Śmierć odcieniom szarości

 Już jest wiadomo, dlaczego środowisko Głosu Tel Awiwu nie lubi bardów. Bo bardom blisko do hasła „Śmierć wrogom Ojczyzny”, które banda polakożerców bierze, zresztą słusznie, do siebie.
O samym haśle, jak powstawała piosenka o tym tytule i jak owo hasło jest rozumiane w „wywiadzie z chuliganem” Piotr Lisiewicz rozmawia z Andrzejem Kołakowskim. Autorem i wykonawcą wielu znanych piosenek, których treści są dalekie od poprawności politycznej.
Kołakowski mówi o świecie czarno – białym, rozmydlanym przez pewne środowiska na różne odcienie szarości. Opowiada także o tym, jak się w młodości nie sprzedał, choć przedstawiano mu całkiem intratne propozycje.
Wszystko opatrzone jest melodiami śpiewanymi przez bohatera tego odcinka „wywiadu”, przy czym jednym z publikowanych filmów jest produkcja FanŚląsk TV, co przyjęliśmy jako spory zaszczyt dla nas. Rzecz jasna chodzi o kawałek „Śmierć wrogom Ojczyzny” nagrany podczas Podlaskiego Rajdu Śladami Żołnierzy V Brygady Wileńskiej AK. Po jednej z edycji Rajdu, co jest wspomniane w rozmowie, uczestnikami imprezy zainteresowała się prokuratura. Za sprawą naszywek „ŚWO”, na wniosek pewnego lewackiego stowarzyszenia, które oprócz donoszenia na patriotów zajęte jest robieniem wałków finansowych.
Oprócz wątków autobiograficznych, których świetnie się słucha nie tylko dlatego, że opowiadający jest niezłym mówcą, poruszane są także zagadnienia ideowe. O świecie kibicowskim wiele w tym odcinku nie ma, choć duch tegoż świata przez cały odcinek wciąż się przewija. Dodatkowo można się dowiedzieć, jak załatwić w swojej szkole koncert barda i spotkanie z fantastyczną narratorką, jego żoną, Anną, która w czasie stanu wojennego była najmłodszą skazaną na więzienie za opozycyjną działalność antykomunistyczną.
Skoro już nas chwalą za rozpropagowanie hasła „Śmierć wrogom Ojczyzny”, to sami się pochwalimy promocją tegoż hasła. Nie tylko w świecie wirtualnym, lecz także w świecie rzeczywistym (patrz zdjęcia do artykułu, zarówno szaliki jak i poduszki można dostać w sklepie „Kibol” we Wrocławiu przy ul. Kościuszki 32) – https://www.facebook.com/SklepKibol/
Roman Zieliński, fot. PG
Wywiadu można posłuchać tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=iKMjsfl9Wro

Aktualnie na fejsbuku jesteśmy zbanowani, zatem przez ten portal na bieżąco strony obserwować nie można.

30+

komentarzy: 10

 1. Wrogowie Ojczyzny chcą nam m.in. zgotować taki los jaki mają teraz np. Włosi.
  Trudno więc dziwić się wydarzeniom z plaży w Rimini.
  Bardzo ciekawy kanał dokumentujący harce hordy wpuszczonej do Europy, głównie we Włoszech, ale i innych krajach zachodnich:
  http://www.youtube.com/channel/UC5NmrgqZxY_YFJcXeAYWZYQ/videos?disable_polymer=1

  Oglądać, kopiować, udostępniać nieświadomym lemingom i lewakom idącym w zaparte, że imigrant to nie przestępca, tylko „biedna matka z dzieckiem”…

  18+

 2. Lewactwo ma ból związany z tym hasłem. Bo niby co zrrobić ze zdrajcami narodu? Zdrady nie można promować, choć bardzo by chcieli. A przecież to „zdrajcy narodu” to oni.

  24+

  1. Pójdę dalej. Lewatywiaki w swej chorobie są zdolni ,by wydrukować i nosić koszulki właśnie z takim hasłem ,, Zdrajcy narodu,, (oczywiście naród z małej , byleby pogardzić ).

   16+

  1. Powiem Ci @zz top, że nie tak do konca z ta Resovia…. plakat sugeruje kogo trzeba zabić… natomiast SWO jest hasłem rewelacyjnym… Tak jak stwierdzenie, że jesteś „zerem”….mówi wszystko ale nie możesz prawnie mu zarzucić, że konkretnie jakiś podmiot…. „Garbatym nosem się rodzisz”… lub go nabywasz zderzając się… chodnikiem… jest to już jakiś zarys…. podmiotu, który jest namacalny… Wróg ojczyzny jest bliżej niezidentyfikowany więc żaden prawnik nie może go zakwalifikować…stąd napis jest bezpieczny…”zero” uzyte w stwierdzeniu Millera do Zbyszka…. jest nieokreślone… bo co to jest zero?… nic….! Jesteś niczym…. czyli czym…?Żaden prawnik tego nie zakwalifikuje… bo co to jest „zero”… to nie jest np „dno”, „gówno”, „bydło”…. same rzeczy obraźliwe… a „zero” to nic…dobrze wymyślone….dwie kapele ogólnie przez kibiców słuchane… K88 AB i Honor MS… Konus śpiewał o obronie rasy, słońca znaku i „wrogu numer 1″… ciągali go po UOP-ach, ABW… trzepali na granicy za każdym razem… i nic… nie było haka… straszyli ale im nic nie wyszło… nic mu nie byli w stanie zarzucić…. a „Szczery” list gończy poganiał kolejny list… ukrywał się, siedział za byle co…bo teksty były „nawołujące…..”i ten nieszczęsny tekst „AH rację miał……” każdy musi mieć konto czyste prawnie , żeby mógł startować w wyborach bo to parlament tworzy świat nasz dookoła a tłum mu tylko pomaga….a w Europie mamy podwójne standardy jak wiesz… Jeden może drugi nie…ważne jest, żeby władzy parlamentarnej nie oddać…. słyszałeś świeży absurd jak Czesi będą ukarani za to, że są lepsi, tańsi i bardziej wydajni od leniwych Niemców… przeczytaj komentarze pod spodem… to pokazuje jak działa komuna jak to Mao twierdził..”Wy macie rację ale my mamy karabiny”.

   6+

  2. @W18
   OK, ale jak zabić garbatego nosa? Obciąć? Chochoła jakiegoś namalowali, bajkowego Gargamela, albo Ogra i co do pierdla za to że nie lubią Ogrów? Sędzina Gersdorf groziła rozjechaniem samochodem protestujący pod gmachem Sądu Najwyższego Słomce, Miernikowi wraz z pozostałymi. Najpierw niech się za nią wezmą a potem za twórców tej oprawy.Podobnie było ze spalonym chochołem, sad wyższej instancji zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. Tak wiec garbaty nos jak i 0 nic nie mówi, Szechter już dawno wyłby z zadowolenia, gdyby kogoś skazano.

   2+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *