobie marnie w tym obszarze.
   Budujesz swoje tezy na Sienkiewiczu. Pamiętaj, co o nim powiedział Gombrowicz (pierwszorzędny pisarz drugorzędny).
   Wiara w Boga była niejednokrotnie fundamentem do heroicznych czynów człowieka, nie tylko militarnych.
   Co do samej filozofii wiary, bo chyba nie ogarniasz; gdyby Bóg był matematycznie obliczalny, zmaterializowany, udokumentowany, to nie rozmawialibyśmy o wierze jako takiej. „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.
   Nie zamierzam Cię chrystianizować, bo to pewnie strata czasu. Mogę Cię jedynie prosić, nie pluj na wiarę, bo obrażasz uczucia wielu ludzi. Nie chcesz Boga w swoim życiu, żyj jak chcesz, to Twoja sprawa, ale uszanuj wiarę innych. Nie pluj w stylu Palikota.
   Artykuł dotyczy ułomności człowieka, księdza, biskupa, nie odnosi się do wiary w Boga. Dyskusja pod nim powinna zatem dotyczyć tematu. Jeżeli chcesz polemiki w temacie wiary, religii, wyznania, napisz stosowny tekst i wyślij Redakcji do publikacji.Jeżeli tekst wytrzyma „sito” redakcyjne i zostaną pod uwagę wzięte Twoje peany dot. Romana, a do tego znajdą się chętni do dyskusji, to dasz upust swojemu światopoglądowi.

   10+

  3. W18 -„krzyżacy”to nie zapis historyczny. Krzyżaków sprowadzili do Polski Polacy. Na początek było ich tylko kilku. Przyszli do Polski by szukać wsparcia dla wypraw krzyżowych które wtedy słabły. Obraz zakonu „krzyzakow” w Polsce był demonizowany i utrwalony za komuny. Jako obraz brzydkiego klechy, zakonnika, Niemca, kapitalisty. Taka naracja. W kontrze do sojuszu polsko- litewsko- ruskiego. U starożytnych Słowian różowo nie było. Ofiary z ludzi, orgie sexualne, gwalty, palenie wdów na stosach z ciałem zmarłego męża. Handel innymi Słowianami jako niewolnikami. Etymologię angielskiego słowa niewolnik „slave” znasz? A z „quo vadis” toś dowalił. Tytuł to fragment pytania zadanego przez Piotra Jezusowi: „dokąd idziesz panie” odpowiedź Jezusa, idę by umrzeć raz jeszcze. Po tym pytaniu Piotr (w książce) decyduje sie wrócić i oddać zycie za Jezusa. Czyli nawrócenie. Historycznie, Piotr ginie w Rzymie w czasie prześladowań. Myślisz ze gdyby nie wierzył w Jezusa jako Boga to dał by się zabić? Co mnie najbardziej urzeka w tych ludziach z pierwszych wieków? Ze brzydzili sie zdradzić. Gardzili zdrajcami.

   4+

 9. Również uważam, że niszą oni katolicyzm. Tylko kościół budujemy również my sami. Czasami warto iść do przodu pomimo rzucanych kłód pod nogi. Romku my jako kibice doskonale powinniśmy o tym wiedzieć, ba gdyby było inaczej już dawno położylibyśmy … wiadomo co. CI w sukienkach obudzą się dopiero jak znacznie uszczupli im się $$, albo gdy bardzo boleśnie zaczną im się dobierać od d…
  Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.

  7+

 10. Dla katolików jest alternatywa. Kościół polskokatolicki w RP. W sprawach wiary taki sam jak KK. Nie uznają zwierzchnictwa papieża, księży nie obowiązuje celibat, dla dorosłych spowiedź powszechna.

  8+

 11. Mocne słowa Romka i sporo racji niestety. Sam polemizuje ze zlewicowanymi katolikami zafascynowanymi lewactwem i Franciszkiem (ten ostatnio w Chile powiedział, że najważniejszy dla młodych jest ich naród, oświeciło go?) i łatwo nie jest. Jak rozmawiam z lewakami to słyszę, że Księża to faszyści i trzymają z kibolami, że są nietolerancyjni dla kobiet i pedałów, jak z prawymi to muszę słuchać o lewactwie, gejostwie w kościele itp. Ataki na kościół idą z każdej strony i dlatego księża muszą być bardzo czyści, a to tylko ludzie.
  Co do tej sytuacji to jest takie stare przysłowie „dłużej klasztora niż przeora”, wiec przeżyje Frania – lewaka, który mnie wpienia tym, że jest jakiś taki mało poważny i chlapie często głupoty coś jak Rysio Petru. Ma świra na punkcie uchodźców i zamiast wspierać prześladowanych Chrześcijan, pitoli o islamie.
  Kiedyś słuchałem na żywo Biskupa Mosulu to po tym spotkaniu nawet oporni przekonali się, że islam to zaraza. W wielu australijskich parafiach pracują polscy księża, Są oni szanowani przez Australijczyków. Pokazujący Polskę jako wspaniały kraj, promują Polskę, organizują wyjazdy do Polski itp. Ja wiem, że idę na msze i msza jest zawsze tak samo ważna, czy ją ksiądz odprawi godziwie czy nie, to jego moralny problem, lepiej żeby tak. Tu nasuwa mi się Romka określenie „wkłady”, ja Chyba czasem traktuje księży jak wkłady do ornatu, dla mnie ważna jest msza a jaki wkład ja odprawi, jaki mnie wyspowiada, mniej.
  Napiszę to co zawsze piszę: zdrowy Kościół katolicki jest potrzebny i dlatego wszyscy muszą wziąć się za oczyszczanie kościoła i wspieranie dobrych księży. Romek wymienił kilku dobrych księży, ja dołożę Ks Piotra Glasa, były egzorcysta, który się nie pitoli i mówi jak jest, polecam go posłuchać.

  29+

 12. A kiedy padła decyzja o tym aby Hungarica nie zagrała???bo jak za pięć dwunasta to trzeba to zrozumieć ze Kościół nie chce nadstawiać karku za teksty w obcym języku a w dodatku nie znane im,a jeżeli ktoś z lewactwa zrobiłby psikus i poprosił również o zespół a tu jeb jakieś niemieckie pedały zaśpiewają o poparciu ich toku myślenia
  i co??? Znasz niemiecki???
  rano galopem do Kościoła

  14+

  1. 1. Hungarica to zespół węgierski.
   2. Odpowiedzialność za gości zawsze bierze zapraszający. Czyli w tym przypadku – ks. Jarek Wąsowicz. „Psikusa” mógłby walnąć Leszek Żebrowski lub Paweł Piekarczyk.

   16+

 13. Roman ochłoń…..
  Do Kościoła idziesz dla Boga to raz.
  Bóg to wiara która jednoczy lud który tego chce(widzisz w kosciele jakiegoś lewara?pedzia?itp?-nie bo to straceńcy)
  Ksiądz też będzie rozliczany przez najwyższego więc traktuj się z nim na równi bo to tez człowiek.
  Wiem ze tak i ty jak i ja chciałbym podczas pielgrzymki na Jasnej posłuchać np. Honoru ale czy to odpowiednie miejsce z niektórymi poglądami zespołu?
  Pamiętaj ze:
  ,,Prawdziwa wiara krzyczy abyś bronił jej praw….”
  Bóg jest z nami

  46+

  1. Trafiłeś.
   Akurat dziś ze znajomymi poruszaliśmy ten temat i padła nazwa „Honoru”. Obok „Obłędu”, Konkwisty88″ czy „Legionu”. I gdyby chodziło o te kapele, to taka decyzja byłaby zrozumiała. Ale nie o „Honor” tu chodziło, lecz o „Hungaricę”. Weź tłumaczenia ich tekstów.
   RZ

   16+

  2. RAC 14…. „Prwadziwa wiara krzyczy abyś bronił jej praw”…. znasz cały tekst tego utworu….?!?
   „Krzyż splamił Twój honor,
   Wiecznego wojownika kłamstwem zamienił w psa,
   Nie wybaczaj nikomu (chodzi o katolików a przede wszystkim właśnie kościół)
   Prawdziwa Wiara krzyczy abyś bronił jej praw) Olafowi który pisał tekst i Mariuszowi chodziło o wiarę Słowiańską….
   Romek a skąd w Tobie ta frustracja ?!
   Czego wymagasz od kosmopolitycznej wiary objawionej…
   Patriotyzmu…. ?!?
   Ja jako 100% poganin kibicuje Rydzykowi… Polsce jest potrzebny kościół narodowy… nawet chrześcijański… ale żeby to był kościół polski…tak jak są prawosławne, anglikański, niemiecki Ewangelicko Augsburski i inne….ze szwedzkim kościołem włącznie….
   Czy Teraz do Ciebie docierają słowa Janusza Radziwiłła….i Jego kuzyna Bogusława….że polska szlachta każdego przybłędę na króla wybierze byleby królem nie został protestant…Radziwiłł… a Rzeczpospolita to sukno z którego każdy drze ile może…a książęta polscy kłaniać się muszą byle przybłędzie bo go szlachta za namową kościoła za przywileje wybiera…..
   Walezego wybrali. Pedała, Francuza, ubranego w różowy kombinezonem z koronkami, Korybuta Wiśniowieckiego łajzę co cały Wiśniowiec i dobra rodowe stracił na rzecz Moskali, Augustów Sasów, woleli w Dreźnie siedzieć, a Polskę gdzieś mieli, Jana Kazimierza co generałem jezuickim był a do Polski go Watykan podesłał, jak Niemcy Lenina do Petersburga…żeby z bratem swoim Karolem X Gustawem walczył i nie oddał Polski Protestantom.
   @RAC 14… chcesz wierzyć w Jahwe i Jezusa zostań protestantem… to też chrześcijanie… tylko uprawiają wiarę i nie okradają Polski. Pastor wybierany jest przez Wiernych i za modlitwę nie chce pieniędzy… wychowuje dzieci ma żonę i nie jest pedałem…. na tym polega wiara a nie chciwość i inne z 7 grzechów głównych…Banki Watykańskie, lobby homoseksualne i afery pedofilskie zamiatane pod dywan na całym świecie….

   12+

  3. W18 – nie masz racji.
   1.Protestanci mają pastorów pedałów czy lezby żyjących w związkach. Nawet takich biskupów czy biskupki. Dają śluby pedałom i są jeszcze bardziej zlewicowani niż Franek. W kościołach protestanckich często jest dziesięcina. Nie mają problemów z adopcją dzieci dla pedałów itp.
   2.Protestanckie Niemcy, Szwecja już ich nie ma.
   3. Problem finansów w kościele to bardzo często: małe parafie i ogromne stare zabytkowe kościoły do utrzymania, cmentarze, kaplice itp. Jednemu księdzu łatwiej się utrzymać niż pastorowi i rodzinie.

   24+

 14. Orzeł w koronie, biało-czerwona flaga i krzyż… Wiara i miłość do tych 3 symboli pozwoliła nam powstać z kolan nie raz. Dla mnie są powiązane nierozerwalnym węzłem. Nie w księży wierzę, a w Boga. I to, że są księża chciwi, lewaccy, kapusie czy pedofile nie zmienia faktu, że wierzę. W każdej grupie społecznej są gnoje. I trzeba ich piętnować. Jeśli chodzi o piętnowanie…Właśnie obejrzałem program z polskimi „patriotami” z fundacji Orle Gniazdo i stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Stroje wermahtu czy SS. Sieg heil i tak dalej. Ręcę opadają. A później ubiera taki koszulkę z Warszawskim Powstańcem lub znakiem Polski Walczącej. Tu rozumiem jest wszystko ok?

  38+

 15. Dobry tekst. Mnie osobiście denerwują gusła ludów pustyni typu nadstawianie drugiego policzka i inne bzdety. Tysiące lat temu nasi przodkowie budowali grody , wsie , pracowali , mieli rodziny i bronili swojego kraju i też wierzyli w Boga , złocone krzyżyki nie były im do niczego potrzebne.

  9+

 16. Romek jesteś w błędzie i to wielkim. Kościół to my, katolicy i Polacy a nie jakiś tam biskup, papież czy wikary.
  Nie jestem zagorzałym katolikiem, dopiero po śmierci Naszego Papieża obiecałem sobie że będę chodził co tydzień na mszę i się tego trzymam już parę lat.
  Ale wiem jedno jeżeli głos telawiwu i inne lewackie ścierwa wk… wiały się po wielu artykułach na Fanie, to tym razem zacierają swoje lepkie ręce.
  Prośba przemyśl to,jeżeli chodzi o ciebie i twoje zdanie, to nie wnikam, ale robisz tym artykułem krecią robotę i jak tego nie widzisz to tym gorzej. Usuń go czym prędzej, to wielka rzecz przyznać się do błędu a jesteś w nim.

  34+

  1. I nie do Boga się odnoszę, lecz do lewactwa ubierającego się w fatałaszki z kapturami, wmawiającego nam, że są jego pośrednikiem dla nas, maluczkich i głupiutkich.
   RZ

   15+

  1. Opamiętajcie się , od wielu lat jest atak na Kościół, rodzinę, wartości patriotyczne.
   Jeden z księży dziennikarzy zmęczył wszystkie wydania jednego szmatławca. Nie było ani jednego, w którym nie byłoby co najmniej powtarzam co najmniej 3 artykułów z atakami, szyderą. Wystarczy codziennie zerknąć na większe portale, nawet dzisiaj nie trzeba wnikliwie szukać. Odciągajcie ludzi od Wiary, niech jak na zachodzie zamieniają kościoły na markety, dyskoteki czy baseny. O to wam chodzi??? Brawo, jestem zażenowany delikatnie rzecz ujmując.
   Zresztą szkoda gadać, ostatni raz się tu wypowiadam pod czymś takim, a czy będę zaglądał zastanowię się mocno.

   22+

 17. Szanuję decyzję.Odważna deklaracja na forum publicznym.Tylko nie brnij w to dalej ,bo można skończyć jak ten łysy aktor któremu Bóg odebrał rozum,a teraz go wożą po stacjach tv. i robi za ciekawostkę i atrakcję dla mas jak szympans w amerykańskich stacjach telewizyjnych z lat 80-tych co znał różne triki ,ozdobiony w krawat z cygarem w ręku łapiący prowadzącą za cycki

  25+

 18. KK zawsze patrzył na swój interes. Państwo jest mu potrzebne jako narzędzie…Polska polityka w większości zawsze była pod ich wpływem i przez to nie mogliśmy realizować swoich planów. Czy przypominacie się, żeby w naszym kraj wybuchł bunt przeciwko tej instytucji? No właśnie..mówi się coś o połowie XI wieku, kiedy nasza prawdziwa wiara, tradycja jeszcze dawała o sobie znać.

  13+

 19. Odnośnie niektórych księży, można mieć negatywne zdanie,a nawet trzeba.Ale żeby przez to, że nie zagrał na pielgrzymce, jakiś zespół Hungarica (przepraszam wszystkich fanów kapeli,ja osobiście nawet nie znam żadnego kawałka,nie mówiąc o płycie) wieszać psy na Kościele Katolickim to gruba przesada,tak jak Ojcem Świętym Franciszkem z którym w wielu kwestiach nie zgadzać się trzeba,ale szacunek mu się należy,koniec i kropka. Polska będzie wielka i katolicka, albo żadna.A jeśli komuś nie pasuje,zawsze może zapisać się do lubelskiej sekty rabina Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego. Tyle w temacie.

  43+

  1. @Pietras fajny facet jesteś ale więcej musisz czytać… prawda jest taka, że jak zaborcy dusili konającą I Rzeczpospolitą to kościół trzymał ją za nogi, żeby nie wierzgała… na pytanie trybunału wojskowego Insurekcji Kościuszkowskiej…
   -dlaczego jego Ekselencja zdradził ojczyznę i przystąpił do Targowiczan..
   Biskup Kossakowski odpowiedział z grymasem na twarzy…
   – bo żem wsiom piniądze….
   Zadyndał na placu zamkowym razem z dwoma innymi…przy owacjach ludu Warszawskiego
   Z 5 biskupów senatorów udało się złapać trzech bo dwóch uciekło..gdzie ? Na Kreml… Na Kreml… dołączyli do Króla …ku…wa Stasia … który był katolikiem… znasz może @Pietras jakichś protestantów, zdrajców ?!?
   Historia milczy… a to też chrześcijanie….
   Twoja Polska katolicka już raz w historii zdechła na oczach Europy dwie próby ratowania trupa w starej odsłonie zakończyły się totalną klęską mimo tego, że Wielopolski przestrzegał i radził… na początek gospodarka, później nieodległość…
   To jeden z mądrzejszych Pyrusów jakich ta ziemia zrodziła…
   Podgolone głupki okrzyknęły go zdrajcą i wydały wyrok na niego.. Jak masz chwilę czasu przeczytaj powieść „Wierna rzeka”.. a jak Ci się nie chce czytać to pożycz DVD i obejrzyj to zobaczysz jak upadek ostatniego powstania i próby rekonstrukcji I RP wyglądał…dziwne, że po 123 latach po upadku Wielkiej Polski Katolickiej ktokolwiek mówić po Polsku Potrafił… i nie było „Cudu nad Wisłą” były za to rzezie Pragi, palone przez Moskali dwory i katorga…zapomniała „Maryja – co dopiero koronowana-Królowa Polski” o swojej Wielkiej Polsce Katolickiej…nie patrzyła na swoje dzieci zamarzające w odstępach Syberii..
   Wiesz. @Wrocław, wiesz kiedy GWno będzie się naprawdę bało… kiedy padnie tuba propagandowa Watykanu i nie będzie można kupić od episkopatu przychylności dla „Starszych braci w wierze”.

   11+

  2. Matka Boska nie zapomniala o Polsce.W sierpniu 1920 kiedy Naród sie zjednoczyl,kiedy zawierzyl Matce Boskiej (miliony wiernych w krucjacie rózancowej) dziwnym zbiegiem akurat okolice Swieta Matki Boskiej przyniosly Nam zwyciesto
   Zguba i zaglada I Rzeczypospolitej przyszla na Nas na wlasne zyczenie. Kraj niereformowany od czasów Kazimierza Wielkiego musial w koncu upasc.Konstytucja 3 Maja przyszla za pózno.
   Ja przychodze do Kosciola dla Boga a nie dla organizacji która niewatpliwie jest kosciól.
   Wiara to jedno a tolerowanie polityki niezgodnej z interesem kraju to drugie.Kosciól zdradzil Polske,Zolnierzy ostatniej krucjaty w Hiszpani 1936-39, Powstanców Cristeros w Meksyku i wielu wielu innych.Kazal katolckiemu ludowi polskiemu byc wiernym prawoslawnemu Carowi!!itd.
   Dlatego gleboka wiara nie powinna zaslaniac zdrowego rozsadku.Slepe posluszenstwo Watykanowi to „smierc”.

   3+

  3. @W18 Tak znam zdrajcę protestanta był nim Boguś Radziwiłł. A tak w ogóle to zauważam u ciebie jakąś dziwna fascynacje protestantyzmem. Gadasz coś o Szwecji przeciez protestanci przewyższaja KK jesli chodzi o islamskich imigrantów a o biskupach protestanckich którzy lubuja się w LGBT i tym podobnych rzeczach nawet nie wspomnę.

   2+

 20. Co tu się dziwić jak sami (kler) wystawili Popiełuszkę ,a z Kiszczakiem i Jaruzelskim byli na ,,Ty,, . Teczki donosów są tak pełne,że dopiero to g… wycieka.
  Ba,zamiast trochę pokory i ogłady ,to wychodzą takie akcję jak banicja Międlara , homoseksualizm w zakonach itp.Chciało by się rzec,resortowi księża.

  15+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *