Pięć setek

 Już w sobotę piłkarze Śląska wracają na ligowe boiska. Mecze z Wisłą Kraków do niedawna miały zupełnie inny charakter niż obecnie. Zmienił się charakter, zmieniła się atmosfera na trybunach, zmieniło nawet nastawienie piłkarzy (ci generalnie mają wywalone na kibicowskie układy, lecz przed rokiem gracze Wisły byli szczególnie mobilizowani przed występem przeciwko Śląskowi).
Na meczu WKS- kontra Wisła, który zacznie się we Wrocławiu o godzinie 20:30 w sobotę 14 października na trybunie gości można się spodziewać około 500 widzów. Niekoniecznie tylko z Krakowa.
RZ, fot. arch.

Aktualnie na fejsbuku jesteśmy zbanowani, zatem przez ten portal na bieżąco strony obserwować nie można.

27+

komentarzy: 23

 1. Fajnie by było krzyknąć na otwarcie dopingu „Twierdza Wrocław” na dwa głosy (Oporowska plus reszta stadionu). Dobrze by to nakręciło klimat(2-3 minuty). Jeżeli jest jakaś szansa to przekażcie to gniazdowemu. Pozdrawiam.

  3+

 2. Bez urazy, ale w poprzednin meczu we Wrocławiu, tym wygranym przez Was 1-0 pokazaliscie ile ten transparent ze zdjęcia jest wart. Zawiodłem się bardzo, bo siedziałem wtedy z moimi Braćmi ze Śląska na waszych trybunach. To samo kiedy Lechia was uspakajała na meczu Wisła – Lechia w grupie mistrzowskiej. Fakt, że obecne, dla mnie chore relacje między Nami to wina delfinów, ale prawda jest taka, że i u Nas na stadionie już praktycznie brak gwizdów na Widzew i Ruch, a dzieciaki z nowego pokolenia za bardzo są za układem Wisła – Widzew – Ruch – Elana. Mimo to w głębi serca liczę na powrót TKWM, bo to zbyt dużo wspomnień, ale takie same nadzieje miałem na powrót zgody z Jagą…

  10+

  1. To znaczy, że wy z młyna możecie sobie wielokrotnie jechać na Śląsk do woli, palić nasze barwy, a my mamy przyjmować to na klatę tak? Prawdziwy Wiślak zrozumie, co mieliśmy na myśli śpiewając to, co śpiewaliśmy. Oblicze Wisły stanowią teraz nie nasi dawni koledzy, tylko koksy spod znaku delfina. Jeżeli waszym młodym taki stan rzeczy pasuje – spoko, ale nas już w to nie mieszajcie.

   99+

  2. To teraz przypomnij sobie, jaki transparent na ten sam mecz, z którego jest zdjęcie, przygotowali delfiniarze. Coś o wierności i wasalach. Teraz wierni wasale mobilizują się na mecz panów w Stolicy?

   22+

 3. Jestem Wiślakiem z krwi i kości,nie będę tu wypisywał że nienawidzę Ruchu czy żydzewa.Prawda jest taka że Wisłe kocham i nie przestanę a sharkany przeminą.Pewnie nic już nie wróci do normy czyli TKWM ale wierny jestem Wiśle,mam szacunek do byłych zgód tzn Lechii i Śląska a niezmiennie mam gdzieś Ruch i żydzew jak większość Wiślaków.
  Zapisy na wyjazd do Wrocławia były bardzo śmieszne i na pewno nie będzie 500 osób z KRK, więcej szumu robią na wyjazd z żydzewem do Warszawy. Także sądząc po klimacie będzie może ze 150 osób Wisły w tym 100 sharkanów plus ich zgody.

  43+

 4. Spodziewane 500 osób w sektorze X to chyba słaby wynik? Duże miasto, drużyna gra w miarę dobrze, łatwy dojazd do Wrocławia, w niedzielę można odespać wyjazd. Reasumując, frekwencja gości czterech liter nie urwie.

  20+

 5. Pamiętam jak X lat temu byliśmy wspomóc tę ładniejszą stronę Krakowa na ich derbach.Nasz kolega wylądował w szpitalu z kosą w nodze.A teraz nie ma już lepszej strony tego miasta.

  38+

  1. Tak Zygmunt, warto.
   Bo Braci się nie traci. Nawet, jeśli później cześć z nich się zeszmaci.
   Ja się nie wstydzę i nie żałuję, że śpiewałem ” Witajcie w domu, Wisełko, witajcie w domu „, mimo, że przegraliśmy wtedy 0-1 po babolu Celika.
   I przypomnij sobie 2012 na Reymonta. To my byliśmy Braćmi…
   Pozdrowienia dla tych normalnych bez ości.

   18+

  1. Pogarda, to kibiców z byłej zgody najbardziej zaboli. A przynajmniej ja, jako nie kibic jakiejkolwiek drużyny(z sympatii do Wrocławia, Krakowa, Szczecina, gdy drużyny piłkarskie z tych miast przegrywają mecze to troszeczkę ciśnienie mi się podnosi) tak bym postąpił. Szkoda gardeł w tym przypadku. A jak się jakiś nowy Bauman we Wrocławiu pojawi? Albo Szechter?

   18+

  2. Jeśli zaczną po nas jechać, najlepszą formą pokazania pogardy będzie milczenie. Faktycznie, nic tak nie denerwuje, jak okazanie obojętności. Brak reakcji na słowne zaczepki, to będzie ich najbardziej boleć.

   38+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *