Milion w rozumie

 Sprawa nie jest nowa. Śląsk ma zapłacić milion złotych pewnemu nieudacznikowi, którego kiedyś zatrudniono w klubie na stanowisku piłkarza. Oferma ta nazywa się Sebino Plaku, udawać piłkarza uczyła się w Albanii.
Formalnie wygląda tak: Sebino bardzo obruszył się, że ktoś we Wrocławiu ośmielił się zauważyć, że jest pozorantem i podważył wcześniejszą decyzję o wysokości kontraktu. Kontrakt pozwalał za udawanie piłkarza przelewać na konto wspomnianego Sebino całkiem pokaźne kwoty z klubu WKS Śląsk. Jednak ktoś przejrzał na oczy i postanowiono kwotę obniżyć, co się naszemu bohaterowi nie spodobało. I się na obniżenie wpływów nie zgodził. No to klub doszedł do wniosku, że kontrakt rozwiązuje. Plaku decyzję o rozwiązaniu kontraktu zaskarżył. Właśnie nadszedł wyrok tzw. Sądu Polubownego.
Ponieważ wszelkie instancje są zapchane innymi pozorantami (tym razem udającymi prawników), zatem rację przyznano pozorantowi piłkarskiemu. I w efekcie Śląsk ma zapłacić nieudacznikowi milion złotych za jego brak umiejętności.
Teraz pojawia się pytanie. Jaki pozorant zwący się fachowcem od piłkarzy pozwolił na to, by pozorant piłkarski dorwał się do kasy Śląska. A inny pozorant udający fachowca od zarządzania mu tę kasę przyznał. Kim byli owi pozoranci i dlaczego to nie oni będą spłacać pozoranta Sebino Plaku, lecz za ich błędy musi teraz płacić Śląsk Wrocław?
Roman Zieliński, fot. fishki

23+

komentarzy: 13

 1. Nic pajac nie zagrał ale po kasę wie gdzie iść . Nie ważne. Boruń ,Buławski a poza tym Wołczek ,Siewiera , Ostaszewski ,Wróblewski ,Bachar , Jabłonka ,Lipiński ,Murat ,Bujoczek ,Sobolewski ,Lech ,Cieleszczyn ,Fyk ,Nowak . Proponuję zapamiętać te nazwiska , idzie nowe ! dobre czasy dla Śląska ! chyba że po drodze ktoś coś spier…..oli , Tadziu Pawłowski i reszta daja radę . Jak to było w którejś z części Gwiezdnych Wojen ? Nowa nadzieja ?

  8+

 2. I okazuje się że nawet taki lewy trener zwany Levym miał rację wrzeszcząc po meczu w Gliwicach: „To ne je, kur.., muzstvo, to są pozoranty!” Jeśli nawet on to dostrzegał, to na jakim poziomie znajdują się ludzie zarządzający naszym klubem w ostatnich latach?

  20+

 3. Jest: „…mu tą kasę przyznał…”.
  Powinno być: „…tę…”.
  Do tego jeszcze przecinek przed „i”?

  Sprawa z Plaku pokazuje też, z jakich wybitnych radców prawnych korzysta Śląsk.

  10+

 4. Pozorant jaki był nie byłby wystrzelił klub, bo jakaś świnia podpisała z nim kontrakt, z którego pracodawca musi się wywiązać. I kij nam do tego, bo nie mamy wpływu. Wzbogacił się on i jeszcze jego papuga.

  20+

 5. I nic się nie zmienia. Na ławce rokujący, nieźle grający Poprawa. Nie dość, że gra oferma z Łotwy to jeszcze sprowadzono szwaba z 4 ligi niemieckiej. Wczoraj testy w Górniku Zabrze rozpoczął najlepszy strzelec Ślęzy – Maciej Firlej.

  41+

  1. Którym dodajmy, Śląsk nie był w ogóle zainteresowany. Po cholere jakikolwiek skauting jeśli nie potrafią zauważyć gościa z 12 golami i 7 asystami w 17 meczach. Ok, trzecia liga, ale jednak liczby robią wrażenie.

   19+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *