Wrocław w Europie

 Podczas, gdy w Paryżu czy Londynie w noc sylwestrową spalonych samochodów można liczyć tysiącami, w Polsce cisza. Gdy w tym samym czasie w Europie Zachodniej od ciosów nożem na tamten świat poszło kilka osób, u nas co najwyżej jakieś niegroźna dla życia dżgnięcia.
We Wrocławiu piastujący urząd prezydenta miasta, przyszły uczestnik programu CELA+, Rafał D może być dumny. Stolica Dolnego Śląska okazała się najbliżej standardów zachodnich. Na Trójkącie dwóch policjantów dostało łomot. Na placu Solnym ktoś wyciągnął nóż. A na Klecinie spalonych zostało 7 aut. Co prawda nie one były celem ataku piromana, lecz zajęły się od płonącego śmietnika, lecz na tle polskiej mizerii naprawdę jest się czym pochwalić.
Rafał D. marzy o ubogaceniu kulturowym na wzór zachodni, zatem podczas sylwestrowego szaleństwa mieliśmy we Wrocławiu namiastkę tego, co się dzieje w Paryżach, Londynach, Berlinach, Sztokholmach.
Kapuś Rafał może być dumny.
Roman Zieliński, fot. ektenyheter.no – marzenie Rafała S. żeby we Wrocławiu było jak w tym przypadku w Szwecji

PS. Nie wiadomo, czy fakt, iż komendant miejski policji we Wrocławiu został znaleziony pod ławką, bez butów, w stanie wskazującym na zażycie zbyt dużej ilości środków rozweselająco – imagogennych to również te zachodnie standardy. Ale biorąc pod uwagę dekadencję Europy Zachodniej jest to całkiem prawdopodobne. Na minus wpływa to, że spacer bez butów po Hubskiej nie był sylwestrowym szaleństwem lecz miał miejsce trzy dni później. Choć może to jeszcze był sylwester…

35+

komentarzy: 5

  1. Chcą podzielić Polskę? Wiem, że tu się nie cytuje wyborczej dlatego odnośnik do niezależnej. http://m.niezalezna.pl/213559-kolejny-absurd-prosto-z-czerskiej-nie-stygnie-temat-podzialu-polski-na-dwa-kraje
    Pinda chce dwóch Polsk. Jedną ma być jej taka nowoczesna, tolerancyjna z waluta euro. Druga ma w sumie nie być Polską tylko czymś innym. Wiadomo, która Polska jest dla niej. Ta z ubekami a ta druga ma być prymitywna, zaściankowa. Autorka wysokich obcasów przywołuje za przykład Jugosławię gdzie brat brata, sąsiad sąsiada zabijał i rozpad Czechosłowacji sugerując, że może się to udać. Komu ma to służyć? Na pewno nie komuś kto jest, uważa się i czuję Polakiem/ Polką. To co ta baba wygaduje jest już na Ukrainie. Podział społeczny, mentalny, polityczny, gospodarczy między wschodem a zachodem jest tak wielki, że dokonano podziału Ukrainy bez jej faktycznego podziału administracyjnego.

    2+

  2. No na Hubach to się potrafią bawić. Podobno kundelek nie tylko bez butów ale i bez spodni biegał środkiem ulicy, aż w końcu wycieńczony padł na łeb pod Lidlem.

    36+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *