Gra nienawiści?

 Powszechne jest mniemanie, że Polską rządzi żelazną ręką Kaczyński, a cała reszta polskiej sceny politycznej to pionki mniej lub bardziej chcące się wybić na niezależność.
Przyjmijmy, że tak jest. Wówczas najistotniejszym pytaniem rodzimej polityki jest „o co naprawdę chodzi Kaczyńskiemu?”.
Możliwości są trzy.
Jeśli jest wielkim wizjonerem i wielkim Polakiem: zbudowanie Polski prężnej gospodarczo, co musiałoby się przełożyć na pozycję naszego kraju.
Jeśli jest zakładnikiem żydowskiego lobby: zbudowanie przestrzeni życiowej dla żydów, którzy prędzej czy później będą się ewakuować z Palestyny i gdzieś muszą się osiedlić. 65 miliardów dolarów, których żądają od Polski, ktoś musiałby „oddać”.
Jeśli jest człowiekiem mściwym do bólu: uwalić jak najwięcej ludzi za śmierć brata.
Horoskop
Punkt drugi wyklucza punkt pierwszy. Ale ponieważ piszę z pewnym założeniem, zajmę się tylko punktem trzecim. Bo coś zaczynam podskórnie czuć, że rację ma Naczelny, który już dawno zwrócił uwagę na to, że najbardziej prawdopodobna jest możliwość, że podstawowym imperatywem Jarosława Kaczyńskiego jest chęć pomszczenia swojego brata bliźniaka.
Jeśli głównym imperatywem działania dla Kaczyńskiego jest zemsta, to ruch wycięcia najbardziej krytykowanych ministrów swojego, autorskiego rządu ma uzasadnienie. Dotrzeć do jak najszerszego spektrum potencjalnych wyborców po to, by w listopadzie podczas wyborów samorządowych odciąć PO od finansowania, bowiem właśnie w samorządach dzielone są środki unijne, a 15 na 16 województw wciąż jest w rękach PO. Gdy kasa z samorządów się skończy, PO będzie partią na wymarciu. I wówczas będzie łatwo dobrać się do skóry Tuska i reszty ferajny.
Być może jest to obliczone na dalszą perspektywę – wyborów parlamentarnych w 2019 roku i wówczas, po uprzednim przejęciu samorządów i uzyskaniu większości konstytucyjnej nawet nie trzeba będzie oglądać się na niepewnego Dudę. Można będzie powsadzać Arabskich, Tusków, Sienkiewiczów, Grasiów i ich pomagierów.
Zakładając, że taki jest scenariusz Kaczyńskiego, ciekawe, na ile Kaczyński jest pewny Macierewicza. Bowiem właśnie w tej chwili dymisjonując tego polityka musi brać pod uwagę, że Antoni mu się wnerwi. I gdy dojdzie do wniosku, że drogi z Kaczyńskim się rozchodzą, może pojechać po bandzie i odciąć się od PiS. Ma swoich zwolenników i popleczników, choćby w Naczelnym, ale głównie w Toruniu i Gazecie Polskiej. Tam też odbiera się dymisję szefa MON jednoznacznie, a zaprawiony w bojach Sakiewicz tylko czeka na gest Antoniego, by założyć kolejne partyzanckie ugrupowanie. Zresztą ogłosił to już publicznie. Okrzyki pochwalające Macierewicza podczas wczorajszej miesięcznicy na pewno Kaczyńskiemu nie umknęły.
Kalkulacja Kaczyńskiego musi się opierać na przewidywanej lojalności Macierewicza.
Czego Kaczyński mógł nie dojrzeć?
Jest pewien element, który na pewno spędza Kaczyńskiemu sen z powiek. Po tym, jak ze smyczy mu się urwał Andrzej Duda, przy przesunięciu się w kierunku centrum, istnieje tylko jedno poważne zagrożenie. Że uznana przez PiS za ludzi „i tak nie mających na kogo zagłosować” część prawicowego elektoratu jednak wykreuje jakiegoś lidera, co nawet przy pełnej lojalności Macierewicza, może spowodować powstanie czegoś na wzór węgierskiego Jobbiku, czyli poważnej opozycji z prawej strony sceny politycznej.
Zmiany+
Sam pozytywnie oceniam zmiany Waszczykowskiego i Radziwiłła.
Waszczykowski nie wytępił postkomuny z polskich ambasad, co również miało wpływ na postrzeganie Polski w świecie. Przykład trzymania ambasadora Schnepfa robiącego fatalny pijar Polsce w USA jest najlepszym dowodem na niekompetencje Ministra Spraw Zagranicznych lub jego nieudolność, albo i jednio i drugie.
Z kolei aby popierać dymisję Radziwiłła wystarczy mieć styczność z podległą mu służbą zdrowia, a tak się składa, że od paru lat mam. Każdy pacjent lub odwiedzający szpitale widzi dramatyczny poziom organizacji tych placówek. I przez dwa lata nic z tym ani nie zrobiono, ani nawet nie próbowano niczego zmienić.
degrelle, fot niezalezna.pl

 

19+

komentarzy: 30

 1. @Efc Główny sprawca i jedyny zamachowiec, urzęduje w Brukseli, pluje nam Polakom w twarz, i rechocze z PiS,i czuje się bezkarny bo wie że ta władza może mu,przyslowiowo skoczyć, nazywa się Donald Tusk. Tyle w temacie „zamachu „.

  5+

 2. Czaputowicz to wygląda na wtykę komuny. Skoro tak długo tam siedzi. Wybranie zaś następnego lekarza i naukowca na ministra zdrowia dobrze nie wróży tej instytucji. Błaszczak jest za słaby na armię, szybciej Brudziński coś zrobi z niebieskim. Bo dużo tam kolesiostwa i układów. A resztę to się zobaczy w praniu.

  7+

 3. Cały artykuł bez sensu , skoro autor zakłada punkt 3
  .Kaczyński przede wszystkim nie jest politykiem mściwym , bo gdyby tak było , to nie byłoby już przy nim Ziobry i Kurskiego , osób którzy go kiedyś zdradzili zakładając swoją polityczną frakcje.Poza tym, czym podpadł mu Maciarewicz , że go usunął? skoro konsekwentnie i gorliwie próbuje wyjaśnić śmierć jego brata.Moim skromnym zdaniem Kaczyński po prostu skapitulował , dlaczego ? wiek i choroby być może , dlatego chce dać szansę innym , nieszczęściem jest to ,że tą szansę dał tym niewłaściwym Dudzie i Morawieckiemu odsuwając wcześniej Szydło , a teraz Maciarewicza.To są nasze tylko spekulacje .Natomiast zupełnym dla mnie curiozum autora jest ten fragment , świadczący o tym ,że autor chyba nie ma pojęcia o czym pisze
  „Sam pozytywnie oceniam zmiany Waszczykowskiego i Radziwiłła.
  Waszczykowski nie wytępił postkomuny z polskich ambasad, co również miało wpływ na postrzeganie Polski w świecie. Przykład trzymania ambasadora Schnepfa robiącego fatalny pijar Polsce w USA jest najlepszym dowodem na niekompetencje Ministra Spraw Zagranicznych lub jego nieudolność, albo i jednio i drugi”
  Co prawda Waszczykowski nie był dla mnie jakimś wybitnym ministrem i faktycznie nie wytępił postkomuny z polskich ambasad , ale za to przyszedł teraz na jego miejsce Czaputowicz , który tą postkomunę nie tyle że nie usunie , ale i reaktywuje. Tu fragmenty o Czaputowiczu Pana Gadowskiego „Czaputowicz były WiP – owiec, „korporacja Geremka” zwycięża. Cieszą się Niemczyk, Sienkiewicz, Klich…”
  Witold Gadowski poruszył również temat powołania poszczególnych polityków na stanowiska ministrów. Rozpoczął od nowego ministra spraw zagranicznych, który jest – jak wskazuje dziennikarz – „z najgorszego jądra Unii Wolności. Mówię o Jacku Czaputowiczu, założycielu ruchu Wolność i Pokój, co do którego mam coraz większe wątpliwości, czy rzeczywiście był założony przez młodych ludzi czy też może III Departament w tym maczał palce”.

  ” – Ruch Wolność i Pokój okazał się wielką skazą na polskiej niepodległości po 1990 roku. Wleźli do służb specjalnych, wleźli do Ministerstwa Spraw Zagranicznych – to się łączy ze sobą – i sprawili, że Polska dziś wygląda tak, jak wygląda. (…) Dziś Jacek Czaputowicz został ministrem spraw zagranicznych. Człowiek, który od 1990 roku jest pracownikiem MSZ, członek nieformalnej Korporacji Geremka, która zżarła polską politykę zagraniczną, zniszczyła ją i przetrawiła na neomarksistowski sposób – ten człowiek został dziś mianowany ministrem spraw zagranicznych. Absolutna neoliberalna opcja – mówił.

  – Z wielką uwagą będę przyglądał się działalności Jacka Czaputowicza, człowieka, który był przy Okrągłym Stole, i który cały czas kręci się na zapleczu i robi dziwne rzeczy ”

  Słowa Gadowskiego potwierdziła wczorajsza uroczystość odprawy ambasadorów u Dudy na którą zaproszono dziennikarzy z wyborczego gówna , a zaraz potem na stronie gazeta.pl pojawil się bardzo ciepły artykulik na temat Prezydenta Dudy…..

  14+

 4. Mówi się że PIS to prawica. Ja się z tym nie mogę do końca zgodzić.
  Kwestie moralno-światopoglądowe – „rodzina tak pedały nie” – jak najbardziej. Dekomunizacja pt. zmiany ulic – jak najbardziej, Żołnierze wyklęci w końcu w TV i na państwowych uroczystościach – tego brakowało. Marsze Niepodległości – nagle „bez rozlewu krwi”. Można by tu jeszcze wymienić szereg „dobrych zmian” i po 8 latach PO każdy (oprócz lewaków szukających „mowy nienawiści)” kto czyta tą stronę chyba to widzi.
  Mnie martwi natomiast strona gospodarki. Tutaj PIS podchodzi typowo socjalistycznie. Już miałem napisać że chociaż narodowo, ale My i Ukraina to jednak nie ten sam naród….. Zadłużanie kraju, podatki – wysokość i skomplikowane prawo – zabijanie w zarodku małej przedsiębiorczości, tworzenie nowej biurokracji, w tym to chyba nawet przebili PO ale nie chce się kłócić.
  Pisze to jako ktoś, kto w UK (jako emigrant nie znający w pełni realiów, „patentów” itp tego kraju) swobodnie prowadził działalność a teraz jestem w PL i nawet mi do głowy nie przychodzi, żeby z czymś ruszyć bo jak sobie pomyśle o fiskusie i całej tej machinie państwowej to się odechciewa…. Kto był ten wie i przyzna racje.
  To mnie boli że nadal nie robi się nic żeby ruszyć drobną przedsiębiorczość, a w niej jest siła, nie w korporacjach, których bankster Morawiecki nam na pewno dostarczy. W tej kwestii poseł Jakubiak, jak dla mnie, jest jedynym, który mógłby to ruszyć.

  15+

 5. Lubię posłuchać dwóch przeciwnych obozów,tak żeby przeanalizować co jedni mają na drugich.
  Kim jest ten,na którego tamten mówi,że nie jest wcale tym kim jest.
  Z tej analizy dowiaduje się,kto co ma do ukrycia i dowiaduje się,że Kwaśniewski to syn nijakiego Stolzmana.
  Grzegorz Schetyna „typowy przykład kretyna” to dawny wrocławski kolporter .
  Tuska dziadek służył w wermachcie itd…
  Natomiast staram się dowiedzieć się czegoś na temat takich osobowości jak Macierewicz, JKM, J.Kaczyński bo są to dla mnie najbardziej interesujące persony polityki.
  o nich chciałbym się dowiedzieć najwięcej a informacji jest mało.

  5+

 6. Zalecałbym spokojne podejście do sprawy. Kaczyński to wytrawny gracz, strateg i taktyk polityczny trzyma wszystko mocną ręką. I Morawiecki, i Duda nie pierdną nawet bez wiedzy i pozwolenia Kaczyńskiego, mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się tak nie wydawać. Nie znamy całych kulisów jego zarządzania partią, tajnych nocnych spotkań, konsultacji telefonicznych, maili, smsów.
  Posunięcie z sądami było mistrzowskie, wygasił lipcowe masowe protesty lemingów, najpierw PAD podpisał cześć ustaw, a przed świętami, gdy lemingi biegały za karpiami podpisał resztę ustaw, praktycznie tej samej treści.
  Wczoraj JK mocnym głosem na miesięcznicy potwierdził jedność partii i niezbaczanie z raz obranego kierunku.
  Macierewicz pozostaje wiceprzewodniczącym PiS, więc nadal ma silną pozycję w partii, jest zaufanym człowiekiem, JK i wieloletnim lojalnym współpracownikiem.
  Zamiast dzielić włos na czworo, snuć jakieś political fiction, albo co gorsza dzielić szeroko pojmowaną prawą stronę sceny politycznej, powinniśmy się cieszyć, że opozycja jest w totalnej rozsypce, a lemingi coraz bardziej zbliżają się do komuszków z Razem, tak więc głosy w wyborach będą rozproszone.

  13+

  1. Tu autor zwraca uwagę na inną rzecz. Opozycja w rozsypce – zgoda. Za to PiS delikatnie zaczął skręcać w lewo (ideologicznie) przy nieco mniej delikatnym skręcie w stronę liberalizmu.
   Jak ktoś słusznie zauważył, ludzie różnie głosują, a i tak w końcu do władzy dorywają się ci z Unii Wolności. Czy pod szyldem SLD, PO, czy obecnie PiS.
   Ponadto tym ruchem PiS pokazał, gdzie ma swój najtwardszy elektorat. Ma go gdzieś, uznając za zagospodarowny i mizdrzy się do „wolnościowców”, czyli wyznawców Korwina i głosujących na Kukiza, a także mniej antypisowską część PO.
   Jest i trzeci aspekt.
   Dotychczas PiS szedł twardo za swoimi. Tym twardziej, im bardziej zaciekłe były ataki Szechterów, TVN-ów i innych tym podobnych. A teraz totalnie odpuszczono atakowanych. Jedynym logicznym posunięciem lewackich mediów będzie teraz znalezienie kolejnych punktów do nawalanki. Obstawiam, że jednym z tych, na których zapolują będzie Błaszczak.

   14+

  2. Na razie to następni z PO , na bank przejdą do PiS,i miałbym na to centralnie wywalone, gdyby nie to że moi rodzice głosowali na PiS. I jak tą POwskiego Gowina jeszcze tolerowali,tak następnych przejść tych z PO do PiS już nie wytrzymają, a na pewno mój Ojciec. Słowem wywalenia w kosmos moich rodziców PiSowi nie daruję.

   5+

  3. Nie demonizowałbym UW. Kto ją jeszcze pamięta? Młodzi na pewno nie. Kuroń, Mazowiecki, Geremek już wąchają kwiatki, Michnik dogorywa na oszCzerskiej, bo mu nakład spada, JK Bielecki zainstalował się w jakimś banku, Balcerowicz emeryt nie ma już przebicia, a jego uczeń Petru co chwilę się ośmiesza tak że nawet lemingi się już z niego śmieją. Niewiadomą jest Tusk, którego ewentualny powrót do krajowej polityki może trochę namieszać. Lemingi widzą w nim mesjasza, który „zabawi” Polskę do „złego PiSu”.
   Te ewentualne umizgi do tego elektoratu „granicznego” z obu stron PiS może być przez Kaczyńskiego obliczone na wzięcie pełnej puli ponad 50% poparcia w wyborach (najpierw samorządowych) a potem parlamentarnych aż do zmiany konstytucji włącznie, do tego potrzeba odpowiedniej ilości „szabel” w Sejmie. Jedynie z twardym elektoratem tego nie osiągnie. Przecież Duda o referendum konstytucyjnym na 100-lecie Niepodległośći nie mówił bez konsultacji z JK. Jest to jakieś przygotowanie gruntu do jeszcze głębszych zmian, np. co do Państwowej Komisji Wyborczej itp.
   Czasem za cenę lekkiego odejścia od głównego kursu, który potem można sobie skorygować, w polityce liczy się przede wszystkim skuteczność zdobycia i utrzymania władzy. Co z tego że JKM jest ideowy, skoro jest politycznie (w sensie jak wyżej) nieskuteczny.
   Pozostaje zaufać nosowi politycznemu i strategii JK, tak mi się wydaje…

   9+

  4. Powiedziałbym, że Błaszczak będzie jedynym, no może jeszcze Brudziński, bo ponoć ma coś za uszami, jakieś buty czy coś…
   Morawiecki postawił na rząd fachowców, menadżerów, profesorów, więc nie lemingi nie będą miały się z czego nabijać.
   Szyszko i Macierewicz niby też byli fachowcami, ale dla lemingów kimś w rodzaju „oszołomów”, wymieniono więc fasadę. Następcy będą robić to samo, ale już w białych rękawiczkach, niebieskich koszulach, mówiąc innym językiem. Kierunek raczej pozostanie taki sam.
   Morawiecki pojechał do Brukseli, pogadał po angielsku z Junckersem, i mimo że nie ustąpił ani na krok, to zmiękczył oszołomów z UE.

   5+

  5. Przykład z Szyszko powinien Ci dać do myślenia. Jak łatwo z faceta zrobić „oszołoma”, „niesprawnego intelektualnie” itp. itd.
   RZ

   13+

  6. @ redakcja
   Michnik, Lis, Kim, Żakowski Wielowieyska to już całkowicie zgłupieją, nie wiedząc już za kim stać i w kogo walić. Chyba, że głowa w mur z bezsilności w świetle zadymy w sejmie, gdzie lewactwo z PO i N się pogubiło i ośmieszyło.

   9+

  7. w jaki sposób Pis mizdrzy się do wyborców JKM ? Deklaracjami, że państwo wraca do gry, socjalizmem czy zakazem handlu w niektórych marketach w niedziele ?

   6+

  8. A mamy jednego korwinowca w redakcji. Powoli mu przechodzi. Jego kolegom również, przy czym najskuteczniej do korwinizmu zniechęca ich sam Korwin.
   Posłuchaj co gada, można się nieźle pośmiać (sam kiedyś byłem za tym, co gadał, teraz jest to już tylko kupa śmiechu).
   RZ

   10+

  9. a to 30% jak w mordę strzelił. Zawsze mogą się przerzucić na Michalkiewiczowizm. Albo Kisielizm. Lub Braunizm. Co do śmiania się z Korwina to ciekawie to wygląda w artykule o Macierewiczu z którego ma się śmiać pół Polski. Z ciekawości – co jest takiego niesamowicie zabawnego w korwinizmach ?

   2+

  10. Posłuchałem. Nic specjalnie zabawnego tam nie dostrzegłem. Ani szokującego. No chyba, że kwestionowanie tego (merytorycznie), że nikczemny Putin zamordował polskiego prezydenta jest jakimś niewiarygodnym odchyłem. Michalkiewicz to ta sama ideologia co Korwin, co powinieneś wiedziec, bo przecież pytałeś go o to w wywiadzie. Podobnie jak JKM poddaje pod wątpliwość tezę o zamachu i nie napina się do Rosji. Też jest be, bo mówi to co myśli, a nie to co się ludziom spodoba ?

   No i w dalszym ciągu czy to Michalkiewicz czy Braun czy JKM czyli konserwatywny liberalizm w rożnych odcieniach i formach to zupełnie przeciwny biegun do Pis. Albo prawie zupełnie. Ciężko uwierzyć, żeby Kaczyński był w stanie zdobyć te głosy, a już zwłaszcza ruchami odstraszającymi, bo PIS poza katolicko-konserwatywną retoryką to skręca ostro w lewo, a już dawniej ciężko było to nazwać prawicą.

   2+

  11. Twój drugi akapit – pełna zgoda.
   Natomiast pierwszy – to, niestety, kompromitacja.
   Jeśli sam nie chwytasz tego, co Korwin pieprzy, to może poczytaj co tam pod spodem ludzie powypisywali. Jest szansa, iż to ci otworzy oczy.
   Porównywanie poglądów JKM, Michalkiewicza i Brauna… widzisz, jest problem. Ja słucham Michalkiewicza bardzo często, Brauna 1-2 w tygodniu, a JKM już tylko z rzadka dla beki, ale wiem o czym mówią i jakie mają poglądy. Jeśli chcesz uchodzić za speca, to ich nie wrzucaj do jednego kotła, bo spojrzenie na ekonomię mają trzy różne (tzn. Braun nawet nie udaje specjalisty w tym zakresie, w zasadzie jeśli mówi coś o ekonomii, to tylko ogólnie i w skali globalnej). Michalkiewicz jest zdroworozsądkowy, dlatego go słucham, a Korwin jest libertarianinem. Normalni ludzie z tego wyrastają, najpóźniej gdy zaczynają mieć kłopoty ze zdrowiem. JKM jest na etapie 17-latka, który po dziesiątym seksie doszedł do wniosku, że jest już dorosły, o życiu wie wszystko. I nikt ze starych, czterdziestoletnich zgredów mu nie będzie plótł głupot o konsekwencjach podejmowanych decyzji i o tym, że czasem skutki podejmowanych decyzji będzie widać po 10 latach.
   RZ

   PS Wsłuchaj się w to, co i jak JKM mówi o Rosji. Każdemu potrafiącemu wychwytywać treści podawane między wierszami te jego poglądy naprawdę dają do myślenia. Naprawdę.

   4+

 7. tutaj link kto jest teraz MSZ https://wpolityce.pl/polityka/375963-gadowski-w-komentarzu-tygodnia-o-rekonstrukcji-rzadu-wybralismy-rzad-pis-a-tymczasem-ten-rzad-zmienia-sie-w-rzad-po-i-uw-wideo
  a druga ważna sprawa w BBN jest dalej WSI a Duduś jest słabiutki nie ma jaj!
  Jest 2:0 dla byłej UW przetrzymanie reformy sądownictwa i uwalenie Tośka.
  Ale to tylko dwie bitwy przegrane Tosiek został :
  https://wpolityce.pl/smolensk/375958-antoni-macierewicz-zostal-szefem-podkomisji-smolenskiej-zadecydowal-o-tym-nowy-szef-mon
  http://niezalezna.pl/213774-dlaczego-komunikat-podkomisji-smolenskiej-jest-tak-przelomowy-i-wazny-wyjasniamy
  Tosiek chyba tam jest bardziej potrzebny,a za Tośka w MON został wybrany Mariusz „prawa ręka” prezesa….. wnioski …to jest polityka …..trudno powiedzieć….

  5+

 8. Oj będzie się działo na forum.
  Wszystko się może zdarzyć tak,jak autor napisał. Macierewicz może wierzgnąć Kaczyńskiemu i opuścić PiS. Gowin od rana liczy na lojalność Macierewicza.A bard Piekarczyk,też rano oddał odznaczenie państwowe Dudzie.Wraz z Sakiewiczem,to”beton” pisowski.Były premier Olszewski,twierdzi,że Macierewicz opuści PiS. Napięcie rośnie.

  8+

 9. Ja proponuje czasami posłuchać Idź pod prąd Chojeckiego i Kowalskiego.Czasami przeginają ale z perspektywy czasu mają racje .Walą prosto z mostu po tych wszystkich pseudo patriotach pokroju Ziemkiewicz czy naszych wspaniałaych biskupach sprzedanych komunie z UE.Dude jako zdrajce i dorobkiewicza przedstawiali już ponad rok temu.Teraz wychodzi na to ,że mieli rację.90% pseudo polityków prawicowych to zdrajcy zaprzedani interesom i układom pozwalającym żyć w dobrobycie.Okłamywanie ludzi i lizanie dupy ruskim ,szwabon i ChRL to jest ich jedyyn cel.

  17+

  1. Oni tam nic innego nie robią tylko walą po wszystkich, więc nie dziwi, że trafiaja. Z nimi jest tak: jak ja bym ciągle gadał, że w sejmie to same ku..y są. Później po wystąpieniu pani Rózi czy innej myszki napisał „a nie mówiłem?” „Miałem racje?”. Z drugiej strony to Jacka Międlara czy Marcina Role też od ruskich agentów wyzwali. A pastor to polityk czy pastor?

   2+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *