Ekstraklasa w Katowicach

 Miedź, niestety, przegrała w Katowicach z GKS-em, tym samym oddaliła się od awansu do pierwszej ligi zwanej ekstraklasą.
Natomiast na pierwszoligowe wyrasta środowisko narodowe w Katowicach. Po organizacji marszów antyimigranckich, po hapeningu z klepsydarami prezydentów miast głoszących wbrew wolu narodu chęć przyjmowania imigrantów, teraz katowiccy narodowcy zrobili kolejny happening. Polegał na wywieszeniu na nosidłach przypominających szubienice portrety osób, które niedawno w Parlamencie Europejskim zagłosowały za zastosowaniem wobec Polski kar. Dodajmy, że chodziło o tych europosłów, którzy zasiadająć w europarlamencie reprezentują nasz kraj.
Tu miało być : „są Polakami”, lecz jakoś nie ma tej pewności i lepiej się trzymać tego, co jest pewne.
Tak więc zawisły portrety:
Michała Boniego, vel Jakuba Bauera, tajnego współpracownika SB „Znak”
Róży Grafin von Thun und Hohenstein
Julii Pitery
Danuty Huebner
Barbary Kudryckiej
Danuty Jazłowieckiej
Dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy wywieszeni pod pomnikiem Korfantego w Katowicach są członkami Platformy Obywatelskiej.
Roman Zieliński, fot. twitter

 

26+

komentarzy: 8

 1. Coś z Sienkiewicza.

  „Tylko nikczemne i złośliwe indywidua lub absolutni głupcy mogą porównywać nacjonalizm polski z charakterystycznym nacjonalizmem niemieckim lub rosyjskim. Nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami. Nie smagał dzieci w szkołach. Nie stawiał pomników katom. Zrodził się z bólu największej tragedii dziejowej. Przelewał krew na rodzimych i wszystkich innych polach bitew, gdzie tylko chodziło o wolność”

  – powiedział bp Mering, odwołując się do słów pisarza.

  3+

 2. Co do tych cwaniaków, z różnych partii pochowanych za immunitetami.Przecież oni nawet honorowo po ryju nie potrafili by dostać,tylko rozkraczyli się i polecieli by od razu sprzedać.

  0

 3. Karę śmierci przez rozstrzelanie , powieszenie przewidywały dwie ustawy z 1920 i21 roku. Taka kara groziła urzędnikowi państwowemu ( poseł na sejm – jest urzędnikiem państwowym) za : Korupcję , przestępstwa popełnione z chęci zysku , działanie na szkodę państwa w obcych strukturach ( dziś to choćby UE) , za ujawnienie tajemnicy państwowej obcemu rządowi , za sabotaż przedmiotów lub urządzeń, służących celom obronności lub Sił Zbrojnych , lub gdy przestępstwo spowodowało wielką szkodę dla wojskowej obrony Państwa albo popełnione zostało w czasie wojny. Tyle odnośnie historii.
  Posłowie PO przedstawieni na portretach wiszących na stelażach przypominających szubienicę mogę być szczęśliwi że urodzili się w obecnych czasach , w latach 20-ych ubiegłego stulecia nie skończyło by się na happeningu z fotografiami lecz na obszczanych nogach , wywalonym jęzorze , i szyjach w pętli kata.

  12+

 4. Brakuje Lewandowskiego (nie Bayern) a z PO był reżyserem tej szopki przeciw Polsce, choć nie głosował ! Jest tak znienawidzony przez rodaków za dziką prywatyzację kilkuset polskich firm ,nie chciał się kolejny raz narażać ………….

  23+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *