Prowokacja czy rozpad?

 Czy jest to naciąganie Czytelników, czy poważna propozycja, tego nie wiemy. Nie chce nam się wydzwaniać po Urzędzie Miasta ani do Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej, lub szukać kogoś reprezentującego klub Szachtar Donieck.
Odnotowujemy jedynie, że portal tuwroclaw.com zapowiada, że Szachtar chce grać we Wrocławiu swoje mecze Ligi Mistrzów. Według tego samego źródła powodem takiej decyzji ma być liczna mniejszość ukraińska przebywająca we Wrocławiu.
Na razie w oficjalnych papierach widnieje, że mecz Szachtar – Roma w 1/8 LM ma zostać rozegrany w Charkowie. I lepiej, żeby tak zostało.
Nie wiemy, czy wiadomość nie jest czymś mającym napuścić fanów Śląska na Ukraińców (i tak mało kto za nimi przepada). Natomiast na pewno taka decyzja, gdyby zapadła, oznaczałaby, że państwo ukraińskie zaczyna się powoli zwijać.
Informację podesłał nam Czytelnik Fen1947, fot. niezalezna.pl – tak obecnie wygląda wejście na stadion w Doniecku.

18+

komentarzy: 29

 1. Panowie z całym szacunkiem dla kibiców Śląska,może gdzieś tam dostałoby paru Ukraińców po mordzie,stracili by barwy itp.Ale tzw Janusze z Wrocławia i tak przyjdą oglądać Shakhtar czy to w LM czy LE czy nawet na ligowy mecz np z Dynamem Kijów.Stadion zapełnili by nie tylko banderowcy.Na Wasze mecze też przychodzą Ukraińcy ,mają szaliki koszulki Śląska (Wiem bo znam paru osobiście i z banderą nie mają nic wspólnego ) Także panowie zacznijcie zapełniać stadion na swoich meczach i martwić się frekwencją na meczach Ślaska bo nie powala a wręcz zaczyna być żenująca.A wtedy nikt nie pomyśli nawet żeby sprowadzić do Wrocławia Shakhtara. I nie zwalajcie tu na grajków itp popatrzcie na siebie a potem mówcie o podpalaniu Wrocławia bo jest to naprawdę żenujące.

  24+

  1. Ty @Rajson kim Ty jesteś, żeś taki…. Kozak…? Przedstaw się proszę… to pogadamy.
   W XV, XVI a nawet w XVII wieku taki mecz odbywałby się w ramach jednego organizmu Państwowego…. Myślę, że powinniśmy traktować to tak samo. Ich Państwo się rozpada więc co bardziej żywotny element ucieka… Od nas zależy czy będziemy to chcieli ucywilizować czy bić….zauważcie, że to media od Axela Spryngera nakręcają spiralę i starają się działać „na aferę”… Nam oferuje się branie kredytów na tarczę antyrakietową, podpisujemy kontrakty z Anglikami (po to dzisiejsza wizyta starej ropuchy) i USA przeciw Ruskim…. zbrojenie po zęby… bo Ruski nieobliczalny…. a Ukrainiec to brat w walce przeciw Tyranowi Putinowi…. a Trump w przyjacielskiej atmosferze ściska się z tyranem Putinem i przy kawie rozmawiają o polityce….Z drugiej strony FSB posiadająca 250 tysięcy oficerów wywiadu na całym świecie… w Polsce pewnie z 2 tysiące… (tego nikt nie wie) skutecznie szczuje na Ukraińców… szczególnie środowiska narodowe. trzeba się zatem zastanowić do kogo nam bliżej ? czy tolerujemy Ukraińców w większości chcących być Polakami czy Jesteśmy rusofilami i działamy razem przeciwko czerni siczowej….Ukrainiec jadący do Polski przeważnie siedzi cicho i chwali to co ma….Ruski….Jedźcie do Elbląga… wywala brzuch na ratanowej sofie i drze ryja jak cygan…..w każdej knajpie Menu po Polsku i po….Rusku…Ruskich jak Ukraińców we Wrocku… Widziałem tez fajnych Ruskich…. reklamowali bajkę „Masza i Niedwiedź” Hit po prostu…….U nas tez to robili w paru marketach. Swietni normalni ludzie….mówiący płynnie po polsku….(a może właśnie byli z FSB)
   Trzeba jakiś kurs obrać…. a dobrze wiecie ze to nie łatwe…. Tak jak opinia o tym, że PAD to zdrajca….I co wyszło Szydło z worka a PAD podpisze ustawy…. Czekam panowie na „posypanie głowy popiołem”…. kto zacznie pierwszy przepraszać @antykomucha ? Tylko się nie przepychajcie…..
   Po kolei proszę…wylewnie i z rozmachem. Nie jest łatwo wyrokować bo można się zdziwić…. Czarno czerwonego Ukraińca bym lał zawsze… żółto niebieskim trzeba dać czas na „ucywilizowanie”…..

   8+

 2. Poprawka do pomyłki w tekście. Gwoli ścisłości. Meczów 1/16 w Lidze Mistrzów nie ma. Takowe są tylk ow Lidze Europy. Pow wyjściu z grupy drużyny z Ligi Mistrzów rozgrywają z miejsca mecze 1/8 finału.

  11+

 3. Grubymi nićmi to szyte… „pachnie” mi to prowokacją, która nie mogła by przejść obojętnie śród kibiców Śląska…

  Choć jak się ma volksdeutscha z Mikstatu na głowie, to sam już nie wiem…

  22+

 4. A moim zdaniem to bardzo dobry pomysł bo daje mieszkańcom Wrocławia okazję do przygotowania odpowiedniej oprawy tego meczu, z której cała Europa i pół świata a także ci Ukraińcy, którzy nie są tego świadomi dowiedzieliby się czym było ukraińskie ludobójstwo na Polakach, kim są czczeni na Ukrainie banderowcy, ss-mani i upowcy oraz jaki jest prawdziwy stosunek Polaków do owych zjawisk. No chyba, że na stadion wpuszczano by tylko za okazaniem ukraińskiego paszportu, czego nie można wykluczyć. Ale to też byłby pewien ewenement, który zapewne nie przeszedłby bez echa pełniąc niepoślednią rolę edukacyjną.

  65+

  1. @chłopek
   Mam w głębokim „poważaniu” legię, z tego powodu nie odniosę się do tego pytania.
   Co mnie żenuje w tym wpisie? Twoja argumentacja za hipotetyczną decyzją na tak. To argumentacja mniej więcej taka, że należy przyjąć cipatych migrantów, ktorzy niewątpliwie zgwałcą kilka (-dzisiąt,
   -set) Polek, żebyśmy mogli zamanifestować, że uważamy ich za zboczonych ciapoli.
   Nie lubię kogoś, zatem wyrażę zgodę na zrobienie sobie przez niego krzywdy, żeby móc manifestować, że on jest zły, bo nie mam innych argumentów, dowodów, a także pomysłów i determinacji na pokazanie prawdy.
   Niech „on” pobije mojego syna, wówczas będę miał argument i motywację do wygenerowania w przestrzeń publiczną przekazu, że „on” w ’43 zamordował mi dziadka i babcię.
   Właśnie takie podejście mnie żenuje.

   13+

  2. Robić oprawę tzn iść na mecz i kibicować drużynie przede wszystkim.Jak sobie to wyobrażasz? Pójdziemy na B zrobimy oprawę na meczu nie swojej drużyny i wyjdziemy czy mamy stać i udawać że nas nie ma ?Ja dziękuje za taką okazje w zamian za to że bandera ma hasać dumnie po mieście. .

   10+

  3. @Misiekgtw i @antykomuch
   Przyjęliście Koledzy błędne założenie. Że od kibiców Śląska w jakimkolwiek stopniu zależy, czy te mecze rozgrywane byłyby we Wrocławiu.
   Przypomnijcie sobie oprawę Legii i ssmana przykładającego warszawskiemu dziecku pistolet do głowy. Był odzew w świecie i nagłośnienie tematu?
   W życiu kibicowskim jedną z ważniejszych rzeczy jest… dywersja. Pamiętacie mecz w Gorzowie, kiedy „młyn” Stali rozwieszał transparent ” Tylko Falubaz”. Kibicowskie mistrzostwo świata dla Zielonogórzan. To teraz popuśćcie, proszę, wodze fantazji, co by było, gdyby udało nam się zrobić oprawę o banderowskim ludobójstwie na Wołyniu. O widłach, tryzubach, bestialstwie… Byłby efekt? Upublicznienie sprawy?
   Nie trzeba iść na mecz, żeby kibicować „gospodarzom”. Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś, z różnych względów, siedzieć wśród nieswoich kibiców. Wyobraźcie sobie hipotetyczną sytuację…
   Widzew gra mecz w pucharach w mocnym medialnym europejskim klubem. Tymczasem dywersanci z ŁKSu doprowadzili do tego, że na trybunach żydków rozpostarto ” Jaką mózgu trzeba mieć awarię – by uważać się za Czerwoną Armię ”
   a na transparencie zapici, obrzygani krasnoarmiejcy w walonkach. Skrytykujecie ŁKSiaków, że byli na trybunach Widzewa?

   8+

  4. Moim zdaniem błędne założenie to ty masz w swoich wypowiedziach.Człowieku tu w naszym temacie kibolskim wszystko jest czarne albo białe a przez tą twoją inteligencje dla ciebie staje szare!

   1+

 5. Gdy miałem czas poprzeglądałem regulaminy i z ogarnięcia tematu wynika,że w tym sezonie na pewno nie dojdzie do meczów LM we Wrocławiu ze względu na regulamin rozgrywek UEFA pozwalający na zgłoszenie jednego stadionu na sezon,a regulamin ligi ukraińskiej również nie pozwala na rozgrywanie meczów w ramach tej ligi poza granicami „państwa” Ukraina. W przypadku rozgrywek UEFA raczej regulaminu nie da się nagiąć co nie zmienia faktu,że w następnym sezonie Szachtar by prawdopodobnie mógł grać we Wrocławiu,ale regulamin ligi ukraińskiej myślę,że płacąc odpowiednio da się nagiąć i zmienić. Szachtar ma także wieloletnią umowę ze stadionem w Charkowie,ktorą pewnie można wycofać tylko w przypadku powrotu do Doniecka,więc szanse na Szachtar we Wrocławiu są nikłe i wygląda to bardziej na prowokacje niż faktyczny pomysł,ale z biznesowego podejścia do rzeczy i ilości vitalijów w naszym województwie,a ta ilość wynosi skromne 200 tysięcy to pomysł dla Szachtara niekoniecznie głupi,ale myślę,że nawet w Doniecku nie ma tematu,a serwis tuwroclaw.com stał się nieklikalny i szukają łatwej sensacji,a przynajmniej mam taką nadzieję,bo nie wyobrażam sobie tego co by się działo we Wrocławiu przy okazji takiego meczu.

  38+

  1. Nie trzeba było studiować regulaminów i tracić na to czasu, wystarczyło przeczytać trochę więcej niż kilka pierwszych zdań tego przedmiotowego artykułu. No ale jakaś wiedza większa niż moja na ten temat powinna Ci pozostać.

   7+

 6. Jeśli ktokolwiek by się zgodził na taki pomysł, to znaczy ,że chce podpalić to miasto, a jego mieszkańcy cierpią na brak świadomości historycznej i nie rozumieją swej historii…., to jest skandal i kpina, sam fakt ,że takie pomysły są sondowane …., widać ,że ktoś bardzo chce ostrych walk na mieście,…wstydzę się jako Wrocławianin i Polak ,że takie pomysły się pojawiają…, a jako trzezwo myślący człowiek, aż się boję krwawych skutków całego zamieszania…

  45+

 7. Dolny Śląsk – 200 tys, cała RP proporcjonalnie więcej. Rozgrywki LM lub nawet LE., scenariusz calkiem prawdopodobny, że robią frekwencję 40tys. Cały Wrocław tonie w pomarańczowo-czarnych barwach, na murach ukraińskie grafy, wlepki, po mieście ganianki, rynek opanowany przez tłum skandujący nazwę swojego klubu. Na stadionie wrocławscy janusze obijani bo przychodzą w barwach zobaczyć europejską piłkę. Komunikacja na sadion darmowa dla pasażerów z ukraińskim białkiem, na koniec prezydent miasta udziela wywiadu dla ukrainskiej tv, że czas zapomnieć o trudnej historii, a skupić się na pojednaniu, bo Wrocław to miasto otwarte i spotkań.
  Komuś grudzień pomlił się z 1 kwietnia.

  61+

  1. Nie ma się co obawiać, bo jak to ktoś wyżej napisał komuś się za szybko datownik na 1 kwietnia przestawił. Nikt nie będzie organizował meczów ukraińskiej drużyny tylko dlatego, że we Wrocławiu jest liczna mniejszość ukraińska. Dobrze, że Redakcja nie drąży tematu, wydzwaniając po ukraińskich instytucjach, bp po prostu szkoda czasu na takie bzdury. Jedna istotna rzecz. Ilu z tych imigrantów ukraińskich faktycznie sympatyzuje z Szachtarem i tylko dlatego przyjdzie na jego mecz bo to ukraińska drużyna? A ilu polskich, emigracyjnych kibiców przyjdzie na mecz Legii czy Amici, rozgrywany np. w Londynie i porzuci animozje klubowe, bo na co dzień kibicuje innym drużynom. Tak więc, czy w ogóle ma sens organizowanie takich spotkań w roli gospodarza w obcym mieście, niech każdy teraz sam sobie odpowie. Podobnie, parę lat temu (nawet na Fanie był o tym artykuł), poszła plotka, że legła, w największych miastach w Polsce, rozwiesi banery popularyzujące kibicowanie tej stołecznej drużynie i co? Ja jakoś tych afiszy ani we Wrocławiu ani w innych miastach nie zauważyłem. Były w ogóle takowe?

   10+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *