Bój bratobójczy

 Patrząc na tabelę chyba nie ma większych wątpliwości, że niewielka jest szansa, iż zarówno Śląsk jak i Lechia znajdą się po 30 kolejkach w górnej połówce tabeli.
Dlatego dzisiejszy mecz Lechia – Śląsk (początek godz.20:30 w Gdańsku) będzie bojem o to, czy Lechia zostawi sobie jeszcze szanse na górną ósemkę (jeśli wygra) lub czy Śląsk zapewni sobie odpadnięcie z gry jednego z rywali (jeżeli padnie bukmacherska „2”).
Ewentualna wygrana Śląska, to 6 punktów przewagi nad Lechią w tabeli. Z punktu widzenia Lechii – 7 oczek straty, gdyż bilans bezpośredni byłby dla gdańszczan fatalny. Jednak faktem jest, że statystyka tego sezonu nie przemawia za wygraną Śląska, gdyż dotychczas WKS na boiskach rywali nie wygrał ani razu. Jako jedyny klub ekstraklasy.
Dodatkowo niemal dokładnie rok temu, 9 grudnia, Śląsk w Gdańsku dostał łomot 0-3, a dwa gole zdobył w tym pojedynku Flavio Paixao.
Andrzej P, fot. lechia.net – oprawa z zaszłorocznego meczu Lechia – Śląsk, rozgrywanego tuż przez 35 rocznicą wprowadzenia przez komunistyczne wojsko w Polsce stanu wojennego.

 

10+

komentarzy: 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *