10 na 100

 W najbliższą sobotę 13 stycznia 2018 odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Inicjatorami i pomysłodawcami tego wydarzenia są kibice Lechii Gdańsk. Inspirował ją nieżyjący, zmarły jeszcze przed pierwszymi odwiedzinami w Częstochowie Tadeusz Duffek „Dufo”, natomiast organizatorem wszystkich jest inny lechista ksiądz salezjanin Jarek Wąsowicz.
Fani Śląska mają w ich popularyzacji swój wielki udział.
Corocznie jedną z głównych atrakcji jest pokaz pirotechniczny na wałach. W tym roku, z uwagi na wspomniany jubileusz za oprawę wspólnie odpowiadają kibice kilku klubów.
Tym wydarzeniem świat kibicowski rozpoczyna obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Pielgrzymka zacznie się o godz. 12.00 uroczystą mszą, po niej odbędą się spotkania z zaproszonymi gośćmi w sali księdza Kordeckiego. Następnie będzie miał miejsce koncert węgierskiego zespołu Hungarica.
Pielgrzymkę zakończy wspomniane wyżej racowisko na murach i pod murami Jasnej Góry.
RZ, fot. DK, z drona

25+

komentarzy: 6

  1. 10 spotkanie kiboli na Jasnej Górze mamy za sobą. Najliczniejszą ekipą po raz kolejny był Śląsk Wrocław. Ogólnie fanatycy z całej Polski dopisali i podczas mszy do kaplicy nie dało się wejść. Nie zabrakło patologii,na szczęście były to jednostki i szybka reakcja pozbawiająca głupków barw klubowych pozwoliła na spokojne celebrowanie naszego święta. Zgodnie z tradycją race zostały odpalone za wcześnie i wielu kiboli nie dotarło na czas pod szczyt. Wyznaczyliśmy nowy standard i z murów jasnogórskich zaintonowano „To my kibice Śląska” oraz „Śląsk i Lechia” co było dość głośno podłapane przez towarzystwo pod szczytem.

    5+

  2. Fajnie że w końcu pojawiła się informacja o spotkaniu w Częstochowie
    Są ciekawe tematy dla fanatyków,jako przykład z ostatnich dni podam dwudziestą rocznicę śmierci Przemka Czai,brutalnie zamordowanego przez milicyjne bydlę po meczu koszykówki w Słupsku. Przewiduję że kibol chętniej poczytałby wspomnienia z tamtych dni obecnego na pogrzebie Romka,niż na temat pomysłów na rządzenie Kaczyńskiego.

    50+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *