Lubin też niebezpieczny

 Z biura prasowego Wojewody Dolnośląskiego otrzymaliśmy informację, że sektor gości na stadionie na Pilczycach będzie zamknięty również podczas meczu XVIII kolejki ligowej Śląska z Zagłębiem Lubin. Zapytaliśmy o to, gdyż o takim rozwiązaniu nieoficjalnie słyszeliśmy.
Wcześniej wiedzieliśmy, iż sektor X będzie zamknięty podczas spotkania z Arką Gdynia (najbliższa niedziela 19 listopada 2017 g. 15:30).
W Gdyni próbują się naśmiewać z tego powodu z fanów Śląska. Żeby nie było im tak szyderczo, to przypomnijmy może, że identyczny zakaz dla kibiców gości obowiązywał podczas spotkania o Puchar Polski 10 sierpnia, jakie rozegrano w Gdyni. A podczas ostatniego pojedynku ligowego naszych klubów we Wrocławiu, jaki miał miejsce 19 maja, fani Arki do Wrocławia nie dotarli.

Komunikat biura prasowego:
Do Wojewody Dolnośląskiego wpłynął wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu o wydanie zakazu przeprowadzenia na Stadionie Wrocław dwóch najbliższych meczów piłki nożnej podwyższonego ryzyka z udziałem gości ze względu na realne ryzyko wystąpienia zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego, zarówno na terenie imprezy masowej, jak i na trasach przemieszczania się kibiców.

Decyzja Wojewody Dolnośląskiego na podstawie art. 104 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257 t.j.) oraz art. 34 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1160, ze zm.):

1) Zakazuję przeprowadzenia imprezy masowej – meczu Ekstraklasy piłki nożnej Śląsk Wrocław – Arka Gdynia (19 listopada 2017 roku) z udziałem publiczności na trybunie „X” Stadionu Wrocław (al. Śląska)
2) Zakazuję przeprowadzenia imprezy masowej – meczu Ekstraklasy piłki nożnej Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin (26 listopada 2017 roku) z udziałem publiczności na trybunie „X” Stadionu Wrocław (al. Śląska)

RZ, fot. mapio..net, radom24.pl

 

18+

komentarzy: 23

 1. Do tego na tym meczu z Bełchatowem mnóstwo psiarni i teksty rzucane przez ich, że jeden okrzyk na pana Tuska i zamykamy was do końca roku, kto był pod stadionem ten wie o czym pisze.

  0

  1. Pieprzony PiS zamyka sektory. Nie to, co kochana Platforma. PO zamykała całe stadiony i kibiców za to, że chcieli na nie wejść.

   16+

  2. A nie miało być zmiany w tej dziedzinie po zmianie władzy ?? Redaktor zawsze jechał na PO i sugerował jak to będzie cacy po zmianie władzy…. i mamy właśnie władze zmiany i co sie dzieje……? Pamięć zawodzi?

   5+

  3. Co do pamięci –
   14 maja 2011 mecz Śląsk – GKS Bełchatów rozegrany przy zamkniętym stadionie za (UWAGA!) odpalenie rac na dworcu PKP w Legnicy.

   Zatem chyba jednak się zmieniło.
   I nie jest to żadne usprawiedliwienie dla PiS, bo nie mam zamiaru ich bronić, tylko stwierdzenie, że bardziej sk…wiałej władzy niż PO nie było, nie ma i nigdy już nie będzie.
   RZ

   6+

 2. Decyzja chora bez dwócvh zdań. Niemniej można i trzeba byłoby zastanowić się nad spotkaniem z klubem i działaniami przeciw tego typu działaniami wojewody. Zresztą nie tylko z klubem ale szerszym spotkaniem wszystkich kibiców klubowych i ludżmi z ekstraklasy. Wszyscy wiemy że na obecnym etapie kiedy walczymy o większą frekfencję na polskich meczach ligowych tego typu decyzje zabijają jeszcze w większym stopniu tak naprawdę widowisko (taka jest prawda wbrew pozorom) Na Boga pokażcie mi inny kraj w europie gdzie w ten sposób zamyka się trybunę gości? No chyba że się mylę???

  11+

  1. Masz rację to prawda ma być cisza i spokój a nie ewentualny dym heheh..Kużwa stadion pobudowany na miarę europejską, sektor dla gości zabezpieczony jak należy i dalej nie można przyjąc kibiców przyjezdnych bo policja nie potrafi ( nie chce) zabezpieczyć kilkuset typa. To po co się bawić wogóle w ten cyrk zwany ekstraklasą jak nie potrafimy go organizować !!!!

   8+

 3. Klub może się od tej decyzji odwołać, albo wydać komunikat przeciwstawiający się i wpuścić przyjezdnych, czy tylko przytaknąć i wykonać jak nakazano ?

  11+

 4. Realne ryzyko wystąpienia zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego ma miejsce przy okazji 90% spotkań naszej ligi. Ciekawe kiedy milicyjne tępaki wystąpią z wnioskiem o zamknięcie wszystkich sektorów gości w ekstraklapie.

  37+

  1. Akurat tutaj się nie zgadzam. Zauważyłem w ostatnim czasie, że jeżeli nie ma gości to jest znacznie większe ciśnienie na Wrocławian a i patroli jakoś sporo.
   Chore decyzje, totalne bezprawie. Jak dla mnie Arka powinna przyjechać i wjechać razem z bramą i ochroną.

   38+

  1. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz nie będzie kibiców gości. Dla mnie to nie ma nad czym się rozwodzić. Larum możnaby podnosić, jakby te mecze odbywały się w ogóle bez publiczności. A pomysły, żeby nie przychodzić na B uważam za absurdalne. Do tej pory tego typu protesty, jak i milcząca trybuna, nie robiły wrażenia na tych do których były kierowane, więc nie ma się co wygłupiać z tego typu akcjami.

   24+

 5. Dla kogo te mecze , bo chyba nie dla kibiców. Obowiązkiem wojewody jest zapewnienie bezpieczeństwa na stadionie , skoro tego nie potrafi , to się do tej funkcji nie nadaje.

  106+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *