Szef od łańcucha

 Kim powinien być szef mafii, by sobie zapewnić bezkarność? Nie będzie wymieniania długiej listy pozycji społecznych robiących za parawan ochronny. Jedną z najlepszych przykrywek do robienia lewych interesów na masowa skalę jest stanowisko… sędziego. A jeszcze lepiej… prezesa sądu.
Chyba nikogo w Polsce nie dziwi fakt, że wychodzi na jaw, iż w sądach działały mafie, których głównymi postaciami są prezesi i dyrektorzy sądów. Różnych sądów. W różnych miastach naszego w kraju. A stwierdzenie prokuratora generalnego, że sprawa jest rozwojowa daje do zrozumienia, że do kilkudziesięciu już zatrzymanych dołączą następni.
Cóż, kogo jak kogo, lecz sędziów nikomu normalnemu nie jest żal.
A swoją drogą, interesujące, czy ktoś się zajmie taką płotką jak zajmującym się sądowymi ochłapami Pawłem Chodkowskim, który na polityczne zamówienie skazał protestujących przeciwko wykładowi komunistycznego zbrodniarza Zygmunta Baumana?
Roman Zieliński, fot. Gazeta Polska Codziennie

40+

komentarzy: 16

 1. Gersdorf:
  Nikt z sędziów nie uczestniczył w żadnych demostracjach i nie chodził z palącymi świeczkami.
  Nie miałam swieczki, tylko wkład do zniczy.
  Nie chodziłam, tylko stałam.
  Nie paliłam, tylko oświecałam.
  A tak naprawdę, to kto nielegalnie mnie nagrywał i nielegalnie upublicznił te nielegalne nagrania?

  4+

 2. Zarzuty są słabe – przychylność przy wyborze firm itp. Poraża natomiast skala! Nie jeden sąd lecz kilka i nie jeden prezes czy dyrektor a kilka. Nie mylić z sędzią. Dyrektor sądu nie jest sędzią.
  Problem jest bardziej złożony. Ile osób, ilu z Was idzie do adwokata z różnymi spawami? Z prośbą o pomoc? Aby adwokat mógł spróbować przeprowadzić proces w i tak nierównym prawnym i procesowym podejściu aparatu państwa ( sąd + prokurator vs adwokat ) potrzebuje informacji od klienta. Najlepiej takiej najbardziej prawdziwiej. No i teraz pytanie. Czy adwokata obejmuje tajemnica adwokacka? Oczywiście, że obejmuje co więcej nawet ten nie równy aparat państwa stosował zasadę „możesz kłamać, masz do tego prawo, możesz mówić wszystko swojemu obrońcy to twoja linia obrony). Teraz nagminne stają się przeszukania kancelarii adwokackich, które w świetle przepisów prawa powinny być objęte absolutną tajemnicą i nietykalnością. I pytanie do Was. Czy tak prowadzona inwigilacja służb, która dostaje przyzwolenie na zbieranie materiałów ze źródeł, przeszukania kancelarii adwokackich, które mają stanowić o bezpieczeństwie przechowywanych tam informacji, sposobie prowadzenia obrony i sprawach pobocznych śledztwa czy to jest jeszcze państwo prawa czy już nie? Proponuję aby wszyscy Ci którzy mają potrzebę kontaktu z obrońcą zapytali się o to swego adwokata – przy najbliższej wizycie. Bo ktoś znowu napisze, że ja się tu męczę i nie powiniem tu wchodzić i czytać. Niezależnego adwokata zapytajcie o oponię. Odpowiedź znajdziecie w historii. Kiedy to adwokat na sali nie mógł nic zrobić bo służby i sądy miały jeden słuszny, sprawiedliwy wyrok za nim zakończony został przewód sądowy? Wszystkim tym którzy tego nie rozumieją polecam nie być w konflikcie z prawem lub nie znać osób, które w takim konflikcie są lub mogą być. Bo zrozumiecie ten problem jak zaczniecie się obawiać czy mówić wszystko adwokatowi, czy nie będą przeszukiwać mu kancelarii i czy przy okazji innych spraw nie będą czytać Waszej? Bo wtedy trzeba się liczyć, że może nasz adwokat to już nie jest nasz spowiednik a w takim przypadku pozostałe liczyć już tylko na pewne skazanie.

  2+

  1. Z drugiej strony.
   Znam sprawę, w której adwokat sam załatwił dojście do sędziego. Łapówkę przyjął w… gmachu sądu. I był pośrednikiem w przekazywaniu jej połowy sędziemu.
   Tak… wciąż powinno być?

   Piszę na luzie, bo sprawa już dawno przedawniona, a jak ktoś „złapie mnie za rękę”, to powiem, że fantazja.
   RZ

   PS Rozumiem, że obecny stan rzeczy Ci się podoba?
   Mi zarzucono „szerzenie ideologii totalitarnej”, a skazano w trakcie tej sprawy z zupełnie innego paragrafu za „używanie czasowników modalnych” oraz „powielanie stereotypów”. I nie jest to żart, mam to w uzasadnieniu wyroku.

   4+

  2. Nie, masz rację. Jakie branie łapówek przez sędziego?!!! To jest k… nie sędzia! I zgadzam się, że absolutnie nie powinno tak być. Ale też nie jest dobrze jak podsłuchuje się rozmowy adwokata z klientem ( a znam takie z Wrocławia w których dziś z różnych kancelarii są zdrutowani ) i następnie wzywa się delkwenya, słucha jako „świadka z uprzedzeniem” i przedstawia materiały ze źródeł operacyjnych wskazując na ogrom wiedzy. Czy tak powinno być? Pierwszą rzeczą jaką Ziobro zrobił to zniósł proces kontradyktoryjny czyli taki w którym prokurator jest niczym innym jak uczestnikiem postępowania, gdzie sąd nie prowadzi dowodów procesowych itd. Powróciło stare dobre : prokurator + kilka – kilkanaście zarzutów z których na końcu zostanie jeden = skazanie. I tyle. Przykładów można mnożyć. Sędziów łapówkarzy tępić ale czy za kradzież wśród grona ludzi dajmy na to kibiców oznacza, że każdy jest złodziejem? Nie idzie to w dobrym kierunku. O niby przychylności względem kibiców o jakiej pisaliście zaraz po objęciu przez PiS nie wspominam bo na tle zamnkniętej trybuny w meczach z Arką i Kretami jest wystarczająco wymowne. Chcą tak jak poprzednicy opanować swoimi ludźmi stanowiska i czy Wam się to podoba czy nie za jakiś czas będzie to bardzo niewygodne. Również dla Was, dla mnie, dla kibiców.

   1+

  3. @Lovendas
   Brzmi to, jak skarga jakiegoś Adama z Yorku.
   Adwokata można przesłuchać, jak każdego innego obywatela, z wyłączeniem okoliczności określonych prawem (np. zakaz przesłuchania na okoliczności związane z posiadanym przez niego zakresem wiedzy o swoim mandancie i jego działalności). Krótko mówiąc adwokata można przesłuchać w charakterze świadka na okoliczność np. kradzieży auta spod bloku, w którym mieszka, ale luz nie można go przesłuchać, jeżeli w sprawie występuje podejrzany o dokonanie tej kradzieży, a adwokat jest jego pełnomocnikiem prawnym w tym lub nawet innym postępowaniu.
   To tak jak nie można przesłuchać księdza na temat informacji w posiadanie których wszedł w czasie prowadzonej spowiedzi, ale już na temat rozboju, którego był świadkiem, musi zeznawać.
   Nie słyszałem ostatnio w mediach przeciwnych Rządowi, aby był jakiś przypadek wymuszenia zeznań na adwokacie w zakresie łamiącym jego „immunitet” jako reprezentanta prawnego strony jakiegokolwiek postępowania. Nie słyszałem też o jakimkolwiek przeszukaniu kancelarii adwokackiej. Nie wiem zatem, czy piszesz w swoim wywodzie o jakimś konkretnym przypadku, czy konfabulujesz.

   0

 3. @ antykomuch trzymamy kciuki za Twoja teorię….
  Podoba nam się….chcemy w nią wierzyć…. a są takie chwile w życiu jak ostatni mecz, że zwycięstwo uzyskuje się w doliczonym czasie gry na sekundy przed końcem… wymazując z pamięci cały nie do końca dobry przebieg meczu….Rozważając postępowanie PAD-a w odniesieniu do meczu śmiem wysnuć teorie…. że nasi kopacze specjalnie w końcówce strzelili bramkę po to by cała Polska mogła się skupić na oprawie a nie rozpraszała się sytuacją na boisku…. Pooglądaliśmy trybuny a na koniec… „podpisaliśmy się” pod najważniejszym wydarzeniem udając się do domu w oczekiwaniu na lepsze czasy….I wszyscy w to wierzymy.
  @Pietras… dlaczego krzyż celtycki….?
  „….Niechaj to narodowie wżdy postroni znają iż Polacy nie gęsi…
  swoje znaki mają….!
  https://slowianowierstwo.wordpress.com/2014/10/02/swastyki-legalnie-w-polsce/
  Wybierz sobie coś ze spisu… jest tam taka Lechicka Swarzyca…. Słowiańska ukradziona ze Świątyni Swarożyca …. w Swarzędzu…. i dla pogardy wmurowana w zewnętrzną ścianę kolegiaty kruszwickiej przez „nowowierców krzyżowych”
  Albo swastyka z denara bitego przez syna Mieszka II prawowitego następcy króla, Kniazia „Bolka II Zapomnianego”… (który dechrystianizował Polskę a potem bronił Polski przed krucjatą Brzetysława po „Reakcji Pogańskiej”….. i Kazimierza Odnowiciela) Władcy wymazanego z ksiąg dla zapomnienia przez historię a władającego od1031 w zasadzie do1038 (jak podaje Kronika Wielkopolska) U nas na palcu Solnym stała świątynia Swietowita prof. Moździoch z PAN opisuje ją w całości znaleziono bardzo dużo jej elementów ze znakami solarnymi…
  Jak to mówią w branży…
  Pozdrawiam prawą ręką…

  5+

 4. Sejm proceduje nad Ustawami o KRS i SN. Po pierwszym czytaniu skierowano oba projekty prezydenckie do komisji. Tam wczoraj i dzisiaj, mimo tego, że „myszka agresorka” i „syn lenina” dwoili się i troili, PIS przegłosował sporo swoich poprawek, a wszystkiemu przysłuchiwali się przedstawiciele kancelarii PAD. W tle prac komisji sprawiedliwości media pokazują zatrzymania prezesów sądów z przekazem ministra, że sprawa jest rozwojowa. Do tego seksafera w „gównie wybiórczym”. Trudno się dziwić, że wg sondażu Superekspresu słupek poparcia PIS-u skoczył na 47%.
  Tak na marginesie, wg mnie przy skazaniu funkcjonariusza publicznego za przestępstwo korupcyjne na karę pozbawienia wolności prawo nie powinno przewidywać możliwości warunkowego zawieszenia jej wykonania.
  Oczywiście oba prezydenckie projekty Ustaw sądowych zostaną przyjęte przez Sejm i Senat ze wszystkimi poprawkami PIS-u.
  Ciekawe, czy PAD je podpisze, czy zawetuje? Jak uważasz Romanie?

  Następne dwie „bitwy”, to ordynacja wyborcza i repolonizacja mediów.

  W wielu obszarach życia nadchodzi normalność, choć oczywiście nie wszystko dzieje się tak, jakby wielu z nas sobie wymarzyło, ale czy jest taka władza dająca pełne zadowolenie wszystkim (poza Koreą Pn.)?
  Warto zatem doceniać każde takie rozwiązanie, które wg nas jest lepsze od poprzedniego, a przy tym patrzeć „na ręce” władzy i merytorycznie krytykować za decyzje wg nas błędne.

  13+

  1. PO,Lewandowski, Balcerowicz i inni mają siedzieć. A młyny wymiaru sprawiedliwości mają mielić ich szybko,tak by im kości trzeszczały.Zero litości dla sku…nów.Tego oczekujemy.

   6+

  1. @Katenroden
   Jest jeszcze jedn, obce, lewackie media wydawane w RP. Pójdą pod nóż po ustawach sądowych i po nowej ordynacji wyborczej.

   13+

 5. Stara wiedżma powiedziała,kiedyś coś o nadzwyczajnej kaście.I owszem będzie to wtedy, kiedy na budynkach sądów, urzędów miast,parlamentu,i innych obok barw narodowych,będą wisieć czarne flagi z białym krzyżem celtyckim. Wtedy będzie można mówić o sprawowaniu władzy przez Nadzwyczajną Kastę.Teraz to kabaret,który trwa od 89 roku,ale wszystko co ma początek,musi mieć też i koniec.A koniec ten nadejdzie , prędzej czy pożniej.

  12+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *