Metamorfozy

 Mecz Śląska z Sandecją Nowy Sącz w Niecieczy zakończył się remisem 1-1. Robak jak zwykle strzelił bramkę, Kuba jak zwykle puścił bramkę. A Śląsk, jak zwykle na wyjazdach, zagrał bez wyrazu. Jak zwykle (od pucharowej potyczki z Arką) Śląsk nie przegrał. Punkt cieszy, ale martwi coś innego. Wrocławianie na Pilczycach i wrocławianie na wyjazdach to dwie zupełnie inne drużyny. Jak zwykle w tym sezonie.
Spotkanie wyrównane, remis raczej zasłużony. Sceneria fatalna, bo z uwagi na słabą frekwencję „miejscowych” przypominał sparing, a nie potyczkę o ligowe punkty. Mecz obserwowało 4 kibiców Śląska z KKN-u.
red, F-M

19+

komentarzy: 20

 1. Może to przez brak naszych kibiców? Z Górnikiem był doping i cąłkiem dobrze to wyglądało. Trochę hałasu na trybunach czyli brak kibiców w nadchodzących wyjazdach i gra = klapa.

  10+

 2. Patrząc na pierwszą połowę, mecz jak najbardziej był do wygrania. Tylko, że jest przerwa, gdzie najwyraźniej chłopaki sobie przypomnieli, że już za 45 min. mają dwutygodniowy urlop, więc co się będą wysilać. Wiecie jak to jest, nie? Ostatnia godzina w tyrce, kiedy na następny dzień wybywacie na jakieś Kanary, albo ciekawsze miejsca. O robocie myślicie?
  Ja sobie oczywiście łacha drę, ale tak to własnie wyglądało. I na takim poziomie jest niestety profesjonalizm grajków występujących w ekstraklapie.
  A co do a. Piecha- i tutaj zwracam się bezpośrednio do Kol. Gringo – jeden słaby mecz nie powinien świadczyć o piłkarzu, bo każdemu sie może przydarzyć. Ja wiem, że oczekiwania są większe, ale proponuję spojrzeć na jego grę także z innej strony. Mianowicie z takiej, że Piech jako napastnik absorbuje bardzo obronę rywala i dzięki temu Robak, Pich czy Cotra mają większy luz w napadzie, więc ogólnie jest wartością dodaną. Bardziej zwróciłbym uwagę na to, jak przy kontraktowaniu Vacka wiele osób pytało na wacka nam ten Vacek. I jak widać było to zasadne pytanie. Bo 2-3 dobre podania nie ukryją jednak babola (że się posłużę ulubionym słowem RedNacz-a), przez który straciliśmy bramkę. Pan Piłkarz Vacek dał się po prostu zrobić jak małe dziecko.
  A druga połowa była taka, że aż „pękały oczy”, że znowu się posłużę cytatem.

  5+

  1. Dokładnie. Krytyka Piecha niepotrzebna, Arkowi wyszedł gorszy mecz, ale zrobił doskonałą asystę Pichowi i gdyby nie refleks Gliwy cieszylibyśmy się z 3 pkt. Można by nawet się pokusić o stwierdzenie, że gdyby w bramce Sandecji stał ktoś inny to mielibyśmy w piątek pierwsze zwycięstwo na wyjeździe.

   5+

 3. Co do meczu z Wisłą, to powodzenie akcji #30naWKS będzie zależeć od frekwencji na trybunie B.

  Chłodno licząc trybuny C i D (będą zapewne wykupione) po odjęciu stref buforowych to 16 500 widzów. Dochodzą jeszcze trybuny A+VIP (na pewno nie więcej niż 3000) i gości (ostatnio niecałe 400 schizofreników). Podsumowując na trybunie B musimy (w)stawić się w liczbie około 10 000 (pojemność trybuny to 11 984)… zatem namawiać swoją brygadę.

  20+

 4. No fakt, w zeszłym sezonie punkty przywoziliśmy z wyjazdów, a we Wrocławiu były prawie same wtopy. Trochę się zmieniło w końcówce sezonu. Ale teraz wyjazdy to nas dobijają.

  12+

  1. Ale co nas dobijają? Prawda, dwie pierwsze wyjazdowe wtopy to żaden powód do dumy. Przywiezione punkty z Zabrza i Białegostoku, to już niewątpliwie nasz sukces. A remisy w Nowym Sączu i Gliwicach? Spodziewasz się samych wygranych z drużynami będącymi niżej od Śląska w tabeli, bez względu na to, czy mecz będzie we Wrocławiu czy na wyjeździe? Weź pod uwagę, że beniaminkowie bardzo często początek sezonu mają wyjątkowo udany, ambicja na boisku i pewne niedocenianie przez rywali teoretycznie silniejszych, pozwala im na wysokie miejsca w tabeli. Potem już bywa różnie. I to nie tyczy się tylko polskiej ligi. Podobnie jest w Niemczech, czy Anglii. Z Piastem generalnie jakoś nam specjalnie nie idzie. Mimo wszystko weź pod uwagę, że od dziewięciu kolejek Śląsk jest niepokonany i zgłasza aspiracje do czołowych miejsc w lidze, a wyjazdowe zwycięstwa jeszcze przyjdą, ale nie ma się co spodziewać, że w sezonie zasadniczym będzie ich więcej, niż da się policzyć na palcach jednej ręki.

   5+

  2. Ta dużo ilość punktów na wyjazdach to nie za bardzo poparte faktami. We Wrocławiu, w tamtym sezonie, zdobyliśmy więcej punktów niż na wyjazdach. Sprawdziłem.

   1+

 5. Ten remis nie jest zły , Sandecja to nie są chłopcy do bicia , mają poukładany zespół o czym w tym sezonie przekonały się boleśnie już niektóre ekipy takie jak Lechia czy Jagielonia i to u siebie.

  18+

 6. Tak z rana, na niezbyt trzeźwo, to sobie myślę, że mnie uratują przed alkoholizmem. Bo piłem za ten punkt. Gdyby zdobyli trzy punkty, to bym musiał wypić trzy razy tyle. hhaha taki dowcip, sam wymyśliłem i mi się spodobał

  30+

 7. KKN tak obserwował, że momentami zagłuszył miejscowych. Brawo. Wiem że czytają Fana włodarze klubu, więc mam propozycję: Pozwólcie mi zagrać za Arkadiusza Piecha. Przyjmuję miesięczne wynagrodzenie pięciokrotnie mniejsze i obiecuję, że nie będę gorszy. Co Wy na to ?

  36+

  1. A masz menadżera, który weźmie prowizję? Jak nie to mogę zaoferować swoje usługi, ale raczej ani Ty, ani ja nie zrobimy interesu, trzeba być w układach.

   22+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *