Dowód na młodość

 Po dramatycznie słabym meczu rezerwy Śląska pokonały aspirujące do miejsc pucharowych Zagłębie Lubin 1-0. Dodatkowym upokorzeniem gości było to, że bramkę stracili w ostatniej minucie dodatkowego czasu gry.

Mecz był nudny jak flaki z olejem, przy czym to, że był właśnie taki jest winą Zagłębia. Mogli grać swoje, skoro rywal był tak osłabiony, że na boisku musieli się pojawić zawodnicy, których przed tygodniem we Wrocławiu nikt nawet nie znał.

Żeby było śmieszniej – to po zagraniu takiego nołnejma piłkę do bramki dobijał z linii bramkowej Celeban.

Mecz Śląska z Zagłębiem jest dowodem na to, że można oczekiwać wyników od zespołu z zawodnikami młodymi a nawet bardzo młodymi.

red, fot. robogrom.pl

komentarzy: 16

 1. Ktoś powiedział, że futbol kocha pół świata, miedzy innymi, za takie zakończenia meczów jak to dzisiejsze. Ostatnia akcja meczu i bramka piłkarza, który wcześniej nie powąchał nawet ławki rezerwowych pierwszej drużyny. A poza tym – brawa dla Poprawy, ktory, nomen omen, wypadł bardzo … poprawnie. Słowik również świetny, zarówno na przedpolu, czujący tempo akcji, jak i na linii bramkowej. Fajny Srnić, pewny i zdecydowany (w końcu) kapitan. No i nie wierzę co piszę, ale Tarasovs również bez zarzutu. Co prawda stojąc w młynie, część meczu poza percepcją, z wiadomych powodów, ale z tych obejrzanych, to T bez większych pomyłek, raczej pewny z kilkunastoma wygranymi pojedynkami główkowymi i spokojnym i celnym rozprowadzeniem akcji + kilkukrotne podłäczenie się do natarcia. ,,Wypadek” przy pracy czy przełom?
  Dzisiaj trochę gorzej Marcin, uwikłany w dryblingi na 40-30 metrze (przyczyną zapewne brak dogrywajacych Kosy i Chrapka), Piech, za bardzo elektryczny (niech mu ktoś szepnie, żeby grał na większym luzie, to więcej piłek będzie ,,kleić” – tak jak na treningu). Również Madej, raczej zespołowi nic nie dał. Wielkie serducho, wola walki, ambicja, ale umiejętności już nie stało.
  Niemniej: dziękujemy Śläsku!
  Viva, viva, viva WKS.

  1. Tarasovs bez zarzutu? Drobny przykład. Kolego, popatrz, co zrobił w 37. minucie, kiedy Woźniak zmarnował setkę. Tarasovs najpierw popatrzył gdzie jest Woźniak, podbiegł w jego kierunku i dziwnie znowu odbiegł, a po chwili niepilnowany Woźniak strzela. Takich „akcji” Tarasovs w każdym meczu ma przynajmniej kilka.

  2. @zygmunt 70 – zgadzam się z Tobą co do oceny Tarasovsa, ale z wyłączeniem wczorajszych zawodów, które mimo przywołanej przez Ciebie 37 min (nie widziałem, co zastrzegłem w poście, z powodu oprawy, ktora trwała do ok 40 min) uważam w jego wykonaniu za dobre. Prześledź, bez uprzedzeń, jego interwencje w całym meczu, a wyjdzie na plus.

 2. Nie dziwi mnie,że Włosi mówią do swoich kobiet,że jesteś piękna jak bramka w 90 minucie. Zaletą bycia w młynie i uczestniczenia w oprawach było nie oglądanie tego meczu,więc się nie wypowiem,ale brawo! Graniczenie młyna powinno mieć miejsce zawsze,bo to jak wyglądaliśmy jak się zbiliśmy to był efekt 10/10 przy naszej marnej frekwencji na całym stadionie. Ultrasi klasa światowa,a my zdobyliśmy punkty bez których raczej ciężko byłoby myśleć o górnej ośemce.

 3. Srić już oddychał rękawami i było widać, że też jest trochę poturbowany, więc zmiana jak najbardziej logiczna. Narobił się dzisiaj i za to mu dzięki. O Vacku już z początku sezonu pisałem pytając, po co komu zawodnik, który w całej swojej karierze rozegrał tylko jeden dobry sezon? I jak widać, to się chyba już nie zmieni.
  Bardzo dobry mecz Poprawy. Oby tak dalej!
  Szkoda, że Riera jest tak nierówny, bo naprawdę ma umiejętności. Ale w końcu z jakiegoś powodu kariery nie zrobił.
  O Tarasovsie już nawet nie chce mi się pisać. Na podwórku graliśmy z większym zaangażowaniem. On wygląda jakby to robił hobbystycznie.

 4. Madej i Vacek – są tak słabi, że tylko urban może wiedzieć dlaczego w ogóle grają. Zamiast ściągnąć Vacka, schodzi najlepiej grający Srnić…
  Dlaczego Bergiera nie wpuścił – to też nie wiem…ogólnie mecz nie powalał (od 28 minuty nic nie widziałem – poza oprawą – ale to i tak dobrze).

  Oprawa mistrzostwo świata – przebili chłopaki „Pod niebiosa” i chwała im za to! Oby więcej takich!
  Czekam na mecz w piątek – ciekawe na kogo postawi Urban.
  Słowik, Poprawa – bardzo dobry mecz.
  Najgorsi Vacek i Madej.

  1. Zgadzam się w 100%. Ten Vacek to jakaś tragedia. Jak Janek zmieniał Srnica to tak samo zareagowałem, że co on odpie*dala!? Srnic się w końcu obudził i zagrał swój pierwszy dobry mecz w Śląsku. Przez Madeja prawie przegraliśmy bo nie chciało mu się pokryć. Aż go Słowik opierniczył. Swoją drogą to ten mecz wygrał nam Słowik.

 5. Słowik uratował mecz, a Mathieu dał zwycięstwo!
  Patrzeć jak Słowik opieprza Madeja za krycie Woźniaka w 90 min bezcenne..takich ludzi z charakterem w Śląsku trzeba.

 6. Bardzo fajny mecz Poprawy. Poza tym chyba Wrąbel usiądzie na dłużej na ławce. Słowik jest lepszy na przedpolu, a i świetną, instynktowną interwencją popisał się na linii. No i zrobił od razu to, czego Wrąbel zrobić nie mógł długi czas- zachował czyste konto, choć teoretycznie miał przed sobą „rezerwy” Śląska. Jakim cudem zapisali gola Scaletowi? Chyba wiedzą to tylko statystycy Ekstraklasy… Generalnie mecz na kolana nie rzucił, ale niewątpliwym plusem był udany rewanż za mecz Lubinie, przegrany w… 94 minucie. No i może młodzi dostaną teraz trochę więcej szans niż dotychczas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *