Chytrość

 Możemy już ogłosić to, co wieszczyliśmy od półtora roku. Jesteśmy świadkami definitywnego końca KOD-u. To znaczy KOD wywrotkę zaliczył już dawno, ale pozostałością po ekipie Mateusza z kucykiem były jakieś odłamy Obywatele RP czy inne, jeszcze pomniejsze i mniej poważne. Już jest po nich.
Co więcej. Oklapła opozycja, która do niedawna łapała się wszystkiego, co tylko mogło powodować jakiekolwiek protesty przeciwko aktualnej władzy. Macice wyklęte – szli. Sądy – stali i tupali. Konstytucja (czytał ją ktoś?) świecili wkłady do świeczek. Piniora zamknęli – protestowali. Z sejmu wyjeżdżali – leciały jajka. Blokowanie mównicy – to się Diduszki kładły, by zmartwychwstać. Było lato – maszerowali… No, działo się.
Teraz już nawet nie chce się stać, świeczek palić, maszerować. Nic im się nie chce. Co więcej, jeden z ich piewców, imć Żakowski Jacuś opierniczył „swoich” polityków, że zamiast protestować w Wigilię, woleli mieszać kapustę.
Zatem KOD zdechł, a politycy olali to, o co „walczyli”.
Totalna opozycja obecnie całą swoją nadzieję pokłada w działaniach zlewaczałej Unii. I cieszy się gdy Polska znajduje się na celowniku eurobiorokratów, którzy zaczynają pitolić o możliwości odcięcia Polski od kasy. Co dowodzi zidiocenia totalnego, bo możliwości urwania Polsce i Polakom pieniędzy, to nawet twardy elektorat PO i .Nowoczesnej nie wybaczy, bo właśnie w pieniądze jest zapatrzony.
Dlaczego padło?
Tak sięgając pamięcią wstecz warto się zastanowić, gdzie totalna opozycja popełniła błąd. I łatwo ten moment wychwycić.
Gdy na początku 2016 roku protesty były liczne, stosunkowo łatwo totalniacy mogli wywołać w Polsce majdan. Zresztą do niego dążyli. Na swoje nieszczęście myśleli, że wszystko się da załatwić ideologią. „Ludzie tak nienawidzą Kaczyńskiego, że będą protestować do u… śmierci” – się im wydawało.
I nie przeznaczyli na majdan poważnych pieniędzy. Sknerus Schetyna oglądał się na nieudacznika finansowego Petru. Nieudacznik marzył o tym, że majdan sam się sfinansuje poprzez działania malwersanta Kijowskiego. Kijowski biedny jak mysz kościelna bardziej myślał jak zapchać kieszenie sobie, a nie jak sfinansować protesty. W zamyśle Kijowskiego to ruch społeczny miał finansować pana z kucykiem, a nie pan z kucykiem miał szukać finansowania zadymy!
Dzielnie wspierający wszelkie działania „anty” Głos Tel Awiwu owszem, opisywał i nawoływał, lecz zamiast wywalić kasę na protestujących, jeszcze ich z pieniędzy ograbiali nawołując do kupowania po kilka egzemplarzy swoich wypocin.
Beneficjenci układu, ci którzy doili kasę Skarbu Państwa lub samorządów, zamiast wyłożyć z zysków nieco forsy, zajęli się ostatnimi możliwościami zarobienia kasy na drobnych i mniej drobnych przewałach. Na nasze szczęście międzynarodowy grandziarz Soros nie wpadł na to, by bezpośrednio wspierać „protestantów”, a pośrednicy zawiedli na całej linii, bo sami zajęli się skubaniem datków. Ruscy nie byli zainteresowani dofinansowywaniem opcji niemieckiej. Niemcy natomiast myśleli, że skoro mają Tuska, to zamiast pieniędzy on załatwi sprawę.
A trzeba było płacić. Czy pięć dyszek dniówki za całodobowe „czuwanie”, czy stówka, to już inna kwestia. Nie wiadomo za ile żuliki zdecydowałyby się robić majdan, ale jest pewne, że bez zachęty finansowej nie mogło się obejść. Ci, którzy demonstrowali, po godzinie stania musieli wrócić do domku na obiadek i do pilnowania geszeftów, żeby było na kolejne wakacji i nowy samochód. Oni nie są od dawania, lecz od brania. A tu trzeba było mięsa armatniego. Zawodowych zadymiarzy. Antifa, żulia, poszukiwacze wrażeń, ćpuny, alkomiłośnicy – gdyby do nich uderzono, mogło się udać.
I tak to rewolucja antypisowska przepadła z powodu chytrości i skąpstwa tych, którzy na zmianach potracili mnóstwo pieniędzy. Z chciwości, bo nie chcieli uszczuplić swoich zasobów, by móc dalej kraść i kręcić lody. Przyżydzili, no to powoli żegnają się z kasą. I kwiczą.
Roman Zieliński, fot. zyd liczący pieniądze

 

29+

komentarzy: 21

 1. Nie chce się chwalić, ale sprawdziła się moja wersja, którą zamieściłem pod artykułem że Duda jest niby zdrajca bo w wakacje zawetował ustawy o sądach. Napisałem że to ustawka, poczekają do zimy, wtedy Prezydent podpisze, bo nikomu na mrozie nie będzie się chciało protestować. To jednak świadczy o słabości tej niby opozycji, co to za opozycja którą można tak łatwo przewidzieć.

  4+

 2. Jednego żydom odmówić nie można. Kasę wyciągną nawet z kamienia.
  Ostatni chodzą słuchy, że chcą pobierać kasę za hasło :”Adolf spartaczył robotę”.

  5+

 3. Jeden element jest stałą w stosunkach międzynarodowych. Lepsze stosunki z USA równają się większej presji żydów.
  Żydzi na dłuższą metę muszą szukać miejsca na świecie, gdzie będą się mogli przenieść z Izraela, bo to państwewko ostatecznie upadnie. Pewnie my tego nie dożyjemy, bo będzie to miało miejsce za kilkadziesiąt lat, gdy Araby zaleją Izrael fizycznie, a USA przestanie ich sponsorować, ale Żydzi doskonale wiedzą, że taki będzie koniec Izraela w obecnym kształcie i już myślą nad rozwiązaniem problemu.
  My też musimy myśleć, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku, tzn, żeby sobie nie przypomnieli, jak to w Polsce znajdowała się potężna diaspora i że tu jest fajne miejsce do życia na ziemi.

  16+

 4. Koniec protestów? Icek przestaje skakać, bo Srulek dogadał się z głupimi gojami. Nieważne z której strony, oni wszędzie mają geszeft, czy PO czy PiS. Obym się mylił.

  19+

 5. Respect dla Redaktora Naczelnego za ten artykuł. Rozproszone komentarze Czytelników, przegląd prasy-w soczewce, która wypali żydokomunistyczne lewactwo do gołej kości.

  18+

 6. KOD padł,bo Soros uznał to za chybioną inwestycje i pieniądze rzuci jeszcze w jakieś NGOsy lub inne stowarzyszenia promujące dewiacje.Mnie Romek zadziwiasz, 2 posty z Jewrejem na froncie artykułów? Pierwszy to odnośnik do Glinsteina ministra co dał 100 mln na cmentarza starszych i mądrzejszych a drugi dla Rebe Morawieckiego?
  Jak już Sklep przygotowaliście się na jednolity plik kontrolny? bo Rebe Morawiecki musi wiedzieć wszystko o Tobie,podwyżki ZUS jak za Rostowskiego , zwiększenie parapodatków jak kazał Hilary Minc. Romku apeluje do Ciebie , bo jesteś bystry i uparty chłop nie broń Morawieckiego i Czarneckich.Ja uważam ,że w PiS na szacunek obecnie zasługuje jedynie Ziobro i Macierewicz,bo ich czyny świadczą,że robią naprawdę sporo i mam dla nich spory szacunek. Natomiast pan power point Morawiecki to taki pobożny komuch,realizujący testament Kiszczaka,czyli wszyscy prywaciarze pod kontrolą. Nie zajmujmy się KODem,tylko lobbujmy jak wszyscy patrioci czytający fana,na to by nasza Polska się urealniała,by zwiększać dotacje na IPN,by w szkołach uczyć należytych podstaw,nikt to za nas czy kluby gazety polskiej nie zrobi.

  15+

  1. Czy mówisz o szacunku dla ministra sprawiedliwości , który UJ ( jak wiesz co to znaczy ) skończył ze średnią 3,0 i teraz poucza profesorów prawa i dla wychowanka radzieckich służb ?

   1+

  2. @pla55
   właśnie,dlatego że Ziobro&Macierewicz takich lewaków jak Ty wk… tym bardziej zasługuje na szacunek
   UJ to była niezła uczelnia przed wojną,nigdy po 1945,obecna kadra jest zachwaszczona POstkomuną.

   5+

 7. Znalazłem coś takiego https://wpolityce.pl/polityka/373709-majdan-nad-wisla-to-za-malo-zagranica-nawoluje-teraz-do-wdrozenia-w-polsce-scenariusza-arabskiej-wiosny-obecne-wysilki-sa-niewystarczajace śmieszy mnie to, jak demokraci skaczą sobie do gardeł i mam to gdzieś.Ale jak kiedyś pisałem o tym na Fanie,to właśnie,wszystko idzie tą drogą.Gdybym to ja miał wpływ w Polsce,na resorty siłowe to KOD,UBywatele RP,i inne demokratyczne,prawo człowiecze pedalskie byliby eliminowani na ulicy, w ramach operacji antyterrorystycznej.

  24+

 8. To fakt. Ledwo dychają. Ostatni bój to będzie walka w wyborach samorządowych, które się odbędą za rok. Obecnie PO doi jeszcze z pieniędzy samorządy. Jak im to źródło wyschnie, to Grześ Samochwała z nowymi zębami będzie miał kłopot.

  26+

  1. Niestety duże miasta bierze PO albo jej mutacje i pseudoniezależni ale z ich błogosławieństwem. Jestem z Gdańska i wiem że żaden pisowiec nie wybije się ponad 20%. Warszawa też jest antypis, także trochę jeszcze będą smrodzić.

   6+

 9. Wszystko jedno czy rządzi PiS, PO czy ktokolwiek inny – jeśli na obsadę stanowisk i prezesur w sądach ma mieć wpływ polityk – minister sprawiedliwości, to obywatel w sporze z władzą jest przegrany. Wszystkim nam odbije się to czkawką.

  17+

  1. heh myślisz, że kiedykolwiek miało to znaczenie? Polityk zawsze szedł z sędzią pod rękę, jeżeli uważasz inaczej to znaczy, że masz max z 5 lat…wystarczy prześledzić parę spraw/afer… Sawicka pierwsza z brzegu.

   22+

  2. @Pixa
   Nie wiesz chyba, o czym bredzisz, ja za to widzę, że spijasz słowa z ust tego POsła wyglądającego jak wnuk lenina. Nawet nie chce mi się argumentować tezy o absurdalności Twojego wywodu.
   @Roman
   Na pohybel kodowcom, ubywatelom i innym patafianom, niech te twory ostatecznie dokonają żywota w 2018r.

   22+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *