Końcówka

* 120 kibiców Piasta odwiedziło Wrocław. Sprężyli się, bo ciężko zapisy im szły.

* Fani z Gliwic mogli się cieszyć z remisu 2-2. Cieszyć, bowiem gol wyrównujący padł na kilka minut przed zakończeniem spotkania. W przypadku Piasta ostatnimi czasy gole zdobywane w ostatnich minutach to norma. XII kolejka gol na 2-2 z Sandecją w doliczonym czasie gry. XIII kolejka gol na 2-2 z Zagłębiem Lubin w 90 minucie. XV kolejka, gol na 1-1 w meczu z Termaliką w 90 minucie (ale i tak przegrali 1-2). XVII kolejka gol na 2-2 z Pogonią w 82 minucie. No i dziś w XIX kolejce na 2-2 w 87 minucie.

* Formalnie doliczono się ponad 5 i pół tysiąca widzów. Dla tych, którzy przyglądali się publice – na sektorze „Oporowska” mieści się 12 tysięcy widzów. I teraz pytanie do przyglądających się widowni: gdyby wszystkich przemieścić na „B”, czy zajęte byłoby pół sektora?
Wielki stadion przy takiej frekwencji wygląda żałośnie.

* Jak ktoś z ustalających terminarz myślał, że grudniowe kolejki niczym się nie różnią od tych niegrudniowych, to niech się przyjrzy frekwencjom. Nie tylko tej wrocławskiej.
I tak pogoda nie była odstraszająca, bo temperatura bliska zera to nier minus 20, a śnieg z deszczem zaczął padać w trakcie meczu, zatem na frekencję zbytnio nie wpłynął.

* Generalnie poza paroma flagami na kijach – na trybunach nic się nie działo. Odnotujmy tylko, że bluzgi też były, choć nieliczne.

* Na boisku działo się sporo. To, że Śląsk zremisował w sporej mierze jest zasługą hiszpańskiego zawodnika Piasta o interesującym nazwisku Valencia. Jak dwa razy nie zdobył bramki pozostanie jego tajemnicą. Może zimno mu było i był rozkojarzony, bo nie każdy Murzyn potrafi się skoncentrować na pracy, gdy widzi śnieg.

* Z drugiej strony Śląsk też miał swoje szanse, ale je zaprzepaścił Robak. Inna sprawa, że gdyby z jego strzałów padły bramki, to znów byłby krzyk, że futbol jest niesprawiedliwy, bo nasz najlepszy obecnie egzekutor był na pozycjach spalonych.

* Na szczęście odblokował się Piech. Do niedawna był kulą u nogi zespołu. Teraz gdyby nie on… Na zdjęciu drugi gol Piecha w tym meczu.

* O Tarsovsie pisać się nie chce. Ktoś kiedyś na łamach Fana zadał pytanie, w czym Tarasovs jest lepszy od Dwalego. I w czyich oczach. Bo ten ktoś Tarasovsa zatrzymał a Dwalego się pozbył.
Teraz Tarasovs pozbawia nas złudzeń.

* Brak wygranej z Piastem miał oznaczać, że dni Janka Urbana są policzone. Ktoś mówi, że nas nie stać, bo to oznacza płacenie Jankowi i nowemu szkoleniowcowi. Tak, to fakt, nie stać nas. Podobnie jak nas nie stać na płacenie nieudacznikom pokroju Trasovsa czy utrzymywanie Jowvićów, a wcześniej innych Gecowów, Plaków, Gawiszów, Murzynów którzy przychodzili jako francuskie gwiazdy, portugalskich zaciągów „na sztukę”.

* Umknęło nam, że prezesem Piasta jest obecnie pryszczaty Żelem, były prezio Lechii Gdańsk i Śląska. Ciekawe, czy w Gliwicach również będzie robił swoje porządki polegające na obcinaniu pensji (wszystkim wokół, ale nie sobie). Ale to już naprawdę nie nasz problem.
Aha, do fanów Piasta, skądinąd wiemy, że też wchodzą na Fana. Nowy prezio zdążył już Wam zapowiedzieć fantastyczną telewizję TV Piast?

* Teraz przed Śląskiem wyjazd do Niecieczy i mecz z Jagiellonią u siebie. Pierwsza ósemka ucieka.
RZ, G-K, BK, AP, KP, fot. gol24pl, piastgliwicefb

23+

komentarzy: 27

  1. Pele…Ale jemu to raczej śnieg nie przeszkadzał, bo tam gdzie grał, to go raczej nie było, no może w Nowym Yorku, ale to było już na piłkarskiej emeryturze.

   5+

 1. Jeśli Janek wystawi jeszcze raz „kokmena” wychodzę. Miarka się przebrała. Obserwowałem specjalnie tego asa. Do piłki górnej owszem skacze, ale „na alibi”. Pytanie: ile razy leżał Kosecki? No jednak walczył, czego nie można powiedzieć o pięknie uczesanym w koka.

  21+

 2. Tarasovs jest lepszy od Dwalego bo : – Adam Sz. menago Dwalego miał zapisaną dużą prowizje za transfer Dwalego do innego klubu. Ale że Śląsk oddał go za darmo to Adam Sz. nie dostał nic. Śląsk ma za to teraz zapisany bardzo duży % w przypadku sprzedaży przez Pogoń Dwalego do innego klubu. Prywatnie Adam M. bardzo nie lubi Adama Sz. bo Tatuś Dwalego był podkręcany przez Sz. żeby nie podpisywać nowego kontraktu ze Śląskiem, więc trzeba było utrzeć nosek owemu menago…

  16+

 3. Odniosę się jeszcze raz do artykułu w Przeglądzie Sportowym związanym z celami Śląska do końca roku 2017. Chodziło o pierwszą òsemkę, średnią na trybunach 12 tysięcy oraz dodatkowy sponsor. Jeżeli te cele nie zostaną spełnione miasto zadeklarowało wyciągnąć konsekwencję od osób odpowiedzialnych. Z uwagą będę się przyglądał ruchom w tym aspekcie ponieważ w tym momencie nie ma szans na spełnienie ani jedengo z powyższych celi.

  43+

  1. Jeden z nich został już spełniony – Forbet został głównym sponsorem Śląska, a aktualna średnia frekwencja na stadionie wynosi 13 774, więc ja bym się przychylał do stwierdzenia, że nie zostanie spełniony jeden z powyższych celi.

   1+

 4. Tarasovs popełnił błąd ale zobaczcie jak podawał piłkę do niego Celeban wszerz boiska z kozłem (jak junior ) Każda sytuacja podbramkowa PC robi koszmarne błędy zobaczcie powtórki meczowe ! I to trwa od 2 lat , to samo Pawelec , Augusto bez formy, Kosecki schodzi z boiska wk…ny, a to już problem szkoleniowców, coś nie gra w drużynie !! Ps A co do pogody to padało już 10-15 minut przed meczem !!

  24+

  1. Na dole wisiała flaga w barwach Śląska z jakiegoś gimnazjum lub szkoły sportowej z Nysy. Tej na górze nie dostrzegłem, ktoś wcześniej przekazał że była to flaga Hradca Kralove.

   6+

 5. A Kosecki ciągle gleba ,gleba no normalnie u niego to mistrzostwo świata .Jest mistrzem w tym jakby był sam na pustą bramkę i dostał podanie to nici z gola bo oczywiście gleba.Ksywa Gleba jak najbardziej mu pasuje.

  13+

  1. Nie byłem na meczu więc ciężko mi oceniać bluzgi…. pozostaje pytanie tylko po co…?!? Piast na Górnym Śląsku jest sam. Polonia ma sztamę z Odrą O. i ostatnio małżeństwo z Zagłębiem L. Ruchany z Milicją Żyd-zewem…i ministrantami od Rydzyka… Gieksa ma z Policją i Górnikiem. Zagłębie S…. z Ległą i Stałą BB… oprócz tego Górnik…wącha się z Pyrusami… Pyrusy olali swoje dawne zgody i szukajà nowych rynków zbytu w centralnej Łodzi a na ostatnim meczu wspólnie opłakiwali kibica Górnika zabitego trzy tygodnie temu przez Rucianego i Milicję….czyli największy wróg Piasta nie długo wejdzie w orbitę Pyrusów, ŁKS-u ( z GKS-emTychy)….będzie im jeszcze ciężej niż jest teraz… a to ekipa do zagospodarowania i znają się na Górniśląskie mozajce… mieliśmy z nimi kiedyś sztamę…. jeździliśmy na koncerty… nawet Lechia się do nich przyznawała… a wiecie, że oni są ciężcy w takich „ trójkątach”…. nawet jak nie zgoda to układ… na manifestacje…bo są neutralni wobec nas jak Pogoń i Jaga…

   27+

  2. Piast tylko się odgryzał w bluzgach, ale nie prowokował. Jako ciekawostka, przy ich wykrzyczanym „wygramy,wygramy,wygramy” dokończyli „Śląska pokonamy”. Wrzuty w ich kierunku w takim natężeniu były niepotrzebne, tak jak napisał W18 obecnie są sami na GŚ, ewentualnie mają układ z Jastrzębiem.

   26+

  3. Nie wiem jaki jest sens spinać się z bluzgami na mniejsze i mało agresywnie nastawione do nas ekipy. Ani oni nas ziębią ani grzeją – nie są zgodą żadnej z naszych kos, nie mamy spornych terenów ani jakichś historycznych wojenek. W zasadzie z naszego punktu widzenia tylko ich kilkuletnia zgoda z Odrą i Polonią B. może razić ale to już zamknięty rozdział historii i to od ponad 10 lat.

   7+

  4. Co Wy tu poniżej piszecie za głupoty że nie ma sensu bluzgać na Piasta??? Macie krótką pamięć…gliwiczanie
   Nadepnęli bardzo na odcisk Opavie zamalowując im grafa i krojąc pół flagi…

   0

 6. Byłem tym kimś, kto pierwszy napisał o przyjęciu miernoty Tarasovsa i pozbyciu się Dwalego, rzuciłem wtedy pytaniem do Bobowca i Matyska o publiczne uzasadnienie ich decyzji. Później wychwyciłem pokrętne, jednozdaniowe tłumaczenie Bobowca w tej sprawie przy okazji jego wywiadu z dziennikarzami Tu Wrocław.
  O wywalenie Janka U. apeluję od pamiętnego meczu z kretami w Lubinie. Obecnie jest duże prawdopodobieństwo, że po raz kolejny Śląsk będzie walczył w drugiej ósemce.

  17+

  1. A oglądasz czasami mecze Pogoni? Śmiem wątpić, bo jeśli się pamięta Dvaliego ze Śląska to można żałować, że zamieniono go na Tarasovsa, natomiast jak się go zna z Pogoni to na pytanie o największego nieudacznika z formacji defensywnej całej ekstraklasy nawet w środku nocy odpowiedź jest jedna. Lasza!

   PS. Czy redakcja zgodzi się ze mną, że gdyby od początku sezony Śląsk grał z bramkarzem a nie ręcznikiem to bylibyśmy parę miejsc wyżej?
   Tak wiem, pięć straconych bramek w trzech spotkaniach nie jest imponującym wyczynem ale tego co wyciągnął Słowik, Wrąbel nie wyjął by nawet w FIFIE 2047.

   28+

  2. Oglądam czasami mecze Pogoni, pamiętam też Tarasovsa z Jagiellonii i z opowiadań kolegów, których mam w Białymstoku. Ucinając dalsze rozkminy, pozostaję przy swoim, iż Dwali w Śląsku to lepszy wybór niż Tarasovs.

   7+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *