Test dla władzy

 Hasło „śmierć wrogom Ojczyzny” było przewodnim podczas wrocławskiej demonstracji zorganizowanej dla uczczenia ofiar stanu wojennego wprowadzonego 13 grudnia 1981 roku, czyli dokładnie 36 lat temu.
Nie tylko komunistom z tamtych czasów się dostało, o czym za chwilę.
Frekwencja mizerna, bo około 40 osób, ale to ułatwiło przetestowanie intencji obecnych władz. Jak władza zareaguje na spalenie portretu jednego z tych, którzy weszli w koligacje z komunistami i na obecnie na forum międzynarodowym dąży do zniszczenia Polski?
Elementem happeningowym było bowiem spalenie portretu jednego z tych, którzy głosowali przeciwko Polsce w Europarlamencie, czyli Michała Boniego.
Michał Boni nie miał pejsów ani jarmułki, widniał natomiast na tle niebieskiej flagi z żółtymi elementami, oraz czerwonych szmat. Nie jest to również kobieta, zatem odpadną podejrzenia, że jest to jakiś czyn antyfeministyczny.
Na razie organizator ma z tej „okazji” wezwanie na komendę. Zobaczymy, czy nasza władza będzie ścigać tych, którzy są przeciw Polsce, czy tych, którzy są przeciwko tym, którzy Polską zdradzają.
Roman Zieliński, fot. TuWroclaw.com

25+

komentarzy: 16

  1. Faktycznie śmierdząca szmata z niego,jak z każdego szczura z PO ,czy nowoczesnej.Ale myślę że jak dobrze się przypucuje,to znajdzie swoje miejsce w PiS.Na szafot z każdym z PO.Zero litości.

   5+

 1. Może się mylę, ale TW Znak nie odpuści. Taka natura, donosić,i jeszcze raz donosić. Konfidentem się urodził i takim umrze.Nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby na niego głosować. To jest szok.

  29+

 2. Tak ,rzeczywiście będzie to test dla władzy. Drugim będzie to,czy dwa szczury,które uciekły w popłochu z tonącej, śmierdzącej i rozklekotanej łajby,o nazwie PO zagnieżdżą się w PiS, myślę jednak że ten test władza przysłowiowo obleje.Jeszcze trochę,a będzie nosił nazwę Nowoczesny PiS. (Gryglas już zakotwiczył,paru innych też pewno znajdzie miejsce). Ale to już niech wyborcy PiS ,o to się martwią.

  13+

  1. Szczury z PO już się mają dobrze Premier Morawiecki – były doradca tuska Wicepremier Gowin – były wicepremier w rządzie tuska Wicepremier Gliński – były członek Unii Wolności a Prezydentem Polski jest też były członek Unii Wolność – Andrzej Duda Tak wiele musiało się zmienić , żeby nie zmieniło się nic……

   25+

  2. Bez przesady, że „szczury”. Normalny transfer polityczny, w jedną lub drugą stronę. Przecież z PiSu do PO migrowali m.in. Sikorski, Kluzik Rostkowska, Giertych, Jakubiak, Misiek Kamiński itd. Klub senatorski PiS liczy 62 senatorów, więc nawet jeśli okazaliby się kretami, to w żaden sposób nie są w stanie zaszkodzić. Pewnie naszła ich jakaś refleksja m.in. po nawoływaniu łysola Budki vel Wychodka do UE o karanie Polski. A już gadanie o Nowoczesnym PiS to już demagogia i bzdury na podstawie jednego Gryglasa, który dołącza do grubo ponad 130 posłów PiS.
   Fan coraz częściej mnie zadziwia…

   15+

 3. Na razie władza zdaje egzamin. Od wczorajszego expose premiera Morawieckiego, który upominał się imiennie o ofiary stanu wojennego, nocnego uczczenia ofiar St.W. w Sejmie z inicjatywy PiS, dziś apel poległych wieczorem z udziałem m.in. Kaczyńskiego i Szydło, ciągłe programy informacyjne w TVP, wieczorem film Brauna o Jaruzelskim, a potem o Jarosławie Hyku przejechanym przez ZOMOwska ciężarówkę na ówczesnym pl. 1 Maja pod Cuprum.

  37+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *