Tryumf Michnika

 Nie doceniłem zdrajcy Dudy. Wydawało mi się, że po tym, jak jego projekt polityczny padł na pysk zanim jeszcze się na dobre wykluł, stulił uszy po sobie. Tymczasem knuł dalej i ostatecznie postawił na swoim. To znaczy dał się omotać złogom okrągłostołowym, i im uległ, czego wymownym dowodem jest pozbycie się Antoniego Macierewicza ze stanowiska szefa MON.
Macierewicz jako jedyny spełniał niewypowiedzianą obietnicę wyborczą PiS-u o ścięciu głów czerwonej hydrze. Coś tam w tym temacie robi Ziobro, dosyć sporo Kamiński ze swoimi służbami specjalnymi, ale jedynym, dla którego nie ma żadnych zahamowani w wycinaniu postkomunistycznych złogów jest Antoni Macierewicz. A w zasadzie – był. Do dziś.
Grupy postkomuszych interesów już odpuściły sobie wszystko, zostało im jedno życzenie. Uwalić Macierewicza. No i właśnie Macierewicz został uwalony.
Generalnie – ministrowie to w naszej terminologii wkłady do koszulek. I czy Polska ma się stać Polską pod szyldem PiS czy innej partii jest przeciętnemu Polakowi kompletnie obojętne. Tak samo jest z ministrami. Czy wprowadzać zmiany ma Kowalski czy Iksiński – nie ma wielkiego znaczenia.
Natomiast problemem jest to, że Macierewicz ma jaja do robienia takich zmian, za które uwalani mogą zabić. I wątpliwe jest, by jego następca również miał takowe jaja, taką wolę i determinację.
Dziś odbyła się rekonstrukcja rządu. I dziwnym trafem zmienieni zostali ci ministrowie, do których ostatnimi czasy najwięcej pretensji mieli ludzie pokroju Lisa, Olejnik czy Szechtera, lepiej znanego pod nazwiskiem Michnik. To taka wygrana tychże Lisów i Szechterów.
Roman Zieliński, rys. KPP

36+

komentarzy: 61

 1. Pan Paweł Piekarczyk zwraca jutro o 11 rano Krzyż Kawalerski Polonia Restituta ktory otrzymał od A. Dudy. Moim zdaniem tak sie nie postępuje z ludźmi. Pan Macierewicz został po prostu wyrzucony. Pytam sie za co? Ze czyścił Polska Armie z czerwonych pająków! Przepraszam a co zrobił A.Duda w swoim życiu. Był kretem u s.p. Lecha Kaczyńskiego.Takie odnoszę wrażenie. WSI ma na niego papiery. Druga sprawa to kontakty jego żony z ludźmi o podwazonym zaufaniu społecznym. Prezydent A.Duda musi miec wprost powiedziane . Zdradziłeś wyborców. Drugi raz na Ciebie juz nie zagłosuje. Teraz odczujesz jak ludzie Solidarności odwracają sie od ciebie i nazywają Bolek dwa. Zapamiętaj jedno panie Prezydencie ,Macierewicz to jest legenda a Ty niczym.

  13+

 2. Macierewicz dostał po łapach bo się umacniał w PiS, zaczął się stawiać Kaczyńskiemu i mieć w d…. Prezydenta, wiec mu pokazali miejsce w szeregu. A z takich dywagacji ze to czerwoni mieli na to wpływ, ze to za to ze jeszcze Smoleńska nie wyjaśnił, to się PiS tylko śmieje i cieszy ze gawiedź ma temat to dyskusji.

  7+

  1. @olobolo Co ty takie bzdury piszesz. Znasz życiorys Macierewicza? Rozmawiałeś z nim osobiście.?Ja tak jak była konwencja Premiera Jana Olszewskiego. w Poznaniu. Wiec nie pisz bzdur tylko dalej czytaj wybiórcza i tvn masoński .

   13+

 3. Macierewicz to kozak , nigdy się nie bratał przy okrągłym stole ! Robił porządki w MON , wylatywały herby FSB z pokoi jak i również „generałów” degradował do stopnia szeregowca . Strasznie był im nie na ręke . Szkoda bo Polska armia odżyła !

  28+

 4. Rozwala armię, bo gdzie są te obiecane helikoptery, dlaczego podzielił najlepsze odziały pancerne i wysłał część czołgów na poligon pod Warszawę, gdzie stoją, bo nie ma tam miejsca na ćwiczenia. To tylko pierwsze z brzegu przykłady.

  13+

  1. To może Redaktor wytłumaczy, dlaczego nie ma nowych helikopterów ani nawet przetargu na nie? To już dwa lata od wyborów i cisza. To TVN, czy inny Polsat sobie wymyślił, że nie ma a one tak naprawdę są? Może Redaktor żyje też w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, gdzie nasza armia śmiga aż miło nowym sprzętem.

   10+

  2. To może wytłumaczę coś innego. Po rządach PO nie było ani helikopterów, ani armii. Bo 80 tysięcy to nie armia, to 8 dywizji. Dla porównania – Hitler atakował Stalina w 220 dywizji.
   Mało tego. Ponoć mieliśmy porównywalną liczbę generałów co Chiny. Tylko, że Chińczycy obecnie mają pod bronią 2 200 tysięcy żołnierzy (dwa miliony dwieście tysięcy, gdyby się liczyć zer nie chciało).
   W to, że Macierewicz robił błędy, nikt kto ma choć trochę rozumu nie wątpi. Jednak szybkość pozbywania się złogów komunistycznych dała Polsce szansę na odbudowę wojska i możliwości obronnych kraju. Gdyby Macierewicz nie robił zmian, to dalej nasza wspaniała armia nie byłaby w stanie nawet upilnować własnych obiektów. To za PO nasze wojsko zaczęło wynajmować prywatne firmy ochroniarskie.
   RZ

   33+

  3. „W to, że Macierewicz robił błędy, nikt kto ma choć trochę rozumu nie wątpi” – wszystko w temacie. Nie ma go i niech nie wraca. Może teraz będzie normalniej i bez misiewiczów.

   12+

  4. Właśnie próbuję Ci wytłumaczyć, czego symbolem jest Macierewicz i jaka jest jego faktyczna rola w polskiej polityce. Raczej mi się nie uda.
   Błędy – pokaż takich, którzy ich nie popełniają. A gdy robi się wielkie projekty, to o błędy nietrudno.
   Misiewicz – kolejny przykład, jak z chłopa można zrobić oszołoma. Wystraczy uruchomić media. Przypomnij, o co były pretensje do Misiewicza, bo merytorycznych jakoś nie potrafię sobie przypomnieć. Coś nagadał w knajpie, ktoś mu salutował, dostał jakiś medal, jakie wcześniej rozdawano hurtowo… Lewactwo dopadło Misiewicza, tak jak normalne media dopadły Petru. Tak się robi pijar, Misiewiczowi przyklepano odpowiednią łatkę i w nią walono.
   Można było natychmiast wywalić Misiewicza dla lepszego pijaru, ale Macierewicz chciał pokazać co to jest lojalność. Nawet w Twojej głowie lojalność przegrała z tefałenowsko – szechterową łatką.

   28+

 5. Jaki procent głosujących jest ważniejszy: 15% symptatyków Macierewicza czy potencjalne 45% ogółu? Ważnejsza jest władza jednokadencyjna w wyborach parlamentarnych i prezydenckich czy lepsza wygrana w kilku następnych? Jak tam Macierewicza nie trawie co nie znaczy że nie widzę, że kampania zaczęła się pod koniec listopada 2017r. a Michnikowi do śmiechu raczej daleko.

  6+

  1. No cóż, każdy kiedyś naiwnie myślał, że najważniejsze są idee.
   Ale jak przychodzi co do czego, to jednak wyłażą pieniądze, władza, wpływy…

   19+

 6. W tym wszystkim ciekawa jest wiarygodność niektórych mediów. Na niezależna.pl niemal do końca, do godz. 11.50 widniała informacja, że Macierewicz na pewno zostaje,w redakcji wpolityce.pl żadnych przecieków na ten temat nie mieli. Jedni i drudzy przychylni rządowi, a mieli złe lub żadne info o rekonstrukcji.Tymczasem K. Piasecki, dzień przed rekonstrukcją, podał trafnie nowych szefów MON,MSW, MZ i MSZ. A jest to redaktor, który raczej nie jest przychylny PIS.

  10+

 7. No i wyszło, jaki ten PiS jest antykomunistyczny. Dopóki mogli coś na tym ugrać, to znaczy dopóki im to dawało poparcie, to byli antykomunistyczni. Teraz dostrzegli większą szansę na zgarnięcie głosów wolnorynkowców, to antykomunizm już ich nie obchodzi.
  Takie samo polityczne dno, tyle, że może uczciwsze.

  8+

  1. PIS antykomunistyczny, to się pośmialiśmy. Że też wcześniej nie kłuła Cię w oczy obecność towarzyszy rodem z PZPR w szeregach tej partii na czele z prokuratorem Stanisławem Piotrowiczem. No chyba, że uwierzyłeś w te jego bajki, że on był takim prokuratorem tylko na niby, a tak naprawdę pomagał opozycji. Pewnie już w 78 roku, jak się zapisał do jedynej słusznej wtedy partii, zrobił to z myślą aby obalać system niejako od środka. Antykomuna to jest tylko hasło, niewiele znaczące hasło, zawsze chodziło o to, żeby dorwać się do władzy i zastąpić obcych swoimi. Oczywiście ktoś tam zawsze słusznie dostanie po głowie za stare grzechy, tylko że ci bardziej obrotni się wywiną i ustawią po dobrej stronie i będą udawali tych sprawiedliwych. Tych „nawróconych” nikt nie ruszy, bo przecież teraz oni są nasi.

   19+

 8. Zdrajca Duda? A dlaczego nie zdrajca Kaczyński? Przecież to Kaczyński rozdaje karty i bez jego zgody i wiedzy żadnych zmian w rządzie być nie może. Twardogłowi z Gazety Polskiej z Sakiewiczem na czele już ogłosili bojkot Dudy, jestem tylko ciekawy co zrobią jak w II turze wyborów będziemy mieli pojedynek Andrzej Duda – Donald Tusk, a jest to scenariusz bardzo prawdopodobny. Oczywiście PIS może wystawić innego kandydata pytanie tylko kogo? Czy się to komuś podoba czy nie Andrzej Duda jest popularny i cieszy się dużym poparciem, jak PIS poszuka innego kandydata na prezydenta w swoich szeregach to po pierwsze ryzykuje porażkę, a po drugie przyzna się do błędu wystawiając wcześniej Dudę do wyborów prezydenckich. PIS jeśli chce zachować władzę to musi dryfować w stronę centrum, twardy elektorat to paręnaście procent, na Macierewiczu daleko by nie zajechali.

  12+

 9. Tutaj należy przypomnieć co zrobił dla wojska A.Macierewicz. W 1992 zrobił lustracje której miało nie byc, rozwiązał WSI, anulował przetarg na Caracalle a łapówki zostały skonsumowane, zrobił kuracje przeczyszczająca w wojsku równocześnie ujawnił złoty fundusz, powołał Wojska Obrony Terytorialnej. A.Duda zablokował awans generałów powołanych przez ministra. Komuna która zainstalowała się w BBN też maczała palce w demisji pana A.Macierewicza. Panie Macierewicz dziękujemy za dwa lata owocnej pracy na rzecz Polski.

  28+

 10. Kiedyś śp Lepper powiedział z mównicy sejmowej: „na kogo ludzie nie głosują, to i tak u włądzy jest Balcerowicz”. To ja powiem szerzej. Niezależnie kto wygra wybory, to i tak zawsze rządzą żydzi. I przy tycobecnych ruchach w rządzie to dobrze widać.

  22+

  1. Redaktor Gadowski wymienia następujące grupy nacisku na polski rząd.
   – USA;
   -UE;
   -Watykan;
   -Izrael;
   Chodzi o to,aby ludziom to w jasny sposób przekazać,a nie po szechterowemu,tumanić.

   14+

  2. Tu musiał pójść jakiś deal bo nie wyrzuca się kogoś takiego jak Macierewicz i nie zastępuje taką bezradną marionetką jak Błaszczak, który nawet policji nie potrafił ogarnąć.
   Miejmy tylko nadzieję, że zwiększanie wydatków na wojsko do 2,5% PKB zostanie utrzymane oraz projekt Macierewicza zwiększający liczebność polskiej armii do 250.000 żołnierzy również.

   3+

 11. Trzy najważniejsze resorty dalej ogarniają najbardziej zaufani ludzie Kaczyńskiego (Błaszczak, Kamiński, Brudziński) więc nic takiego strasznego się nie wydarzyło.Antka tak po prostu po ludzku żal, pół wieku ściera się z czerwonymi i ich poplecznikami i nie w taki sposób powinno mu się za to dziękować. Najważniejszy wniosek jaki można wyciągnąć z poczynań Dudy??? Nigdy nie ufaj komuś kto był w Unii Wolności, Unii Demokratycznej itd.

  25+

 12. Dla mnie jego dymisja to najlepszy noworoczny prezent. Płacz z tego powodu, w jednym z artykułów wpolityce.pl, poziomem manipulacji i łgarstwa zbliżył się do koszernej, tak żenującego tekstu dawno nie czytałem…

  23+

 13. Dogadanie się pana Morawieckiego z PAD jest topieniem PiS Pierwszym sygnałem było odwołanie premier B.Szydło a teraz nastąpiła lawina. Wyraźnie widać bardzo mocne wpływy ludzi związanymi ze służbami i lobbystami z Niemiec . Pani Pawłowicz w wywiadzie dobrze to określiła .Jest to zamierzona próba rozmontowania PiS i dążenie do urzędu kanclerskiego. Jak to się stało ze J.Kaczyński przegrał z Bolkiem 2 AD. Nie do wiary . Ja na AD kreta ubeka głosować nie będę. Panie A.Duda zdradziłeś nas jak Bolek . Z kim twoja żona ma kontakty ? Dziękuje panu Macierewiczowi i panu Szyszko jesteście wielcy .

  30+

 14. O wszystkich zmianach w rządzie decyduje Naczelnik Kaczyński.
  Nie GRU,pogoniło Macierewicza czy Szechter. Takie są fakty a nie spiskowa teoria dziejów.

  37+

 15. Do dzisiaj byłem naiwnym wyznawcą tezy że pewne decyzje Dudy to rozgrywka strategiczna JK.Zastanawia mnie tylko czy coś mają na niego czy też jest naprawdę takim skończonym idiotą.Jeżeli nawet PIS wystawi go na drugą kadencję to i tak nie odzyska głosów które dziś stracił.Sakiewicz i jego środowisko już na niego plują a to żelazny elektorat PISu…biję się w pierś i kolejny raz wielki szacunek dla naczelnego za trafną diagnozę.Jednak Lolek….

  15+

 16. Przecież to musiało się stać za zgodą Prezesa? A śp. Lech Kaczyński brał udział w przekręcie w Magdalence. To jedna sitwa. Macierewicz Kaczyńskiemu też nie pasował. Poznajcie dobrze drogę polityczną prezesa. Popierał Wałęsę, a potem obalał Olszewskiego (przy współpracy z Mazowieckim). Ma dużo słabość do michnikowców: Gliński, Duda, Morawiecki.
  I jeszcze 100 baniek na cmentarz żydowski, który mógłby być wysprzątany przez wolontariuszy.

  25+

 17. Nie rozumiem całego tego lamentu, nad odejściem ministra Macierewicza.Chyba było powiedziane że nikt w rządzie tzw hehehehe”obozu niepodległościowego” nie jest przyspawany do stołków.Antoni Macierewicz na pewno będzie,i nigdzie nie odejdzie.Zapanowała jakaś histeria i amok.Ale fakt jest faktem, sk…..syny z PO i innych nowoczesnych śmieci się cieszą, prezydent Andrzej Duda,Morawiecki zrobili im prezent,ale ta cała histeria jest dla mnie nie zrozumiała.A do @Kiki oszołomów to sobie szukaj w PO,Nowoczesnej itp, a lewica raz i na zawsze poszła w kibel.

  16+

 18. Nie będzie żadnego oczyszczenia Polski,dopóki do władzy nie dojdą ludzie młodzi i bezkompromisowi,którzy nie pójdą z nikim na żadne układy.Kiedy obok barw narodowych,będzie dumnie powiewał biały krzyż celtycki na czarnym tle,wtedy będzie można mówić,o tym że Polska jest prawdziwie niepodległa i oczyszczona z kryminogennych,sprzedajnych szuj.

  24+

  1. Nie po to przy okrągłym stole ubecy ze swymi konfidentami zabetonowali układ,żeby teraz dochodziło do „oczyszczania Polski”.Pomiędzy bękartami okrągłego stołu nie ma większych różnic.Jak wszyscy bezideowcy chcą się nachapać z mordami pełnymi wyświechtanych frazesów.Od czasu do czasu wypuści się przed kamery filozofa z Biłgoraju ewentualnie rewolucjonistę koncesjonowanego,by uzyskać powiew świeżości i zająć czymś coraz głupsze masy…

   6+

 19. Jeżeli ktoś łudził się, że wraz z odejściem z Pałacu Prezydenckiego Bronisława „Bula” Komorowskiego znikną stamtąd macki WSI to dzisiaj ma ostateczną odpowiedź na to, że tak nie jest. A co do wprowadzania zmian – myślę Romku, że jednak Kowalski by się nadał (nie ten przysłowiowy oczywiście). Chłop jednak charakterny i bezkompromisowy.

  22+

  1. @Jumper Głosowałem na Mariana Kowalskiego,ale odkąd dał się omotać Chojeckiemu, tak na gościa nie mogę nawet patrzeć. Szkoda.

   14+

  2. A dlaczego dał się omotać Chojeckiemu ??? bo wszyscy patrioci w koszulkach patriotycznych z RN kopnęli go w potrzebie i poszli za „antysytemowcem” Kukizem.. A efekt jest taki że nic nie ma na prawicy PiS przejęty przez Unię Wolności … RN nie istnieje .. partie Korwina maja 1% głosów .. Cały bunt anty PO i anty bul nie został w żadną silę polityczną przekuty.. nic nie zostało kilka kanałów na yt . Nie ma nawet kto wyjść na ul. i kodziarzy pogonić albo na zdrajce Dudę pogwizdać.

   19+

  3. @Maciek Prezydent Duda zdrajca?. A co powiedzieć o moczymordzie, pachołku sowietów Kwaśniewskim, który zataczał się nachlany jak prosie nad grobami, pomordowanych oficerów w Katyniu (osoba z mojej rodziny,z Podkarpacia tam jest zamordowany),a który to sprawował urząd „prezydenta” przez dwie kadencje. Kto go wybrał?. Wtedy było wszystko okej, osobiście chciałbym poznać wyborców tej czerwonej.
   Od prezydenta Dudy to się łaskawie odwalcie. Bolkiem, Kwachem, i Komoruchem się zajmijcie.
   Żegnam.

   5+

  4. Prezydent Duda zdrajca. Podobnie jak Bolek.
   Na Kwacha i Komorowskiego nie głosowałem, zatem Kwach pił zdrowie swoich wyborców, strażnik żyrandoli pasł żonę dzięki swoim wyborcom.
   Duda i Bolek to inna para kaloszy. Jeden szedł na czele pochodu wolności będąc kapusiem, czyli zdrajca. Drugi dostał szansę zostania kimś w polityce dzięki takim jak my. I teraz właśnie pokazał, gdzie nas ma.
   Duduś się przejechał strasznie, bo takich jak my właśnie stracił, w większości bezpowrotnie, natomiast ci, którzy teraz mu obiecują swoje poparcie, jak tylko będą mu mogli wbić nóż w plecy, zrobią to natychmiast.
   RZ

   26+

  5. @RZ
   Moim zdaniem,noża dostanie Duda od Kaczora. Tacy jak Pan czy ja,tylko temu przyklasną.Drugiej kadencji prezydentury nie będzie. Kandydatem będzie Szydło z szansami na wygranie. jako pierwsza kobieta na tym stanowisku.

   16+

 20. No to podziękowali tym co przez dwa lata ścierali się z wszystkimi postkomuchami i postępowcami. Pan Laubnauer z nowoczesnej stwierdził, że jest zadowolony ze zmian.
  To wystarczy za komentarz.
  Smutny dzień.

  28+

 21. Macierewicz wszędzie widział spiski , przecież tych teorii o zamachu to kilkanaście było włącznie z tym że 3 osoby przeżyły . Trzeba przyznać że poleciały głowy największych oszołomów w PiS , teraz w wyborach pewnie z 50% głosów mogą dostać jak lewica się podniesie to też może kilka procent platformie zabrać i oby to był ich koniec w sejmie . A co do rozliczania postkomuny to większość ludzi ma ( niestety ) wywalone na to co było 20 lat temu .

  33+

  1. Nigdy nie będzie końca PO bo jakby nie było jest spora rzesza ludzi, która czerpała korzyści przy złodziejskim układzie tak więc ten elektorat mają pewny i jest nie do ruszenia. Co najwyżej mogą spaść w pewnym momencie na 3 lub 4 miejsce w sondażach ale istnieć raczej będą zawsze. Natomiast czemu napisałem „raczej” będą istnieć zawsze? Bo jest możliwe, żeby za te wszystkie afery i machloje PiS ich uwaliło na amen ale jak powiedział kiedyś Kukiz PO i PiS potrzebują siebie nawzajem, żeby się kąsać w mediach (akurat aktualnie PiS punktuje cały czas od dawna), ale jest to na zasadzie, wymierzać ciągle ciosy i przypadkiem nie znokautować. Gdyby PO przestało istnieć całkowicie nie mieli by na kogo zwalać win, czepiać się itd. po za tym to także blokuje możliwość wypromowania nowych partii, świeżej krwi. PiS woli ciągle walczyć z ledwo zipiącym rywalem niż stworzyć miejsce dla nowych graczy.

   21+

  2. Co do jakiegoś oczyszczenia polityków, to śmieszy mnie ta wiara że PiS kogokolwiek uwali… poszczekają, poszczekają a nikomu włos z głowy nie spadnie, bo te ryje siedzą tam już tyle lat, że pewnie każdy na każdego ma haka…

   14+

 22. Puk! puk! @antykomuch – czekamy na interpretację, wytłumaczenie i opisanie zaistniałych zdarzeń. My zwykli konsumenci, zjadacze codziennej strawy politycznej, możemy, wraz z Redakcją, niewłaściwie odczytać bieżące układanki rządowe, ale od czego jesteś Ty. Oświeć i nadaj sens rzeczywistości. I proszę jeszcze o jedno, czy wiesz co dzieje się obecnie z panią Premier Tysiąclecia BS?

  13+

  1. @Umberto e co
   Na Ciebie zawsze mogę liczyć, szkoda, że nie zawsze od strony merytorycznej. Doceniam ironię, choć nie trafiona, gdyż niejednokrotnie wskazywałem, że staram się oceniać z osobna poszczególne decyzje, czyny, pomysły, obietnice i ich realizację. To nas różni, bo np. dla Ciebie Kościół jest zły choćby dlatego, że kiedyś funkcjonowała inkwizycja.
   Jeszcze raz, oceniam poszczególne decyzje Rządu, Sejmu, PAD-a, JK. Krytykuje to, co w mojej ocenie jest złym rozwiązaniem, pochwalam to, co mi pasuje. Opinię wyrabiam sobie sam, nie daję sobie niczego wmówić, nie staram się nikomu w tym przypodobać, potrafię powiedzieć nie, gdy jestem w mniejszości, albo nawet sam. Taki mam charakter, że ważniejsze jest dla mnie sumienie i mój świat wartości, a nie czyjeś oczekiwania.
   Wg mnie nie potrzebujesz ani mojej, ani niczyjej interpretacji, nie potrzebujesz oświecania, nie potrzebujesz w swoim komentarzu podpierania się autorytetem Redakcji. Nie rozumiem też, po co tu jakaś wrzuta o Beacie Szydło ozdobiona nieznanym mi określeniem „Premier Tysiąclecia”.
   To co się dzisiaj stało oceniam niejednoznacznie.Ministrowie: Szyszko, Radziwiłł, Waszczykowski budzili kontrowersje nawet u części elektoratu PIS-u. Nie oceniam ich źle, ale ich następcą nie trudno będzie być dobrymi ministrami. Nie rozumiem przesunięcia Błaszczaka i tę decyzję krytykuję. Najbardziej krytykuję odwołanie Macierewicza, a jeżeli prawda jest, że miał na to realny wpływ (a nie tylko chęci) PAD, to jego tez krytykuję. To powoduje, że krytycznie oceniam te decyzję JK. Chciałbym usłyszeć komentarz AM do tego jego odwołania i dowiedzieć się, czy JK go odstawia całkowicie.
   Niedawno pisałem na łamach FAN-a, że ponad 2 lata temu dokonałem wyboru PIS-u i PAD-a, bo alternatywa była marna. Pomimo, że nie wszystko mi pasuje, to jeżeli pójdę głosować i będę miał do wyboru Czarzastego, Petru, Tuska i Dudę, zagłosuję na tego ostatniego. Jeżeli nie pojawi się na scenie politycznej realna siła posiadająca w swoim programie więcej wiarygodnych rozwiązań wg mnie pozytywnych, niż PIS, to zagłosuję inaczej.
   Wszystko to, co piszę, wywodzi się z mojej troski o los naszego kraju. Ubolewam natomiast nad tym, że z niektórych zamieszczanych tu komentarzy bije próżna satysfakcja z jakiejkolwiek błędnej decyzji obecnej ekipy rządzącej. Nawet omawiana na FAN-ie kwestia PAD-a i różne oceny tego, co zrobił w procesie legislacji ustaw „sądowych” lub jego ew. roli w odwołaniu Macierewicza powoduje u części komentatorów erekcję ego na samą myśl, że będą mogli napisać „a nie mówiłem”. Nawet gdyby okazało się jednoznacznie, że PAD jest pieskiem na smyczy WSI-oków, to powinien być to powód do zmartwienia, a nie dzikiej satysfakcji.

   *Żeby było jasne, uważam AM za najlepszego ministra poprzedniej ekipy obok MM i żałuje, że został odwołany. Owszem, miał jedną podstawową „wadę”, był niesterowalny. Trudno mi uwierzyć, że JK odeśle go w niebyt polityczny. Partii p.Antoni raczej nie założy, bo jest „stary” prawie jak nasz Śląsk. Po zmianie na stanowisku Premiera, wbrew wróżbom niektórych komentatorów, słupki sondażowe nie spadły. Ciekawe jak będzie teraz.

   18+

 23. Polityka to skurwysyństwo. A kim jest Szechter? To najbardziej przegrany żyd,którym nie warto się przejmować,a wyśmiewać. Wymienieni ministrowie,przy pełnym dla nich szacunku byli najmniej popularni.Nawet znienawidzonemu Kaczyńskiemu przybyło % w rakingu popularności. Przed nami wybory samorządowe,aby zatrzymać marsze pedałów i lesbij,przyjmowanie islamskiej dziczy. Prezydent Sopotu w tej materii nie odpuszcza.Na to mamy realny wpływ,a nie na wymianę ministrów.

  15+

  1. Szechter to osobnik, który o mało nam nie przerobił społeczeństwa na takie, które na słowo „patriota” pluło jadem. Które na polską flagę patrzyło jak na symbol faszyzmu. Hymn przerabiało na jakieś nie wiadomo co. Polskimi bohaterami dzięki niemu stawali się tacy jak Jaruzelski. Którzy o komunie twierdzili, że to zaszłość i nie ma czego rozpamiętywać.

   25+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *