Życie przed pustką

 Przyglądamy się z odległości napince gliwicko – zabrzańskiej. Czego tam nie ma… ale o szczegółach to lepiej niech się wypowiedzą sami zainteresowani.
Rok temu w Gliwicach byli pełni nadziei, że są w stanie w tych przepychankach coś ugrać, bo przynajmniej w temacie sportowym Górnik dał się podtopić. A długotrwałe wyautowanie może, choć nie musi, wpłynąć na inne sfery życia kibicowskiego.
Minął rok, Górnik sportowo się odbudował, Piast w międzyczasie podupadł. A jak jest na trybunach, to nie trzeba być błyskotliwym obserwatorem, by się zorientować, że w Gliwicach teraz posucha.
Już jutro, czyli w sobotę o 15:30 we Wrocławiu zostanie rozegrany mecz Śląska z Piastem. Bardzo ważny mecz dla obu zespołów pod względem sportowym, natomiast pod względem kibicowskim zanosi się na małą sensację. Że po trybunach gospodarzy będzie hulał wiatr jest oczywiste, pozostaje pytanie jak bardzo będzie hulał. Natomiast nie wiadomo co będzie z sektorem gości. Co prawda w Gliwicach nastawili się na niezbyt liczną wycieczkę, ale z informacji napływających z Gliwic wynika, że organizowana co prawda autokarem, może być to wycieczka skandalicznie niewielka.
No ale to już nie Śląska jest problem, lecz fanów Piasta.
O ósme życie
Minimum 4 punkty w ostatnich trzech meczach rozgrywanych jesienią jest konieczne, by mówić o pierwszej ósemce w innych kategoriach, niż marzenia. Dla przypomnienia, oprócz pojedynku z Piastem we Wrocławiu, Śląsk zaliczy jeszcze wyjazd do Niecieczy i grę z Jagiellonią u siebie. Teoretycznie najłatwiejszy jest pojedynek z Piastem, dlatego w tym spotkaniu rezultat inny, niż wygrana będzie totalną klapą.
Piast ostatni raz na wyjeździe wygrał jeszcze w sierpniu w Białymstoku, ale to nie oznacza, że na wyjazdach nie punktują. Często wywożą remisy. Generalnie często punktują. W ostatnich siedmiu spotkaniach tylko raz przegrali. Co nie zmienia faktu, że w tabeli znajdują się na miejscu spadkowym.
Śląsk jest w tym sezonie drużyną własnego boiska i w tym trzeba upatrywać swoich szans. Interesujące, na kogo postawi tym razem Jan Urban na bramce. Słowik w pojedynku z Zagłębiem okazał się dzieckiem szczęścia, ale w Gdańsku nie wykazał się specjalnie. Z Wrąbla niektórzy zawodnicy chcieliby zrobić winnego słabych wyników, choć są to ci sami, którzy są wyjątkowo słabo oceniani przez obserwatorów.
Wiosną właśnie podczas meczu z Piastem mieliśmy bramkarski eksperyment z Kamenarem zakończony spektakularną katastrofą. Udowodniło to doświadczenie, że Śląsk jest klubem bardzo bogatym, gdyż stać nas na opłacanie gościa, który na pięć celnych strzałów przepuszcza cztery. Urban na żaden nieudany eksperyment pozwolić sobie nie może, gdyż…
Janek do wymiany?
Według nieoficjalnych informacji mecz z Piastem jest z gatunku tych „o trenera”. Porażka ma być definitywnym końcem współpracy z Urbanem na Oporowskiej. Na jego miejscu może się zameldować były szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Piotr Stokowiec, który według naszych informacji ostatnio był widywany we Wrocławiu.
RZ, AP, M-P, fot. piast.gliwice.pl – taka złośliwość z naszej strony, do Warszawy czasem lubią fani Piasta zawitać wtakiej liczbie, że późniech chcieliby mieć taką frekwencję na własnym sektorze.

12+

komentarzy: 6

  1. Kogo wystawi Januś to nikt nie wie. Może obrońcy będą napastnikami, a napastnicy pomocnikami? Jedno jest pewne – po boisku będzie biegał jakiś „miękki wacek”. No, chyba że będzie stał na bramce – to za dużo nie pobiega.

    12+

  2. Gdzieś tam ostatnio czytałem wywiad w którym było napisane że Urban wypełni kontrakt do końca, że Klubu nie stać na opłacanie dwóch trenerów. Chodzi o to że Urban ma kontrakt do końca sezonu i jeśli poleci ze stołka to i tak trzeba będzie mu płacić do czerwca na co Klubu nie stać. Wspomniane też tam było że obecny trener dotrwa do końca kontraktu. Szanse na pierwszą ósemkę Janek jeszcze ma i żeby on został zwolniony to Śląsk by musiał w tych trzech meczach zdobyć maksymalnie dwa punkty na co się nie zanosi bo wydaje mi się że z Piastem będą pewne trzy punkty, w Niecieczy przynajmniej jeden punkt i z Jagiellonią też przynajmniej jeden punkt.

    13+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *